Výsledky v sezoně 2016/2017

Z Volejbal Strakonice
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

TJ ČZ Strakonice - Slovan Č. Budějovice B 3:0 (22, 18, 12)

Krásné datum 6.6. bylo termínem posledního domácího utkání volejbalistů Strakonic. Chtěli se sice rozloučit na svém domácím hřišti na Virtu v Dražejově, ale kvůli dešti se hrálo v hale v Máchově ulici. To ale nic neměnilo na touze vítězství. Jejich soupeřem byl Slovan České Budějovice B. Je to tým složený z opravdu hodně zkušených hráčů, ale favoritem byli domácí. V úvodním setu však byl zápas nečekaně vyrovnaný a hosté dost bojovali a domácí trápili. Ti se dostávali do tempa pomaleji. Toto dějství musela rozplést koncovka. V ní se ovšem výrazně blýskl na liberu hrající Štěpán Kalbáč, který svými zákroky vybral těžké míče, které pak domácí smečaři proměnili v body. Velmi důležité vedení v utkání. V dalším průběhu se již převaha jasně obracela na stranu domácích, kteří si pak v poklidu dokráčeli pro výhru a 3 body do tabulky, které znamenají již jistotu možné účasti na závěrečném turnaji soutěže.

Základní sestava Strakonic: Kalbáč A., Mika, Peller, Svach, Kovář, Soukup - libero Kalbáč Š.

Spartak Kaplice A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (25, -9, 20, 21)

Velké problémy museli řešit volejbalisté Strakonic před dalším utkáním v Kaplici. Tento termín se zdál být téměř zakletý. Až den před utkáním se teprve podařilo dát dohromady aspoň šestici statečných, kteří k utkání byli schopni. Po minulém utkání si trenér Strakonic liboval, že si zahraje celá lavička. Nyní se právě ta stala základem týmu. Ovšem postavení hráčů bylo nové a řada z nich musela hrát na pozicích, kde normálně nehrají. Strakoničtí přesto jeli do Kaplice jako favorit a od úvodu vše také nasvědčovalo, že by to mohlo být dobré. První set však velmi nečekaně a lacino ztratili až v úplné koncovce. V setu druhém na soupeře vlétli a jednoznačně domácí přejeli. Tím se však asi uspokojili a jejich hra se začala stávat stále nepřesnější a unavenější. Chyby se hromadily a to hrálo domácím do karet, kteří povzbuzováni fanynkami herně výrazně rostli. Hra se nejen vyrovnávala, ale postupně právě domácí měli navrch. Nakonec vyhráli oba další sety a tím i celý zápas. Jejich velká radost byla patrná. A není divu. Za svůj výkon si vítězství zasloužili. Strakonickým hráčům tentokrát chyběla přesnost v obraně, na nahrávce a tím i na smeči. Tím, se ale bohužel se postupně vytrácela i bojovnost. Nutno na druhou stranu dodat, že zápas měl i pozitiva. Hráči, kteří v sezóně moc nehráli, si aspoň vyzkoušeli, jaké to je, když na nich tým stojí.

Dalším utkáním bude v úterý 6.6.2017 od 17:30 hod, kdy se Strakonice představí naposledy doma - proti Slovanu ČB, a budou se chtít rozloučit vítězstvím. Přijďte i vy.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kovář, Pícka, Pošta, Soukup

TJ ČZ Strakonice - Loko Č. Budějovice B 3:0 (12, 20, 16)

V dalším kole volejbalového krajského přeboru mužů přijela do Dražejova na Virt Lokomotiva. Zápas se očekával kvalitní a napínavý, protože tento soupeř v prvním utkání dokázal porazit Strakonice celkem jednoznačně. Ovšem soupeř přijel v dosti obměněné sestavě a tak předpoklady vzaly za své ihned od počátku utkání. Domácí jasně kralovali a hosté nic moc nepředváděli. Po jasné výhře v prvním setu, přišla malá ztráta koncentrace a hosté se dostali na rozdíl jednoho bodu. Ovšem koncovka setu byla opět z režii domácích. Do setu třetího přišla na hřiště lavička domácích a i tak byla převaha jednoznačně vidět. Celé utkání asi nedosahovalo úrovně dané soutěže, ale přesto se výhra domácích počítá. Za celkem příjemného volejbalového počasí se přišlo podívat poměrně dost diváků. Utkání bylo zvláštní ještě z jednoho důvodu. Svoji kariéru velmi pravděpodobně jako rozhodčí ukončí Václav Buzín, který odpískal zřejmě své poslední utkání. Přejeme mu v rozhodcovské penzi hlavně hodně zdraví a klidu.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Kalbáč A., Kalbáč Š., Svach, Peller, Kovář, Pošta - Pícka, Soukup

