1. VŠSK Slavia PF České Budějovice A 18 13 5 47:23 31
4. SK Špaček České Budějovice A 18 11 7 39:33 29
6. VK České Budějovice B 18 9 9 36:32 27
7. TJ Lokomotiva České Budějovice A 18 9 9 33:36 27
8. TJ Sokol Písek A 18 9 9 29:36 27
9. VSK Český Krumlov A 18 5 13 27:34 23
10. SKP České Budějovice A 18 0 18 11:54 18

Špaček Č.B.A - TJ ČZ Strakonice - 3:1 (23,25,-23,19)

Na závěr sezony se strakoničtí volejbalisté představili v Českých Budějovicích proti Špačku ČB. Hosté přijeli k zápasu bez dvou hráčů základní sestavy a tak se na palubovce celý zápas spíše hledali. První dva sety vybojovali domácí hráči, ačkoli ve druhém setu hosté vedli už 24:21. V koncovce třetího setu byli hosté šťastnější a vyhráli ho o dva body. Poslední set se už hrál pod taktovkou domácích, kteří v něm zvítězili 25:19 a rozhodli tak o své výhře 3:1 na sety.

Sestava:

Strakonice: Klimeš, Peller, Kvapil, Kalbáč, Málek, Daňha - střídal Kovář

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek A - 3:0 (13, 22, 22)

V posledním domácím zápase v krajském přeboru KP1 nastoupili volejbalisté TJ ČZ proti mužstvu Sokola Písek. Jednalo se o malé derby.

Strakoničtí nastoupili k utkání zcela koncentrovaní, s touhou rozloučit se s výborným domácím publikem vítězstvím. Zároveň šlo o definitivní zajištění nejhůře druhého místa v celkové tabulce soutěže.

První set byl zcela jednoznačný. Než se hosté rozkoukali, prohráli set 25:13. V setu druhém se hra mírně vyrovnala, ale domácí si v úvodu vytvořili náskok 4 bodů a ten udržovali až do konce. Vítězství 25:22 a vedení 2:0 na sety bylo zasloužené.

I ve třetím dějství hnali úžasní fanoušci, kterých přišlo rekordní počet, domácí dopředu. Ti se dlouho nemohli utrhnout z vyrovnaného skóre. Teprve za stavu 17:18, se jim podařilo dobrou obranou poskočit na 21:18. Následně si už podrželi náskok až do konce a po proměněném mečbolu, vítězstvím v setu 25:22 a celkově 3:0 mohly propuknout oslavy vítězného loučení.

Strakoničtí tak nejlepším způsobem poděkovali svým fanouškům, kteří vždy tvořili na domácím hřišti minimálně sedmého hráče v poli. Na poslední zápas jich přišel rekordní počet.Vítězstvím v tomto prestižním zápase si již kolo před koncem upevnili druhou příčku v tabulce a dosáhli tak výborného výsledku.

„ Soupeř podal opět obětavý výkon, ale naši fanoušci nás od začátku hnali tak dopředu, že jsme pro ně prostě chtěli a museli vyhrát. Celý tým děkuje všem svým fanouškům, kteří se během sezóny stali nejlepším publikem v krajském přeboru a dovedli nás na tak vysoké pozice, kde se právě nacházíme a kde nejhůře celkově skončíme.“ řekl kapitán Václav Svach.

K tomu dodal : „Moc mě překvapila a těší návštěvnost domácích diváků na zápasech a naše předváděná hra. Dosažené výsledky a pozici v tabulce jsem před sezonou vůbec nečekal. Stejně velkou radost mám z našich dorosteneckých nadějí – kluků, které se nám podařilo přilákat na tréninky a které baví učit se základům této krásné hry, kterou volejbal bezesporu je.

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Blažek, Daňha, libero Klimeš - střídal Málek

TJ ČZ Strakonice - SKP České Budějovice A - 3:0 (23, 15, 18)

V šestnáctém kole volejbalového krajského přeboru mužů přijelo do Strakonic družstvo SKP České Budějovice. Poslední tým průběžné tabulky, který ještě nevyhrál jediný zápas v soutěži, opravdu nepůsobil dojmem, že by mohl ve Strakonicích uspět.

