Výsledky v sezoně 2011/2012

Z Volejbal Strakonice
Přejít na: navigace, hledání

TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A 1:3 (-22,22,-18,-23)

Tak to tedy přišlo. Ve Strakonicích byl takový malý „volejbalový svátek“. A to hned z několika pohledů.

Muži TJ ČZ hráli svůj poslední soutěžní zápas v letošním ročníku 2011/2012 krajského přeboru KP-1. Měli již předem zajištěnou obhajobu loňského 4. místa. (Bohužel na lepší umístění to nebylo). Zápas hráli před svými fanoušky na své domácí palubovce a nemohli si na závěr přát lepšího soupeře, než kterým byl již jistý vítěz letošní soutěže – tým SK Špaček České Budějovice.

Do Strakonic přijel navíc s tímto týmem i nedávno ještě hráč extraligy a reprezentační libero Petr Habada. Zahrát si proti takovému hráči, nebo i vidět ho z hlediště hrát je vždy svátek. A byl. Stejně jako velký počet diváků, kteří přišli a vytvořili domácímu týmu i v tomto utkání výbornou atmosféru. Však si také pro ně volejbalisté ČZ připravili překvapení v podobě losování 2 výherců z řad diváků, kteří obdrželi drobné ceny a suvenýry.

Domácí tým opět nastoupil s Honzou Pňáčkem na nahrávce, který zaskakuje za stále zraněného Marka Miku a dále bez libera.

Začátek zápasu patřil hostům, na domácích se promítla nervozita a respekt. Postupně však hru vyrovnávali a zejména svoji bojovností se jim dařilo držet krok se soupeřem, který na druhé straně předváděl své kvality. Těsně před koncovkou šli hosté do vedení 22:17. Domácím se podařilo pouze snížit a prohráli 25:22.

Set druhý byl z pohledu domácích plný ještě větší bojovnosti, zdravého riskování zejména na servisu a zlepšeného přijmu i nahrávky. V tomto setu Strakonice snad ani jednou neprohrávali. Těžké míče uhrávali mnohdy i s kusem štěstí. To však ke sportu patří. Diváci hnali tým dopředu a tomu se povedlo set získat poměrem také 25:22 a srovnat stav setů na 1:1.

Pak přišla pauza na již zmíněné losování výherců z řad diváků.

To však jakoby spíš prospělo hostům, kteří od začátku zatlačili domácí tým tak, že ten ztrácel balon za balonem. Snažili se, bojovali, ale set pro sebe získali s přehledem hosté 25:18 a ujali se opět vedení.

Následný čtvrtý set chtěli domácí hráči urvat pro sebe a začali opět více riskovat. Bohužel tentokrát i více kazit a tak body přibývaly hlavně na straně hostů. 8:12 a následně dokonce 12:18. To už přišel již druhý timeout a vypadalo to na ručník na domácí straně. Tým však zbraně nesložili a vrhl se do dalšího boje. Snižování stavu přišlo – 17:20 a pak dokonce 23:24. Následoval útok hostů, kterým Petr Habada vytloukl domácí blok a Špaček vyhrál.

Zápas měl výbornou úroveň a hosté předvedli, že jsou po zásluze vítězem soutěže. Tým Strakonic bojoval jako lev, ale bohužel to nestačilo. I tak odvedl dobrou práci a soupeře hodně potrápil. A diváci v hledišti? Ti byli i tentokrát úžasní. Takový „rachot“ tu snad ještě nebyl. Ještě dlouho po utkání tleskali domácím hráčům a Ti zase děkovali jim, nejen za tento zápas.

Bylo to krásné zakončení celé letošní sezóny volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů ve Strakonicích s malou kaňkou v podobě porážky.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek – střídal Kalbáč


<discussion>id="1112-16"</discussion>

Sokol Písek A - TJ ČZ Strakonice A 3:1 (20,26,-23,26)

Poslední kolo soutěže volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů bylo ve znamení tradičného derby u řeky Otavy. Strakonický tým zajížděl do Písku.

Podle postavení v tabulce to mělo být pohodové utkání, protože družstvo Písku se nachází na předposledním devátém místě tabulky, zatímco tým ČZ na místě čtvrtém. Ovšem výsledky posledních zápasů Písku naznačovaly, že tento tým má momentálně velkou formu, neboť porazil 2 týmy z čela tabulky. Strakonicím na druhé straně stále chyběl ústřední nahrávač a mozek týmu Marek Mika. Ze základní sestavy dále nebyl k dispozici blokař Petr Kvapil.

Sokolové z Písku od začátku hráli absolutně bez respektu a s velkým soustředěním. Celý zápas se opírali o výborný servis, velmi kvalitní přihrávku a hru v poli. V útočné fázi pak střílel své rány nejčastěji univerzál týmu Karel Kardos.

