5. VŠSK Slavia PF České Budějovice A 18 12 6 42:30 30
6. VK České Budějovice B 18 11 7 38:30 29
7. SK Špaček České Budějovice A 18 8 9 29:41 25
8. TJ Lokomotiva České Budějovice A 18 6 12 25:42 24
9. VSK Český Krumlov A 18 3 15 19:46 21
10. SKP České Budějovice A 18 0 18 7:54 18

Slavia PF České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (-20,24,19,20)

Podruhé za poslední měsíc hráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice proti týmu Slávia PF ČB A. K poslednímu zápasu sezóny zajížděli v úterý na jeho palubovku. Případným vítězstvím v tomto zápase by se Strakoničtí dostali na 1. místo tabulky.

A začali také dobře. Hned od úvodu se vypracovali náskok a ten udrželi celý první set, když vyhráli 25:20. Skvělý začátek.

Pak přišel set druhý, kdy měl pokračovat tlak Strakonic. Soupeř se však nechtěl vzdát a začal bojovat. Hra se vyrovnala a tak se rozhodovalo až v koncovce. Za stavu 23:23 šel míč od soupeře na pásku, ale bohužel kapitán Strakonic Svach, jinak téměř bezchybný, míč vyhodil do autu a domácí měli setbol. Ten se ještě podařilo odvrátit. Ovšem přišel vzápětí druhý. A když pak podání domácích skončilo na zadní čáře hřiště, bylo vyrovnáno na 1:1.

A to byl asi i hlavní zlom celého utkání. Od té chvíle byli domácí lepším týmem. Volejbalisté Strakonic sice bojovali, ale důležité míče neuhrávali. Jako by na nich také dolehla tíha případného vítězství, což je svazovalo. Následující dva sety tedy hráči Slavie PF vyhráli 25:19 a 25:20 a mohli se radovat.

Sestava Strakonice:

Mika, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Holoubek, libero Kalbáč – střídal Kovář

<discussion>id="0910-15"</discussion>

TJ Netolice – TJ ČZ Strakonice 1:3 (-20,16,-24, -21)

K předposlednímu zápasu soutěže zajížděli strakoničtí volejbalisté na palubovku TJ Netolice. Lídr dosavadní soutěže je pro strakonické vždy těžký oříšek. Ještě nikdy se jim tam také nepodařilo vyhrát.

S cílem pokusit se prolomit toto „prokletí“ přijeli volejbalisté sehrát tento zápas. Netoličtí nastoupili do zápasu ve své plné sestavě. Strakonickým chyběl především smečař základní šestky Rostislav Daňha, kterého však nahradil Lukáš Málek.

Od úvodních míčů se potvrdily předpoklady, že půjde o vyrovnanou partii. Velká bojovnost a odhodlání Strakonických však hned v prvním setu přineslo svoje ovoce v podobně vítězství 25:20. Výborný vstup do utkání.

Na začátku setu druhého však domácí přidali zejména na těžkém, skákaném podání a než se hosté stačili otočit prohrávali 1:6. v dalším průběhu pak 5:12 a nakonec set skončil výhrou domácích 25:16. To byla docela sprcha.

A přišel set třetí. Boj o každý míč. Zlom nastal za stavu, kdy naši hráči prohrávali 7:11. Málka vystřídal na hru do pole Adam Kalbáč a podařilo se srovnat a dále navíc poskočit o 2 míče nad domácí. V koncovce však náskok neudrželi, když měli 2 setboly. Domácím se povedlo srovnat na 24:24. Další míč však hosté zablokovali. Míč sice skončil po bloku v autu, ale domácí hráč čestně přiznal teč a tak přišel pro hosty setbol třetí. Ten byl však již poslední, neboť kapitán Svach složil smeč na zem. Hosté tedy vedly na sety 2:1.

V setu čtvrtém bitva pokračovala. Domácí hnáni diváky dřeli o každý balon a hosté hráli velice pozorně také se vyvarovali jakéhokoli útlumu. Až ke konci se opět rozhodovalo. Za stavu 21:22 s pohledu Netolic udělal jednu z mála chyb domácí univerzál, kdy vyhodil do autu poměrně snadnou smeč ze sítě. Stav byl 21:23 a domácí si vzali oddechový čas. Velmi důležitý další míč zakončil smečí Svach. Byl tu mečbol a obrovská šance. Nahrávku na smeč dostává netolický smečař, kterého nepropustný Strakonický dvojblok zastavuje a míč dopadá do hřiště Netolic. Rozhodčí ukazuje bod pro Strakonice (21:25) a konec zápasu – vítězství 3:1. Nastává obrovská strakonická radost a všichni hráči vytváří poskakují v kruhu kolem sebe.

