Výsledky v sezoně 2012/2013

Z Volejbal Strakonice

TJ Sokol v Táboře A - TJ ČZ Strakonice 3:0 (19,20,19)

K poslednímu letošnímu zápasu krajského přeboru zajížděli volejbalisté Strakonic na palubovku haly ZŠ Malšice. V utkání, které již nemohlo rozhodnou o pořadí v tabulce, chtěli oba soupeři se ctí dohrát, ale oba i vyhrát.

Zatímco však Strakonice dávali sestavu jen stěží dohromady, tým Tábora byl kompletní. A od prvních míčů byl rozdíl znát, zejména v nahrávce.

Co však bylo pozitivní, byl boj o každý balón. Strakonice předváděli řadu zázračných zákroků v poli. Takto už dlouho nebojovali. Neměli co ztratit a chtěli si zápas užít. Bohužel je v každém setu provázely momenty, kdy svými zbytečnými chybami v různých činnostech soupeři pomáhali.

Výsledkem byla prohra ve třech setech, i když vždy až do koncovky byly všechny hodně vyrovnané.

I přes tuto porážku skončili Strakonice v tabulce na 7. místě a zažehnali tak možný přímý sestup.

Zda budou ovšem hrát tuto soutěž i v příštím roce, není vůbec jisté. V době, kdy se podařilo přilákat k volejbalu ve městě řadu dětí a začali se o ně starat, by bylo smutné, kdyby mužský volejbal upadal.

Doufejme, že se hlavně mladí hráči, kteří se již letos do soutěže zapojili, stanou platnými hráči a základním kamenem tohoto týmu a podaří se odehrát soutěž i příští rok.

„Za celý tým chceme moc a moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporovali a chodili hlavně na naše utkání, i když se nám letos moc nedařilo. Děkujeme.“

Základní sestava Strakonic: Polánka, Svach, Peller, Kvapil, Kotěšovský, Soukup - střídal Kovář

<discussion>id="1213-20"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - TJ Vltava Č. Budějovice A 3:0 (19,15,18)

Po dlouhé sérii zbytečně ztracených zápasů, měli volejbalisté Strakonic poslední možnost ukázat doma svým fanouškům, že boj o NEposlední místo v tabulce krajského přeboru stále nevzdali.

A soupeře měli opravdu nepříjemného, přímého souseda v tabulce - TJ Vltava ČB. S tímto nováčkem soutěže všechny zápasy letos prohráli a vždy měli vítězství hodně blízko.

Tentokrát se však domácí vyzbrojili silnými zbraněmi. K zápasu byli připraveni téměř v kompletní sestavě a k tomu navíc i mohl již nastoupit blokař Petr Kvapil a hlavně nahrávač Marek Mika.

Také oba ihned nastoupili v základní sestavě a byla to pro Strakonice opravdu velká pozitivní vzpruha.

Hned od začátku to bylo na hřišti znát. Rychlé vedení o několik bodů a pěkná předváděná hra se líbila i fanouškům, kteří i tentokrát přišli ve velkém počtu a hlasitě podporovali. Útok i obrana začaly být daleko účinnější a nahrávky měly myšlenku a přesnost.

První set tak lehce prošli, když vedli 8:2, 15:9 a první setbol přišel za stavu 24:19, který hned proměnili.

V setu druhé přišlo opět rychlé vedení 6:0 a následně 10:5. Pak hosté podáním mírně zatlačili a snížili na 14:11. Ovšem následně přišla smršť domácích a vítězství 25:15.

Vedení 2:0 na sety je letos pro Strakonice jako zakleté a tak chtěli prokletí konečně zlomit. Mírná nervozita se však vyskytla. To bylo poznat na začátku setu třetího. Znovu opět pak ale vedli 3:1, 5:2 a 11:7. Hosté se snažili, ale na domácí neměli. Ti dále vedli 14:9 a 19:11. První mečbol přišel za stavu 24:17. Zde si kapitán domácích vzal opět timeout.

Stejný „nečekaný jev“ předvedl i při posledním vzájemném zápase obou týmů ve Strakonicích. Tehdy to bylo při mečbolu 24:22 a Strakonice nakonec ale zápas nečekaně prohráli. Od té doby byl kapitán domácích Svach neustále předmětem vtípků.