Meteor Č. B. A - TJ ČZ Strakonice 3:0 (11, 17, 13)

Druhý zápas během tří dnů sehráli volejbalisté Strakonic na půdě třetího Meteoru. Jako vedoucí tým soutěže byli sice papírovým favoritem, ale jeli s dosti obměněnou sestavou. Museli se s tím nějak vyrovnat. Ale jak od počátku utkání, tak v průběhu celého, se jim nic nedařilo a nakonec přišel „totální výsledkový kolaps“. Nutné dodat, že Meteor hrál opravdu dobře, spolehlivě na přijmu a v poli a jednoznačně na útoku a bloku. Hosté jim zápas pak svou hrou velmi usnadnili. V čele soutěže mají strakoničtí stále 4-bodový náskok, ale nápravu výkonu budou moci předvést ve čtvrtek 25.5. od 17:30 hodin , kdy hostí doma Loko ČB B.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Kalbáč A., Málek, Svach, Kovář, Soukup - Pícka

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:2 (20, 15, -18, -26, 10)

Zápasy s Pískem bývají vždy napínavé, vyrovnané a v dobrém slova smyslu vyhecované. Ne jinak tomu bylo i tentokrát. Domácí zatím předvádí na jaře jasná vítězství, a chtěli v trendu pokračovat. Na soupeře nastoupili asi v nejsilnější možné sestavě. Ani Písek však nebyl nijak oslaben. Po celkem jasně vyhraných úvodních dvou setech domácí prostřídali sestavou a to nakoplo Písek natolik, že další dva sety vyhrál, i když se domácí snažili dostat se do počáteční pohody. V pátém setu však koncovku zvládli lépe a nakonec se radovali z vítězství. Tedy opět tradiční Otavské derby.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Sazima, Kalbáč A., Málek, Svach, Pícka - Kovář, Pícka

Relax Habří A - TJ ČZ Strakonice 1:3 (10, -18, -24, -20)

První jarní zápas pod širým nebem odehráli volejbalisté Strakonic v Českých Budějovicích s týmem RELAX Habří. Bylo nádherné slunečné počasí, bez mráčku a nezvyklé teplo. Strakoničtí byli po zimě poprvé venku a na jejich výkonu to bylo opravdu hodně znát. Hned první set vypadal, že sem přijeli pouze relaxovat. Hra byla nejen velmi nepřesná, což se poprvé venku vždy stává, ale bohužel i bez šťávy. Domácí to rychle potrestali. Do setu druhého se obměnila sestava a postavení a hosté si na prostředí začali postupně zvykat. Celkem hladce vyhráli. V dalším průběhu pak již byla hra vyrovnaná. Řada výměn však kvalitní volejbal moc nepřipomínalo. Hosté měli na konci třetího setu i štěstí a koncovku setu vyhráli. V setu čtvrtém odskočili hosté v polovině setu a náskok si udrželi až do konce. Vítězství se počítá a Strakoničtí věří, že si na venkovní prostředí již zvykli. V úterý 16.5.se představí doma na Virtu proti Písku.

Základní sestava Strakonic: Peller, Sazima, Kalbáč A., Svach, Kovář, Pícka, libero Kalbáč Š. - Soukup

TJ ČZ Strakonice - Slavoj Ledenice A 3:0 (17, 20, 15)