Strakonickému týmu nešla přihrávka. I z toho se pak odvíjeli problémy na nahrávce a následně útoku. Například útok středem sítě, velká zbraň týmu, byl v tomto utkání místy téměř bezzubý. Nahoře držely tým hlavně bloky, útok na hlavním kůlu a pak také chyby domácích.

Až na první set, který skončil o 5 míčů, se všechny další rozhodovaly v napínavých závěrečných koncovkách. V nich byl nakonec více šťastný tým Písku.

Celé utkání byl více urputný boj než kvalitní a pestrý volejbal, ale nutno dodat, že nakonec domácí tým zvítězil zaslouženě.

Posledním utkáním volejbalistů Strakonic by měla být dohrávka 7. kola, kdy by se ve své hale chtěli rozloučit se svými fanoušky v utkání s týmem SK Špaček České Budějovice. Zápas je naplánován na úterý 3.4.2012 od 19:30 hodin.

„Tým SK Špaček ČB je již jistým vítězem celé soutěže krajského přeboru KP-1 mužů ve volejbalu. V jeho sestavě letos občas nastupuje, donedávna ještě libero extraligového Jihostroje ČB, Petr Habada. Nevíme, jestli přijede i k nám. Každopádně chceme v utkání. pokud se odehraje, předvést dobrou hru a vyhrát. Chceme našim fanouškům moc poděkovat a doufáme, že přijdou a rozloučí se také oni s námi. Máme připraveno pro fanoušky i zajímavé překvapení.“

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Holoubek, Svach, Daňha, Málek, libero Klimeš


<discussion>id="1112-15"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - VK České Budějovice B neodehráno

Ze zápasu volejbalového krajského přeboru KP 1 mezi domácím týmem TJ ČZ Strakonice a hostujícím VK Č. Budějovice "B" v úterý 20.3.20112 sešlo.

Tým hostů totiž k zápasu nedorazil ani v době čekacího času. O výslekdu tedy bude rozhodnuto na svazu.

Strakoničtí hráči byli připraveni k zápasu nastoupit, kromě zraněného nahravače Miky, téměř v kompletní sestavě. Ovšem jak oni, tak hlavně zhruba 30 věrných fanoušků v hladišti marně čekali na soupeře.

V předposledním zápase sezóny nastoupí hráči Strakonic na palubovce Sokola Písek ve čtvrtek 29.3.2012.


<discussion>id="1112-14"</discussion>

ŠPAČEK ČESKÉ BUDĚJOVICE A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (-21,16,21,22)

Bez svých největších opor - nahravače Marka Miky a kapitána Václava Svacha sehráli velmi dobrý zápas v soutěži KP 1 volejbalisté Strakonic na palubovce svého souseda v tabulce - SK Špaček Č. Budějovice.

Za soupeře nastoupila i ještě nedávno velká opora extraligového Jihostroje ČB Petr Habada. Tento hráč významnou měrou přispěl v celkovému výkonu domácích.

Hráči Strakonic bojovali a velmi se snažili, ovšem soupeř byl nad jejich síly. I když zápas byl nečekaně vyrovnaný.

Na začátku dubna bude mít šanci doma soupeři pořážku vrátit. Věřmě že se opory vrátí do týmu.

Základní sestava Strakonic: Klimeš, Daňha, Kvapil, Peller,Málek,Pňáček - střídal Kalbáč.


<discussion>id="1112-13"</discussion>

SLAVIA PF ČESKÉ BUDĚJOVICE A - TJ ČZ Strakonice 2:3 (-19,-23,17,23,-10)

Veliké problémy museli řešit volejbalisté TJ ČZ Strakonice ještě před dalším utkáním krajského přeboru KP-1, které měli odehrát na palubovce Slávie PF Č. Budějovice.

Jedna z ústředních postav strakonického týmu a dirigent hry – nahrávač Marek Mika- si na posledním tréninku (2 dny před utkáním) přivodil zranění kolene. V den zápasu se bohužel ukázalo, že zranění je vážnější a tak musel zůstat doma. Druhý nahrávač, se kterým se případně počítá, Václav Klimeš byl bohužel pracovně vytížen, tak padla volba na Honzu Pňáčka. Ten v týmu zatím střídal na pozici libera, ale tady musel pomoci na tomto postu.

I když zbytek týmu byl kompletní, tento zásah do sestavy vrážel vrásky do tváře kapitána a trenéra Václava Svacha.

Po pár úvodních „seznamovacích“ míčích se však Honza Pňáček začal se svými spoluhráči sehrávat, i díky své rychlosti a hbitosti, a začal pomalu zpřesňovat své nahrávky. Ostatní hráči týmu se snažili svým příjmem, ale i ostatními balony zadarmo, ulehčit mu jeho novou roli.