Po pozdravení s rozhodčím a soupeřem se Strakoničtí obracejí na diváky a tleskají jim. I když asi všichni z nich fandili domácím, dokázali při zápase ocenit i zákroky hostů. Celé utkání bylo sice velmi dramatické, ale jen po té sportovní stránce. Jinak probíhalo naprosto ve stylu fair-play a to ze strany jak domácích a hostů, tak i ze strany rozhodčího a zejména diváků.

„Utkání mělo v sobě úplně všechno – dramatičnost, bojovnost, volejbalové umění, výborné objektivní diváky a pro nás samozřejmě i kousek štěstí. Rozhodčí Holeček, který byl na zápas sám to měl těžké, ale my i domácí hráči jsme se mu to snažili ulehčovat. A tak nebylo žádného výrazného sporu. Byl to pro nás zřejmě nejlepší zápas a dosavadní vyvrcholení sezony."

Mika, Svach, Málek, Peller, Kvapil, Holoubek, libero Klimeš – střídal Kalbáč

<discussion>id="0910-14"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – Slavia PF České Budějovice A 3:0 (24,19,21)

Patnácté kolo krajského přeboru KP 1 znamenalo pro volejbalisty TJ ČZ Strakonice letošní loučení s domácím publikem. K tomu ve Strakonicích přivítali souseda z tabulky - tým Slavia PF České Budějovice A.

Odhodláni udělat maximum pro úspěch a poděkovat tak svým fanouškům za celou sezonu, šli domácí borci do zápasu. Hned od úvodních míčů a následně i celý zápas to bylo na hřišti zcela zjevné. Domácí se soustředili na svůj příjem podání a obranu. Bojovností se pak překonávali i ve hře v poli a k tomu se přidala i veliká úspěšnost v útoku.

Ve vyrovnaném utkání nakonec v každém setu měli navrch strakoničtí volejbalisté a zcela po zásluze vyhráli 3:0.

„Hrál se velmi dobrý volejbal. O výsledku jistě rozhodla naše větší touha po vítězství. Soustředili jsme se zejména na hru v poli a na příjmu, kde jsme měli v posledních zápasech docela problémy. Jsme šťastni, že jsme vyhráli. Musím poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás nejen celý zápas, ale i celou sezónu doma výrazně povzbuzovali. Tento zápas pro ně musel být nejlepším dárkem od nás. Kdo tentokrát nepřišel, může jen litovat. “

Mika, Peller, Holoubek, Kvapil, Svach, Daňha, libero Klimeš – střídal Kalbáč

<discussion>id="0910-13"</discussion>

SKP České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice A 0:3 (-18,-21,-9)

Čtrnácté kolo zavedlo strakonické volejbalisty na zajímavé místo. Poprvé si mohli zahrát v nafukovací hale týmu SKP České Budějovice A. Navíc týmu, který již druhou sezonu čeká marně na své první vítězství v soutěži krajského přeboru KP1.

Cíl byl tedy zcela jasný. Přivézt do Strakonic všechny body, nehrát dlouhý zápas a nechat zahrát i hráče z lavičky.

Od prvních míčů měli hráči Strakonic také utkání plně pod kontrolou. A nic neponechali náhodě. Na hřišti to pak bylo i vidět.

Do začátku utkání sice nastoupila nejsilnější sestava, ale při jeho vývoji bylo možné rychle střídat. Tak že si pak celé dva sety odehrál i František Kovář.

Domácí tým hrál sice velice houževnatě, ale výkonnostně byli Strakoničtí daleko lepší. Po zásluze vyhráli ve třech setech a radovat se z „povinného“ vítězství.

„Zápasy s takovým soupeřem bývají ošidné a často dochází k podcenění. Navíc jsme jeli s mírnými obavami, i kvůli té jejich nafukovací hale. Nevěděli jsme, jak se tam bude hrát. Dopadlo to všechno dobře. Máme body a teď už se můžeme soustředit na náš poslední domácí zápas, který se hraje 9.3.2010 od 19:30 a hostíme tým Slavia PF ČB A. Chtěl bych ještě jednou pozvat všechny naše fanoušky.V této sezoně naposled.

