Verze k tisku již není podporovaná a může obsahovat chyby s vykreslováním. Aktualizujte si prosím záložky ve svém prohlížeči a použijte prosím zabudovanou funkci prohlížeče pro tisknutí.

Meteor Č. Budějovice - ČZ Strakonice 3:2 (-17,22,-22,22,6)

ČZ Strakonice - Slovan J. Hradec 3:0 (17,16,13)

Slovan Jindřichův Hradec - Meteor Č.B 1:3 (-21,-20,18,-16)

Pořadí

1.Meteor Č. Budějovice 2 1 1 0 0 6:3 5

2. ČZ Strakonice 2 1 0 0 1 5:3 4

3. Sn J. Hradec 2 0 0 0 2 1:6 0

Závěrečný turnaj krajského přeboru KP-2 se odehrál v areálu Meteoru v Českých Budějovicích, zároveň jako kvalifikace o vyšší soutěž. Strakoničtí volejbalisté měli již poněkolikáté právo tohoto klání se zúčastnit.

Letos vyhráli svoji skupinu a i tady chtěli bojovat o vítězství. Přijeli sem však bez klasických nahrávačů, které museli nahradit Kalbáč a Soukup. Na bloku hrál Svach a Peller a na smeči Kotěšovský s Poštou. Více hráčů zde neměli.

A hned první zápas jim přisoudil silný domácí tým, který vyhrál druhou skupinu. Od samého začátku utkání bylo značné vedro, které se ještě v průběhu stupňovalo. Doplňování tekutin bylo tedy nezbytné.

Tým ČZ začal velmi dobře a domácí jim mnoha chybami pomáhali. Celkem jednoduše šli do vedení. V průběhu setu druhého však domácí přidali a tlačili. Výsledkem bylo srovnání na 1:1.

Náročné utkání pokračovalo. Naši hráči byli lepším týmem a po zásluze se ujali vedení na 2:1 na sety. Čtvrté dějství mělo velmi slibný vývoj. Vedení 20:15 a 22:18 vypadalo hodně nadějně.

Ovšem přišel pravý opak. Místo konečného úderu se přestalo dařit. Skoro totálně. Najednou byl Meteor přesný na bloku i v útoku. Uhrál tak 7 bodů v řadě a srovnal na 2:2 na sety.

To byl šok, který poznamenal i dále pátý set a celý zápas. Velmi odevzdaně, až zdrceně, působili volejbalisté Strakonic a nakonec prohráli 6:15 a celkově 2:3.

Byl to totální výpadek našeho týmu a to doslova všech. Nikdo tým nepodržel. Taková deka na nás hodně dlouho nedolehla. Stává se.

Další zápas čekal tým Strakonic jen po malé pouze. Soupeřem byl mladý a nadějný tým s Jindřichova Hradce.

Před tímto utkání se však v týmu kupodivu nekřičelo, ani nenadávalo, spíš naopak. Kluci si řekli, že chtějí sezonu dohrát vítězným utkáním. Všichni se zdravě nahecovali a začali úplně jinak než před tím skončili. Makali v poli, pomáhali si a výsledek se dostavovat poměrně rychle. Byla to téměř spanilá jízda. Soupeře téměř k ničemu nepustili. Jednoznačné vítězství 3:0 a oslava na závěr.

Strakoničtí zde splnili svůj poslední cíl, i když s malinkou kaňkou, kterou však poslední zápas vymazal.

A protože Meteor porazil následně J. Hradec, skončili Strakoničtí na výborném druhém místě. Sezóna tedy skončila úspěšně. Teď si hráči užijí volna. Někteří budou na dovolené, jiní přejdou trénovat beachvolejbal. Většina jistě absolvuje některé letní turnaje.

Spolu se sejdou koncem srpna a připraví se na další sezónu.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Kalbáč, Kotěšovský, Pošta, Soukup

TJ ČZ Strakonice - TJ Slovan České Budějovice A 3:0 (20, 14, 18)

S jistotou prvenství ve skupině krajského přeboru vstupovali volejbalisté Strakonic do posledního utkání. Jejich soupeřem byl Slovan České Budějovice A. Stejný soupeř, se kterým zahajovali jarní část. Zatímco v průběhu soutěže domácí dominovali, hosté pouze 2x vyhráli a pohybují se na konci tabulky.