Dařilo celé první 2 sety, které vyhráli Strakonice 25:19 a 25:23 a zvedlo jim to sebevědomí. Ovšem na druhou stranu, trochu tradičně, pak ztráceli koncentraci a přestávali hrát. Toho domácí tým velice zkušeně využíval. Zejména umísťovaným, ale zároveň i razantnějším servisem, ve dvou případech otočili průběh dalších dvou setů. V setu třetím se domácím povedlo otočit z 6:10 na 15:10 a celý set pak vyhrát 25:17, což byla pro Strakonice sprcha. Jenomže ta ještě nekončila. V setu čtvrtém další podobná akce, kdy tým Slávie PF ujel ze stavu 17:17 na 22:17, Hráči ČZ ještě dokázali koncovku trochu zdramatizovat. Na hřiště přišel Adam Kalbáč místo Lukáše Málka a týmu se povedlo snížit až na 23:24. Ovšem hned první setbol domácí využili.

Tyto dva sety se nesly ne znamení značného počtu chyb na příjmu a na podání.

Na řadu přišel se pátý. Naštěstí se hráči Strakonic včas zvedly a povedl se jim vstup, kdy vedli 4:1 a 7:3. Pak domácí snížili na 7:5. Strany se točily za stavu 8:5 pro hosty. Za stavu 9:7 přišla šňůra úspěšných bloků a zásahů v poli a tým Strakonic si díky tomu připravil sedm mečbolů, když vedl 14:7. Domácí stihli už jen snížit na 14:10, ale závěrečný bod uhrál Fero Peller a hosté se po dlouhé době radovali z vítězství nad tímto soupeřem.

Poslali tak svému ústřednímu nahrávači Markovi Mikovi nejlepší náplast a lék na jeho bolavé koleno.

„Zápas to lehký nebyl, i když soupeř byl také oslaben. My jsme museli řešit a nečekanou absenci Marka Miky, bez kterého jsme snad hráli jen jednou za ty roky, co je tu. Honza Pňáček odvedl velice dobrou práci a velmi mile mě překvapil. Škoda, že jsme v polovině třetího setu začali ztrácet koncentraci a do závěru setu čtvrtého byli v útlumu. To by se nám stávat nemělo. Musím pochválit i Adama Kalbáče, který nás všechny ostatní po svém příchodu psychicky zvedl. Zpřesnil náš příjem a měl několik opravdu výborných zákroků v poli.

K dalšímu utkání zajíždí volejbalisté Strakonic v pondělí 12.3.2012 opět do Českých Budějovic, kde je bude čekat zápas s týmem SK Špaček.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek – střídal Kalbáč


<discussion>id="1112-12"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ SOKOL TÁBOR 3:0 (24,22,21)

Ve dvanáctém kole volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů přivítali volejbalisté Strakonic na své palubovce tým z Tábora. Postavení v tabulce i poslední vzájemný zápas předvídal jasné vítězství domácích.

Hosté navíc přijeli oslabeni a pouze se šesti hráči. Ovšem domácí tým měl před utkáním mírné problémy, když do poslední chvíle čekal na své libero. Nakonec museli zápas odehrát také bez možnosti střídání.

Úvodní set začali lépe hosté z Tábora, kteří se od počátku beze strachu vrhli do podání a překovávali se ve hře v poli. Role favorita domácímu týmu navíc v tomto utkání ovšem jakoby svazovala ruce nohy. To co jindy normálně uhrávají, tentokrát se v průběhu nedařilo.Hosté si v prvním setu vypracovali postupně náskok. který si udržovali až do koncovky. Pak se ale projevila lepší souhra domácích, kteří průběh setu otočili a vyhráli 26:24.

Úvod setu druhého byl snad nejhorší, jaký kdy strakonický tým předvedl. Ani oddechový čas nepomohl a tak se skóre vyšplhalo až na děsivých 1:9. Problém byl, že tento stav nebyl způsoben zlepšenou hrou hostů, kteří převážně jen podávali, ale hlavně špatnou hrou na příjmu a vyhozenými smeči domácích. Naštěstí zde pomohli diváci, kteří celý tento zápas byli hodně slyšet. Tým TJ ČZ postupně snižoval (15:19), až se mu povedlo skóre otočit v úplném závěru a set vyhrát 25:22.

