Výsledky v sezoně 2014/2015

Z Volejbal Strakonice
Verze k tisku již není podporovaná a může obsahovat chyby s vykreslováním. Aktualizujte si prosím záložky ve svém prohlížeči a použijte prosím zabudovanou funkci prohlížeče pro tisknutí.

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:1 (25, 17, -23, 20)

Závěrečné utkání ve skupině krajského přeboru volejbalistů mezi Strakonicemi a Pískem B sice již nemohlo téměř nic změnit na postavení soupeřů v konečné tabulce, přesto mělo zvláštní příchuť, a to hned z nekolika pohledů.

Ještě před úvodním hvizdem všichni přítomní uctili minutou ticha památku dlouholetého spoluhráče a kamaráda Pepy Blažka. Jeho nečekaný odchod opravdu všechny zaskočil.

Pak již začal zápas, který domácí chtěli vyhrát a zakončit tak skupinu výhrou, která by znamenala udržení neporazitelnosti na hřišti v Dražejově.

Domácí byli však v prvním setu bez pohybu a dělali školácké chyby hlavně v postavení v poli. Naštěstí se aspoň dařilo v útoku. Písek se dostával do zápasu však ještě pomaleji a set tak vyhráli domácí 27:25.

Do druhého setu střídal Kováře Braun. Písek však byl sám sražen ještě úvodní prohrou a nedokázal se z toho dostat. Strakoničtí byli jasně na koni a i tuto sadu vyhráli 25:17.

Klasická mírná ztráta koncentrace domácích při vedení, na druhé straně větší úspěšné riskování Písku znamenalo, že se v záveru třetího setu prosadili právě hosté a snížili.

Další set však již byl poslední. Domácí zapnuli na vyšší obrátky a hosté byli dole. Strakonice vyhráli set 25:20 a celý zápas 3:1.

Velký aplaus od diváků si hráči užívali dlouhé minuty po skončení utkání.

Dražejov tleskal oprávněně volejbalistům a ti zase děkovali divákům a také místním pořadatelům. Všichni dohromady totiž právě na tomto hřišti vytvořili letošní skutečnou volejbalovou nedobytnou pevnost.

V sobotu 27.6. jedou volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic, kde budou bojovat o celkové vítězství v KP-2. Tento turnaj je zároveň kvalifikací o KP-1.

Základní sestava Strakonic: Peller, Mika, Kotěšovský, Kovář, Pošta, Pňáček – Braun, Hromek

<discussion>id="1415-18"</discussion>

SK Vodňany A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16,-19,-12)

Předposlední kolo krajského přeboru KP-2 mužů mělo na programu poslední letošní okresní derby. Do Vodňan zajížděly Strakonice, které chtěly potvrdit formu a vítězstvím si zajistit v předstihu postup do závěrečného turnaje o celkové vítězství v KP-2, kam postupují dva nejlepší celky z obou skupin. Turnaj je zároveň kvalifikací o postup do KP-1.

Od úvodu byla převaha volejbalistů Strakonic patrná. Celé utkání měli zápas ve své moci. Domácí pouze ve druhém setu trochu zazlobili, ale toto dokázali hosté zvládnout. Nakonec v poklidu dokráčeli k vítězství a splnili svůj cíl.

Nyní se již soustředí na svůj poslední zápas, který sehrají doma v Dražejově ve čtvrtek 18.6.2015 od 17:30 a jejich soupeřem bude Sokol Písek B.

„Chceme tuto část soutěže zakončit doma vítězstvím a ukázat, že v Dražejově hosté nevyhrávají. Věříme, že přijde hodně diváků, se kterými se chceme rozloučit. Tedy pouze pro tuto sezónu, protože se sem rozhodně od září chceme vrátit."

"Bohužel se zápas ponese i ve smutečním duchu. V týdnu nás totiž nečekaně a navždy opustil náš dlouholetý volejbalový spoluhráč a hlavně věčně usměvavý kamarád - Josef Blažek. ....Budeme na něho vzpomínat jen v nejlepším."