Tentokrát kapitán doufal, že toto se opakovat nebude a že se to zlomí. První mečbol hosté odvrátili, ale ten následný si Strakonice vychutnali a sám Svach utkání zakončil nekompromisní smečí do debla. On i celý tým měli velkou radost a bouřlivý potlesk od diváků byl pro ně další odměnou.

Tímto vítězstvím se Strakonice přehouply před svého soupeře. Jestli tam vydrží až do konce, se uvidí. Chybí jim jeden poslední zápas sezóny, kdy zajíždí 29.3.2013 na palubovku Sokola Tábor.

Základní sestava Strakonic: Svach, Kotěšovský, Peller, Kvapil, Málek, Mika, libero Pňáček

<discussion>id="1213-19"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - TJ Sokol v Táboře A 2:3 (15,-25,-24,15,-12)

Ani v další utkání nadstavby krajského přeboru ve volejbalu nebylo mužům Strakonic souzeno vyhrát. Na jejich palubovku přijel tým z Tábora.

Soupeř přijel navíc oslaben a mě problém, vůbec dát dohromady 6 hráčů.

Domácí nastoupili v tradičním a nejsilnějším složení z posledních zápasů.

První set začali Strakonice vlažně a rychle prohrávali 2:6. Ovšem vzápětí otočili a v poklidu dokráčeli k vítězství 25:15.

Set druhý byl rozhodně dramatičtější a dospěl do koncovky.Zde měli blíže k vítězství hosté a když na příjmu nedokázal ztlumit podání Kotěšovský, hosté srovnali.

V setu třetím došlo k výměně nahrávače. Polánku střídal Pňáček, ovšem opět přišla koncovka a drobné ale důlěžité chyby domácích znamenali ztrátu i tohoto setu a vedení Tábora 2:1.

Co s Tím, to si kladli za otázku domácí trenéři i hráči. Naštěstí zabrali a výsledkem byl jednoznačně vyhraný set a srovnání na 2:2 na sety.

Přišel tradiční tiebreak. To se domácím poslední zápasy nevede vyhrát. I tentokrát přišlo vedení 8:5, pak otáčka za stavu 8:6. Ovšem při podání hostů domácí 5x nepřijali a tak prohrávali 8:11. Následně srovnali na 12:12. To však bylo vše. Další míč špatně ulil domácí nahrávač Polánka, pak nebyl důrazný Peller a nakonec mečbol si Tábor uhrál sám smečí.

Je to už taková „tradice“ kterou by muži Strakonic rádi prolomili, ovšem budou si muset počkat na další šanci.

Tu budou mít v úterý 19. 3. 2013 kdy hostí v posledním domácím zápase Vltavu ČB. Snad se rozloučí se sezónou a domácím publikem vítězstvím. Držme jim palce a ještě lépe, pojďme se s nimi rozloučit a zfandit.

Základní sestava Strakonic: Peller, Svach, Polánka, Pňáček, Kotěšovský, Málek – střídal Poduška

<discussion>id="1213-18"</discussion>

TJ Vltava Č. Budějovice A – TJ ČZ Strakonice A 3:2 (-17,-16,21,24,12)

Po nevydařeném posledním zápase doma proti Písku, kdy prohráli téměř vyhraný zápas, zajížděli volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic, kde na ně čekala TJ Vltava. Tento soupeř je na tom bodově stejně, ovšem s lepším skóre setů. Byl to tedy zápas „o poslední místo“. Oba týmy chtěly uspět.

Oproti poslednímu zápasu se vrátil Pňáček, ovšem na postu nahrávače zůstal Polánka, kterému se dařilo. Naopak chyběl Málek

Začátek byl pro Strakonické úspěšnější a hned se dostali do vedení, které postupně zvyšovali a svého soupeře přehrávali. První set vyzněl jasně 25:17 pro tým TJ ČZ.

V setu druhém navázali na první a ještě přidali. V těchto fázích vycházelo téměř vše a Strakonice tlačili soupeře podáním, obranou i útoky. Vítězství druhého setu na sebe nenechalo dlouho čekat – 25:16.