Mika (4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Málek(5), libero Kalbáč(22) – střídal Kovář(1)

<discussion>id="0910-12"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - Sokol Písek A 0:3 (-18,-23,-20)

V předehrávce sedmnáctého kola krajského přeboru KP 1 ve volejbalu mužů zavítali do Strakonic muži TJ Sokola Písek. Jeden z největších favoritů na vítěze celé soutěže, který chtěl domácím oplatit podzimní porážku ze své haly.

Hned od začátku Písek naznačoval své ambice a Strakonické mužstvo v prvním setu přehrával a po zásluze vyhrál. I v dalším dějství měl vždy Písek mírně navrch. Jejich ústřední postavou byl, ještě loni hráč základního kádru prvoligového týmu EGE ČB, Jan Plavec. Ne že by byl jejich zcela nejlepším hráčem v tomto utkání, ale jeho přítomnost na hřišti dávala ostatním hráčům týmu hostů hodně psychické síly a věřili si.

Strakoničtí ale bojovali a dostali se do koncovky setu druhého, kdy málem měli setbol. Jenže těsný aut a následně vytlučený domácí blok ukončili i druhý set vítězstvím Písku

Na začátku setu třetího si domácí vytvořili ještě mírný nadějný náskok, ale kolem desátého bodu se zastavili a hosté naopak utekli až na hrozivých 11:21. Naštěstí domácí ještě stačili výsledek trochu dotáhnout, ale už bylo pozdě. Konečných 20:25 a celkově na sety 0:3 bylo zcela zasloužené.

„Bohužel jsme dnes odešli na příjmu a i v poli jsme tvořili chybu za chybou. A vůbec nemluvím o podání, kterým jsme soupeře vůbec netlačili. Nedalo se pak hrát středem a to je pak pro nás moc těžké. Písek zahrál standardně a to mu dnes na vítězství proti ním stačilo. Děkujeme divákům a věříme, že i přes dnešní náš výkon, přijdou i příště. To je 9.3.2010 hostíme v posledním letošním domácím zápase soutěže tým Slavia PF ČB A. Chceme jim nejen svým výkonem moc poděkovat za podporu po celou sezonu. “

Mika (4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Málek(5), libero Klimeš(9) – střídali Holoubek (3). Kalbáč (6)

Sestava Písek:

Plavec (12), Kotal(7), Buršík(6), Konfrst(10), Beniska(4), Karos(13) – střídali Bahník (3), Novotný (9)

<discussion>id="0910-11"</discussion>

VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18,-15,-18)

Domácí tým Krumlova trápí v současné době velká marodka a tak museli nastoupit velice mladí hráči. V sestavě byli celkem 4, kterým je okolo 16-ti let¨věku. Ti zahráli dle svých možností výborně. Ovšem daleko vyspělejší a volejbalově zkušenější hosté, měli od prvních míčů zápas plně pod kontrolou a díky tomu si pak mohli i dovolit hodně střídat sestavu. Strakoničtí si v poklidu za necelou hodinu došli pro jasné vítězství 3:0 a zasloužené body do tabulky. Tento výsledek je posunul na průběžné první místo soutěže. Zatím však zejména díky většímu počtu odehraných zápasů.

„Měli jsme ulehčenou situaci, protože takto mladí hráči zatím nedosahují výkonnosti na tuto soutěž. Nicméně je dobře, že takové zápasy hrají a jsou obrovským příslibem pro Krumlov do dalších sezon. Doufám, že i u nás ve Strakonicích se něco podobného také časem podaří. Pracujeme na tom. Zápas byl pro nás dobrou možností nechat zahrát i hráče, kteří zatím nejsou v základní sestavě týmu“

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Holoubek, libero Kalbáč – střídal Kovář

<discussion>id="0910-10"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - Sokol Tábor 3:1 (18, -27, 21, 20)

Sérii tří utkání za sebou se soupeři, se kterými Strakoničtí volejbalisté na podzim prohráli, zakončili v úterý na domácí palubovce s týmem Tábora. I zde chtěli potvrdit formu, udržet jarní domácí neporanitelnost a vrátit soupeři porážku z podzimu.

Když pak tým z Tábora přijel bez své nahrávačské jedničky, vypadalo to na jasnou záležitost.

Jenže z utkání se nakonec stalo malé nechtěné drama.A to hlavně díky výkonu domácích na příjmu a na bloku, kde bylo spousty zbytečných chyb. Naštěstí se domácí borci dokázali včas probudit po prohrané koncovce druhého setu a nakonec soupeře přece jen předčili. Mužstvo Tábora bylo nuceno hrát pouze po kůlech, ale tam vynikal zejména Suchan, A právě s ním měli domácí většinu utkáni problém.