Základní sestava Strakonic: Peller, Kalbáč, Pńáček, Kovář, Málek, Soukup - Pošta

<discussion>id="1415-17"</discussion>

Jiskra Týn nad Vltavou A - TJ ČZ Strakonice 2:3 (19,21,-20,-12,-15)

Předposlední venkovní zápas sehráli Strakoničtí na hřišti Týna nad Vltavou. Soupeř patří do horní poloviny tabulky, a tak se nečekal jednoduchý zápas. Předpoklady se potvrdily hned od začátku. Domácí hráli od prvního míče bezchybný volejbal, zato hosté měli velké problémy v poli. Výsledkem bylo,že první set domácí vyhráli poměrně rychle 25:19.

Do druhéhé setu hosté vystřídali (za Kalbáče Pňáček a za Poštu Kovář) a pomalu se začali rozehrávat, ale na rozjeté domácí to stále nestačilo. I druhý set vyhráli Týnští 25:21.

Ve třetím setu se začala karta obracet. Hosté přidali v poli i na síti a rázem byla suverenita domácích pryč. Po boji vyhráli třetí set Strakoníčtí volejbalisté 25:20.

To byla pro domácí studená sprcha a čtvrtý set se stal snadnou kořistí hostů ze Strakonic - 25:12.

I pátý set vypadal pro hosty snadno, celou dobu vedli o dva až tři body a v pohodě kráčeli k ukončení zápasu. Za stavu 14:10 domácí ale přidali a podařilo se jim vyrovnat na 14:14. Hosté ale udrželi nervy na uzdě a šestý mečbol nakonec využili.

Základní sestava Strakonic: Málek, Peller, Mika, Kotěšovský, Kalbáč, Pošta - střídali Kovář, Pňáček

<discussion>id="1415-16"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - Slovan Č. Budějovice A 3:0 (14,22,18)

Další zápas doma sehráli volejbalisté Strakonice se Slovanem České Budějovice. A i tentokrát chtěli ukázat, že Dražejov se stává pro soupeře nedobytnou tvrzí.

Od počátku se do svého soupeře pustili s vervou, i když stále nejsou v kompletní sestavě. První set byl zcela jednoznačný a než se Slovan rozkoukal, prohrál ho 25:14.

V setu druhém se domácím přestal dařit příjem podání, a tak nemohli využít své největší zbraně v podobě útoků středem sítě. Vedení se zde přelévalo na obě strany, ale domácí byli nakonec úspěšnější a i tentokrát vyhráli 25:22.

Třetí set měl být poslední i z důvodu velkého horka. Domácí se ujali brzy vedení. Pouze malé zaváhání uprostřed setu, znamenalo, že se hosté dostali bodově na dohled. Domácí však brzy utekli a první mečbol měli za stavu už 24:14. Nyní přišla série dobrých servisů hostů. Za stavu 24:18 si domácí trenér vzal oddechový čas. Při návratu na hřiště, hosté hned svůj první servis poslali do sítě a bylo rozhodnuto 25:18 a celkově jednoznačně 3:0.

Diváci byli s výsledkem spokojeni, i když někteří asi čekali větší bitvu. Ta se (naštěstí) nekonala a tým ČZ dál kráčí soutěží těsně na druhém místě.

Teď čekají tým Strakonic dva zápasy venku (10. 6. dohrávka v Týně n.Vlt. a 12. 6 derby ve Vodňanech).

Poslední utkání ve skupině pak sehrají muži Strakonic doma v Dražejově ve čtvrtek 18. 6., kdy hostí Sokol Písek B. Všichni věří, že se rozloučí vítězstvím.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kalbáč, Málek, Kovář, Pošta - střídal Soukup

<discussion>id="1415-15"</discussion>

SKP Č. Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 1:3 (19,-12,-21,-8)

Začátek prvního setu nezastihl hosty v ideálním rozpoložení, po ospalém výkonu a mnoha nevynucených chybách byl po chvíli stav 10:3 pro domácí. V půli setu se sice podařilo skóre dotáhnout (15:14 pro domácí), ale pak zase kvalita hry hostů upadla do podprůměru a domácí dotáhli první set bez problémů do vítězného konce.

