Výsledky v sezoně 2008/2009: Porovnání verzí

|+ <b>Konečná tabulka</b>
|-
| 1. || VŠSK Slavia PF České Budějovice A || 18 || 13 || 5 || 47:23 || 31
|-
| '''2.''' || '''TJ ČZ Strakonice A''' || '''18''' || '''13''' || '''5''' || '''44:24''' || '''31'''
== Špaček Č.B.A  -  TJ ČZ Strakonice  - 3:1 (23,25,-23,19) ==
Na závěr sezony se strakoničtí volejbalisté představili v Českých Budějovicích proti Špačku ČB. Hosté přijeli k zápasu bez dvou hráčů základní sestavy a tak se na palubovce celý zápas spíše hledali. První dva sety vybojovali domácí hráči, ačkoli ve druhém setu hosté vedli už 24:21. V koncovce třetího setu byli hosté šťastnější a vyhráli ho o dva body. Poslední set se už hrál pod taktovkou domácích, kteří v něm zvítězili 25:19 a rozhodli tak o své výhře 3:1 na sety.
<u>Sestava:</u>
Strakonice: Klimeš, Peller, Kvapil, Kalbáč, Málek, Daňha - střídal Kovář
== TJ ČZ Strakonice  -  Sokol Písek A - 3:0 (13, 22, 22) ==
V posledním domácím zápase v krajském přeboru KP1 nastoupili volejbalisté TJ ČZ proti mužstvu Sokola Písek. Jednalo se o malé derby.
Strakoničtí nastoupili k utkání zcela koncentrovaní, s touhou rozloučit se s výborným domácím publikem vítězstvím. Zároveň šlo o definitivní zajištění nejhůře druhého místa v celkové tabulce soutěže.
První set byl zcela jednoznačný. Než se hosté rozkoukali, prohráli set 25:13. V setu druhém se hra mírně vyrovnala, ale domácí si v úvodu vytvořili náskok 4 bodů a ten udržovali až do konce. Vítězství 25:22 a vedení 2:0 na sety bylo zasloužené.
I ve třetím dějství hnali úžasní fanoušci, kterých přišlo rekordní počet, domácí dopředu. Ti se dlouho nemohli utrhnout z vyrovnaného skóre. Teprve za stavu 17:18, se jim podařilo dobrou obranou poskočit na 21:18. Následně si už podrželi náskok až do konce a po proměněném mečbolu, vítězstvím  v setu 25:22 a celkově 3:0 mohly propuknout oslavy vítězného loučení.
Strakoničtí tak nejlepším způsobem poděkovali svým fanouškům, kteří vždy tvořili na domácím hřišti minimálně sedmého  hráče v poli. Na poslední zápas jich přišel rekordní počet.Vítězstvím v tomto prestižním zápase si již kolo před koncem upevnili druhou příčku v tabulce a dosáhli tak výborného výsledku.
„ Soupeř podal opět obětavý  výkon, ale naši fanoušci nás od začátku hnali tak dopředu, že jsme pro ně prostě chtěli a museli vyhrát. Celý tým děkuje všem svým fanouškům, kteří se během sezóny stali nejlepším publikem v krajském přeboru a dovedli nás na tak vysoké pozice, kde se právě nacházíme a kde nejhůře celkově skončíme.“ řekl kapitán Václav Svach.
K tomu  dodal : „Moc mě překvapila a těší návštěvnost domácích diváků na zápasech a naše předváděná hra. Dosažené výsledky a pozici v tabulce jsem před sezonou vůbec nečekal. Stejně velkou radost mám z našich dorosteneckých nadějí – kluků, které se nám podařilo přilákat na tréninky a které baví učit se základům této krásné hry, kterou volejbal bezesporu je.
Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Blažek, Daňha, libero Klimeš - střídal Málek
== TJ ČZ Strakonice  -  SKP České Budějovice A - 3:0 (23, 15, 18) ==
V šestnáctém kole volejbalového krajského přeboru mužů přijelo do Strakonic družstvo SKP České Budějovice. Poslední tým průběžné tabulky, který ještě nevyhrál jediný zápas v soutěži, opravdu nepůsobil dojmem, že by mohl ve Strakonicích uspět.
Domácí byli jasně lepším týmem. V průběhu zápasu to sice několikrát vypadalo, že se Strakoničtí přizpůsobí slabé hře soupeře, ale vždy, když bylo potřeba, zabrali a hned začaly body na jejich straně přibývat. Po zásluze si nakonec připsali „povinné“ vítězství a další body do tabulky.
Svůj první celý zápas odehrál František Kovář, který na postu smečaře tak mohl sbírat své cenné zápasové zkušenosti v této soutěži. Rozhodně nezklamal.
„Takovéto zápasy bývají nepříjemné, protože soupeř může hrát zcela bez zábran. Jsem rád, že jsme v poklidu vyhráli a můžeme se teď koncentrovat  na poslední domácí zápas za týden. Čeká nás Písek, kde jsme na podzim prohráli. Zápasy s tímto soupeřem mají vždy nádech „malého“derby. Chceme jednoznačně vyhrát. Tím si nejen zajistíme předčasně nejhůře celkové druhé místo v tabulce, což by bylo fantastické, ale také můžeme stále pomýšlet i na vítězství v soutěži. Úplně nejdůležitější pro nás však je, že chceme vítězstvím v zápase a předvedenou hrou moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás celou sezonu vydatně povzbuzovali a jistě se přijdou s námi pro letošní sezonu rozloučit.“
Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Kovář, Málek, libero Klimeš
== TJ ČZ Strakonice  -  VSK Český Krumlov - 3:0 (23, 13, 21) ==