Set třetí byl od počátku „nejvyrovnanější“, ale domácí přesto prohrávali. Každý tým měl několik sérií bodů po sobě. Bylo to jak na houpačce – 5:8, 8:8, 11:15, 16:16. Pak však domácí už nepolevili a za potlesku bouřlivého publika, dotáhli set (25:21), a tak i celý zápas do vítězného konce – 3:0. „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale průběh muset hrát na nervy divákům. Přesto nás výrazně povzbuzovali. Toto vítězství je hlavně jejich zásluha. Moc jim děkujeme. Jsem rád, že jsme sety dokázali vždy otočit. Hru bez libera musíme asi znova procvičovat.“

Teď mají volejbalisté Strakonic 14 dní volno a až 1.3.2012 jedou do Českých Budějovic, kde na ně čeká Slávia PF.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Kalbáč


<discussion>id="1112-11"</discussion>

VSK Český Krumlov - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18,-16,-23)

Za stálého a vydatného sněžení vyrazili volejbalisté Strakonic k zápasu dalšího kola krajského přeboru KP1 do nejvzdálenějšího místa této sezóny. Zhruba o hodinu déle než obvykle tak trvala jejich cesta do Českého Krumlova. Naštěstí dojeli všichni v pořádku, a tak k zápasu mohli nastoupit v kompletním složení.

Bez řádného rozhýbání začal tým TJ ČZ zápas trochu volněji. Ovšem během několika prvních míčů se rozehrál a začal soupeře tlačit. Krumlovští postupně ztráceli na jistotě a začali kazit i poměrně lehké míče. Vše však bylo i vlivem zlepšeného výkonu hráčů Strakonic, kteří ovládli první set a vyhráli ho 25:18

Na začátku druhého setu Krumlovští přidali a naopak hosté zvolnili. To se nevyplatilo. Důsledkem bylo vedení 12:8 pro Krumlov, který uhrál šňůru 4 bodů, když tým Strakonic nedokázal přijmout. Nahrávač Mika se hodně zlobil, protože musel honit míče všude možně. Pak se podařilo konečně uhrát bod a na podání šel Svach. Jeho podání, následně výborné zákroky v obraně a výborný útok znamenaly nejprve srovnání skóre na 12:12. To však nebyl konec série. Ta skončila až za stavu 20:12 pro Strakonice. Pak teprve domácí, kteří během toho využili o oba oddechové časy, uhráli další bod. Náskok už však byl značný a tak si strakoničtí došli v poklidu pro vítězství 25:16 a vedení 2:0 na sety. Famózní série.

Třetí set chtěli hráči Strakonic vyhrát také a neprodlužovat zápas. Také k němu tak od začátku přistoupili, když si vytvářeli postupně náskok 12:8, 19:14. Do koncovky vstupovali v poklidu. Bohužel až moc. Domácí hráči totiž ještě zkomplikovali situaci, když snížili ze svého pohledu až na 22:23. Pak přišly 2 mečboly Strakonic. První ještě tým Krumlova dobrým útokem odvrátil. Následně si ale připravili útok Strakonice a smečař Daňha složil poslední míč na zem a byl konec setu (25:23) i zápasu.

Tým TJ ČZ Strakonice vyhrál stejně jako s tímto soupeřem doma 3:0.

„Čekal jsem těžký zápas. Nejdřív špatná cesta, následně dojezd na čas a bez rozhýbání. Naštěstí se nám velmi brzy podařilo převzít převahu na hřišti a celý zápas domácí nepustit nad nás. Bohužel jsme si zbytečně 2x zkomplikovali hladký průběh. Jsem rád, že si mohl poměrně dost zahrát i Honza Pňáček, jako střídající. Sestavu jsme měli kompletní, což bylo také znát.“

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Pňáček


<discussion>id="1112-10"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ Lokomotiva ČB A 2:3 (-23,14,10,-27,-14)

Poslední lednový den, chvilku před půl osmou večer, se chystal ve Strakonicích velký zápas, v němž chtěli volejbalisté TJ ČZ moc uspět. Do jejich haly totiž přijel soupeř, se kterým tuto sezónu zahajovali a hned na úvod dostali tzv. „výprask 0:3“. Zároveň je tento tým po polovině, po polovině odehraných utkání lídrem soutěže s jedinou prohrou. Jedná se o TJ Lokomotiva České Budějovice.

Ještě před zahájením zápasu představili hráči Strakonic nová trička, která nechali, díky sponzorům, vyrobit pro všechny členy volejbalového oddílu TJ ČZ Strakonice, především ale pro své kolektivy mladých volejbalistů a volejbalistek.

Do vlastní zápasu nastoupily oba týmy bez možnosti střídání hráčů z lavičky. Domácí tým měl navíc pouze k dispozici libero, kterého hrál Honza Pňáček. Na postu univerzála musel nastoupit Adam Kalbáč. Utkání zahájili hosté svým servisem, kterým hned nadělali domácím problémy a vytvořili si náskok 4:0. Poté se však hra vyrovnala a brzy bylo srovnáno i skóre. Napínavá bitva o každý míč probíhala na hřišti. Hosté tlačili svoji obranou a v útoku využívali zejména univerzála Pražáka, se kterým se domácí dlouho nedokázali vypořádat. Sami ovšem dokázali otáčet body a jejich hlavní úderná síla byl smečař Vašek Svach a blokař Fero Peller. Celou hru dirigoval Marek Mika. Do koncovky setu vstupovali domácí s lepší pozicí, když vedli 20:17. Hosté poprvé využili timeout. Strakoničtí však následně svými chybami nechali hosty srovnat na 20:20. Zde přerušil hru zase domácí trenér. To pomohlo a přišlo vedení 21:20. Tentokrát výborná obrana a útok hostů znamenal stav 22:24. První setbol ještě domácí odvrátili, ale druhý již nikoli. Set skončil 23:25 a hosté se ujali vedení.