V druhém setu se Strakoničtí trochu zlepšili a rázem domácí tahali za kratší konec. Celý druhý set se vyvíjel jednoznačně pro hosty a nakonec skončil 25:12.

Ve třetím setu se Budějovičtí oklepali a hosty trochu potrápili. Ale i přesto set skončil 25:21 pro Strakonice. To už domácí zcela odpadli a čtvrtý set byl pouze otázkou skóre.

Základní sestava Strakonic: Málek, Peller, Kovář, Pošta, Pňáček, Kalbáč - Braun

<discussion>id="1415-14"</discussion>

TJ Meteor České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20,-21,-16)

V oslabené sestavě odjeli volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic k dalšímu zápasu krajského přeboru. Jejich soupeř Meteor ČB zvolil kvůli počasí telocvičnu.

Oslabení týmu TJ ČZ bylo zaviněno hlavně zraněním a nemocemi velkého množství hráčů. Nakonec odjel tým se sedmi hráči, z nichž přesto nebyli všichni stoprocentně zdraví. Největší problém se týkal tak zejména postu bloku, kde se muselo improvizovat. Nastoupit zde musel smečař Kovář. Čekalo se, jak se s tím tým popasuje.

Hned při prvních podání Meteoru přišla série špatných příjmů a několik es na polovinu Strakonic. Až za stavu 0:6 dokázali otočit. Pak však už šel jejich výkon velmi rychle nahoru a následně jasně dominovali nejen prvnímu setu, ale i dál celému utkání. Dovolili si až zkoušet různé nestandartní variatny v útoku.

Výsledek utkání byl zcela jednoznačný a zasloužený.

Dalším utkáním Strakonic by mělo být ve čtvrtek 28.5.v Dražejově derby s Blatnou.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kovář, Soukup, Pňáček, Polánka - Kalbáč

<discussion>id="1415-12"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - SK Staré Hodějovice A 3:2 (-16, 23,13,-26,11)

Favorita a dosavadního lídra skupiny krajského přeboru KP2 přivítali volejbalisté TJ ČZ Strakonice na svém domácím kurtu v Dražejově. Byl to souboj druhého s prvním. Celý den pršelo, ale před zápasem přestalo, a tak se hrálo venku.

V úvodu ovšem přišla "smršť" pro domácí, kteří vůbec nezačali dobře a strašně brzy prohrávali o deset míčů, když si vůbec nedokázali přihrát. První set byl jednoznačný 16:25.

Muselo přijít zákonitě střídání, místo Soukupa Pňáček a místo Kováře Kalbáč. Zlepšená hra na přijmu a v poli, následně přinesla zlepšení i v obraně a v útoku. Hosté však hráli velmi dobře a tak to byla přetahovaná. Domácí však set urvali na svoji stranu 25:23.

Hosté byli zaskočení a celý další set se z toho nedostali. Výsledkem byl další vyhraný set domácích 25:13. Strakoničtí hráli moc dobře a svého soupeře přehrávali.

Jakoby pak přišlo uspokojení a mírný útlum domácích. Hned v úvod čtvrtého setu 1:6 a 3:8. Náskok hostů trval do stavu 18:22, kdy se domácí kousli a vývoj začali obracet. Dokonce měli první mečbol, ale o ten přišli zkaženým podáním Pellera. Následoval pak další, ale opět neúspěšně. Nakonec místo vítězného konce zápasu přišlo srovnání na sety 2:2.