Zahájení jarní části soutěže očekávali volejbalisté Strakonic celou zimu. A dočkali se. V prvním utkání hostili doma tým z Ledenic, který byl po podzimu na třetím místě. Utkání se díky nepřízni počasí odehrálo v tělocvičně, ale kdo přišel, jistě nelitoval. Domácí předvedli od začátku jednu velkou novinku – na postu libera nasadili teprve 14-ti letého Štěpána Kalbáče. Jeho premiéra byla umocněna tím, že hrál poprvé také se svým otcem Adamem. Od počátku zápasu byla patrná převaha domácích, kteří se do soupeře pustili s vervou a nedovolili jim téměř nic. Hosté byli pomalejší, špatně přihrávali a nemohli tak hrát moc středem sítě. Jednoznačné vítězství Strakonic bylo založené právě na výborném příjmu a hře v poli. V průběhu zápasu si tak domácí trenér mohl dovolit kombinovat sestavu, a tak si zahráli všichni. „Jsem moc rád za předvedený výkon, který se odrazil ve výsledku. Měli jsme ze soupeře respekt. I když nám chyběly některé opory (např. Mika, Málek apod.), dokázali jsme se tím v pohodě poprat. Já osobně jsem mohl šetřit bolavou achilovku. Moc mile mě v zápase potěšili Honza Pícka, který šel přes zimu hodně nahoru, a Láďa Sazima, který ukázal, že ho můžeme využít na smeči i na bloku. Samotnou kapitolou je pak mladý Štěpán Kalbáč. V premiéře předvedl výborný a spolehlivý výkon. Jisté drobné chybičky pramenily z nervozity, ale to se bude každý zápas zlepšovat. Rozhodně přinesl kvalitu do pole a jistotu na příjmu,“ řekl o zápase Václav Svach. K dalšímu utkání zajíždí Strakonice v úterý 9.5. na hřiště týmu Relax Habří do Českých Budějovic.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Sazima, Kalbáč A., Pošta, Pícka, libero Kalbáč Š. - Kovář, Svach

Slovan České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 1:3 (-25, -19, 23, -20)

Den před svátkem svatého Václava se volejbalisté Strakonic vypravili k poslednímu utkání podzimní části krajského přeboru. Ve Stromovce v Českých Budějovicích je čekalo utkání se Slovanem B. Soupeř měl zatím také jen jednu porážku. Očekával se tuhý boj.

Strakoničtí měli problémy se sestavou a přijeli pouze se 6-ti hráči. Zkusili tedy – na nahrávce Pňáček a Soukup, na bloku Peller a Pícka, na smeči Svach a Kovář.

Zápas začal seznamováním obou soupeřů a mnoha chybami. Celý první set byl velmi vyrovnaný a rozhodovala koncovka. V té byli šťastnější hosté a vyhráli 27:25. Pěkný začátek.

Set druhý byl od úvodu zcela v režii Strakonic. Brzy přišlo vedení o 8 míčů a drželo se dlouho. Domácí trochu korigovali výsledek až těsně před koncem. Hosté tentokrát vyhráli 25:19.

V třetím dějství hosté trochu jakoby začali pospávat a domácí se chytili. Vedli o 4-5 míčů do koncovky. Vlastní konec setu však přinesl drama. Hosté srovnali a dokonce vedli 23:22. Jenže svými lehkými chybami a nepřesnostmi prohráli 25:23 a ztratili možnost ukončení zápasu. Velká škoda.

Sluníčko již zapadlo a pomalu přestávalo být dobře vidět. Případné srovnání skóre setů by možná znamenalo přerušení pro tmu a opakování utkání. Proto hosté přidali a celý set drželi domácí dole. Čtvrtý set byl opravdu poslední, když ho Strakoničtí vyhráli 25:20.

„Jsem rád, že jsme zvládli poslední zápas a vyhráli. Velmi povzbuzující pro mě byly dnes dvě věci, když nepočítám výsledek. Jednak bojovnost a přístup všech hráčů, a také výkon zejména Honzy Pícky, který měl spolehlivý příjem a na bloku nás několikrát podržel. Jeho výkon půjde jistě nahoru a na jaře může být oporou. Vše záleží na jeho přístupu k tréninku. Zatím – palec nahoru.“

Teď čeká všechny zimní přestávka a začíná se opět až v květnu. Strakonice budou v tabulce nejhůře druzí, což je skvělé.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kovář, Soukup, Pícka

TJ ČZ Strakonice - Spartak Kaplice 3:1 (30, -20, 23, 16)

Poslední domácí utkání podzimní části volejbalového krajského přeboru odehráli hráči TJ ČZ Strakonice s týmem z Kaplice.

Tento netradiční soupeř přijel po dlouhým 5-ti letech. V jeho dresu nastupuje také Tomáš Sládek - hráč B-týmu Strakonic v okresním přeboru. Tentokrát bohužel nemohl.

Hosté přijeli přesto ve velmi početní převaze. Domácí museli řešit utkání pouze se 7 hráči. Minulé utkání si odbyl premiéru mladý Jan Pícka. Tentokrát přišla další premiéra- na postu smečaře a později blokaře nastoupil poprvé Ladislav Sazima.

Oba hráči si nevedli vůbec špatně, i když na nich byla nervozita a nesehranost s týmem znát. První set byl poměrně nečekaně dramatický a rozhodl se až v dlouhé koncovce 32:30 - naštěstí pro Strakonice.