O přestávce si domácí řekli, že musí daleko víc přidat v obraně a lépe přijímat. Také se pak na hřišti stalo a to přineslo své ovoce v podobě brzkého vedení, které postupně narůstalo. Hosté jako by nevěděli co hrát. A domácí stále tlačili – 17:11, pak 21:13, set nakonec vyhráli 25:14 a srovnali 1:1 na sety. Tento výsledek a zejména výborná hra navnadily i domácí fanoušky ti se začali i výrazněji ozývat a podporovat svůj tým.

A Strakoničtí pokračovali ve výborné hře i v následujícím třetím setu. Opět velký tlak a opět brzké vedení. Za stavu 11:5 pro domácí si hosté opět vzali timeout, ale pouze nevěřícně seděli na lavičce. Domácí stále tlačili a přidávali bod po bodu. Na co sáhli, to se jim v těchto chvílích povedlo. Set vyhráli 25:10 a ujali se vedení 2:1.

Co se již mohlo zdát jako jasné utkání, se nakonec změnilo ve velké drama. Do čtvrtého setu zavelel kapitán hostů Zita ke změně hry a větší bojovnosti. To se sice na počátku neprojevilo a domácí vedli 12:8. Následně však již tým hostů předvedl, že není lídrem soutěže náhodou. Za stavu 18:18 bylo srovnáno a čekalo se, kdo se lépe vypořádá s koncovkou. Hrál se opravdu skvělý volejbal na obou stranách. Prvního setbolu v setu se dočkali hosté za stavu 23:24. Domácí však otočili a měli první mečbol 25:24. Nepovedlo se a hosté otočili 25:26. Domácí však znovu mají možnost zápas ukončit za stavu 27:26. Ani teď ne! Poslední otočení hostů, kteří následný setbol ubránili blokem a vyhráli 29:27 a srovnali na 2:2 na sety.

A je tu pátý set a opět nervy drásající drama. Domácí vstupují lépe do posledního setu, ovšem hosté se drží. Prvního vedení domácích o více než jeden bod přichází za stavu 9:7. Za stavu 10:9 podává František Peller a domácí dávají další dva body 12:9. Přicházejí však chyby v příjmu a na smeči a je srovnáno. Stále však není konec. Domácí se perou o vítězství, vedou 13:12, pak mají i další mečbol 14:13. Hosté odvrací, když si domácí nedokáží zpracovat poměrně lehký míč letící na jejich polovinu hřiště. Následný míč je opět pro hosty, kdy zablokují útok domácích středem sítě. A je tu první mečbol pro hosty. Domácí útočí. Smeč Vaška Svacha jde kolem bloku k lajně, kde trefuje do hrudi hráče hostů. Míč se však odráží hned na stranu domácích, kteří si připraví útok středem sítě Petra Kvapila, který však trefuje blok hostů a míč se odráží a padá domácím přesně na zadní lajnu jejich hřiště, bohužel ne za ní – 14:16. Hosté vyhrávají 3:2 na sety a radují se.

Hráči domácího týmu jsou smutní, ale děkují fanouškům, kteří je odměňují velkým potleskem. Byli svědky opravdu skvělého a dramatického volejbalového zápasu.

„Myslím, že tato hala dlouho nezažila takovou strhující volejbalovou podívanou jako dnes. Diváci si jistě přišli na své. Chci jim moc poděkovat za podporu. Byli vynikající. Litovat mohou ti, co dnes nepřišli. Asi jsme dnes hráli výborný volejbal. Skvěle zahrál zejména Adam Kalbáč. Moc nám pomohl. Bohužel jsme se hlavně vlastními chybami připravili o vítězství. To mrzí. Soupeř však ukázal své kvality a zkušenost. Blahopřeji jim k vítězství,“ říká Václav Svach.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Kalbáč - libero Pňáček


<discussion>id="1112-9"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - VK České Budějovice C 3:0 (13,15,12)

První mistrovský zápas v roce 2012 sehráli volejbalisté Strakonic doma proti mladým nadějím jihočeského volejbalu - týmu kadetů VK Č.B. Jednalo se o předehrávané utkání 15. kola. Poslední vzájemné utkání v Českých Budějovicích vyznělo jednoznačně pro hráče TJ ČZ, kteří za necelou hodinu vyhráli 3:0.

