Hlavní strana

Z Volejbal Strakonice
Přejít na: navigace, hledání

Vítejte na stránkách volejbalového družstva TJ ČZ Strakonice

Volejbal ve Strakonicích byl letos velmi úspěšný

Jednu z nejlepších sezón v historii ukončil volejbalový oddíl TJ ČZ Strakonice, spolek.

Výčet letošních úspěchů je opravdu velký:

Juniorky v krajském přeboru – 1. místo. (zde dorostla skupina výborných holek)
Muži v okresním přeboru – 1. místo
Ženy v okresním přeboru - 2. místo (prohra ve finále nejtěsnějším rozdílem)
Ženy v krajském přeboru – 1. místo ve skupině KP2
Muži v krajském přeboru – 1. místo ve skupině KP2

Je to opravdu mimořádně úspěšná sezóna, která přináší radost, ale i starost. V posledních svých zápasech nejprve ženy potvrdily vítězství výhrou 3:1 ve Vimperku a o jediný bod tak přeskočily druhý Písek. Následně pak doma muži doma jednoznačně vyhráli 3:0 na Starými Hodějovicemi a čekali na zápas Písku v Ledenicích. Když kolem 23 hodiny zjistili, že Ledenice vyhráli 3:1, propukla velká radost ve Strakonicích (v Dražejově na Virtu). Tento výsledek totiž znamenal pro muže také 1. místo.

Radost si užili muži i ženy společně na závěrečném vyhodnocení. Zde také padlo rozhodnutí na další sezónu. Zatím co muži již nebudou pokračovat v krajském přeboru, z důvodu malé základny a nedostatku mladých hráčů. Situace opravdu začala být vážná. Doufají, že se jim však brzy podaří přilákat zejména kluky k volejbalu a vrátit se minimálně do krajské soutěže. Ženy mají jiné starosti. S největší pravděpodobností budou příští sezónu hrát vyšší soutěž KP1. Bude to vyšší kvalita, více zápasů, více ježdění, ale holky se těší. Jejich základna je rozhodně větší než u mužů, i když nesmí usnout na vavřínech a pracovat s mládeží stále dobře. Ale to oni pracují.

Kropacek.jpg

Volejbalový nestor František Kropáček slaví 80-tiny

V neděli 7. ledna slaví své krásné 80. narozeniny velká osobnost volejbalu - František Kropáček.

Dlouhá léta byl funkcionářem ve volejbalovém světě na republikové i krajské úrovni. Jeho srdíčko však tluče hlavně pro volejbal na Strakonicku, kde je velmi aktivním předsedou okresního svazu již od roku 1980. Bez jeho skvělé organizace, by si nikdo nedovedl představit každoroční fungování okresních soutěží mužů i žen. Díky své práci pedagoga na ZŠ Dukelská ve Strakonicích, se právě na této škole dostával volejbal i mezi děti. Dodnes zde pomáhá s organizací soutěží.

Dlouho dobu je také aktivním rozhodčím, a to se vším, co tato pozice sebou přináší. Všichni mu přejeme zejména pevné zdraví, stále stejnou vitalitu a elán do života, a aby ještě dlouhá léta byly jeho rozhodnutí vždy směřovány tím správným volejbalovým směrem pro nás všechny.

PRO NOVÉ ZÁJEMCE O VOLEJBAL!!!

Nábor dívek i chlapců probíhá každoročně začátkem září v tělocvičně ZŠ Povážská.

Stránky volejbalových juniorů (těch nejmladších) na: Junioři ČZ

Stránky dívek ve volejbale na: Ženy TJ ČZ B a Ženy TJ ČZ N

TRÉNINKY

Nováčci a ti nejmenší: Každé úterý od 16:00 do 18:00 v tělocvičně ZŠ Povážská!!! Pod vedením trenérek - L. Remešové a K. Pokorné.

Junioři (pokročilejší): Každé pondělí od do v tělocvičně ZŠ Jezárky (trenér: Jan Pňáček) a každou středu od 16:00 do 18:00 v tělocvičně ZŠ Povážská!!! Pod vedením trenérů - V. Svacha a R. Pošty.

Mládež (nejzkušenější): Každé úterý od 17:30 do 19:30 v hale ČZ Strakonice a každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 v tělocvičně ZŠ Povážská!!! Pod vedením trenérů - V. Svacha a R. Pošty.

Muži: Každé úterý od 19:30 do 21:30 a každý čtvrtek od 20:00 do 21:30 v hale ČZ Strakonice!!!

VÍCE INFORMACÍ na místě, na tel. 725 035 417 – p. Svach, nebo na stránkách: [[1]]

O našich týmech

V současné době máme tři družstva. Družstvo mužů TJ ČZ Strakonice A hraje krajský přebor II a družstvo mužů TJ ČZ Strakonice B hraje okresní přebor. Nově k nám přibylo družstvo žen TJ ČZ Strakonice, které hraje krajský přebor II.

Domácí zápasy krajského přeboru se odehrávají na kurtu v Novém Dražejově u fotbalového hřiště a domácí zápasy okresního přeboru hrajeme v hale TJ ČZ v Máchově ulici.

TJ ČZ Strakonice A muži

Spolecna4.jpg

TJ ČZ Strakonice ženy

ZenyCZ.jpg

Nejbližší zápasy a turnaje

Družstvo TJ ČZ Strakonice A

1. místo v krajském volejbale mužů KP 2 pro rok 2017/2018

Poslední zápas:

TJ ČZ Strakonice - SK Staré Hodějovice 3:0 (14, 11, 13)


Družstvo TJ ČZ Strakonice B

1. místo v okresním volejbale mužů pro rok 2017/2018