Domácí byli jasně lepším týmem. V průběhu zápasu to sice několikrát vypadalo, že se Strakoničtí přizpůsobí slabé hře soupeře, ale vždy, když bylo potřeba, zabrali a hned začaly body na jejich straně přibývat. Po zásluze si nakonec připsali „povinné“ vítězství a další body do tabulky.

Svůj první celý zápas odehrál František Kovář, který na postu smečaře tak mohl sbírat své cenné zápasové zkušenosti v této soutěži. Rozhodně nezklamal.

„Takovéto zápasy bývají nepříjemné, protože soupeř může hrát zcela bez zábran. Jsem rád, že jsme v poklidu vyhráli a můžeme se teď koncentrovat na poslední domácí zápas za týden. Čeká nás Písek, kde jsme na podzim prohráli. Zápasy s tímto soupeřem mají vždy nádech „malého“derby. Chceme jednoznačně vyhrát. Tím si nejen zajistíme předčasně nejhůře celkové druhé místo v tabulce, což by bylo fantastické, ale také můžeme stále pomýšlet i na vítězství v soutěži. Úplně nejdůležitější pro nás však je, že chceme vítězstvím v zápase a předvedenou hrou moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás celou sezonu vydatně povzbuzovali a jistě se přijdou s námi pro letošní sezonu rozloučit.“

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Kovář, Málek, libero Klimeš

TJ ČZ Strakonice - VSK Český Krumlov - 3:0 (23, 13, 21)

Nepříjemný soupeř čekal na volejbalisty od soutoku Volyňky a Otavy ve čtrnáctém kole volejbalového krajského přeboru mužů. Do Strakonic přijel tým VSK Český Krumlov A. I když se podle postavení v tabulce mohlo zdát, že by utkání mělo být jednoduché, opak byl pravdou.

Zápas začal sérií zkažených podání a i v celém v prvním setu dělaly oba týmy řadu zbytečných chyb. A tak rozdíl ve skóre byl stále maximálně dvoubodový. V koncovce však Strakoničtí zabrali a nakonec, trochu se štěstím, vyhráli 25:23

V úvodu druhého setu se domácí na chvíli dostali pod tlak a prohrávali již 0:4. Jako by je tento stav nakopl k mnohem lepšímu výkonu a rázem bylo na palubovce jen jedno mužstvo. Mohli pak i prostřídat hráče z lavičky. První setbol měli domácí již za stavu 24:10. Pak sice dovolili hostům 3x bodovat, ale nakonec byl výsledek 25:13 zcela zasloužený.

V setu třetím měli Strakoničtí stále mírně navrch a za stavu 21:17 přišlo střídání. Kapitána Svacha opět střídal Kovář a i když hostě snížili na 21:19, nakonec se radoval z vítězství tým TJ ČZ a vyhrál 25:21 a celý zápas tak 3:0.

„Hráli jsme s nepříjemným soupeřem průměrný zápas. Jsem rád, že i když se nám příliš nedařilo, potvrdili jsme roli mírného favorita a před skvělým domácím publikem jsme vyhráli a udělali další krok k celkovému úspěchu v soutěži. Chceme se poprat o celkové prvenství v krajském přeboru, ale víme bohužel, že teď už to není jen v našich silách. Budeme se ale prát. Děkujeme opět skvělým divákům.“

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Klimeš - střídal Kovář

Slavia PF České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice A – 1:3 (-23, -15, 19, -22)

S cílem zahrát si dobrý volejbal a pokusit se o malý zázrak odjížděli volejbalisté TJ ČZ Strakonice, v dalším kole krajského přeboru, na zápas se Slávií PF České Budějovice. Lídr celé soutěže, který dosud prohrál jen jediné utkání, byl na své palubovce velkým favoritem zápasu.

Strakonický tým jel k utkání se šesti hráči a s liberem, tedy bez možnosti střídání. Po pár úvodních míčích, kdy se srovnával na příjmu, se začal postupně zlepšovat. Na jedné straně uvolněnost a na straně druhé ale absolutní koncentrace k utkání byly důvodem, že se tým ČZ začal prosazovat. Také velice dobře srovnaná obrana celého týmu přinášela body na konto hostů. Svými zkušenostmi na bloku trápil mladé hráče soupeře zejména Josef Blažek. Když pak hráči zlepšli kvalitu příjmu soupeřova podání, měl nahrávač Marek Mika větší možnosti kombinace a tak i smečaři měli snadnější práci a tím i větší úspěšnost. Malý výpadek měli hosté pouze v polovině třetího setu, který se nepodařilo dohnat. V setu čtvrtém se však jejich hra opět srovnala a strakonický tým dotáhl zápas do vítězného konce.