Od počátku utkání byl vidět výkonnostní rozdíl mezi soupeři. Strakoničtí svého soupeře přehrávali téměř ve všech činnostech. Hosté se snažili, bojovali, ale nenacházeli účinnou zbraň. Věděli, že nemají co ztratit a tak hráli uvolněně.

V průběhu si domácí dovolili zkoušet různé netradiční signály, které občas nevyšly. Také si zahráli všichni. Ke konci již oba týmy polevily a dohrávaly v poklidu.

Výsledkem bylo jednoznačné a hladké vítězství 3:0. Tým ČZ tak jaro zakončil stejným výsledkem, jako ho začal.

Svoji skupinu strakoničtí vyhráli s 6-ti bodovým náskokem na druhý Týn nad Vltavou. Právě s ním pak postoupili do závěrečné kvalifikace o KP I.

V sobotu 25. 6. 2016 v areálu TJ Meteor v Českých Budějovicích budou bojovat o celkové vítězství v soutěži i o finanční odměnu. Jejich prvním soupeřem by měl být Jindřichův Hradec. Poslední účastníkem bude domácí Meteor.

O ambicích na postup do vyšší soutěže mají Strakonice jasno. O ambicích ostatních nevědí. Jisté je, že bojovat budou všechny týmy.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Kalbáč, Pňáček, Kovář, Pošta - Soukup

TJ Hluboká nad Vltavou A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20, -18, -11)

Netradičně v neděli sehráli volejbalisté Strakonic své poslední utkání venku. Na krásném hřišti v podhradí zámku Hluboká nad Vltavou chtěli potvrdit prvenství ve skupině krajského přeboru. Domácí však byli velmi povzbuzeni posledním vítězstvím nad Týnem na Vltavou. Navíc jejich výšková převaha byla viditelná.

Šestice statečných hráčů Strakonic ale od prvního míče nedarovala domácím nic zadarmo. Největším překvapením, oproti předchozím zápasům, byla jejich obětavost v poli a bojovnost. Hlavně díky tomu získávali cenné body, když nutili domácí k chybám. První set vyhráli 25:20.

Jejich tlak dál průběžně narůstal. K tradičním oporám Pellerovi a Svachovi se postupně velmi dobře přidávali smečaři Pošta a Kovář. Každou svojí úspěšnou smečí si více věřili a dovolili. K tradičnímu nahrávači Pňáčkovi se přidal i nově druhý Soukup. Oba rozdělovali míče tak, že obrana domácích měla velké starosti. I druhý set vyhráli hosté 25:18.

V setu třetím to už byla hra jednoho týmu - naštěstí toho Strakonického. Náskok rostl téměř geometrickou řadou. Chvátalo se i kvůli počasí, neboť se začalo velmi zatahovat. První kapky padly při mečbolu Strakonic. Když pak Pošta úspěšnou smečí zápas ukončil, začalo velmi vydatně pršet. Vítězství 25:11 a celkově 3:0 však déšť na Hluboké nespláchl. Všichni byli rádi, že zápas včas skončil.

Pokud bude tým takto bojovat i na závěrečné kvalifikaci, nebude rozhodně bez šance na celkové vítězství v soutěži.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Pňáček, Kovář, Pošta, Soukup

TJ ČZ Strakonice - Jiskra Týn nad Vltavou 2:3 (18, 21, -21, -21, -7)

Zápas prvního s druhým – to bylo utkání dalšího kola krajského přeboru. Na Virt zavítal Týn nad Vltavou. Vzhledem k dosavadním utkáním obou týmů na jaře (pozn. všechna utkání vítězně za 3 body) se čekala správná volejbalová bitva. Však si také diváci našli cestu.

