Volejbal Strakonice:Volejbal Strakonice

Z Volejbal Strakonice

Na Strakonicku se hrála odbíjená, dnes volejbal, již před rokem 1945, ač nemáme o tom mnohé záznamy. Studenti gymnázia hráli meziškolská utkání na hřišti letního sokolského cvičiště za sokolovnou ve Strakonicích. Příkladným organizátorem byl profesor Jaroslav Zeman.

Nejvíce se ve Strakonicích hrála rekreační odbíjená a to v zahradě bývalých kanceláří Fezka na Velkém náměstí, ve sportovním areálu DTJ (dnes teplárna), před restaurací na Podskalí, hrálo se i na Radomyšlské ulici (Lomy), Písecké silnici (za mostem) atd.

V období 1945 - 1949 se hrály zápasy na Křemelce. V roce 1950 vyhrálo ČZ Strakonice meziokresní soutěž v odbíjené a postoupilo tak do krajského přeboru, do kterého se dostalo o čtyři roky později i družstvo Fezka. Od roku 1956 - 1960 se hrál opět krajský přebor, mužstvo bylo v útlumu a končilo v druhé poloviny tabulky. Odbíjená se v té době hrálo amatérsky.

Ve stínu mužů hrály turnajové přátelské zápasy i ženy Fezka Strakonice. Dorostenky oddílu se v roce 1958 staly přebornicemi Jihočeského kraje.

Na Podskalí dříve stála restaurace a penzion, dříve vorařská hospoda nevalné pověsti, která se opravila a rozšířila se o "sluneční a pískové lázně" pro letní i zimní zábavu. Hrál se zde i volejbal.

Muži z TJ ČZ STRAKONICE hrají krajský přebor I (TJ ČZ ST A), okresní přebor (TJ ČZ ST B) a ženy z TJ ČZ STRAKONICE hrají okresní přebor (TJ ČZ ST B). Kromě toho krajský přebor II hrají ženy z TJ FEZKO STRAKONICE.