Byl to jeden z nejlepších zápasů Strakonických volejbalistů v soutěži, kteří se rozhodně lídra soutěže (v jeho kompletní sestavě a na jeho palubovce) nezalekli a nakonec sice hodně překvapivě, ale naprosto zaslouženě vyhráli poměrem 3:1 na sety.

„Hrál se opravdu špičkový volejbal dvou týmů z čela tabulky. O výsledku rozhodovala zejména naše obrana. Všichni naši hráči podali výborný, koncentrovaný a bojovný výkon. Jsme rád, že jsme soupeři oplatili porážku z prvního utkání na podzim u nás, kdy jsme také vedli 2:0 na sety a 23:22 v setu třetím a nakonec prohráli 2:3.“

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Blažek, Kvapil, Svach, Daňha, libero Klimeš

TJ Sokol Tábor - TJ ČZ Strakonice A - 3:1 (22,-18, 24, 23)

Po jarních prázdninách zajížděli volejbalisté TJ ČZ Strakonice k dalšímu zápasu krajského přeboru do haly ZŠ Malšice. Právě zde hraje své domácí zápasy mužstvo TJ Sobol Tábor.

Cesta na zápas vedla také krásným údolím kolem řeky Lužnice. A asi okouzlení z této přírody bylo hlavní příčinou vlažnějšího začátku zápasu strakonických volejbalistů a nakonec asi i prohraného prvního setu poměrem 22:25.

V setu druhém se již začali hosté prosazovat a naopak domácí si vybrali, zejména ve střední části setu, slabší chvilky. Od stavu 10:7 dokázali odskočit na 15:9 a náskok si udržovali až do konce a vyhráli 25:18.

Ve třetím setu se začalo bojovat o každý míč. Oba soupeři se střídali postupně ve vedení a nakonec přišla dramatická koncovka. Strakoničtí vedli 22:21. Bohužel pak přišly dvě zbytečné chyby a nahoru se dostali domácí. Domácí pak proměnili úspěšným blokem až druhý setbol a tento set vyhráli 26:24.

Čtvrtý set začal pro tým ze Strakonic výborně, kdy vedl již 4:0 a domácí byli nuceni vzít první time-out. Bohužel euforie velmi brzy opadla a hosté brzy náskok ztratili. Pak už se soupeři vzájemně nepustili do většího vedení než o jeden míč a byla to opravdu bitva až do nervy drásající koncovky. Opět dvě zbytečné chyby hostů byli příčinou, že první setbol a zároveň první mečbol měli opět domácí. Úspěšným blokem na středu sítě ho hned dokázali proměnit ve vítězství v setu 25:23 a tím v celém zápase 3:1.

„Přes postavení obou týmů v tabulce a přes jednoznačný průběh prvního zápasu u nás doma, jsem tušil, že nás čeká tentokrát těžký zápas. Tábor ve druhé části soutěže, stejně jako my, ještě neprohrál a také jsem věděl, že jim již pravidelně nastupuje velmi kvalitní nahrávač a zároveň hlavní motor týmu Zdeněk Pekař, se kterým jsem v minulosti osobně hrál. Své kvality a přínos pro tým potvrzoval. Hrál se výborný vyrovnaný volejbal a vysoká herní úroveň obou týmů v daném zápase byla patrná. My jsme bohužel v rozhodujících chvílích zápasu udělali pár drobných chyb a to nakonec rozhodlo o naší porážce.“

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Kovář

TJ ČZ Strakonice A - TJ Netolice - 3:0 (18, 19, 17)

V dalším kole volejbalového krajského přeboru mužů přivítali ve své hale strakoničtí volejbalisté velice silného soupeře. K soutoku Otavy a Volyňky přijel loňský vítěz soutěže, tým TJ Netolice 1892 A. První zápas v domácím prostředí vyhrál tým z Netolic 3:0, když v koncovce všech setů byl úspěšnější vždy o 2 míče. Stejně vyrovnaný průběh se očekával i v odvetě. Strakoničtí nastoupili v obvyklé sestavě s odhodláním zvítězit.

