Výsledky v sezoně 2008/2009: Porovnání verzí

mBez shrnutí editace
Řádek 1: Řádek 1:
== VK ČB B - TJ ČZ Strakonice - 2:3 (-22,-24,20,17,-13) ==
== VK ČB B - TJ ČZ Strakonice A - 2:3 (-22,-24,20,17,-13) ==

Hned druhý den po zápase s Lokomotivou, zajížděli volejbalisté Strakonic na palubovku VK Jihostroj ČB. S „B-týmem“, za který hrají junioři, odehráli velice kvalitní a vyrovnané utkání. Na rozdíl od utkání obou soupeřů v první části soutěže se tentokrát domácí posílili. Od druhého setu hrál na postu univerzála Lukáš Dvořák, který v mužském extraligovém týmu hraje druhého nahrávače. Jeho přítomnost byla velice znát.

Verze z 29. 1. 2009, 14:27

VK ČB B - TJ ČZ Strakonice A - 2:3 (-22,-24,20,17,-13)

První dva sety byly velice podobné. Boj o každý míč a rozhodnutí o vítězi vždy až v koncovce. Oba sety vyhráli Strakoničtí. Třetí set probíhal obdobně až do chvíle, kdy naši vedli 20:18. Jakoby se však zalekli možného konce utkání, přestali hrát a domácí tak šňůrou sedmi bodů získali set na svojí stranu. Ve čtvrtém setu junioři zpřesnili hru a strakoničtí volejbalisté zároveň pokračovali zejména v chybách na příjmu a v poli. Nebylo tak možné volit útočné kombinace středem sítě. Junioři vyhráli 25:17 a srovnali skóre setů na 2:2.

Na řadu přišel set pátý, rozhodující. Tým TJ ČZ začal podávat velice koncentrovaný výkon a sbíral body zejména úspěšnými bloky. Postupně vedl 4:0, 7:3 a strany se točily za stavu 8:4. I další část setu si strakonický tým udržoval vedení 9:6 a pak 10:7. Pak však domácí srovnali v jednom postavení na 10:10. A drama nadále pokračovalo. Zde se podařilo Rosťovi Daňhovi dvakrát zablokovat Dvořáka a stav byl 12:10. První setbol měli Strakoničtí za stavu 14:11. Domácí razantní smečí snížili na 14:12 a na podání šel Dvořák. Prvním podáním dal eso – 14:13, druhé podání poslal za koncovou čáru a Strakoničtí volejbalisté tak vyhráli set nejtěsnějším rozdílem 15:13 a celý zápas 3:2.

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek - střídal Kovář

TJ ČZ Strakonice A - TJ Loko ČB A - 3:1 (17,16,-20,18)

V prvním zápase nového roku se domácí představili proti týmu TJ Loko ČB, který byl po první části soutěže v tabulce těsně za domácími se stejným počtem bodů.

Od prvního míče strakoničtí šli odhodlaně za svým cílem v tomto utkání uspět. Proto první dva sety byly poměrně jednoznačné. Hosté, kteří přijeli bez svého nejzkušenějšího hráče Jirky Zity, však potom hru vyrovnali. Využili i menšího herního výpadku domácích a po zásluze vyhráli třetí set. V setu čtvrtém však domácí opět zabrali a celou dobu si udržovali bodový rozestup až do vítězného konce.

Nejen že získali důležité body do tabulky, ale hlavně svoji hrou poděkovali třem desítkám fanoušků, kteří přišli a celý zápas vydatně povzbuzovali.

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Blažek, libero Klimeš - střídali Kovář, Málek

TJ ČZ Strakonice A - SK Špaček České Budějovice A - 3:2 (19, -15, -17, 27, 10)

V posledním zápase podzimní části krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů přivítali volejbalisté Strakonic ve své hale atraktivního soupeře. K přímému boji o průběžné 2. místo přijelo do Strakonic družstvo SK Špaček České Budějovice A.

Hosté měli problémy při cestě na zápas a tak přijeli se zpožděním. Toho domácí ihned na začátku využili a v prvním setu po zásluze vyhráli 25:19.

Ve druhem setu však přišel útlum domácích, hosté se rozehráli a začali předvádět, proč v dosavadním průběhu prohráli jen jeden zápas. Zejména podáním a obranou trápili Strakonické volejbalisty, kteří se v tomto průběhu hodně trápili. Stejný průběh měl celý třetí set, kdy Špaček vyhrál 25:17.