I tentokrát očekávali podobný průběh. Mladé naděje přijeli do Strakonic navíc s oslabenou sestavou a pouze jedním hráčem na střídání.

Hned na začátku předvedli domácím hráčům i divákům svoje nadšení, když nastoupili s hromovým pokřikem.

Ovšem na hřišti se jim od prvního míče vůbec nedařilo. Strakoničtí ve své osvědčené sestavě nechtěli ponechat nic náhodě a připustit překvapení. Celé utkání zcela jednoznačně kralovali na palubovce a dali mladým hráčům pořádnou lekci. Je pravdou, že hosté se snažili, ale prostě na domácí zkušený tým nestačili. Strakonice vyhráli stejným poměrem i tentokrát 3:0.

I přes jednoznačnou prohru však mladí hosté předvedli řadu výborných momentů, jak na smeči, tak hlavně v poli. Jejich trenér je po zápase ani moc nekritizoval, protože věděl, že jsou to pro ně především velice cenné zkušenosti. Pokud budou pilně trénovat, tak příští sezónu mohou být na opačném konci tabulky a všem svým soupeřům budou tyto porážky vracet. Předpoklady na to mají.

Základní sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Daňha, Málek, Svach - libero Kalbáč


<discussion>id="1112-8"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ Sokol Písek A 3:0 (17,18,22)

V posledním kole „podzimní“ části krajského přeboru KP 1 ve volejbalu mužů zavítal do Strakonic tradiční soupeř - TJ Sokol Písek. V utkáních s tímto soupeřem se vždy čeká velká bitva.

Strakoničtí chtěli navíc napravit nevydařené utkání z minulého týdne v Českých Budějovicích. A po pravdě řečeno jim to tentokrát hosté z Písku trochu usnadnili. Přijeli totiž ve značně omladěné sestavě, kdy nejmladšímu hráči nebylo ještě ani 15 let. Zatímco domácí hráči nastoupili ve své obvyklé sestavě s výjimkou libera, kdy zraněného Pňáčka nahradil Klimeš. A výrazně týmu pomáhal na příjmu a v poli.

Téměř celé utkání drželi hráči Strakonic utkání pevně ve svých rukou. Pouze v části třetího setu si sami situaci mírně zkomplikovali a přenechali chvíli iniciativu soupeři. V koncovce však opět zabrali a po zásluze vyhráli s celkovým skóre 3:0 na sety celé utkání.

Dali si taky sami hezký dárek k Mikuláši a rok končí s pozitivním skóre 4 vítězsví a 3 porážky.

Bohužel si tentokrát do haly nenašlo cestu tolik fanoušků jako obvykle. Těm co přišli mohli domácí hráči poděkovat za povzbuzování nejlepším možným způsobem.¨

Základní sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Klimeš – střídal Drha


<discussion>id="1112-7"</discussion>

VK České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 3:0 (18,17,20)

V minulém kole si volejbalisté Strakonice dojeli do Všesportovní haly v Českých Budějovicích pro celkem snadnou výhru, když si pohráli s týmem kadetů místního VK.

Ve středu 30.11. sem měli namířeno opět. Soupeř však čekal podstatně lepší – tentokrát junioři. Tedy hráči o 2-3 roky starší než kadeti. A s nimi se pohodové utkání rozhodně nečekalo.

A také nebylo, jak se od samého začátku ukazovalo. Domácí tlačili hráče Strakonic velice kvalitním a nepříjemným podáním a dobře natrénovanou kombinací v útoku. Na palubovce to vypadalo tak, že Strakoničtí se nedokázali srovnat se svým příjmem. Většina míčů se odrážela všude kolem, jen ne na nahrávače Miku, který nemohl využít středové hráče a musel se snažit to aspoň zvednout pro smečaře na kůlech. Ani tam však o nějaké razanci a kvalitním útoku nemůže být řeč. To si pak v poklidu pochytali domácí v poli a většinou úspěšně zakončili svým bodem.

Pravdou je, že se strakoničtí hráči drželi vždy v úvodech jednotlivých setů, ovšem vždy jen chvíli. Příjem byl opravdu mizerný, i když se hráči Strakonic v této činnosti i střídali. Když se už povedlo něco dobře zvednout, byla to spíš náhoda.

Junioři si tak došli za hodinu hry pro vítězství 3:0 a pomstili své mladší kolegy.

„Bez příjmu se nedá hrát, byla to dnes katastrofa. Mladíci nás úplně rozebrali. Ještě, že něco občas taky zkazili. Postupně se u nás objevovala i částečně beznaděj. Člověk se snažil a ono to stejně nešlo. Možná jsme do příjmu měli zařadit i nahrávače. Nicméně se z toho musíme poučit a zároveň na tento zápas rychle zapomenout. Čeká nás další utkání doma.“ řekl po utkání Václav Svach.