Úvod zápasu z obou stran velmi nervózní a plný nevynucených chyb. Za stavu 7:7 poskočili domácí na 11:7 a od té doby drželi průběh setu ve své moci a překvapivě lehce vyhráli první set 25:18.

Druhy a třetí set byl velice podobný setu prvnímu. V úvodu vyrovnaný stav a kolem desátého bodu se Strakoničtí vždy utrhli a pak už udržovali vedení až do konce. Vyhráli zcela s přehledem a zaslouženě sety 25:19 a 25:17 a celé utkání pak 3:0 na sety.

Celému týmu Strakonic se dařilo zejména v obraně, když neumožnili hostujícím hráčům uhrát bod a sami si pak vytvářeli prostor na úspěšné zakončení jednotlivých akcí. Netoličtí dělali chyby na příjmu a pak se v útoku nemohli tolik prosadit. Svoji obranu zaměřili zejména na kapitána domácích Svacha. Toho si však velmi brzy všiml nahrávač Mika a svými pestrými nahrávkami pak uvolňoval ostatní strakonické hráče. Na středu byly tradičně dobří Peller a Kvapil a výborné výkony v zápase podali smečař Daňha a universál Málek. Na příjmu a v poli pomáhal tradičně skvěle Klimeš jako libero týmu. Dalším hráčem bylo opět výborné domácí publikum.

Sestava:

VK ČB B - TJ ČZ Strakonice A - 2:3 (-22, -24, 20, 17, -13)

Hned druhý den po zápase s Lokomotivou, zajížděli volejbalisté Strakonic na palubovku VK Jihostroj ČB. S „B-týmem“, za který hrají junioři, odehráli velice kvalitní a vyrovnané utkání. Na rozdíl od utkání obou soupeřů v první části soutěže se tentokrát domácí posílili. Od druhého setu hrál na postu univerzála Lukáš Dvořák, který v mužském extraligovém týmu hraje druhého nahrávače. Jeho přítomnost byla velice znát.

První dva sety byly velice podobné. Boj o každý míč a rozhodnutí o vítězi vždy až v koncovce. Oba sety vyhráli Strakoničtí. Třetí set probíhal obdobně až do chvíle, kdy naši vedli 20:18. Jakoby se však zalekli možného konce utkání, přestali hrát a domácí tak šňůrou sedmi bodů získali set na svojí stranu. Ve čtvrtém setu junioři zpřesnili hru a strakoničtí volejbalisté zároveň pokračovali zejména v chybách na příjmu a v poli. Nebylo tak možné volit útočné kombinace středem sítě. Junioři vyhráli 25:17 a srovnali skóre setů na 2:2.

Na řadu přišel set pátý, rozhodující. Tým TJ ČZ začal podávat velice koncentrovaný výkon a sbíral body zejména úspěšnými bloky. Postupně vedl 4:0, 7:3 a strany se točily za stavu 8:4. I další část setu si strakonický tým udržoval vedení 9:6 a pak 10:7. Pak však domácí srovnali v jednom postavení na 10:10. A drama nadále pokračovalo. Zde se podařilo Rosťovi Daňhovi dvakrát zablokovat Dvořáka a stav byl 12:10. První setbol měli Strakoničtí za stavu 14:11. Domácí razantní smečí snížili na 14:12 a na podání šel Dvořák. Prvním podáním dal eso – 14:13, druhé podání poslal za koncovou čáru a Strakoničtí volejbalisté tak vyhráli set nejtěsnějším rozdílem 15:13 a celý zápas 3:2.

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek - střídal Kovář

TJ ČZ Strakonice A - TJ Loko ČB A - 3:1 (17, 16, -20, 18)

V prvním zápase nového roku se domácí představili proti týmu TJ Loko ČB, který byl po první části soutěže v tabulce těsně za domácími se stejným počtem bodů.

Od prvního míče strakoničtí šli odhodlaně za svým cílem v tomto utkání uspět. Proto první dva sety byly poměrně jednoznačné. Hosté, kteří přijeli bez svého nejzkušenějšího hráče Jirky Zity, však potom hru vyrovnali. Využili i menšího herního výpadku domácích a po zásluze vyhráli třetí set. V setu čtvrtém však domácí opět zabrali a celou dobu si udržovali bodový rozestup až do vítězného konce.