Hosté z Týna sice chvíli hledali kurt, neboť se domnívali, že se hraje Na Sádkách. Ale zápas stihli.

Domácí nastoupili téměř v ideální sestavě. Poprvé na jaře naskočil Kotěšovský, na lavičce zůstal Polánka. Poprvé také hráli s liberem Pňáčkem v poli.

Od počátku utkání domácí tým ukazoval, že je zde doma a proč je v tabulce na prvním místě. Jednoznačně šel za vítězstvím, zatímco hosté nemohli najít recept hlavně v útoku. Přes průběžná vedení 11:7 a 17:9 si dokráčel pro první set 25:18.

V setu druhém byl průběh vyrovnanější. Hosté se zlepšovali každým míčem. Až do koncovky byl stav většinou vyrovnaný. Domácí odskočili v závěru a vyhráli 25:21. Již teď měli minimálně 1 bod z tohoto utkání.

Ve třetím dějství domácí vystřídali Kalbáče, do hry přišel Kovář. Přesto chtěli rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Vstup do setu se jim však nepovedl a rychle prohrávali o 4 míče. Bohužel se jim nedařilo v průběhu ztrátu dohánět. Za stavu 11:16 přišel opět Kalbáč místo Kováře. Ještě se povedlo snížit na 14:16, ovšem závěr nechytili a prohráli 21:25.

To se samozřejmě stane, oba týmy hrály vyrovnané utkání. Ovšem v přestávce přišel moment, který výrazně ovlivnil zbytek utkání. Zcela nečekaně, a v danou chvíli nepochopitelně, odchází do šatny první nahrávač Mika, aniž by ho trápilo nějaké zranění. Vzhledem k situaci, že druhý nahrávač týmu Pňáček byl pro tento zápas napsán v zápise jako libero, nemohl tedy na postu nahrávače již zastoupit. Tým se musel s tímto vypořádat a poskládat sestavu bez jediného klasického nahrávače. To je velmi těžké, navíc v takovém zápase. Nakonec byli určení Kalbáč a Pošta. Do hry se zapojil nerozehraný Polánka.

Tuto změnu u domácích samozřejmě zaregistroval i Týn a možná trochu polevil. Naopak domácí sice začali více bojovat a v úvodu i vedli 10:8, ovšem na druhou stranu přibývaly i nepřesnosti a chyby. Každou takovou Týn trestal. Domácí prohráli 21:25. Stav byl na sety srovnaný.

Přišel set rozhodující. Ani jeden tým nevystřídal. Domácí však úplně vypadli. Vůbec nic se nevedlo. Strany se točily za stavu 8:1 pro hosty. Po změně vývoj pokračoval - 11:3. Za stavu 14:6 hosté vystřídali, na podání přišel v zápase poprvé Šonka, který ovšem zkazil. Konečný stav 15:7 pro hosty. Domácí tak ztratili zápas a prohráli 2:3.

"Je těžké hodnotit takový zápas. Momentálně jsem smutný a zklamaný. Jsou momenty, které zanechají v každém z nás, i v celém týmu, stopu. Někdy pozitivní, jindy negativní. Dnešní moment jistě patří mezi takové. Je to ale prostě život."

Na druhou stranu i s takovými novými situacemi je třeba se vypořádat. Myslím, že tým ukázal, že si s tím dokáže poradit. I když to dnes nakonec nevyšlo, neboť kvalita byla v závěru na straně Týna.

Ten předváděl dnes výkon, za který by se nemusel bát usilovat o vyšší soutěž. Jejich ambice neznám. Jsem přesvědčený, že spolu s námi postoupí ze skupiny do závěrečného turnaje. My již máme postup zajištěný, ale chceme jít z prvního místa.

O našich ambicích na postup do vyšší soutěže mužů máme jasno. Vzhledem k věku a úzkému kádru je nereálné, abychom vyšší soutěž hráli.