V rozhodujícím setu však domácí převážně vedli a vždy, když to vypadalo na srovnání, přišel další úskok v bodech. Strakonice uhájily náskok a vyhrály 15:11 a celý zápas 3:2. Pokořily tak lídra soutěže a nečekaně získaly body ztracené v Písku.

Ve čtvrtek 21. 5. od 17:30 hod. by měly Strakonice sehrát zápas na Meteoru ČB, pokud bude počasí.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kotěšovský, Polánka, Soukup, Kovář – Pňáček, Kalbáč, Hromek

<discussion>id="1415-11"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek C 3:1 (-22, 8, 28, 14)

První mistrovské utkání volejbalistů TJ ČZ Strakonice v jarní části soutěže krajského přeboru KP2 znamenalo zároveň první volejbalové utkání v areálu na Virtu v Dražejově. Premiérovým soupeřem zde byl Sokol Písek C.

Za slunečného, ale trochu větrného, počasí byl souboj plný očekávání nejen ze strany hráčů, ale i ze strany domácích příznivců z Dražejova, kteří zde dlouho volejbal neviděli.

Utkání začalo opatrně, ale Strakonice si dlouho držely mírný náskok, který vydržel do stavu 22:20. Následně hosté zejména podáním a následně obranou otočili vývoj a set vyhráli 25:20. Trochu šok! Do setu druhého střídal u domácích Polánku Pňáček a to výrazně v danou chvíli pomohlo. Najednou se začalo dařit vše a hosté byli zaskočeni. Převaha byla naprosto zřejmá a na konci setu to bylo neskutečných 25:8. - srovnáno na 1:1.

Třetí dějství přineslo správný boj, doslova o každý míč. Hosté se zvedli, ale i domácí hráli velmi dobře. V koncovce měli nakonec blíž k vítězství právě hosté, když po sérii opět utekli na 22:20. Zde přišel Polánka do pole místo Svacha a srovnání na 22:22. Hosté si vzápětí připravili 2 setboly za stavu 24:22. Domácím se podařilo opět srovnat. 24:24. Svach se vrátil a dále se šlo vždy pouze po bodu. Nakonec Strakonice proměnili svůj jediný setbol, který měli a vyhráli 30:28.

Hodně důležitý set pro další vývoj utkání, který hosty zlomil a set čtvrtý byl konečný. Strakoničtí ho ovládli 25:14 a celkově zvítězili na sety 3:1

Premiéra tedy vyšla. Teď čekají Strakonice důležitá 3 utkání se soupeři z čela tabulky.

V pondělí v Písku proti Béčku i ve čtvrtek v Týně nad Vltavou chtějí rozhodně vyhrát, i když to nebude vůbec lehké.

V úterý 19.5. od 17:30 hod. se pak utkají v Dražejově s dosud vedoucím týmem ze Starých Hodějovic.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Málek, Pošta, Polánka – Pňáček

<discussion>id="1415-10"</discussion>

Strakonický volejbal se přesouvá na Virt do Dražejova

Krajské přebory ve volejbalu zahajují svoji jarní část a ve Strakonících to znamená velké změny.

Vzhledem k probíhající velké rekonstrukci sportovního areálu Na Sádkách museli oba účastníci těchto soutěží – tým mužů TJ ČZ Strakonice i žen TJ FEZKO Strakonice – hledat náhradní řešení. Po dlouhém hledání, přišlo velmi vstřícné a rychlé jednání se zástupci TJ Dražejov. Právě jejich antukový kurt u fotbalového hřiště na Virtu se tak stane domácím stánkem pro oba týmy.

Není bez zajímavosti, že zrovna sem se volejbal po mnoha letech vrací. To ale pamatují jen pamětníci.

Mistrovská utkání na sebe nenechají dlouho čekat. Začátek je vždy od 17:30 hodin.