Nejen že získali důležité body do tabulky, ale hlavně svoji hrou poděkovali třem desítkám fanoušků, kteří přišli a celý zápas vydatně povzbuzovali.

Sestava:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Blažek, libero Klimeš - střídali Kovář, Málek

TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A - 3:2 (19, -15, -17, 27, 10)

V posledním zápase podzimní části krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů přivítali volejbalisté Strakonic ve své hale atraktivního soupeře. K přímému boji o průběžné 2. místo přijelo do Strakonic družstvo SK Špaček České Budějovice A.

Hosté měli problémy při cestě na zápas a tak přijeli se zpožděním. Toho domácí ihned na začátku využili a v prvním setu po zásluze vyhráli 25:19.

Ve druhem setu však přišel útlum domácích, hosté se rozehráli a začali předvádět, proč v dosavadním průběhu prohráli jen jeden zápas. Zejména podáním a obranou trápili Strakonické volejbalisty, kteří se v tomto průběhu hodně trápili. Stejný průběh měl celý třetí set, kdy Špaček vyhrál 25:17.

Už to vypadalo, že zápas brzy skončí ale domácí se hned v úvodu setu čtvrtého probudili, zlepšili příjem, obranu v poli a začali hosty tlačit i servisem. Celou první půlku setu si udržovali čtyřbodový náskok. Ke konci však přišlo správné drama a od stavu 22:22 se postupně mužstva střídala v jednobodovém vedení. Nakonec domácí vyhráli 29:27 a na řadu musel přijít rozhodující zkrácený pátý set.

V něm pokračovali domácí ve výborném výkonu a opět si udržovali mírný náskok. Otáčení stran bylo za stavu 8:7 ve prospěch domácích. Za stavu 9:9 domácí hodně zabrali a po šňůrkách bodů se dostali až ke svému prvnímu mečbolu, který přišel za stavu 14:10. Hosté si pak mezi sebou nerozuměli a poslali poslední míč do sítě.

U domácích propukla ohromná radost, kterou si dlouho v hale užívali spolu se skvělými diváky, kteří přišli na poslední podzimní zápas v zatím rekordním počtu.

„Jsem moc rád, že se nám v posledním zápase této části soutěže, a k tomu ještě doma, podařilo vyhrát. Dokázali jsme se sami dostat z útlumu a pak předvádět velmi dobrý volejbal. K výkonu rozhodčích v tomto utkání se raději nebudu vyjadřovat. Chci moc poděkovat skvělým fanouškům, kterým se zápas jistě musel líbit a kteří nám moc pomohli. Doufám, že náš výkon byl pro ně pozvánkou na další část soutěže, která začíná 5.2.2009.“

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Klimeš

SK Špaček ČB: Voráček, Kužel, Homan, Nestával, Glasser, Zoch, Skalka, Šrámek

TJ Sokol Písek A - TJ ČZ Strakonice - 3:1 (20, 18, -20, 23)

V osmém kole krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů zavítali volejbalisté Strakonic do haly TJ Sokola Písek.

Zápas měl již před začátkem zvláštní náboj, neboť 3 hráči Strakonic v dřívějších dobách působili právě v Písku. Jednalo se o kapitána Václava Svacha, nahrávače Marka Miku a univerzála Lukáše Málka.

Hned od úvodních míčů zápasu bylo vidět, že zápas bude velice vyrovnaný. Strakoničtí ve svém nejsilnějším složení si bohužel jakoby přinesli do úvodu zápasu útlum z posledního utkání na SKP a to se odrazilo ve výsledku prvních dvou setů, které prohráli.

Ve třetím setu se konečně Strakonice zvedly a v jeho průběhu stále vedli. V jedné části dokonce i o deset bodů. Nakonec málem přišla opět koncovka, tentokrát se šťastným koncem.

V setu čtvrtém to dlouho vypadalo, že zápas se bude rozhodovat v setu pátém. Velice vyrovnaný stav vydržel až do stavu 22:22. Potom ovšem dvěmi nepřesnostmi pustili Strakonice domácí do dvou mečbolů. A i když se jim podařilo první odvrátit, tak ten druhý již nikoli. Písečtí vytloukli blok a radovali se z překvapivého, ale zaslouženého vítězství.

