Výsledky v sezoně 2008/2009: Porovnání verzí

m
bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice A  - SK Špaček České Budějovice A  3:2 (19,-15,-17,27,10) ==
V posledním zápase podzimní části krajského přeboru KP 1 ve volejbalu mužů přivítali volejbalisté Strakonic ve své hale atraktivního soupeře. K přímému boji o průběžné 2. místo přijelo do Strakonic družstvo SK Špaček České Budějovice A.
Hosté měli problémy při cestě na zápas a tak přijeli se zpožděním. Toho domácí ihned na začátku využili a v prvním setu po zásluze vyhráli 25:19.
Ve druhem setu však přišel útlum domácích, hosté se rozehráli a začali předvádět, proč v dosavadním průběhu prohráli jen jeden zápas. Zejména podáním a obranou trápili Strakonické volejbalisty, kteří se v tomto průběhu hodně trápili. Stejný průběh následoval celý třetí set, kdy Špaček vyhrál 25:17.
Už to vypadalo, že zápas brzy skončí ale domácí se hned v úvodu setu čtvrtého probudili, zlepšili příjem, obranu v poli a začali hosty tlačit i servisem. Celou první půlku setu si udržovali čtyřbodový náskok. Ke konci však přišlo správné drama a od stavu 22:22 se postupně mužstva střídala v jednobodovém vedení. Nakonec domácí vyhráli 29:27 a na řadu musel přijít rozhodující zkrácený  pátý set.
V něm pokračovali domácí ve výborném výkonu a opět si udržovali mírný náskok. Otáčení stran bylo za stavu 8:7 ve prospěch domácích. Za stavu 9:9  domácí hodně zabrali a po šňůrkách bodů se dostali až ke svému prvnímu mečbolu, který přišel za stavu 14:10. Hosté si pak mezi sebou nerozuměli a poslali poslední míč do sítě.
U domácích propukla ohromná radost, kterou si dlouho v hale užívali spolu se skvělými diváky, kteří přišli na poslední podzimní zápas v zatím rekordním počtu.
„Jsem moc rád, že se nám v posledním zápase této části soutěže, a k tomu ještě doma, podařilo vyhrát. Dokázali jsme se sami dostat z útlumu a pak předvádět velmi dobrý volejbal. K výkonu rozhodčích v tomto utkání se raději nebudu vyjadřovat. Chci moc poděkovat skvělým fanouškům, kterým se zápas jistě musel líbit a kteří nám moc pomohli. Doufám, že náš výkon byl pro ně pozvánkou na další část soutěže, která začíná 5.2.2009.“
<u>Sestavy:</u>
Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Klimeš
SK Špaček ČB: Voráček, Kužel, Homan, Nestával, Glasser, Zoch, Skalka, Šrámek
== TJ Sokol Písek A - TJ ČZ Strakonice - 3:1 (20,18,-20,23) ==