Ve třetí sadě hra hostů pokračovala, bohužel však jen do poloviny. Pak jako by padla tíha úspěchu do hlav strakonických hráčů a Ti začali více kazit, nebyli dost důrazní a pozorní. Domácí se také zlepšili a s vědomím, že již není co zkazit do toho šli naplno. Začali lépe přijímat a i bojovat. Když se k tomu přidalo někdy i trocha štěstí, hra se nejen vyrovnala, ale hosté padali dolů. Třetí set vyhráli domácí 25:21.

To byla trochu sprcha, ze které se chtěli hosté rychle dostat.

Jenomže to jakoby v hlavách stále bylo a navíc domácí teď opravdu hráli dobře a s chutí. To se na druhé straně říct nedalo. Ti stále prohrávali o několik bodů a vyrovnali až v koncovce, kdy dokonce měli jeden mečbol. Ovšem domácí to nezabalili a set otočili – 26:24 a srovnáno na 2:2.

Opět tu byl pátý zkrácený set. V něm začali výborně domácí a úvodní šňůrou se dostali do vedení 5:0. Náskok nakonec udrželi i do otáčení stran, které proběhlo za jejich vedení 8:5. Hosté se sice snažili, dostali se až na dosah 10:9, ale pak opět Vltava dobře bránila a ujela na 12:9. Nakonec přišly 3 mečboly pro Vltavu za stavu 14:11. První ještě Strakonice odvrátili, ale druhý již ne a prohráli 2:3 na sety.

Je to již minimálně třetí zápas v krátké době, který měl tým Strakonic dobře rozehraný na vítězství, ovšem vždy odcházel poražen.

V úterý 5. 3. 2013 od 19:30 hrají volejbalisté doma s Táborem a věří ve vítězství. Snad i diváci přijdou a pomohou jim vyhrát.

Základní sestava Strakonic: Polánka, Pňáček, Peller, Svach, Kotěšovský, Kovář

<discussion>id="1213-17"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A – Sokol Písek A 2:3 (-21, 22, -13, 21, -12)

Tradiční volejbalová bitva dvou týmů od řeky Otavy se odehrála v úterý 26.2.2013, kdy do Strakonic zavítal Písek. Šlo o druhý zápas nadstavbové části B krajského přeboru KP1 a zároveň o druhý vzájemný duel v krátké době.

Ve čtvrtek v Písku domácí jasně vyhráli a stejný průběh se možná trochu očekával i v úterý ve Strakonicích. Zejména i proto, že týmu TJ ČZ chyběla tentokrát oba nahrávači a muselo se improvizovat.

Písečtí neponechali nic náhodě a opět přijeli v nejsilnější sestavě. Ochoz haly ve Strakonicích zaplnilo zhruba 20 věrných domácích fanoušků, kteří se těšili a od začátku o sobě dávali hlasitě vědět.

Domácí nastoupili ve složení : na smeči Kovář a Kotěšovský, na univerzálu Málek, na bloku Peller a Svach, a post nahrávače si poprvé vyzkoušel mladý 19-ti letý Jakub Polánka.

Zápas začali lépe hosté, kteří se dostali ihned do vedení. Ovšem domácí hru v zápětí srovnali a drželi se až do stavu 17:17, kdy hosté ujeli na 20:17 a první set si pohlídali do konce a vyhráli 25:21. Hned tento set ukázal, že to s nahrávkou půjde a týmu to nijak neuškodilo.

V setu druhém se vyrovnaný stav držel opět až těsně do koncovky. Strakonice vedli 17:14, hosté však srovnali na 18:18, ale domácí opět zabrali a vedli nadějných 23:20. Za stavu 24:22 si domácí vybrali poslední oddechový čas a následný setbol uhráli a vyrovnali na sety 1:1.

Třetí dějství mělo pro domácí jedno velké hluché místo a to za stavu 9:9, kdy se hosté hlavně díky podání utrhli a udělali 10 bodů za sebou. Domácím nepomohlo ani střídání ani oddechové časy. V závěru už jen dohrávali a prohráli 25:13. To byla velká sprcha.