„ Soupeř podal výborný výkon, dle diváků zatím nejlepší v sezóně. Nám dělal největší problém zejména příjem podání, kdy pak následoval nedobře připravený útok. Ani obrana blokem a v poli nám nefungovala tak jak měla. Soupeři blahopřeji.“ řekl kapitán Václav Svach a dodal „ Věřím, že my se teď dobře připravíme na poslední zápas podzimní části sezóny. Čeká nás doma velmi silný tým SK Špaček ČB, se kterým chceme uspět. Doufám ve velkou podporu diváků, s jejichž pomocí předvedeme opět naši nejlepší hru a bude k vidění špičkový krajský volejbal.“

Sestava:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč

SKP České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice - 2:3 (26, -20, -21, 23, -9)

V sedmém kole krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů zavítali volejbalisté Strakonic na palubovku SKP České Budějovice s jediným cílem – vítězství.

Bylo to veliké trápení našich volejbalistů, kteří se těžko srovnávali v obraně a zejména na příjmu. Ne že by domácí byli lepším týmem, ale Strakonické srážela vždy celá řada vlastních chyb.

I přes špatnou hru v poli, dokázali nakonec naší volejbalisté v pátém setu větší zkušenost a nad nováčkem, a zatím posledním týmem, soutěže vydřít vítězství a vezou důležité body domů.

Příští týden jedou volejbalisté na „téměř derby“ do Písku. Zde jsou zápasy vždy hodně vyhecované. Bude to úplně jiný zápas než na SPK a Strakonice jistě budou chtít navázat na výborné výkony, které předváděli poslední zápasy. Chtějí-li uspět, tak jim ani nic jiného nezbývá. Držme jim palce

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek – střídal Kovář

SKP České Budějovice: Louženský, Švejda, Řepík, Pechlát P., Pechlát V., Kučera - libero Fiala – střídali Nejedlo, Schneider

TJ ČZ Strakonice – TJ Sokol v Táboře A - 3:0 (20, 11, 13)

V dalším kole krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů zavítalo do Strakonic mužstvo TJ Sokol Tábor. Domácí nastoupili v kompletním složení a měli jediný cíl – vítězství.

Do prvního setu, nastoupila tedy pochopitelně v současnosti nejsilnější sestava : nahrávka - Mika, smečaři Svach a Daňha, blokaři Peller a Kvapil, univerzál Málek, libero Kalbáč.

Hned v úvodu prvního setu se domácím sice nepodařilo pár míčů na příjmu a v poli a prohrávali 0:3 a pak ještě 3:5. To však byl poslední moment, kdy mužstvo Tábora naposledy v zápase vyhrávalo. Potom se již domácí zkoncentrovali a převzali zápas do svých rukou. Postupně vedli 6:5, 11:7, 20:16 a za stavu 23:17 přišlo první střídání domácích, kdy Svacha vystřídal na podání Kovář. Hosté ještě stačili snížit, ale nakonec Strakonice vyhráli set 25:20.

Do setu druhého nastoupili Strakonice opět v zahajovací sestavě a hned úvodní sérií na podání Marka Miky a přesnou obranou ukázali hostům, jakou mají touhu po vítězství. Mužstvo Tábora si vzalo oddechový čas za stavu 0:5 ve svůj neprospěch. To však domácí nezastavilo a postupně svůj náskok navyšovali na 9:2 a za stavu 14:5 opět kapitána Svacha vystřídal František Kovář. Ten nakonec set dohrál a Strakonice ho vyhráli jednoznačným poměrem 25:11.

Třetí set probíhal obdobně jako set druhý. Domácí tým převyšoval soupeře téměř ve všech herních činnostech a tak i zde mohli dostat prostor hráči z lavičky. Za stavu 8:3 střídal Málka Klimeš a za stavu 20:10 pak Daňhu střídal Kovář. Závěrečný míč pak zahrál z rychlíka Petr Kvapil a ukončil vítězně set stavem 25:13 a celý zápas 3:0.

Domácí tým svoji předvedenou hrou tak jistě nejlépe poděkoval divákům, kteří i v tuto pozdní dobu přišli a hlasitě povzbuzovali. Příští týden jedou Strakonice do Českých Budějovic, kde je sice čeká zatím poslední tým tabulky SKP ČB.