Základní sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Daňha, Svach, Málek


<discussion>id="1112-6"</discussion>

VK České Budějovice C - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-10,-17,-12)

Dravé mládí, v podobě družstva kadetů VK Č.Budějovice, čekalo na volejbalisty Strakonic v dalším kole krajského přeboru KP-1.

Jedná se o velmi mladý tým (většina hráčů je ročník narození 1996), který je nováčkem letošního ročníku mužské soutěže. Tuto soutěž hrají jako doplněk ke své hlavní soutěži – extralize kadetů, kde si vedou velice úspěšně.

Zde sbírají tedy zkušenosti od starších. Z odehraných utkání je ale vidět, že již i dokážou pořádně potrápit.

I do utkání se Strakonickým týmem vstupovali velice sebevědomě. Možná až moc, což jim bylo na škodu. Od prvních míčů, totiž naráželi zejména na dobrou obranu našich hráčů a následně hodně kazili i další činnosti : příjem, servis a smeče. Strakoničtí se představili jako velmi zkušený tým, který navíc dokázal udržet koncentraci celé utkání a soupeře ani na chvíli nepodcenit. Převyšovali soupeře ve všem.

Výsledkem byla zcela jednoznačná a rychlá výhra týmu Strakonic, kde zápas trval necelou hodinu. Trenér domácích se sice zlobil na své svěřence, ale mladí předvedli, že jsou další skupinou nadějí celého jihočeského volejbalu. Příští utkání nebo příští sezónu bude jejich výkon jistě směřovat směrem nahoru.

Základní sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Daňha, Drha, Svach - libero Pňáček.


<discussion>id="1112-5"</discussion>


TJ ČZ Strakonice – VŠSK Slavia PF České Budějovice „A“ 1:3 (-23,21,-16,-21)

S pozitivní bilancí dvou vítěztví a jedné porážky v dosavadním průběhu krajského přeboru KP-1 nastupovali volejbalisté TJ ČZ Strakonice do dalšího zápasu. Teprve podruhé se v letošní sezóně představili domácím fanouškům. Do Strakonic zajíždělo družstvo VŠSK Slavia PF České Budějovice „A“. Výsledky z dřívějších vzájemných utkání napovídaly, že by se mohlo jednat opět o velmi vyrovnaný zápas. To se také potvrdilo. Kdo přišel, jistě nelitoval.

Strakoničtí byli nuceni udělat v základní sestavě z posledních utkání jednu změnu. Na univerzálu nastoupil František Drha, který s mužstvem dosud skoro nehrál. Nicméně zkušenosti z této soutěže má, když hrával za Volyni a do Strakonic přišel před sezónou.

Hosté přijeli k zápasu také v početně slabé sestavě (pouze se šesti hráči), ale hned od úvodního míče dokazovali, že do Strakonic nepřijeli v odevzdané náladě.

V úvodu se trochu rozkoukávali v hale a poměrně dost míčů kazili zejména na podání a na smeči. Toho Strakoničtí dokázali využít k náskoku 9:5, který si postupně udržovali. Tedy až do stavu 22:18. Pak se hosté již rozehráli a přidali hlavně na obraně. Spolu se zlepšeným podáním, který domácí tým hůř přijímal, snížili na 22:21. Až po svém prvním time-outu se pak domácím podařilo přidat bod na 23:21. Ovšem hosté ihned otočili a opět obranou domácí dál trápili. A to tak moc, že nakonec celý set vyhráli 25:23.

To byl pro Strakonice šok! Naštěstí jen chvilkový. Do druhého setu domácí vlétli jako střela a celkem hladce si vytvořili náskok 8:2, který si udržovali až do stavu 20:14. Následně hosté snížili na 20:17, ale více se jim snížit nepovedlo a tak tentokrát vyhráli domácí 25:21 a srovnali na 1:1.

Úvod setu třetího a následně i celý jeho průběh se více vydařil hostům. Zde domácí tahali za kratší konec. Když prohrávali postupně 7:10, 11:16 a nakonec prohráli jednoznačně 16:25. Tento set byla pro Strakonice velká sprcha. Hosté byli jasně lepší ve všech činnostech. Vynikali zejména nahrávač Macháček, smečař Blažek a blokař Vykouk, který zlobil domácí asi nejvíc, a to navíc i útokem ze zadní zóny hřiště a na servisu. Hráči ČZ se zde neměli o co opřít.

Set čtvrtý přinesl asi největší bitvu z celého zápasu. Domácí se snažili ze všech sil, aby si vynutili set pátý. A snaha byla na hřišti vidět. Boj o každý míč na obou stranách a vyrovnaný stav. Bohužel za stavu 16:17 přišly tři neuhrané míče domácího týmu, které hosté potrestali a poodskočili na 16:20. To se nakonec ukázalo jako rozhodující a hosté nakonec dovedli set a zároveň i celý zápas do vítězného konce.