18.6.- čtvrtek - muži: ČZ Strakonice - Sokol Písek B

„Je to pro nás i pro všechny volejbalové příznivce zcela nové prostředí. Areál je to však krásný, lidé tady jsou velmi vstřícní. A i když se zde dosud žije hlavně fotbalem, věříme, že se stane teď také i centrem volejbalu ve Strakonicích. Diváci si sem jistě za námi najdou cestu a budou oba domácí týmy podporovat, stejně jako to dělali i na podzim. Pomohou nám zde vytvořit "nedobytnou tvrz". Je to pro nás velká motivace. Těšíme se," říká trenér Václav Svach.

<discussion>id="1415-9"</discussion>

TJ Sokol v Blatné A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16, -5, -14)

V dohrávce pátého kola volejbalového krajského přeboru KP2 mužů zajížděl tým TJ ČZ Strakonice na derby do Blatné.

Očekávalo se dramatické utkání, kde oba týmy chtěly vyhrát a pokořit svého soupeře.

Blatenský tým se však sešel schopný hrát teprve pár minut před utkáním. Na druhé straně Strakonice byly téměř v nejsilnějším možném složení.

Utkání začali Blateňáci velmi aktivně a hosté dělali řadu chyb. Stav byl tak vyrovnaný. To však trvalo pouze do poloviny prvního setu, do stavu 12:13. Následně se Zbrojováci srovnali s prostředím a rozehráli k výbornému vykonu. První set vyhráli 25:16 a i dále pokračovali.

V dalším dějství zápasu již výraznou měrou pomáhali domácí svému soupeři velkým množstvím chyb a špatným výkonem. Druhý set byl naprosto jednoznačný 25:5.

Převaha Zbrojováků byla tak velká, že jim umožňovala vymýšlet různé nestandartní herní kombinace. I tak vyhráli 25:14 a celé utkání za necelou hodinu 3:0.

Stručně řečeno - zcela jasné a přesvědčivé vítězství, kterým se Strakonice opět vyhouply do čela tabulky, kde zřejmě přezimují. Dali si tak i předčasný vánoční dárek.

Další část soutěže je naplánována na konec dubna 2015.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kotěšovský, Pňáček, Polánka - Kalbáč

<discussion>id="1415-8"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - SK Vodňany A 3:1 (11, -24, 17, 17)

První letošní okresní derby v krajském přeboru volejbalistů se ve Strakonicích odehrálo, když přijely Vodňany. Soupeř, se kterým si domácí zatím vždy s přehledem poradili.

Zatímco hosty trápí marodka, domácí nastoupili v silné sestavě. Trenér Strakonic si tak mohl dovolit postavit celkem neobvyklou sestavu a měl v plánu nechat zahrát všechny hráče z lavičky.

První set byl, po vyrovnaném úvodu, celkem jednoznačný pro domácí tým, který vyhrál 25:11.

Do setu druhého střídal Hromka na smeči Soukup. Hra se z počátku opět vyrovnala. Ovšem pouze na chvilku. Pak se hosté hodně zlepšili, naopak domácí polevili v koncentraci a přestalo se dařit přesně připravit první míče. Další problém následně nastal v zakončování. Téměř nikdo nebyl schopen v tuto chvíli složit smeč a hosté vedli již hrozivých 17:7. Nečekané, ale zasloužené. Naštěstí se domácí oklepali a zlepšili. Drama bylo až do konce,. Za stavu 23:23 to bylo otevřené. Lepší koncovku měli hosté a vyrovnali na sety 1:1.

Do setu třetího nastoupil na směči Svach místo Soukupa. Zlepšení však do poloviny setu nepřinášelo bodový zisk. Oba týmy bojovaly a stav byl vyrovnaný až do 16:16. Pak přišla šnůra domácích a právě Svach svým útokem táhl tým. I ostatní se však zvedli a makali. Nakonec set dopedl lépe pro domácí 25:17.

Ve čtvrtém dějství již domácí kráčeli pro vítězství a před koncovkou si dovolili pustit na palubovku opět i Hromka a Soukupa a dotáhli zápas do vítězného konce - opět 25:17.

