6 TJ Spartak Kaplice 14 3 1 4 6 23:32 15
7 SK Staré Hodějovice 14 4 0 3 7 20:32 15

TJ ČZ Strakonice - SK Staré Hodějovice 3:0 (14, 11, 13)

TJ Lokomotiva České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 3:1 (-17, 20, 23, 19)

TJ ČZ Strakonice - TJ Sokol Písek 3:1 (23, -19, 17, 16)

TJ Spartak Kaplice - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-22, -10, -13)

TJ Slavoj Ledenice - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16, -22, -19)

TJ ČZ Strakonice - TJ Meteor České Budějovice 3:1 (14, 16, -21, 16)

SKP ČB B - TJ ČZ Strakonice 1:3 (-14, -11, 20, -14)

SK Staré Hodějovice - TJ ČZ Strakonice 2:3 (-18, -20, 14, 13, -10)

TJ ČZ Strakonice - TJ Lokomotiva ČB 3:0 (22, 19, 17)

Volejbalový podzim čekalo poslední kolo krajského přeboru, v němž chtěli hráči TJ ČZ svého soupeře – Lokomotivu České Budějovice – porazit a přezimovat na medailových pozicích. Hrálo se na Virtu v Dražejově za celkem velkého větru.

A právě tento fakt se odrazil na průběhu utkání. Jako kdyby si domácí již zvykli na vítr, který tradičně na kurtu fouká, a uměli s ním pracovat ve svůj prospěch. Pouze v úvodu utkání měli převahu hosté, kdy se jim povedlo několikrát podání, které ve větru mělo nečekaný směr. Po chvíli si však domácí vzpomněli, jak se přijímá a najednou se vývoj otočil. Najednou měli hosté problémy právě s příjmem a následně se dařilo domácím bránit největší údernou sílu soupeře.

První set byl nejvíc vyrovnaný, ale výhru brali domácí. Ti si od setu druhého pomohli svým liberem. A že se jednalo o dobrý tah, se ihned ukázalo. Dále byl na kurtu jen jeden tým. Ještě v úvodu setu třetího to chvíli vypadalo, že se hosté zvednou, ale domácí včas zpřesnili a nakonec utkání s přehledem zvládli. Lokomotiva odjela bez bodů.

Máme za sebou podzimní část se kterou jsme spokojeni. Hodně záleží, v jaké se sejdeme sestavě, což je někdy kvůli pracovním povinnostem těžké. Většinu zápasů jsme však zvládli a to je pozitivní. Čeká nás zimní přestávka, ve které budeme pilně trénovat.

Muži tak mají polovinu soutěže za sebou, ale volejbal rozhodně ve Strakonicích zahálet nebude. Své zápasy krajského přeboru až do konce října nadále hrají ženy, které vedou tabulku. Přes zimu se hrají krajské přebory mladších kadetek i starších juniorek. A každý měsíc až do června pokračují okresní přebory mužů i žen.

Každý příznivec si jistě najde to své. Ovšem podporu potřebují všichni. Prostě oddíl volejbalu TJ ČZ Strakonice pracuje úspěšně celý rok.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Svach, Kalbáč A., Pícka, Soukup - Kovář

Sokol Písek B - TJ ČZ Strakonice 3:1 (20, -24, 14, 24)

První derby od Otavy v této sezóně bylo tradičně bojovné a vyrovnané. Strakoničtí přijeli do Písku sice oslabeni, ale odhodlání bylo patrné. Ovšem kompaktně hrající domácí nezůstali pozadu. Pouze s výjimkou třetího setu se jednalo o velmi vyrovnané koncovky. Hosté však udělali více zbytečných chyb a to rozhodlo. Velká škoda.

V posledním utkání podzimní části přivítají hráči TJ ČZ doma tým Loko ČB.

Základní sestava Strakonic: Peller, Málek, Pňáček, Kalbáč Š., Soukup, Kovář

TJ ČZ Strakonice - TJ Spartak Kaplice 3:0 (15, 15, 12)

Z důvodu špatného počasí se další zápas volejbalového krajského přeboru ve Strakonicích odehrál v hale. Fanoušci se tak museli přesunout z Virtu.

Po minulé výhře s vedoucími Ledenicemi chtěl tým TJ ČZ potvrdit zlepšené výkony a porazil i Kaplici.

Strakoničtí ale museli opět poskládat sestavu jinak než obvykle. Na blok musel Svach a na smeč Pňáček a Soukup. Hosté také nepřijeli kompletní.

Zápas sice začal pro domácí dobře, ale museli si postupně zvyknout na velmi vysoký blok hostů a jednoho velmi dobře hrajícího smečaře, který hrál většinu míčů.

Ovšem koncentrovaná hra domácích slavila úspěch. Velmi dobrý příjem a kombinace na středu (zejména s Pellerem), umožňovala domácímu nahrávači posílat míče na své smečaře, kteří měli snadnější práci. Hlavně Pňáček toho velmi dobře využíval.

Vzhledem k poměrně hladkému průběhu zápasu si domácí mohli dovolit zapojit i lavičku, a tak si smečaři zahráli každý dva sety.

Hosté postupně začali mít problémy s obranou i útokem. Ale bojovali i přes nepříznivý stav.