Před setem čtvrtým bylo na domácí lavičce trochu víc dusno, ale přineslo to ovoce. Vyrovnaný stav trval zhruba do poloviny setu, kdy se podařilo domácím poodjet a vedli 21:17 a 23:18. Když hosté snížili na 23:20, domácí vystřídali a na hřiště přišel místo Kováře Poduška a koncovka byla jeho. Nejprve blokem zařídil setbol a následně ho smečí uhrál. Srovnáno 2:2 na sety a na řadu přišel tiebreak.

V jeho úvodu přišli dvě zbytečné chyby domácích. Naštěstí hned v zápětí otočili a vedli postupně 3:2, 5:2, 7:4, a pak dokonce 10:5. to už bylo hodě nadějné Pak však zapracovala dobrá obrana Písku a začali snižovat. A to měl zejména Svach 3 příležitosti smečovat. Ovšem Písek 2x blokem a 1x v poli jeho smeče zlikvidovali a sami uhráli body.Dotáhli se na 10:9. Až pak zase domácí uhráli 2 body a odskočili na 12:9.

To co se stalo pak se neskutečné. Hosté účinným podáním, dobrou obranou a pak útokem Benisky z kůlu uhráli 6 bodů v řadě!!! a tím otočili skóre a vyhráli set 15:12 a celý zápas 3:2.

Strakonický tým bojoval ale tuto koncovku nezvládl. Nakonec jejich snahu a bojovnost ocenili i diváci bouřlivým potleskem.

Je to škoda, ale to je sport. Další možnosti na vítězství mají Strakonice již ve čtvrtek 28.2, kdy jedou na palubovku Vltavy ČB.

Základní sestava Strakonic: Kovář, Kotěšovský, Málek, Peller, Svach, Polánka – střídali Soukup, Poduška

<discussion>id="1213-16"</discussion>

Sokol Písek A – TJ ČZ Strakonice A 3:0 (22, 20, 17)

První utkání nadstavbové části volejbalového krajského přeboru spolu svedlo opět dva týmy od Otavy, Strakonice zajížděli do Písku. Po poslední výhře byli hráši TJ ČZ natěšení i na tento duel. Ovšem hned při nástupu bylo patrné, že Písek tentokrát nic neponechal náhodě a nastoupil v plné síle.

Od prvních míčů bylo patrné, že tento zápas bude úplně jiný. Strakoničtí bojovali, snažili se, ale tým Písku rozkládal jejich hru skvělým servisem a i uhrávanými vlastními body. Zejména se opíral o smečaře Plavce.

Postupem času se stále více domácí prosazovali a tupili útok Strakonic. Po zásluze vyhráli celé utkání a splnili tím i roli favorita.

Tým Strakonic přijela povzbuzovat do Písku i nečekaná početný skupina fanoušků, kteří byli opravdu značně slyšet a pomáhali. Druhému rozhodčímu nebylo z jejich hlasitosti úplně nejlépe. Bohužel tentokrát byli domácí opravdu lepší.

Odveta se hraje již opravdu brzy - v úterý 26.2.2013 od 19:30 ve Strakonicích.

Strakoničtí věří, že jejich fanoušci přijdou a pomohou zdolat tohoto nepříjemného soupeře.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Svach, Málek, Kotěšovský, Polánka – střídal Kovář

<discussion>id="1213-15"</discussion>

Sokol Písek A – TJ ČZ Strakonice A 0:3 (-20, -21, -17)

Poslední kolo soutěže základní části volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů svedlo spolu dva soupeře od řeky Otavy - Strakonice zajížděli do Písku. Oba týmy byl v různých pozicích a pro oba to byl zápas plný očekávání.

Zatím co Strakonice jsou poslední v tabulce, stále hledají optimální sestavu a vyhráli v soutěži pouze jediný zápas, tým Písku je na tom o poznání lépe a bojuje o postup do nadstavbové části - skupiny 1-4. Musel však vyhrát 3:0.

Utkání tedy mělo být pohodovou výhrou Písku, a to i přesto, že nastoupil, bez svých nejlepších hráčů.

Strakonice nastoupili opět na nahrávce s Pňáčkem, na bloku s Pellerem a Svachem a na smeči vedle Málka si odbyl svoji premiéru nový hráč Pavel Kotěšovský, který přišel do týmu v průběhu posledního týdne. Univerzála pak hrál Polánka.