Bojovné a zatím asi nejvíc vyrovnané utkání mezi těmito soupeři. Pozici "Vládce okresu" uhájily Strakonice. Dalším utkáním týmu TJ ČZ je opět derby, tentokrát na horké palubovce Sokolovny v Blatné. Tím by Strakonice měly uzavřít svoji podzimní část této soutěže.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kotěšovský, Pňáček, Braun Z., Hromek, – Soukup, Svach

<discussion>id="1415-7"</discussion>

TJ Slovan České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20, -13, -17)

Třetí zápas za sebou si vedou volejbalisté Strakonic zcela jednoznačně při cestě za ziskem bodů v krajském přeboru. Po týmech Písku C a SKP ČB B, si tentokrát celkem jednoznačně poradili v Českých Budějovicích s místním TJ Slovan.

Utkání se hrálo u Autokempu ve Stromovce, ale počasí na velké kempování nebylo - max. 15 °C a zataženo.

Strakoničtí se však brzy zahřáli. Po úvodním seznamování se se soupeřem, začali svůj tlak postupně navyšovat a jejich body narůstali. Je pravdou, že se chyb nevyvarovali, ale na soupeře to stačilo. V setu druhém byl mezi soupeři ještě větší rozdíl ve výkonnosti. Tedy hlavně v chybách. Zatímco domácí jich udělali mnoho a těžko se prosazovali, hráči ČZ si pomáhali podáním, obranou a každou chybu ihned trestali nekompromisním útokem.

Třetím setem chtěli zápas ukončit. Domácí však nesložili zbraně a dostali se v úvodu do vedení 5:1, 7:3 a 10:7. Následně hosté opět celkem v poklidu přidali a srovnali. Vyrovnaný stav se držel do 16:16. Další míč byl opět pro Strakonice. Ovšem právě při něm se zranil na ruce Adam Kalbáč a vystřídat ho musel Zdeněk Braun. Ten šel rovnou podávat a udělal první šňůru - 21:16. Při dalším pootočením tým zápas ukončil při podání Svacha.

Jednoznačné, celkem pohodové a naprosto zasloužené vítězství Strakonic. Celý tým podal dobrý výkon, který na soupeře stačil. Velmi dobře se v zápase dařilo oběma smečařům (Polánka, Kotěšovský).

Další zápas hrají Strakonice doma derby s SK Vodňany - ve čtvrtek 2.10.2014.

ALE POZOR!!! Hraje se v hale TJ ČZ od 19:30 hodin.

Základní sestava Strakonic: Kalbáč, Svach, Peller, Pňáček, Kotěšovský, Polánka - Braun Z.

<discussion>id="1415-6"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - SKP České Budějovice B 3:0 (14, 5, 17)

Druhý zápas v jednom týdnu a opět celkem jednoduchá záležitost pro volejbalisty Strakonic.

Ti chtěli v tomto zápase uspět hlavně proto, že se jednalo o "rozlučku" s areálem Na Sádkách, kde se plánuje nyní rekonstrukce. Hráči tak i k utkání přistoupili a hned od úvodu na svého soupeře tlačili. Ten vytvářel chyby, které se velmi rychle odrazily ve skóre. První set skončil 25:14.

Jednoznačně a přesvědčivě tak zápas začal a pak i pokračoval. V setu druhém rozhodlo zejména podání domácích, kteří ani jinou činnost pořádně nepotřebovali. Když už hosté něco vybrali, tak jim to domácí ihned vrátili. Na konci setu tak bylo skóre 25:5. Obrovský rozdíl.

Do setu třetího nastoupili domácí ve velmi omlazené sestavě. Z počátku se hosté drželi. Nakonec však pouze do stavu 17:17. Pak opět podávali domácí a šňůrou odskočili na 24:17. Následně Svach přenechal podání Z. Braunovi, který skákaným posledním servisem, ukončil nechytatelně celý set i utkání. Strakonice zvítězily přesvědčivě 3:0 a opět nemusely předvést to nejlepší ze svého umění.