V setu druhém se však hosté velmi osmělili a dokázali domácí tým přetlačovat v útoku. Výsledkem bylo 20:25 a srovnání na 1:1. Domácí dělali chybu za chybou. a vůbec to nebylo ke koukání ani k hraní.

Tato (ne)hra domácích trvala i do poloviny setu třetího, kdy již prohrávali 8:12 a 10:15. Náhle přišel zlom. Vlastně jedna dlouhá výměna, kterou vyhráli domácí. Následně je to nakoplo tak, že začínali dotahovat a srovnali. V infarktové koncovce vydřeli výhru setu 25:23.

Zatím se hrálo na sluníčku. Ovšem pak začalo rychle zapadat. Set čtvrtý byl naštěstí již plně v režii Strakonic, které vyhrály 25:16. a nechali tak všechny 3 body doma. Byla to nakonec pěkná tečka na domácím kurtu.

Tým ještě čeká podzimní tečka na hřišti Slovanu Č. Budějovice v úterý 27.9.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Soukup, Pícka - Sazima

Loko České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 3:0 (21, 21, 18)

Areál U Malého jezu v Českých Budějovicích byl dějištěm dalšího utkání volejbalistů Strakonic v krajském přeboru. Je to místo, kde tráví svůj volný čas mnoho lidí u vody, ale kde také vede železniční trať a často zde jezdí vlaky. Při zápasech pak není tu chvilku slyšet pískání rozhodčího, ani vlastního slova. Jak příhodné místo pro tým s názvem Lokomotiva ČB.

Do utkání nastoupili Strakoničtí s nováčkem v sestavě - Janem Píckou, který si odbyl premiéru. Od prvních míčů bylo patrné, že to nebude hezké utkání.V poměrně větrném počasí se nebylo možno ani divit. Nepřesnosti na obou stranách určovaly průběh utkání. Postupně se ale rozdíl mezi oběma soupeři zvětšoval. Nejvíce to bylo patrné na přihrávce podání, hře v poli a nahrávce.

Domácí, posíleni o některé hráče z A-týmu, se průběžně zlepšovali a v důležitých momentech si pomáhali útokem ze středu sítě, kde byli téměř stoprocentní. Strakoničtí čím dál více upadali do krize. Nedařilo se skoro nic, hráči si ani vzájemně nepomáhali a i bojovnost nebyla veliká.

Je nutné říct, že domácí hosty přehrávali postupně ve všem. Hosté utrpěli první porážku, ale bylo to s lepším soupeřem. Lokomotiva přejela tým Strakonic téměř plnou parou.

Vrátit se na vítěznou vlnu budou chtít naši hráči již ve čtvrtek 22.9. kdy přivítají doma Kaplici.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Málek, Pícka - Pošta

TJ ČZ Strakonice - Meteor České Budějovice A 3:1 (-22, 17, 19, 23)

Z krásného slunečného počasí se odehrálo další utkání volejbalového krajského přeboru mužů. Strakonice přivítaly loňského vítěze soutěže - tým Meteor ČB. Domácí chtěli vrátit soupeři porážku z finále kvalifikace, kde podlehli po boji 2:3.

Před zápasem museli však řešit sestavu bez zraněného nahrávače Miky. Jeho post zaujali Pňáček a Kalbáč, na bloku Peller a Svach, smeč pak Polánka a Málek. První set byl plný chyb. Dalo by se říct, že kdo měl míč, tak chyboval. Přesněji řečeno, se ani moc neútočilo. Nejhorší to bylo na příjmu a v poli. Chyba střídala chybu. Domácí bohužel nejvíce chyb udělali v nejhorší možnou chvíli, a to na konci setu, který nakonec prohráli.

Muselo se sáhnout do sestavy. Posty si vyměnily Svach a Málek, Kalbáč se přesunul na smeč a Polánku střídal Soukup, který zaujal pozici druhého nahrávače.

A právě příchod Karla Soukupa výrazně zasáhl do průběhu utkání. Jeho výkon znamenal zklidnění, větší kvalitu jak u sítě, tak v poli. Ostatní hráči se začali zvedat a body přibývaly. Druhý i třetí set vyzněly jednoznačně pro domácí.

V setu čtvrtém, však přišlo malé drama. Hosté také vystřídali a nechtěli zápas ještě úplně pustit. Tento set byl nejvyrovnanější. Ovšem koncovku zvládli lépe domácí a s určitou porcí štěstí nepřipustili set pátý.