Velká vůle po vítězství a větší zkušenost se nakonec projevily a Strakoničtí poslali Tábor domů se zaslouženou porážkou.

Mika, Peller, Holoubek, Kvapil, Daňha, Svach, libero Klimeš - střídal Málek

<discussion>id="0910-9"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - TJ Loko České Budějovice 3:0 (11, 13, 21)

V desátém kolem krajského přeboru přivítali Strakoničtí volejbalisté na své palubovce tým Lokomotivy České Budějovice A. Sousedovi z tabulky chtěli vrátit podzimní porážku.

Soupeř přijel s mírným zpožděním a pouze v šesti lidech. Zatímco domácí byli kompletní.

Od prvních míčů Strakoničtí výrazně převyšovali svého soupeře ve všech herních činnostech a body rychle naskakovaly. To umožnilo domácím vystřídat v zápase postupně všechny hráče z lavičky a také vyzkoušet si různé způsoby hry.

Až první polovina třetího setu byla vyrovnaná. Do stavu 16:16 se oba týmy přetahovaly. Zde však domácí opět zabrali a nakonec si v poklidu si došli pro jednoznačné a zasloužené vítězství.

Mika, Peller, Holoubek, Kvapil, Daňha, Svach, libero Kalbáč - střídali Málek, Klimeš a Kovář

<discussion>id="0910-8"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - VK České Budějovice B 3:0 (22, 22, 15)

Dravé mládí v podobě juniorů extraligového Jihostroje ČB se představilo pod sítí ve Strakonicích. Volejbalisté TJ ČZ totiž tento tým hostili v první zápase odvetné části krajského přeboru.

Do zápasu vstupovali Strakoničtí s mírným respektem, protože tento soupeř je vždy velmi nevyzpytatelný, ale s touhou oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Od počátku utkání hráli domácí velice koncentrovaně a až na malý moment ke konci druhého setu, přehrávali soupeře celý zápas. Zejména svoji obranou a následnými útoky otupili sílu soupeře, který se tak za celý zápas nedokázal ani jednou dostat do vedení. Strakoničtí s přehledem vyhráli zápas 3:0..

Den před utkání získali volejbalisté Strakonic dvě posily. Z Volyně přestoupili smečař František Drha a blokař Petr Holoubek. Druhý jmenovaný si při utkání již odbyl svoji premiéru a ukázal, čím bude prospěšný pro mužstvo.

Diváci, kterých tentokrát přišlo 25, byli opět skvělí. A ti co nepřišli mohou litovat, neboť domácí hráči předvedli jeden ze svých nejlepší výkonů v dosavadní sezoně. Nejlepším způsobem tak pozvali na svá další utkání.

Mika, Peller, Holoubek, Kvapil, Daňha, Svach, libero Kalbáč - střídal Klimeš.

<discussion>id="0910-7"</discussion>

TJ Sokol Písek A – TJ ČZ Strakonice A 1:3 (18,-22,-20,-15)

K poslednímu svému zápasu v podzimní části krajského přeboru KP 1 ve volejbalu mužů zavítali volejbalisté Strakonic do haly TJ Sokola Písek. Jednoho z největších favoritů na vítěze celé soutěže. Hráči Písku se před sezónou netajili ambicemi na postup do druhé ligy.

Hned od začátku Písek naznačil, že je velice silný a Strakonické mužstvo přehrával. I přes absenci svého nejlepšího hráče, Jana Plavce, (loni hráče vítěze 1. ligy - EGE České Budějovice) hráli velice dobře a nedávali našim hráčům příliš mnoho šancí. Strakoničtí ve svém nejsilnějším složení si bohužel jakoby přinesli do úvodu zápasu útlum z posledního utkání doma s Netolicemi a to se odrazilo ve výsledku prvního setu, který prohráli 18:25.

Pak ale jakoby nastal zlom a do druhého setu jakoby nastoupilo jiné Strakonické mužstvo. Výrazně zlepšili příjem soupeřova podání a obranou hru. To se projevilo na lepším útoku zejména středem sítě. Také začali více bojovat a od té chvíle začali celému zápasu dominovat.

Písečtí pak do konce utkání, i přes různá střídaní, nenašli recept na hru soupeře. Strakonice vyhráli druhý set 25:22, třetí pak 25:20 a v setu čtvrtém dotáhli zápas do vítězného konce. Konečný stav tohoto setu 25:15 je jasným důkazem, že závěr byl ze strany Strakonic už téměř exhibicí.