Další utkání hrají Strakonice na Slovanu ČB ve čtvrtek 25.9. Doma se představí až 2. 10., kdy hostí v derby Vodňany.

Rozlučka s antukou na hřišti Na Sádkách dopadla na jedničku a Strakonice si upevnily umístění v nejlepší trojici skupiny.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kovář, Hromek, Braun Z.,Kalbáč, libero Pňáček - Soukup

<discussion>id="1415-5"</discussion>

TJ Sokol Písek C - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16, -13, -16)

Zápas mezi zkušeným týmem ze Strakonic a dravým, ale nevyzrálým, mládím z Písku. Tak by se dalo charakterizovat odložené utkání prvního kola krajského přeboru mužů KP2.

Oba týmy měli k dispozici pouze šestici hráčů, bez možnosti střídání. Hra však měla rychlý spád nejen díky tomu. Hlavní rozdíl byl v herní kvalitě. Zarímco mladí se sice asi snažili, na Strakonice to tentokrát vůbec nestačilo.

Nutno však konstatovat, že se tým Písku opět omladil a je tak vidět, že budoucnost mají v tomto městě zajištěnu.

Tým TJ ČZ Strakonice tentokrát zápas zcela ovládl a body na jeho straně rychle naskakovaly. Rozdíl byl snad úplně ve všem.

Mladí se jistě vzchopí a možná již na jaře vše může být jinak.

Strakonice hrají další zápas hned ve čtvrtek 18. 9., kdy hostí tým SKP ČB "B". Zápas by se měl odehrát ještě Na Sádkách od 17:00 hodin.

Areál včetně hřiště čeká velká rekonstrukce. Tento zápas zde bude pro muže poslední. Proto se chtějí rozloučit vítězstvím.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Pňáček, Hromek, Braun Z.

<discussion>id="1415-4"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ Meteor České Budějovice 3:1 (12, -16, 13, 21)

V dalším zápase krajského přeboru mužů KP2 přivítali volejbalisté Strakonic doma další českobudějovický tým - tentokrát Meteor. Další soupeř, který zatím ve Strakonicích nehrál. Hosté měli problémy se sestavou. Nakonec přijeli aspoň v minimálním počtu šesti hráčů. Domácí naopak nastoupili v silném složení, a proto trochu očekávali jasné vítězství.

A opravdu tomu i nasvědčoval úvod utkání, kdy domácí na soupeře vlétli a první set přesvědčivě vyhráli 25:12.

To jim umožňovalo vystřídat a nechat zahrát lavičku. Trenér domácích chtěl nechat postupně všechny zapojit. Ovšem hosté se tímto chytili a začali být nebezpečnější. V polovině druhého setu se domácím vzdálili a tak se do hry začali vracet hráči ze základu. Bohužel to nepomohlo a set se domácím ztratil. 16:25 a bylo srovnáno.

Nic naplat, Strakoničtí chtěli body a tak opět základní sestava a opět obraz setu prvního. Jednoznačný průběh a jasné vítězství setu 25:13.

A opět přišlo střídání, a do hry se dostal i poslední hráč z lavičky Polánka. A set nezačal dobře. První série podání a hned domácí prohrávali 0:5. Hosté si náskok udržovali a tlačili domácí stále víc. Naštěstí pouze do dvacátého bodu v setu. Zde se jim náskok rozplynul a nakonec urvali vítězství domácí. 25:21.

Strakonický tým udržel domácí neporazitelnost a získal po zásluze 3 body do tabulky.

V pondělí 15. 9. jedou Strakonice do Písku, kde budou hrát proti místním mladým nadějím.