„Zápas se divákům jistě musel líbit. Přišlo jich opět opravdu hodně. Děkujeme jim moc. Soupeř byl tentokrát lepší. My udělali více chyb. Nutno říct, že k řadě z nich nás soupeř přinutil svoji výbornou hrou. Mrzí nás hlavně prohraný první set.“


Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Drha, libero Pňáček - střídal Klimeš


<discussion>id="1112-4"</discussion>


Sokol Tábor - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-29,-18,-20)

V hale Základní školy Malšice sehráli v pátek 4.11.2011 volejbalisté Strakonic svůj další zápas krajského přeboru. Právě zde hraje domácí utkání Sokol Tábor.

Strakoničtí přijeli ve své optimální sestavě a hned od úvodu tlačili na soupeře všemi svými zbraněmi – blokem a útokem. Na začátku vytvořený náskok se ale bohužel postupně vytrácel. Domácí přidali a zlepšeným servisem srovnali těsně před koncovkou. Našim hráčům se snažili v tu chvíli vnutit svoji hru a částečně se jim to podařilo. Přetahovaná o vítězství v setu trvala poměrně dlouho. Nakonec měli větší štěstí hráči Strakonic a vyhráli 31:29.

Vítězství v prvním setu tým velmi povzbudilo. Zlepšení přišlo i na příjmu a v poli, kde se blýskli výbornými zákroky zejména smečař Daňha a libero Pňáček. Útok pak byl jednodušší. A skóre narůstalo. Druhý set vyhrály Strakonice 25:18 a šlo se na set třetí.

Zde již hráči ČZ nepřipustili žádný obrat ve vývoji utkání. Nepolevili v koncentraci a výsledek se dostavil. Celkem v poklidu vyhráli tento set 25:20 a celkem utkání 3:0.

„Jeli jsme sem s určitými obavami, protože nevyzpytatelnost týmu Tábora známe. Musím říct, že nás po příjezdu mile překvapila skutečnost, že v hale chyběli 2 hráči (opory domácích) - smečař Jiří Suchý a nahrávač Zdeněk Pekař, kteří byli vždy hlavní silou Tábora. Samozřejmě náš vítězství moc těší. A mě osobně i předvedená hra. V úterý 8.11. hrajeme doma a tak věříme, že na této vítězné vlně budeme pokračovat. Doufám, že nám diváci pomohou svým příchodem a povzbuzováním. Chtěl bych je tímto pozvat.“ řekl po utkání kapitán strakonického týmu Václav Svach.


Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Pňáček


<discussion>id="1112-3"</discussion>


TJ ČZ Strakonice – VSK Český Krumlov 3:0 (18, 19, 14)

Ve druhém kole zavítal do Strakonic tým z Českého Krumlova. Jednalo se první domácí zápas a Strakoničtí moc toužili vyhrát

Hosté přijeli bez svého nahravače a hodně domácím zápas usnadnili. Celé utkání se domácí borci trápili na přijmu. Míče od nic létaly všude, jen ne tam, kam chtěli.

Naštěstí družstvo Krumlova nedokázalo využít tuto slabou činnost domácího týmu a tak tým Strakonic v poklidu vyhrál celé utkání.

Na zápas přišel rekordní počet diváků (45), kteří viděli volejbal plný zkažených příjmů z obou stran. Naštěstí nejen od týmu domácích. Strakonice nakonec porazily Krumlov 3:0 a připsaly si důležité vítězství.


Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Pňáček - střídal Kalbáč


<discussion>id="1112-2"</discussion>


TJ Loko ČB - TJ ČZ Strakonice 3:0 (20, 22, 22)

V prvním zápase zajížděli Strakoničtí muži do haly Lokomotivy České Budějovice, kde se jim tradičně již několik sezón vůbec nedaří. A bohužel i tento zápas „tradici“ neporušil.

Od prvních míčů tlačila Lokomotiva tým Strakonic svým výborným servisem, téměř bezchybným příjmem a výborným polem a následně lehkým skládáním bodových míčů. Ve hře v poli je tento tým opravdu výjimečný. Přesně toto naopak chybělo našim hráčům.

Ambice na vítězství sice byly, ale hned od úvodu bylo vidět, že tým spolu dohromady přes léto moc netrénoval. A tak vázl zejména přesný příjem, následně souhra na smeči a celková obrana týmu. Čím si náš tým vždy pomáhal, tedy útoky středem sítě, se tady téměř úplně vytratilo.

Na výkonu se také podepsaly problémy s cestou na zápas, kdy tým přijel na poslední chvíli. Nicméně je pravdou, že Strakoničtí již několik sezón zahajují porážkami. O to víc práce je pak čeká celou sezónu. A zatím to nakonec vždy dobře dopadlo.


Sestava Strakonice:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Stejskal, libero Pňáček


<discussion>id="1112-1"</discussion>