Poslední míč uhrál smečovaným podáním nahrávač Mika a pak už vypukla na ohromná radost.

To, co sami hráči ani nečekali, se stalo skutečností. Strakoničtí si tak spravili chuť po prohraném zápase s Netolicemi.

„Jsme velice šťastni, že jsme zde dokázali vyhrát. Od druhého setu to byl náš asi nejlepší výkon v letošní sezóně. Jen nás mrzí, že ho nemohli vidět naši věrní fanoušci, třeba v minulém zápase doma. Byla by to pro ně nejlepší odměna za jejich přístup a podporu v domácích zápasech.“

Mika(4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Málek(5) libero Klimeš(9)

<discussion>id="0910-6"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – TJ Netolice 1892 1:3 (25,-20,-19,-17)

Dramatické volejbalové klání bylo v úterý k vidění ve Strakonicích. V posledním domácím utkání před zimní přestávkou přivítali ve své hale strakoničtí volejbalisté velice silného soupeře - tým TJ Netolice 1892 A.

Hned od úvodu zápasu bylo patrné, že bude k vidění velký boj. Celý první set byl velice vyrovnaný nejvýše o dva míče. V koncovce měli mírně na vrch domácí a vyhráli 27:25.

Druhý set se podobal prvnímu s rozdílem, že za slabší konec tahali Strakoničtí. Tým Netolic se od té doby postupně zlepšenou hrou začal dostávat nahoru, přitvrdil na servisu, zlepšil hru v poli i na síti a domácí začali mít problémy.

Když se ke konci třetího setu zranil strakonický univerzál Málek, byla to další rána do hry a sestavy domácích. Do hry nastoupil na čtvrtý set Kovář. Hned začátek (0:5) však napověděl, že je po nadějích, což se pak do konce zápasu potvrzovalo.

I když Strakonická pevnost padla, domácí volejbalisté bojovali a nezklamali. Netolice byli převážnou část utkání lepším týmem a po zásluze vezou od soutoku Otavy a Volyňky body za vítězství.

O atraktivitě utkání svědčí i fakt, že se tentokrát přišlo podívat rekordní počet diváků, kteří se snažili domácí tým vydatně povzbuzovat.

Mika(4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Málek(5) libero Kalbáč(22) – střídal Kovář(1)

Sestava Netolice:

Mach(7), Suchý(3), Filip L.(2), Šanda(8), Baron(13), Riendl(10), Jileček(11), Holeček (12), Struhátek(16), Filip J.(5)

<discussion>id="0910-5"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – SKP České Budějovice A 3:0 (10,22,15)

V pátém kole krajského přeboru nastoupili volejbalisté TJ ČZ doma proti týmu SKP České Budějovice „A“.

Poslední tým dosavadního průběhu soutěže letos ještě nevyhrál ani set a tak měl být zápas jednoznačnou záležitostí Strakonických. A opravdu byl.

Domácí tým hned od počátku nenechal nic náhodě. Do zápasu nastoupil ve své nejsilnější sestavě, včetně již uzdraveného kapitána Svacha, a soupeře téměř celý zápas převyšoval ve všech herních činnostech, což bylo na skóre rychle poznat.

Jedinou slabší chvilku a malé drama předvedl divákům domácí tým v první polovině druhého setu. Smečaře Daňhu vystřídal Kovář, který sice pak zahrál dobře, ale ostatní bohužel trochu ztratili koncentraci a soupeř hru vyrovnal. Když už hosté vedli o tři míče 11:14, přišlo střídání zpět. Ostatní také přidali a stroj domácích se opět rozjel a v pohodě si došel pro „povinné“ vítězství 3:0.

„Již před zahájením letošní soutěže bylo pro nás velkým překvapením, že tým SKP, který loni nevyhrál ani jeden z osmnácti zápasů, bude hrát opět tuto soutěž. Zřejmě nikdo z nižší soutěže nechtěl postoupit. Čekali jsme větší odpor. V průběhu jsme si sami trochu zkomplikovali jinak poklidný a pohodový zápas. Divákům moc děkujeme, i když tentokrát mnoho pěkného volejbalu zřejmě neviděli.“

Sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek - libero Klimeš, střídal Kovář

<discussion>id="0910-4"</discussion>

Sokol Tábor - TJ ČZ Strakonice 3:2 (16,21,-17,-22,17)

VK České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 3:2 (18,-16,15,-23,10)

Během krátké doby hráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice hned dvě kola krajského přeboru KP1. A v obou případech museli zajíždět na palubovky soupeřů. Prvním byl velice houževnatý tým Tábora a druhým nevyzpytatelný tým juniorů VK ČB „B“.