V současné době chceme úspěšně zakončit skupinu soutěže vítězstvím v obou zbývajících utkáních. Pak věřím, že složíme sestavu na závěrečný turnaj a tam se popereme o co nejlepší umístění. Po sezóně nás jistě opustí dva letošní maturanti na Vysoké školy. Nově naskočí od září do týmu mladý Jan Pícka, který studuje v místním Gymnáziu a s námi již nějaký čas trénuje.

V létě plánujeme trénovat v letním plaveckém areálu beachvolejbal. Pevně věřím, že si v týmu sedneme, vše probereme a budeme i příští sezónu hrát krajský přebor KP2 i přebor okresní. V neposlední řadě chci moc a moc poděkovat všem lidem, kteří se starají o areál na Virtě v Dražejově, že nás tu mají za vlastní a velmi nás podporují. Věříme, že plánovaná přestavba areálu proběhne ke spokojenosti místních, a že i nadále tady budeme moci hrát své zápasy. Stejně tak chci moc poděkovat všem divákům, kteří chodí na naše utkání a přišli i tentokrát. Velmi si vážíme jejich podpory.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kotěšovský, Pošta, Kalbáč, libero Pňáček, - střídali Kovář, Polánka

Sokol Písek C - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-17, -14, -24)

Těžký týden čekal volejbalisty Strakonic v krajském přeboru KP-II. První zápas odehráli v Písku, druhý je čeká ve čtvrtek doma s Týnem na Vltavou.

V Písku se dlouho rozmýšlelo, zda hrát v hale nebo pod širým nebem. Počasí se zdálo nevyzpytatelné. Nakonec rozhodnutí přišlo - venku.

Na centrálním kurtu areálu u Sportovní haly v Písku se očekával tradiční dramatický souboj. A úvod tomu také nasvědčoval. Avšak postupem času se ukazovala převaha Strakonic, které byly jasně lepším týmem.

Jistě jim velmi prospělo, že na jaře poprvé nastoupil na nahrávce Marek Mika. V kombinaci s hrou středem s Pellerem a Svachem, ale i výbornou hrou smečařů Polánky a Kováře, ke kterým se přidával i univerzál Pošta, byla převaha Strakonic viditelná. První dva sety byly jednoznačné pro Strakonice - 25:17 a 25:14.

V setu třetím se začaly mraky zatahovat a bylo méně vidět. Tento set byl nejvíc dramatický v koncovce, kdy Písek měl dokonce jeden setbol. Ten však Pošta odvrátil. Pak už si Strakonice nenechaly vítězství vzít a vyhrály 26:24, celkově 3:0.

Téměř v zápětí po ukončení utkání začalo vydatně pršet.Bylo dobře, že již hosté nepřipustili prodloužení utkání. Bylo by těžké to dohrávat.

Tým ČZ tak zůstává na jaře bez porážky.

Ve čtvrtek 26.5. přijede do Dražejova druhý tým tabulky - Týn Nad Vltavou. Zápas začíná v 17:30 hodin a domácí budou potřebovat vydatnou podporu diváků. Udělají vše pro vítězství.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Kovář, Polánka, Pošta - Braun Z.

TJ ČZ Strakonice - VK České Budějovice C 3:0 (18, 16, 23)

Velké odhodlání odčinit podzimní neúspěch chtěli volejbalisté Strakonic v dalším utkání krajského přeboru. Jediný soupeř, který je na podzim porazil, mladíci extraligového Jihostroje ČB, přijel právě do Dražejova na Virt.

Domácí sice nebyli zcela kompletní, ale přesto byly jejich ambice vysoké. Mladíci přijeli v sedmi hráčích. Od počátku utkání bylo vidět, že fyzicky jsou na tom hosté velmi dobře, ale na druhou stranu také, že antuka a venkovní prostředí je pro ně úplně něco jiného než hala.

Nejdramatičtější byl závěr třetího setu, kdy se hosté dotáhli na rozdíl jediného bodu při mečbolu domácích. Ten jim však hosté opět pomohli uhrát, když poslali smeč do autu.

Domácí tak divákům i sobě nezkazili jarní premiéru na domácím hřišti. Částečně tak zahnali smutek za vypadnutí hokejistů ve čtvrtfinále mistrovství světa, které se dohrávalo téměř souběžně.

