TJ ČZ Strakonice A - TJ Vltava Č. Budějovice A 3:0 (19,15,18)

Z Volejbal Strakonice

Po dlouhé sérii zbytečně ztracených zápasů, měli volejbalisté Strakonic poslední možnost ukázat doma svým fanouškům, že boj o NEposlední místo v tabulce krajského přeboru stále nevzdali.

A soupeře měli opravdu nepříjemného, přímého souseda v tabulce - TJ Vltava ČB. S tímto nováčkem soutěže všechny zápasy letos prohráli a vždy měli vítězství hodně blízko.

Tentokrát se však domácí vyzbrojili silnými zbraněmi. K zápasu byli připraveni téměř v kompletní sestavě a k tomu navíc i mohl již nastoupit blokař Petr Kvapil a hlavně nahrávač Marek Mika.

Také oba ihned nastoupili v základní sestavě a byla to pro Strakonice opravdu velká pozitivní vzpruha.

Hned od začátku to bylo na hřišti znát. Rychlé vedení o několik bodů a pěkná předváděná hra se líbila i fanouškům, kteří i tentokrát přišli ve velkém počtu a hlasitě podporovali. Útok i obrana začaly být daleko účinnější a nahrávky měly myšlenku a přesnost.

První set tak lehce prošli, když vedli 8:2, 15:9 a první setbol přišel za stavu 24:19, který hned proměnili.

V setu druhé přišlo opět rychlé vedení 6:0 a následně 10:5. Pak hosté podáním mírně zatlačili a snížili na 14:11. Ovšem následně přišla smršť domácích a vítězství 25:15.

Vedení 2:0 na sety je letos pro Strakonice jako zakleté a tak chtěli prokletí konečně zlomit. Mírná nervozita se však vyskytla. To bylo poznat na začátku setu třetího. Znovu opět pak ale vedli 3:1, 5:2 a 11:7. Hosté se snažili, ale na domácí neměli. Ti dále vedli 14:9 a 19:11. První mečbol přišel za stavu 24:17. Zde si kapitán domácích vzal opět timeout.

Stejný „nečekaný jev“ předvedl i při posledním vzájemném zápase obou týmů ve Strakonicích. Tehdy to bylo při mečbolu 24:22 a Strakonice nakonec ale zápas nečekaně prohráli. Od té doby byl kapitán domácích Svach neustále předmětem vtípků.

Tentokrát kapitán doufal, že toto se opakovat nebude a že se to zlomí. První mečbol hosté odvrátili, ale ten následný si Strakonice vychutnali a sám Svach utkání zakončil nekompromisní smečí do debla. On i celý tým měli velkou radost a bouřlivý potlesk od diváků byl pro ně další odměnou.

Tímto vítězstvím se Strakonice přehouply před svého soupeře. Jestli tam vydrží až do konce, se uvidí. Chybí jim jeden poslední zápas sezóny, kdy zajíždí 29.3.2013 na palubovku Sokola Tábor.

Základní sestava Strakonic: Svach, Kotěšovský, Peller, Kvapil, Málek, Mika, libero Pňáček