Oba zápasy se až neskutečně podobaly. Velice vyrovnaná utkání, ale s poměrně velkými výkyvy vždy na obou stranách. Rozhodnutí musel vždy přinést až pátý set a z něho, bohužel, vždy odešel tým Strakonic poražen.

Základní sestava Strakonic byla v utkáních také stejná (Mika, Peller, Kvapil, Daňha, Málek, Kalbáč). V Táboře byl navíc libero Klimeš. Ze zdravotních důvodů v obou utkáních chyběli kapitán týmu Svach a blokař Blažek. Kvůli pracovnímu zaneprázdnění dále chyběli smečaři Kovář a V. Braun.

<discussion>id="0910-3"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – VSK Český Krumlov A - 3:0 (23, 16, 20)

Nevyzpytatelného soupeře přivítali volejbalisté TJ ČZ Strakonice ve svém prvním domácím utkání. K soutoku Volyňky a Otavy přijel tým VSK Český Krumlov A.

Zápas začal pro domácí výborně a hned od úvodních míčů soupeři odskočili. Vypadalo to na velice slibný náskok. Bohužel sérií zkažených míčů o vedení přišli a nakonec se rozhodovalo až v úplné koncovce, kde se přiklonilo k našim borcům i štěstí a vyhráli 25:23.

V úvodu druhého setu se domácí na chvíli dostali pod tlak. Postupem času ale dokázali zabojovat a od poloviny byli jasně lepším týmem. Zejména servisem a obranou na síti uhrávali své míče. Výsledek setu 25:16 hovoří jasně.

S cílem pokračovat ve zlepšeném výkonu vstupovali strakoničtí do setu třetího. Jejich předsevzetí však hosty nezajímalo a díky zlepšené hře neustále mírně vedli. Naštěstí jen do stavu 16:15 v jejich prospěch. Pak se opět projevila lepší obrana na síti a útok domácích a ti soupeři utekli na 22:18. To bylo pro vývoj setu rozhodující. Celkový stav setu 25:20 završili Krumlovští podáním do autu

Strakoničtí vyhráli zápas 3:0 a výsledkem tak nejlépe poděkovali svému publiku, které bylo opět velmi početné a výborné, za jejich podporu.

„Jsem rád, že jsme první domácí zápas, navíc s tímto těžkým soupeřem, vyhráli. Na začátku byla znát určitá nervozita a částečně nerozehranost, z čehož pramenily naše chyby. Dokázali jsem se s tím vypořádat, zabojovat a zlepšit se. Dnes se mimořádně dařilo blokaři Františku Pellerovi a k velice dobrému výkonu se po pauze rozehrál Vašek Klimeš na liberu. Jsem také moc rád, že mohu za celý tým poděkovat opět našemu skvělému publiku. Věříme, že i v dalších zápasem nám zachová přízeň. My se budeme snažit jim vždy jejich návštěvu zpříjemnit vítězstvím“

Mika(4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Kalbáč(6) libero Klimeš (9) – připraven střídat byl Kovář(1)

Sestava Český Krumlov:

Kratochvíl(10), Juřica(4), David(7), Meiseschläger(8), Mikeš(15), Škorpík(6), Štětina(3) libero Svoboda(1)

<discussion>id="0910-2"</discussion>

Loko Č.B. A - ČZ Strakonice - 3:2 (26, -22, 21, -23, 9)

Ve středu 14. října zahájili svoji krajskou soutěž Strakoničtí volejbalisté. K prvnímu utkání zajížděli na palubovku TJ Lokomotiva České Budějovice A. Celý průběh utkání byl velice vyrovnaný a dramatický. Na obou týmech ale také bylo vidět, že je teprve začátek sezony. Chyb bylo víc než dost. Po více než dvou hodinách byli nakonec šťastnější domácí.

„Sehráli jsme velice vyrovnané utkání. Celý zápas se nám nepodařilo srovnat se pořádně s prostředím velké haly, což mělo za následek zejména špatný příjem. Od toho se odvíjí všechno ostatní. Bojovali jsme, soupeř měl lepší pole. Nakonec jsme „herně odešli“ v nejméně vhodnou dobu. Když vedete v pátém setu 7:3, neměli byste ho už ztratit. Nám se to bohužel stalo a prohráli ho 9:15 a tím i celý zápas.“