Začátek utkání začali lépe právě Strakonice a hned si vytvořili dvoubodový náskok, který udržovali. V koncovce poskočili na 22:17 a pak už set nepustili.

V setu druhém byl největší boj. Vedení se stále přelévalo ze strany na stranu, ale vždy pouze o jeden bod. Až za stavu 17:17 se hosté ze Strakonic opět dostali do vyššího vedení a nakonec set vyhráli 25:21.

Set třetí byl od začátku v režii Strakonic, kteří odskočili až na rozdíl 9-ti bodů na stav 21:11, Pak domácí sice trochu snížili. Když ale za stavu 23:17 poslal domácí hráč podání do autu, přišel první mečbol Strakonic. Následně se povedlo Strakonicím na dvakrát zablokovat smeč Píseckého týmu. Utkání tedy skončilo zcela nečekaným, ale zaslouženým vítězstvím Strakonic

Tento výsledek znamená, že Písek nebude hrát nadstavbovou část 1-4, ale spolu se Strakonicemi, Táborem a Vltavou ČB nadstavbu 5-8. Strakonice se tímto posledním zápasem odpoutali ode dna tabulky a po základní části skončili na předposledním 7. místě. V toto umístění už ani nedoufali.

Nadstavbová část by měla začít pro Strakonice 21.2 2013 zápasem právě v Písku.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Pńáček, Málek, Kotěšovský, Polánka – střídal Soukup

<discussion>id="1213-14"</discussion>

Špaček Č. B. A – TJ ČZ Strakonice A 3:0 (8, 21, 18)

V předposledním kole krajské soutěže se střetl tým z TJ ČZ Strakonice na domácí půdě s lídrem tabulky - se Špačkem z Českých Budějovic. Těžký soupeř domácí tým opravdu nešetřil. Velká bojovnost a dobrá hra nedokázala našim hráčům pomoc k výhře, ani jednoho setu. Na druhou stranu poslední dva sety byly silně vyrovnané a všichni mladí hráči si vyzkoušeli hru proti tomuto týmu.

Základní sestava Strakonic: Peller, Málek, Kovář, Poduška, Soukup, Hromek, Polanka - střídal Němec

<discussion>id="1213-13"</discussion>

Sokol Tábor – TJ ČZ Strakonice A 3:2 (-23, 20, 23, -16, 12)

Po velké sněhové nadílce vyrazili volejbalisté Strakonic do haly ZŠ Malšice, kde své zápasy hraje Sokol Tábor.

Byl to soupeř, na kterého se těšili, protože ho jako jediného zatím porazili. Sestava se opět skládala velmi těžko, ale nakonec se podařilo dát dohromady 6 hráčů. Po dlouhé době se vrátil Lukáš Málek a pomohl.

Zápas byl velmi vyrovnaný. Oba soupeři se snažili zápas vyhrát a oba bojovali. Zatímco domácí Tábor útočil především z hlavního kůlu, náš tým smečoval zejména středem přes Pellera a Svacha. K nim se občas přidával zmiňovaný Málek.

Boj o každý míč, o každý bod, ovšem i se spoustou chyb. Rozhodovalo se až v pátém setu. Zde náš tým bohužel postihla chvilková krize, kterou sice zahnali, ale náskok již nedotáhli. Tým Tábora byl hlavně v rozhodujícím setu lepší jednak v poli a na nahrávce. Od toho se odvíjela i úspěšnost v útoku.

Strakoničtí si však odvážejí bod a s Táborem tak letos, jako s jediným týmem soutěže, mají aktivní skóre.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Pňáček, Málek, Kovář, Polánka

<discussion>id="1213-12"</discussion>

TJ Lokomotiva Č. Budějovice A – TJ ČZ Strakonice A 3:0 (16, 10, 14)

Dohrávka zápasu prvního kola krajského přeboru KP1 zavedla volejbalisty Strakonic do haly Lokomotivy ČB.

Sestava byla tentokrát ještě víc okleštěná. Chyběli další hráči, kteří nastupovali v posledních zápasech. Zejména nahrávač Pňáček a smečař Kalbáč. Nastoupit tedy museli mladí. Jejich výkon byl sympatický. Svoji premiéru zde měl především Filip Hromek a po roční pauze se vrátil také František Kovář.