Příští týden čeká tým Strakonic důležitý dvojzápas s pronásledovateli v tabulce. Nejprve v úterý zajíždí do Písku a pak hned ve čtvrtek 26.5. od 17:30 hod. přivítají doma Týn nad Vltavou.

Držte jim palce a přijďte opět fandit.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kalbáč, Peller, Kovář, Polánka - Soukup

SKP České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20, -14, -22)

K dalšímu zápasu zajížděli volejbalisté TJ ČZ Strakonice do areálu Sportovního klubu Policie Č. Budějovice. Vzhledem k nepřízni počasí se utkání odehrálo v místní tělocvičně, která rozměrově a výškově nepatří k největším. Spíš právě naopak. Na to si museli hráči Strakonic zvyknout.

Domácí nastoupili kompletní a od prvních míčů bylo vidět, že jsou na tělocvičnu zvyklí. Udržovali si vedení, i když nijak velké. Většinou o 2-3 míče. Až teprve od 15-tého bodu převzali hosté iniciativu, zpřesnili údery a výsledek se dostavil v podobě vítězství 25:20.

Domácí to rozhodně nezlomilo. Hned na úvod setu druhého vyhrávali 5:0 a náskok drželi. Tedy až do stavu 11:6. Pak přišel na servis Svach a k síti Peller. Zejména tato dvojice měla podíl na velkém obratu (11:18 z pohledu domácích). A až do konce setu se domácí nezvedli. Hosté vyhráli 25:14.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Už se zdálo že domácí urvou set,ale hosté v koncovce otočili a vyhráli 25:22 a celkově zaslouženě 3:0.

Zápas to nebyl nijak hezký. V takto malé tělocvičně je chybou každá malá nepřesnost. Jsme rádi za vítězství.

Příští čtvrtek 19.5.2016 od 17:30 hod. čeká Strakonice první jarní zápas doma. Do Dražejova na Virt přijede tým mladých z Jihostroje ČB. Tento tým talentů uštědřil Strakonicím zatím jedinou porážku v dosavadním průběhu soutěže. Určitě se čeká velký boj. Přijďte tým povzbudit.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kovář, Polánka, Braun - Soukup

TJ Slovan České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18, -20, -23)

Druhá část soutěže krajského přeboru mužů ve volejbalu začala první týden v květnu. Volejbalisté Strakonic, jako zatím vedoucí tým, chtěli navázat na úspěšný podzim. K prvnímu zápasu vyrazili do Českých Budějovic na hřiště TJ Slovan A.

Domácí připravili hřiště po zimě těsně před utkáním, zatímco Strakoničtí již jednou trénovali venku. Od úvodu svého soupeře přehrávali a jejich body narůstaly.

I v setu druhém byl mezi soupeři rozdíl ve výkonnosti a hosté s přehledem kontrolovali průběh. Dovolili si i v poklidu prostřídat hráče z lavičky.

Třetí set byl set poslední, i když koncovku domácí ještě trochu zdramatizovali a srovnali. Hned první mečbol však hosté využili a po zásluze odjížděli s výhrou 3:0.

Klasický první zápas pod širým nebem na antuce. Tým podal dobrý výkon, i když rozhodně nikoli bezchybný.

Další zápas hrají Strakonice opět v Českých Budějovicích na SKP - ve čtvrtek 12.5.2016.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Málek, Pňáček, Kovář, Pošta - Soukup

TJ ČZ Strakonice - TJ Hluboká nad Vltavou A 3:0 (15,21,20)

Poslední podzimní domácí zápas volejbalisté TJ ČZ Strakonice sehráli proti Hluboké n. Vlt., která byla na první příčce dosavadní tabulky krajského přeboru. Čekal se tedy velký boj. Domácí byli navíc oslabeni o nahrávače Miku. Za to se v sestavě objevil Kotěšovský.