Výsledek je možná jednoznačnější, než byla hra ve skutečnosti, ale přesto si Strakonice vítězství právem zaslouží. To je v dosavadní tabulce posunulo na vedoucí pozici.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Svach, Kalbáč A., Pňáček, Soukup - Kovář

TJ ČZ Strakonice - TJ Slavoj Ledenice 3:0 (18, 13, 21)

Další utkání volejbalistů Strakonic bylo plné očekávání. Do Dražejova na Virt totiž zamířil vedoucí tým dosavadní tabulky – TJ Slavoj Ledenice. Oba týmy v loňském roce bojovaly o čelo tabulky, ovšem postavení týmů po dvou prvních kolech letos bylo odlišné. Domácím se vůbec nepovedlo utkání na Meteoru a tak si chtěli spravit chuť.

Do zápasu šli téměř v nejsilnější sestavě, ale hosté od úvodu předváděli, co je zdobí – výborná hra v poli a obrana. S tím však měli domácí problémy pouze v úvodu, postupně jasně dominovali a první set se stal jejich kořistí 25:18.

V setu druhém to už bylo zcela jednoznačné. Nejvíce trpěly nervy hostů, kteří to těžce kousali. Pomohl jim i jeden míč po smeči domácích, který se otřel o lajnu. Ten vyvolal reakci, do které se zapojili slovně i diváci, kteří svými poznámkami ještě víc vytáčeli některé hráče hostů. Nutno podotknout, že slušně. Koncentrace hostů na hru však dál byla na bodě mrazu a tak domácí v poklidu vyhráli 25:13.

Do třetího dějství udělali trenéři obou týmů změny v sestavě a hra se vyrovnala. A to až tak, že do koncovky šli lépe hosté. Při jejich vedení už 21:17 se vrátil na smeč Svach místo Pícky. V tu chvíli šel hlavně na podání domácí Soukup, který nejprve téměř sám srovnal a následně, pomocí obrany u sítě, dopodával až do konce utkání. Úžasná série tohoto mladíka. Strakoničtí tak otočili a vyhráli i rozhodující set 25:21.

Byl to jejich zatím nejlepší zápas, který přinesl mnoho emocí, včetně závěrečné velké radosti. Diváci si jistě přišli na své.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Málek, Kalbáč A., Svach, Pícka, libero Pňáček - Soukup

TJ Meteor České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 3:0 (20, 12, 11)

krajského přeboru. Tedy k soupeři, se kterým mají za poslední zápasy zápornou statistiku. Na tu se ale nehraje Strakoničtí přijeli bez dvou klíčových hráčů (Pellera a Miky), ale rozhodně se chtěli poprat o výhru proti těžkému soupeři.

Utkání začalo poměrně dobře a oba týmy se přetahovali o body. Tedy až do koncovky, kdy se domácím povedlo několik podání tak, že zvládli koncovku úspěšně.

V dalším průběhu se hráči ČZ snažili, ale postupně více a více odcházeli na příjmu a dělali chyby i v dalších činnostech, od podání počínaje. Domácím skóre narůstalo a hosté padali stále níž. Druhý set skončil 25:12.

Do setu třetího hosté udělali řadu změn v postavení. Na blok šli Svach a Málek, na smeč Pícka a Sazima. Změna však nepřinesla úspěch, neboť domácí drželi utkání pevně ve svých rukou a jednoznačně šli za vítězstvím. Set skončil 25:11 a hosté odjížděli se sklopenými hlavami.

"Nechceme se vymlouvat na počasí, ale bylo před bouřkou a my se s větrem nedokázali poprat, na rozdíl od domácích. Byli lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhráli. Věřím, že v dalším utkání doma uspějeme, i když nás čeká aktuálně vedoucí tým skupiny.“

V dalším utkání totiž ve čtvrtek 7.9.2017 od 17:00 hod, přivítají Strakonice doma Ledenice.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Málek Pícka, Sazima, Soukup – Kalbáč A.

TJ ČZ Strakonice - SKP ČB B 3:1 (-19, 10, 12, 11)

Očekávaný začátek krajského přeboru ve volejbalu přišel a tým Strakonic do něho vstoupil na domácím hřišti.

I když soupeř přijel v početnějším stavu, herně moc kvalitní zápas to nebyl. Na Virtu se spíš jednalo o větrnou loterii, se kterou se lépe vypořádali domácí. Průběh utkání tomu i nasvědčuje.

V úvodním dějství se oba týmy praly s větrem tak, že to byly velké šnůry na podání. Hra byla plná nepřesností a chyb, pramenících z poryvů větru. Míč si létal, jak se mu chtělo a kam se mu chtělo. Při vedení domácích 19:14 hosté přišli na podání a set dopodávali do konce.

V dalším průběhu se již hráči TJ ČZ soustředili právě nejvíc na svůj servis a nedělat chyby. To se vyplatilo. Utkání pak nabralo rychlý spád a bylo rychle ukončeno.

Opravdu to nebyl pohledný volejbal, ale body se počítají a premiéra se povedla.

K dalšímu utkání zajíždí Strakonice v úterý 31.5. na hřiště týmu Meteor ČB B.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Sazima, Svach, Pícka, Kalbáč A., libero Kalbáč Š. - Soukup