Na zkušenost, sehranost a vetší fyzickou vyspělost domácího týmu však hosté nestačili. Ve všech činnostech byly horší.

Lokomotiva po zásluze a s přehledem vyhrála a dokázala oprávněnost svého postavení na druhém místě tabulky. Zatímco tým Strakonic se stále krčí na jejím konci.

Základní sestava Strakonic: Peller, Svach, Kovář, Soukup, Hromek, Polánka – střídal Poduška

<discussion>id="1213-11"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ Vltava Č. Budějovice A 2:3 (13, 18, -27, -23, -11)

Zápas, na který se bude asi dlouho vzpomínat. To bylo utkání krajského přeboru volejbalistů Strakonic doma s Vltavou.

Domácí na soupeře doslova vlétli a jednoznačně ho přehrávali ve všech činnostech. Jasná převaha se projevila na skóre. První set 25:13, druhý 25:18. V setu třetím opět stále vedení Strakonic, tentokrát sice jen o pár bodů. Až přišly první mečboly za stavu 24:22. A teď to přišlo. Pro většinu nepředstavitelná věc, kdy si domácí kapitán vzal time-out. Zřejmě porada před posledním míčem.

Co následovalo, však bylo jak z toho nejhoršího snu. Hosté poté snížili, pak vyrovnali na 24:24. Následně byli bod nahoře a nakonec tento set hosté vyhráli 29:27. To je hodně nakoplo.

Domácí hráči byli jako opaření. V setu čtvrtém, i přes výrazné povzbuzování kapitána a trenéra, začali kupit chybu za chybou. Přišla i ztráta koncentrace a na hřišti to bylo patrné. Výsledkem byl opět ztracený set 23:25 a srovnání 2:2 na sety.

V závěrečném setu „depka“ padla na domácí úplně a hned na začátku prohrávají 1:6. Z tohoto stavu se již nedostali a prohráli celkově 2:3.

Tato ztráta znamená, že si družstvo Strakonic „upevnilo“ poslední místo v soutěži. Soupeř jim odskočil na rozdíl 3 bodů.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Svach, Kalbáč, Poduška, Soukup – střídal Polánka

<discussion>id="1213-10"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - VSK Český Krumlov 0:3 (-21, -18, -17)

Volejbalisté jsou za polovinou základní části krajského přeboru a v 10. kole Strakonice sehráli zápas s pořadovým číslem 40, kdy na své palubovce přivítali Český Krumlov.

Soupeř přijel opět ještě silnější, než v posledním vzájemném měření sil, o velmi dobré vysoké a šikovné mladé hráče. Strakoničtí tentokrát neměli takové problémy se sestavou jako poslední zápasy. Chyběl snad pouze Peller. I když jeho absence byla velmi znát, protože se stal jedním ze základních opor týmu.

O začátku utkání měli mírně navrch hosté. Domácí tým však bojoval a dělal body zejména svým podáním. Bohužel chyby v obraně a menší pestrost a úspěšnost na útoku znamenali, že hosté stále byli bodově nahoře.

Diváci opět přišli a velmi povzbuzovali, což domácím moc pomáhalo. Bohužel hosté byli lepším týmem a po zásluze si všechny body odvezly, když vyhráli 3:0.

Trochu tradiční prohru posledních zápasů chtějí Strakonice prolomit hned v dalším zápase. Bude se jednat o zápas o „poslední místo“ s Vltavou Č. Budějovice, která má na svém kontě jediné vítězství, právě z prvního vzájemného zápasu obou týmů.

„Prohráváme, je to pro nás těžké období, hlavně po psychické stránce. Pevně ale věřím, že následující zápas zvládneme a bude to pro nás nový impuls a odpoutání z posledního místa. Doufám, že i diváci přijdou a opět nám pomohou.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kalbáč, Daňha, Kvapil, Poduška, libero Polánka – střídal Soukup

<discussion>id="1213-9"</discussion>

Slavia PF České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 3:0 (22,19,17)

Tento zápas se málem také neodehrál, kvůli malému počtu hráčů Strakonic. Naštěstí se na poslední chvíli podařilo 6 lidí sehnat a tak se hrát mohlo. Bohužel nahrávač nebyl ani jeden, blokař pouze jeden a tak museli v těchto činnostech zaskočit ostatní. Na této úrovni je již však taková nesouhra hodně znát. Výsledek je ještě hodně příznivý. Dokonce mohly Strakonice vyhrát i první set. Jediné pozitivní je snad jen skutečnost, že si více zahráli mladíci.

