Výsledky v sezoně 2008/2009: Porovnání verzí

bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice – TJ Sokol v Táboře A  - 3:0 (20,11,13) ==
V dalším kole krajského přeboru KP 1 ve volejbalu mužů zavítalo do Strakonic mužstvo TJ Sokol Tábor. Domácí nastoupili v kompletním složení a měli jediný cíl – vítězství.
Do prvního setu, nastoupila tedy pochopitelně v současnosti nejsilnější sestava : nahrávka - Mika, smečaři Svach a Daňha, blokaři Peller a Kvapil, univerzál Málek, libero Kalbáč.
Hned v úvodu prvního setu se domácím sice nepodařilo pár míčů na příjmu a v poli a prohrávali 0:3 a pak ještě 3:5. To však byl poslední moment, kdy mužstvo Tábora naposledy v zápase vyhrávalo. Potom se již domácí zkoncentrovali a převzali zápas do svých rukou. Postupně vedli 6:5, 11:7, 20:16 a za stavu 23:17 přišlo první střídání domácích, kdy Svacha vystřídal na podání Kovář. Hosté ještě stačili snížit, ale nakonec Strakonice vyhráli set 25:20.
Do setu druhého nastoupili Strakonice opět v zahajovací sestavě a hned úvodní sérií na podání Marka Miky a přesnou obranou ukázali hostům, jakou mají touhu po
vítězství. Mužstvo Tábora si vzalo oddechový čas za stavu 0:5 ve svůj neprospěch. To však domácí nezastavilo a postupně svůj náskok navyšovali na 9:2 a za stavu 14:5 opět kapitána Svacha vystřídal František Kovář. Ten nakonec set dohrál a Strakonice ho vyhráli jednoznačným poměrem 25:11.
Třetí set probíhal obdobně jako set druhý. Domácí tým převyšoval soupeře téměř ve všech herních činnostech a tak i zde mohli dostat prostor hráči z lavičky. Za stavu 8:3 střídal Málka Klimeš a za stavu 20:10 pak Daňhu střídal Kovář. Závěrečný míč pak zahrál z rychlíka Petr Kvapil a ukončil vítězně set stavem 25:13 a celý zápas 3:0.
Domácí tým svoji předvedenou hrou tak jistě nejlépe poděkoval divákům, kteří i v tuto pozdní dobu přišli a hlasitě povzbuzovali.
Příští týden jedou Strakonice do Českých Budějovic, kde je sice čeká zatím poslední tým tabulky SKP ČB.
„Jsem moc spokojený s naší předvedenou hrou, s průběhem zápasu i s přístupem všech hráčů, kteří hráli naplno i ve chvílích, kdy jsme jednoznačně vedli. Také jsem rád, že jsme mohli do hry více zapojit i hráče z lavičky. Diváci byli také skvělí, jen doufám, že příště přijdou ještě ve větším počtu. Možnost budou mít teď až 11.12. kdy do 20:30 hostíme doma dalšího favorita soutěže – silný tým SK Špaček ČB“ řekl Svach a dodal „Příští týden sice jedeme na palubovku zatím posledního týmu tabulky, ale rozhodně nechceme nic podcenit a náš cíl je jasný – vítězství.“