A hned ve čtvrtek 18.9 mají hrát další domácí utkání proti SKP ČB. Zda se tento zápas odehraje "Na Sádkách" není v tuto chvíli jisté, neboť majitel areálu začal nečekaně brzy, a bez jakéhokoli předchozího upozornění týmu, s vyklízením místního zázemí před plánovanou rekonstrukcí, tedy bohužel včetně nezbytných šaten.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kovář, Kalbáč, Hromek - Soukup, Pňáček, Polánka

<discussion>id="1415-3"</discussion>

St. Hodějovice A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (16, 18, -20, 14)

Druhý den hned zajížděli hráči Strakonic k dalšímu zápasu. Tentokrát do Českých Budějovic, kde na ně čekal tým Staré Hodějovice. O tomto soupeři věděli pouze to, že v loňském roce hrál o prvenství ve své skupině a nakonec o něho přišel v posledním utkání.

V sestavě Strakonic tentokrát chyběli Peller a Mika, naopak byli nově Kotěšovský a Zdeněk Braun. Utkání začalo pro Strakonice velmi špatně a než se stačili vůbec rozhlédnout, prohrávali 0:1 na sety celkem jednoznačně. Zřejmě menší koncentrace, anebo podcenění kvalit soupeře.

Samozřejmě se muselo sáhnout do sestavy. Ovšem žádný obrat se nekonal. V průběhu setu zkoušel trenér Svach všechno možné, ale na velmi dobře hrající domácí tým, prostě nic nevymyslel. Navíc, když nikdo nedokázal uhrát alespoň nějakou smeč, nějaký míč. Hrozná spousta chyb na příjmu, na nahrávce, na smeči, téměř žádná obrana. Prostě domácí si dělali, co chtěli a v pohodě kráčeli k vítězství. Jako by oba soupeř dělila celá jedna výkonnostní soutěž. Ve třetím setu si domácí dovolili vystřídat. Zde naštěstí aspoň na chvíli polevili a nechali vyhrát aspoň jeden set Strakonice. Nic většího se však již nestalo a čtvrtý set byl opět zcela jednoznačný pro domácí.

Strakonice dostali pořádnou sprchu. Věřme, že to byla jen černá chvilka a nějaký zkrat. Nutno však říct, že soupeř hrál opravdu dobře, i když nemusel rozhodně předvést to nejlepší.

V dalším zápase přivítají Strakonice doma Meteor ČB ve čtvrtek 11. 9. 2014 od 17 hodin opět Na Sádkách. Budeme věřit, že navážou na své lepší výkony

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kotěšovský, Braun Z., Kovář, Kalbáč, libero Hromek - Soukup, Polánka

<discussion>id="1415-2"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - Jiskra Týn n. Vltavou 3:0 (21, 23, 20)

Na úvod soutěže čekaly tým Strakonic náročné dva zápasy za sebou. Nejprve přijel do Strakonic soupeř z Týna nad Vltavou, hrající velmi dobrý volejbal a nepříjemný soupeř, se kterým si ale domácí chtěli poradit.

Počasí celý den vypadalo deštivě, ale nakonec se utkání podařilo odehrát v areálu Na Sádkách. I přes počasí si našla řada fanoušků cestu na kurty a byli hodně slyšet. Domácí nastoupili ve velmi silné sestavě a zejména nasazení Filipa Hromka do základu bylo překvapením. Ovšem velmi milým. Od úvodu měli domácí navrch a poměrně v pohodě si dokráčeli pro úvodní vítězný set. V další části došlo na střídání, kde se měli ukázat i ostatní hráči z lavičky. Bohužel hned v úvodu přišla série hostů a v polovině setu to vypadalo, tentokrát hosté jasně vyhrají. Naštěstí se povedlo střídání zpět a v koncovce i nečekaný, ale zasloužený obrat, kdy pracovala zejména obrana blokem. Domácí ukořistili i druhý set, i když až na téměř poslední okamžik.

V setu třetím, již opět přehrávali domácí svého soupeře téměř ve všech činnostech a po zásluze vyhráli zápas ve třech setech.

Důležité úvodní utkání Strakonice zvládly a vykročily úspěšně.