Výsledky v sezoně 2008/2009: Porovnání verzí

bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ Sokol Tábor - TJ ČZ Strakonice A - 3:1 (22,-18, 24, 23) ==
Po jarních prázdninách zajížděli volejbalisté TJ ČZ Strakonice k dalšímu zápasu krajského přeboru do haly ZŠ Malšice. Právě zde hraje své domácí zápasy  mužstvo TJ Sobol Tábor.
Cesta na zápas vedla také krásným údolím kolem řeky Lužnice. A asi okouzlení z této přírody bylo hlavní příčinou vlažnějšího začátku zápasu strakonických volejbalistů a nakonec asi i prohraného prvního setu poměrem 22:25.
V setu druhém se již začali hosté prosazovat a naopak domácí si vybrali, zejména ve střední části setu, slabší chvilky. Od stavu 10:7 dokázali odskočit na 15:9 a náskok si udržovali až do konce a vyhráli 25:18.
Ve třetím setu se začalo bojovat o každý míč. Oba soupeři se střídali postupně ve vedení a nakonec přišla dramatická koncovka. Strakoničtí vedli 22:21. Bohužel pak přišly dvě zbytečné chyby a nahoru se dostali domácí. Domácí pak proměnili úspěšným blokem až druhý setbol a tento set vyhráli 26:24.
Čtvrtý set začal pro tým ze Strakonic výborně, kdy vedl již 4:0 a domácí byli nuceni vzít první time-out. Bohužel euforie velmi brzy opadla a hosté brzy náskok ztratili. Pak už se soupeři vzájemně nepustili do většího vedení než o jeden míč a byla to opravdu bitva až do nervy drásající koncovky. Opět dvě zbytečné chyby hostů byli příčinou, že první setbol a zároveň první mečbol měli opět domácí. Úspěšným blokem na středu sítě ho hned dokázali proměnit ve vítězství v setu 25:23 a tím v celém zápase 3:1.
„Přes postavení obou týmů v tabulce a přes jednoznačný průběh prvního zápasu u nás doma, jsem tušil, že nás čeká tentokrát těžký zápas. Tábor ve druhé části soutěže, stejně jako my, ještě neprohrál a také jsem věděl, že jim již pravidelně nastupuje velmi kvalitní nahrávač a zároveň  hlavní motor týmu Zdeněk Pekař, se kterým jsem v minulosti osobně hrál. Své kvality a přínos pro tým potvrzoval. Hrál se výborný vyrovnaný volejbal a vysoká herní úroveň obou týmů v daném zápase byla  patrná. My jsme bohužel v rozhodujících chvílích zápasu udělali pár drobných chyb a to nakonec rozhodlo o naší porážce.“
<u>Sestava:</u>
Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Kovář
== TJ ČZ Strakonice A - TJ Netolice - 3:0 (18, 19, 17) ==

Řádek 12: Řádek 31:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek - střídal Kovář
Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Klimeš - střídal Kovář

== VK ČB B - TJ ČZ Strakonice A - 2:3 (-22,-24,20,17,-13) ==
== VK ČB B - TJ ČZ Strakonice A - 2:3 (-22, -24, 20, 17, -13) ==

Hned druhý den po zápase s Lokomotivou, zajížděli volejbalisté Strakonic na palubovku VK Jihostroj ČB. S „B-týmem“, za který hrají junioři, odehráli velice kvalitní a vyrovnané utkání. Na rozdíl od utkání obou soupeřů v první části soutěže se tentokrát domácí posílili. Od druhého setu hrál na postu univerzála Lukáš Dvořák, který v mužském extraligovém týmu hraje druhého nahrávače. Jeho přítomnost byla velice znát.
Řádek 27: Řádek 46:

== TJ ČZ Strakonice A  - TJ Loko ČB A  -  3:1 (17,16,-20,18) ==
== TJ ČZ Strakonice A  - TJ Loko ČB A  -  3:1 (17, 16, -20, 18) ==

V prvním zápase nového roku se domácí představili proti týmu TJ Loko ČB, který byl po první části soutěže v tabulce těsně za domácími se stejným počtem bodů.