„Jsem moc spokojený s naší předvedenou hrou, s průběhem zápasu i s přístupem všech hráčů, kteří hráli naplno i ve chvílích, kdy jsme jednoznačně vedli. Také jsem rád, že jsme mohli do hry více zapojit i hráče z lavičky. Diváci byli také skvělí, jen doufám, že příště přijdou ještě ve větším počtu. Možnost budou mít teď až 11.12. kdy do 20:30 hostíme doma dalšího favorita soutěže – silný tým SK Špaček ČB“ řekl Svach a dodal „Příští týden sice jedeme na palubovku zatím posledního týmu tabulky, ale rozhodně nechceme nic podcenit a náš cíl je jasný – vítězství.“

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč – střídal Kovář, Klimeš

Tábor: Jančík, Suchan, Korous, Krejčí, Petrák, Smrčina, Štěrba, Tomášek, Vesecký, Veselý

VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice - 0:3 (-22, -25 ,-18)

V pátém kole krajského přeboru KP 1 mužů pokračovali volejbalisté TJ ČZ Strakonice ve svých výborných výkonech a zaslouženě vezou z Českého Krumlova vítězství 3:0.

„Tým Krumlova potvrdil, že je doma velice nepříjemný soupeř. V úvodu jsme měli problémy srovnat se zejména s podáním domácích, ale od poloviny prvního setu jsme začali mít mírnou převahu. Pak jen v koncovce druhého setu, jsme ještě připustili určité drama, ale nakonec jsme závěr setu a i celý třetí set zcela ovládli hru a nakonec zaslouženě vyhráli.“

Sestava:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč – střídal Kovář

ČZ Strakonice - Slavia PF Č.B. A - 2:3 (27, 25, –23, –24, –6)

Strakoničtí volejbalisté podali ve čtvrtek ve 4. kole KP I doma proti Slavii PF České Budějovice výborný výkon. Na body však nedosáhli, prohráli 2:3 (27, 25, –23, –24, –6).Hrál se špičkový volejbal na této úrovni, Strakoničtí vedli už 2:0 na sety a 23:22 ve třetím setu. Hosté až do tohoto zápasu netratili jediný set.

„Nakonec se však projevila dravost a i větší herní vyspělost mladých hráčů hostů, kteří dokázali svým výborným výkonem otočit pro ně nepříznivý stav ve svůj prospěch a vyhráli celý zápas poměrem 3:2,“ poznamenal kapitán strakonického družstva Václav Svach. „Musím poděkovat vynikajícím divákům, kteří nás celý zápas výrazně povzbuzovali.“

Sestava:

Mika, Peller, Blažek, Kvapil, Svach, Daňha, libero Kalbáč – střídal Málek, Kovář.

Loko Č.B. A - ČZ Strakonice - 0:3 (-24, -23, -27)

Volejbalisté ČZ Strakonice uspěli ve 3. kole KP I venku s Lokomotivou České Budějovice A. Zvítězili 3:0 (–24,–23,–27). Hrál se vyrovnaný volejbal, o výsledku jednotlivých setů rozhodly koncovky.

Sestava:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek. Libero Kalbáč, střídal Kovář.

ČZ Strakonice - VK Č. Budějovice B - 3:1 (16, 22, -22, 22)

Nad jedním z favoritů soutěže se volejbalisté ČZ Strakonice dočkali prvního vítězství v KP I. Ve čtvrtek doma porazili béčko Jihostroje České Budějovice 3:1 (16, 22, –22, 22). Dařilo se hlavně Kalbáčovi na liberu, výborný výkon ale podal celý tým.

Sestava:

Daňha, Mika, Blažek, Peller, Málek, Kvapil, Kalbáč.

TJ Netolice - ČZ Strakonice - 3:0 (23, 17, 23)

První zápas nové sezony krajského přeboru I za sebou mají strakoničtí volejbalisté. Na úvod podlehli venku Netolicím jasně 0:3. „Na palubovce favorita celé soutěže, který navíc ještě posílil, jsme sehráli velice kvalitní a vyrovnané utkání. Výsledek 0:3 je z tohoto pohledu krutý,“ uvedl kapitán a trenér týmu Václav Svach.