TJ ČZ Strakonice A - Meteor České Budějovice A 3:1 (-22, 17, 19, 23)

Z Volejbal Strakonice

Z krásného slunečného počasí se odehrálo další utkání volejbalového krajského přeboru mužů. Strakonice přivítaly loňského vítěze soutěže - tým Meteor ČB. Domácí chtěli vrátit soupeři porážku z finále kvalifikace, kde podlehli po boji 2:3.

Před zápasem museli však řešit sestavu bez zraněného nahrávače Miky. Jeho post zaujali Pňáček a Kalbáč, na bloku Peller a Svach, smeč pak Polánka a Málek. První set byl plný chyb. Dalo by se říct, že kdo měl míč, tak chyboval. Přesněji řečeno, se ani moc neútočilo. Nejhorší to bylo na příjmu a v poli. Chyba střídala chybu. Domácí bohužel nejvíce chyb udělali v nejhorší možnou chvíli, a to na konci setu, který nakonec prohráli.

Muselo se sáhnout do sestavy. Posty si vyměnily Svach a Málek, Kalbáč se přesunul na smeč a Polánku střídal Soukup, který zaujal pozici druhého nahrávače.

A právě příchod Karla Soukupa výrazně zasáhl do průběhu utkání. Jeho výkon znamenal zklidnění, větší kvalitu jak u sítě, tak v poli. Ostatní hráči se začali zvedat a body přibývaly. Druhý i třetí set vyzněly jednoznačně pro domácí.

V setu čtvrtém, však přišlo malé drama. Hosté také vystřídali a nechtěli zápas ještě úplně pustit. Tento set byl nejvyrovnanější. Ovšem koncovku zvládli lépe domácí a s určitou porcí štěstí nepřipustili set pátý.

Výhra 3:1 je velice cenná a posouvá Strakonice na první místo v tabulce.

"Ve skleslém úvodním setu jsem musel několikrát výrazně zvýšit hlas. Ovšem od setu druhého už byl výkon, jinde to přineslo "ovoce". Nejvíce mě potěšil, a o výsledku rozhodl, výkon Karla Soukupa. Možná, že to byl jeho poslední zápas za Strakonice před odchodem na Vysokou školu. Rozhodně to byl jeho jeden z nejlepších. Diváci nás odměnili potleskem na konci utkání a věřím, že si užili."

Příště jedou Strakonice ve čtvrtek 15. 9. do Č. Budějovic na Lokomotivu.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Málek, Polánka - Soukup, Kovář, Pošta