<discussion>id="1213-8"</discussion>

SK Špaček České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 3:0 (0, 0, 0)

Tým Strakonic bohužel nedal dohromady dostatečný počet hráčů pro odehrání tohoto utkání a na zápas nedorazil.

<discussion>id="1213-7"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - Loko Č.B. A 0:3 (-18, -20, -23)

Volejbalisté Strakonic se opět představili doma svým fanouškům. A tentokrát měli velké problémy poskládat vůbec sestavu. Museli se obejít bez jediného „klasického“ blokaře. Představit se a odehrát svůj první celý zápas v krajském přeboru tak dostali hned tři mladíci, Jejich soupeřem byl druhý tým tabulky - Loko České Budějovice. Tento tým přijel navíc posílen o Vojtěcha Zacha, který je známý jistě všem volejbalovým fanouškům.

Strakoničtí však bojovali jako lvi a dali do toho hodně volejbalového srdíčka. Samozřejmě nevyzrálost mladých byla znát, ale o to víc těší jejich výraz a radost po každém uhraném míči. Starší hráči přidali částečně jistotu. A i díky tomu rozhodně nebyl zápas jednoznačný, jak se mohlo zdát na začátku. I když nakonec favorit svoji roli potvrdil.

Odměnou domácím za jejich bojovnost byl zejména potlesk od diváků po konci utkání.

Další utkání hrají volejbalisté Strakonic v Č. Budějovicích a jejich soupeřem bude prozatímní lídr soutěže – Špaček ČB.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kalbáč, Poduška, Polánka, Soukup

<discussion>id="1213-6"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - TJ Sokol Písek A 0:3 (-21,-18,-23)

V letošním prvním Otavském volejbalovém derby se oba soupeři střetli ve Strakonicích. Zápas se opět čekal vyrovnaný.

Strakonický tým se musel obejít tentokrát bez dalších dvou hráčů základní sestavy, tentokrát Daňhy a Kvapila. Možnost se ukázat tak dostali opět mladí. Naopak tým Písku sebou přivezl letošní mimo jiné i velkou posilu Plavce, který řadu posledních sezón odehrál v 1. lize za VK EGE České Budějovice.

Celý zápas byla vidět převaha hostů, kteří sice neměli zcela jistý příjem, ovšem když potřebovali, tak zabrali a dokázali domácí přehrát. Strakoničtí bojovali, měli velkou chuť hrát a svého soupeře často tlačili zejména skákaným servisem Peller s Pňáčkem. K tomu měli často i kousek štěstíčka. Ovšem větší zkušenost a volejbalovost byla na straně hostů, kteří po zásluze vyhráli.

V polovině zápasu přišel na hřiště další z mladých nadějí Strakonic - Karel Soukup. Tento teprve 15-ti letý nadějný hráč pak zbytek zápasu dohrál a ukázal své velké volejbalové srdce, i že strach ze soutěže rozhodně nemá.

V úterý 20.11.2012 od 19:30 čeká Strakonice další domácí utkání, kdy přivítají Loko Č. Budějovice. S tímto týmem přijede i Vojtěch Zach, bývalý reprezentant a hráč extraligové Příbrami a Jihostroje ČB. V současné době šéftrenér mládeže v Č. Budějovicích, stále však výborný hráč. Hlavně je to člověk, který právě ve Strakonicích letos od září pomáhá s náborem a tréninkem nováčků. I proto jeho cesta do Strakonic nebude pouze zápasová, ale opět povede i 2 tréninky dětí a mládeže - od 16 hodin v tělocvičně ZŠ Povážská a od 17:30 v hale TJ ČZ.