Výhra 3:1 je velice cenná a posouvá Strakonice na první místo v tabulce.

"Ve skleslém úvodním setu jsem musel několikrát výrazně zvýšit hlas. Ovšem od setu druhého už byl výkon, jinde to přineslo "ovoce". Nejvíce mě potěšil, a o výsledku rozhodl, výkon Karla Soukupa. Možná, že to byl jeho poslední zápas za Strakonice před odchodem na Vysokou školu. Rozhodně to byl jeho jeden z nejlepších. Diváci nás odměnili potleskem na konci utkání a věřím, že si užili."

Příště jedou Strakonice ve čtvrtek 15. 9. do Č. Budějovic na Lokomotivu.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Málek, Polánka - Soukup, Kovář, Pošta

Sokol Písek B - TJ ČZ Strakonice 1:3 (-13, 23, -22, -20)

Po úspěšném vstupu do sezóny s nováčkem soutěže, čekal na volejbalisty Strakonic rozhodně těžší zápas. Zajížděli totiž do Písku, kde jsou vždy zápasy napínavé a vyrovnané.

Sestavu pro utkání neměnili, i Písek nastoupil téměř v nejsilnější sestavě.

O prvního míče se naplňovaly předpoklady vyrovnaného utkání. Až za stavu 11:11 přišla šňůra hostů, když na podání byl Svach a potom Kovář. Výsledek prvního setu 25:13 ve prospěch Strakonic.

Druhý set se podobal prvnímu s jedním velkým rozdílem. Hosté si vypracovali náskok již 18:13, o který však vlastními chybami přišli a domácí vedle 21:19. Dramatickou koncovku uhráli domácí 25:23.

Mohlo se tedy začít znovu. Třetí dějství neskutečný průběh. Boj o každý míč, chyby na obou stranách střídaly vynikající zákroky. Hosté si vypracovali náskok 12:8, o který málem přišli, když se domácí dostali na dosah o jeden bod 17:16. Opět však hosté ujeli na 20:16 a zdálo se, být vše v pohodě. Ale nebylo. Domácí opět dotáhli na jeden bod. Za stavu 23:22 pro hosty, domácí vystřídali. Přišla dlouhá a skvělá výměna, na jejímž konci nahrávač hostů Mika vymyslel "kulišárnu", když jedním prstem převalil míč přes dvojblok domácích a tento již nikdo nevybral. Setbol nakonec uhrál Peller na středu. Důležité vedení.

Čtvrtý set se jen tak nedohrával. Písek chtěl ještě set pátý. Strakonice však byly proti a zápas dotáhli (25:20) ke konci a k výhře 3:1.

"Tradičně tady těžké utkání, ale dramatické. My jsme si ho trochu komplikovali sami. Jsme rádi za vítězství. Dnes byl největším tahounem nahrávač Marek Mika, ale všichni makali. Ve čtvrtek 8. 9. od 17:30 hodin hostíme doma vítěze loňského ročníku KP II - tým Meteoru ČB. Věříme, že přijdou diváci a pomohou nám k vítězství."

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Kalbáč, Kovář, Málek - Polánka

TJ ČZ Strakonice - RELAX Habří A 3:0 (17, 16, 12)

Úvodní zápas nové sezóny sehráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice na svém domácím kutru na Virtu v Dražejově. Soupeřem byl tým s názvem, který svádí k podcenění - RELAX Habří "A".

Tento tým postoupil do krajského přeboru jako vítěz českobudějovického okresu.

Domácí nastoupili téměř v nejsilnějším složení, kterým v současné době disponují. Úvod utkání vypadal sice, že domácí si na hřiště přišli zrelaxovat. Ovšem pouze do stavu 1:6. Pak hned srovnali na 7:7 a následně soupeři a divákům ukazovali svoji sílu.

Převaha domácích byla patrná. Jediné body, které hosté dělali, byly při podání. Domácích horší příjem mohl zápas dramatizovat. Ovšem postupné náskoky v jednotlivých setech byly dostatečné. Jednoznačné vítězství za necelou hodinu. Nováček odjížděl s prázdnou.

Nutno dodat, že tentokrát diváků moc nepřišlo a je to škoda.

Příště jedou Strakonice ve čtvrtek 1. 9. do Písku

A již ve čtvrtek 8. 9. budou doma hostit loňského vítěze soutěže Meteor České Budějovice. Začátek bude v 17:00 hodin.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kalbáč, Málek, Kovář - Polánka