Kvůli počasí se zápas odehrál v hale. Domácí chtěli vyhrát a do svého soupeře se pustili od prvních míčů. Obětavost v obraně a útočná fáze byli vynikající, a tak soupeř nemohl klást větší odpor.

Celý zápas byl jasnou převahou domácích, kteří si ke konci mohli dovolit polevit a vystřídat. Přesto v poklidu vyhráli.

Takový jednoznačný průběh neočekával snad nikdo. A to výsledek ještě neodpovídá předvedené hře. I když se hosté snažili, na kvalitu domácích nestačili.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Málek, Kotěšovský - Kovář, Soukup

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:1 (14, 13, -23, 21)

Výborný výkon volejbalistů Strakonic, v prestižním duelu s Pískem, byl k vidění opět na Virtě v Dražejově.

Domácí nastoupili téměř v nejlepší sestavě a hráli od úvodu takový volejbal, se kterým by snad uspěli i o soutěž výš. Jejich obrana, pole a obětavost byly vysoko nad rámec jejich posledních výkonů. Jako by se chtěli odvděčit hrstce věrných fanoušků, kteří i přes nepřízeň počasí, přišli tým podpořit.

Dva a půl setu něvěděli hosté, co mají hrát. Pak došlo k částečné ztrátě koncentrace domácích, čehož hosté využili k výhře jednoho setu. Ovšem to bylo vše. Více domácí nedopustili a dokráčeli k celkovému zaslouženému vítězství nad těžkým soupeřem.

V pátek 18. 9. jedou volejbalisté Strakonic do Týna nad Vltavou.

Základní sestava Strakonic: Peller, Mika, Málek, Svach, Kalbáč, Polánka – Braun

VK ČEZ České Budějovice C - TJ ČZ Strakonice 3:2 (23, -22, -16, 26, 12)

Druhý zápas v kraji byl úplně jiný než ten první. Volejbalisté Strakonic zajížděli na hříště mladých nadějí (kadetů) extraligového Jihostroje ČB. A to navíc bez třech hráčů základní sestavy.

Zejména absence nahrávače Miky a blokaře Pellera znamenala změny v sestavě, které se hodně odrazily na herním projevu týmu. Ovšem i tak mužstvo nesložilo zbraně před zápasem a bojovalo.

Mladíci z domácího týmu rostou každým zápasem a jejich výkon byl velmi volejbalový. Nejen po herní stránce, ale i po taktické. Utkání hodně ovlivňovalo i počasí, které si s mužstvy hrálo. Začalo se v mírném dešti, velké oblačnosti a chladu, ovšem později vysvitlo i sluníčko. Bohužel přesně v době, kdy náš tým vedl 2:1 na sety a blížil se k vítězství v utkáni, začalo jim ostře svítit slunce do očí. Přesně z míst podání domácích, kteří toho hned začali využívat, a proti čemuž nebyla obrana. I přes tři mečboly hostů, nakonec domácí srovnali. Následně v setu rozhodujícím, šňůrou bloků a obrany v poli, domácí zápas otočili a vyhráli.

Byl to neskutečný boj s hořkým koncem pro Strakonice. Ti však bojovali a nemají se za co stydět.

Ve čtvrtek 10. září přijede na Virt do Dražejova tým Sokola Písek B. Půjde o zajímavý souboj tradičních rivalů. Zápas začíná v 17:00 hodin.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kalbáč, Málek, Kovář, Polánka - Hromek, Braun Z.

TJ ČZ Strakonice - SKP Č. B. B 3:0 (17, 11, 15)

První zápas v nové sezóně odehráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice na svém domácím kutru na Virtu v Dražejově. Soupeřem byl tým SKP Č. Budějovice "B".

Domácí neponechali nic náhodě a nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Navrávač Mika, blokaři Peller a Málek, smečaři Pošta a Svach, univerzál Kalbáč a na liberu Pňáček.

Převaha domácích byla patrná. Celý zápas kontrolovali utkání a s přehledem vyhráli 3:0. Výborný bezproblémový začátek.

Po zápase si oba týmy daly ještě jeden set tréninkově.