Základní sestava Strakonic:

Pňáček, Peller, Svach, Kalbáč, Poduška, Polánka – střídal Soukup

<discussion>id="1213-5"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - Sokol Tábor 3:0 (20, 19, 18)

Volejbalisté Strakonic si zakříčeli: ,KONEČNĚ'

Po minulém nemilém překvapení a klopýtnutí s nováčkem soutěže Vltavou, přivítali volejbalisté Strakonic tým z Tábora.

Domácí nastoupili v plné síle, kterou letos mají k dispozici a konečně od počátku dominovali utkání. Nevyhnuli se ovšem několika hluchým místům, kdy se soupeř vždy dotáhl.Bylo to v polovině prvního i druhého setu. Odpočinkový čas a vhodné a včasné vytřídání hráčů znamenalo opětovné odskočení a vítězně dokončení obou setů. V setu třetím to už byl výkon exelentní, kdy se dařilo vše. Strakonice konečně vyhráli, navíc před svými fanoušky, kterým moc děkují.

I tento výsledek sice neznamená žádný poskok v tabulce, ale ukázal, že na tuto soutěž stále mají. Mladí hráči se představili ve velmi dobrém světle.

Pňáček, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Kalbáč, libero Polánka - střídal Poduška

<discussion>id="1213-4"</discussion>

Vltava Č. B. - TJ ČZ Strakonice A 3:1 (-25, 19, 21, 17)

Volejbalisté TJ ČZ Strakonice nebodovali ani na palubovce nováčka soutěže.

Čekalo se konečně vítězství, byl to ale spíš urputný boj než kvbalitní volejbal. Navíc plný chyb na obou stranách a nakonec prohra Strakonic.

Nic veselého, ale soutěž je na začátku a tým Strakonic se nevzdává.

S velmi omlazeným a úzkým kádrem mají další možnost něco uhrát již v úterý 30.10.2012, kdy od 19:30 hodin hostí doma Sokol Tábor.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Svach, Daňha, Kalbáč, Poduška, libero Polánka - střídal Soukup.

<discussion>id="1213-3"</discussion>

VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice A 3:0 (24, 12, 20)

Druhé utkání volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů ve volejbalu sehráli volejbalisté Strakonic v Krumlově.

Hned vstup do haly však ukázal, že tým Krumlova posílil a omladil hráči z mládežnických týmů Jihostroje ČB. Také do utkání nastoupili pouze 2 hráči, kteří hráli minulou sezónu.

Strakoničtí však také přivezli v podstatě to nejlepší, co teď mají, včetně dvojice příbramských opor. V prvním setu se od začátku dostali do vedení a to jim vydrželo až do koncovky, kterou bohužel svými chybami ztratili.

Do druhého setu vlétli hráči Strakonic jako by nic a brzy vedli 5:1. Zde však nastala bohužel nečekaná věc. Za tohoto stavu domácím stačilo podávat a skóre se vyrovnalo a následně začali jejich body výrazně rychle nastakovat. Hosté otočili až za stavu 16:5 pro domácí. To byla deka. Tato šňůra stačila domácím k poklidné dokončení druhého setu.

Set třetí byl opět velmi vyrovnaný. Ovšem do stavu 20:19, kdy domácí opět poodjeli na 24:19. Malá úprava výsledku už jen znamenala konec zápasu.

Velmi dobře se představili zejména mladí hráči. Antonín Poduška střídal tentokrát na pozici smečaře a dokázal předvést hned několik premiérových smečí, které dopadly do hřiště soupeře. Jakub Polánka hrál na liberu také dobře, snažil se, ale těžký plachtící servis mu dělal tentokrát více problémy, než smečovaný servis v minulém zápase.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Málek, libero Polánka - střídal Poduška

<discussion>id="1213-2"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - VŠSK Slavia PF České Budějovice 0:3 (-20, -19, -17)

Omlazený tým Strakonic předvedl v úterý 9. října 2012 bojovný výkon na domácí půdě, ovšem zkušenost a zejména větší razance na podání hostů rozhodla o výsledku. Mladé strakonické naděje - Jakub Polánka, Antonín Poduška a Karel Soukup - se ukázali ve velmi dobrém světle. Přestože, to pro ně bylo první seznámení s touto soutěží, podalí velmi solidní výkon a mile překvapili.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Daňha, Peller, Kalbáč, Poduška, libero Polánka - střídal Soukup