Už to vypadalo, že zápas brzy skončí ale domácí se hned v úvodu setu čtvrtého probudili, zlepšili příjem, obranu v poli a začali hosty tlačit i servisem. Celou první půlku setu si udržovali čtyřbodový náskok. Ke konci však přišlo správné drama a od stavu 22:22 se postupně mužstva střídala v jednobodovém vedení. Nakonec domácí vyhráli 29:27 a na řadu musel přijít rozhodující zkrácený pátý set.

V něm pokračovali domácí ve výborném výkonu a opět si udržovali mírný náskok. Otáčení stran bylo za stavu 8:7 ve prospěch domácích. Za stavu 9:9 domácí hodně zabrali a po šňůrkách bodů se dostali až ke svému prvnímu mečbolu, který přišel za stavu 14:10. Hosté si pak mezi sebou nerozuměli a poslali poslední míč do sítě.

U domácích propukla ohromná radost, kterou si dlouho v hale užívali spolu se skvělými diváky, kteří přišli na poslední podzimní zápas v zatím rekordním počtu.

„Jsem moc rád, že se nám v posledním zápase této části soutěže, a k tomu ještě doma, podařilo vyhrát. Dokázali jsme se sami dostat z útlumu a pak předvádět velmi dobrý volejbal. K výkonu rozhodčích v tomto utkání se raději nebudu vyjadřovat. Chci moc poděkovat skvělým fanouškům, kterým se zápas jistě musel líbit a kteří nám moc pomohli. Doufám, že náš výkon byl pro ně pozvánkou na další část soutěže, která začíná 5.2.2009.“

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč - střídal Klimeš

SK Špaček ČB: Voráček, Kužel, Homan, Nestával, Glasser, Zoch, Skalka, Šrámek

TJ Sokol Písek A - TJ ČZ Strakonice - 3:1 (20, 18, -20, 23)

V osmém kole krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů zavítali volejbalisté Strakonic do haly TJ Sokola Písek.

Zápas měl již před začátkem zvláštní náboj, neboť 3 hráči Strakonic v dřívějších dobách působili právě v Písku. Jednalo se o kapitána Václava Svacha, nahrávače Marka Miku a univerzála Lukáše Málka.

Hned od úvodních míčů zápasu bylo vidět, že zápas bude velice vyrovnaný. Strakoničtí ve svém nejsilnějším složení si bohužel jakoby přinesli do úvodu zápasu útlum z posledního utkání na SKP a to se odrazilo ve výsledku prvních dvou setů, které prohráli.

Ve třetím setu se konečně Strakonice zvedly a v jeho průběhu stále vedli. V jedné části dokonce i o deset bodů. Nakonec málem přišla opět koncovka, tentokrát se šťastným koncem.

V setu čtvrtém to dlouho vypadalo, že zápas se bude rozhodovat v setu pátém. Velice vyrovnaný stav vydržel až do stavu 22:22. Potom ovšem dvěmi nepřesnostmi pustili Strakonice domácí do dvou mečbolů. A i když se jim podařilo první odvrátit, tak ten druhý již nikoli. Písečtí vytloukli blok a radovali se z překvapivého, ale zaslouženého vítězství.

„ Soupeř podal výborný výkon, dle diváků zatím nejlepší v sezóně. Nám dělal největší problém zejména příjem podání, kdy pak následoval nedobře připravený útok. Ani obrana blokem a v poli nám nefungovala tak jak měla. Soupeři blahopřeji.“ řekl kapitán Václav Svach a dodal „ Věřím, že my se teď dobře připravíme na poslední zápas podzimní části sezóny. Čeká nás doma velmi silný tým SK Špaček ČB, se kterým chceme uspět. Doufám ve velkou podporu diváků, s jejichž pomocí předvedeme opět naši nejlepší hru a bude k vidění špičkový krajský volejbal.“

Sestava:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč

SKP České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice - 2:3 (26, -20, -21, 23, -9)

V sedmém kole krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů zavítali volejbalisté Strakonic na palubovku SKP České Budějovice s jediným cílem – vítězství.

Bylo to veliké trápení našich volejbalistů, kteří se těžko srovnávali v obraně a zejména na příjmu. Ne že by domácí byli lepším týmem, ale Strakonické srážela vždy celá řada vlastních chyb.

I přes špatnou hru v poli, dokázali nakonec naší volejbalisté v pátém setu větší zkušenost a nad nováčkem, a zatím posledním týmem, soutěže vydřít vítězství a vezou důležité body domů.

Příští týden jedou volejbalisté na „téměř derby“ do Písku. Zde jsou zápasy vždy hodně vyhecované. Bude to úplně jiný zápas než na SPK a Strakonice jistě budou chtít navázat na výborné výkony, které předváděli poslední zápasy. Chtějí-li uspět, tak jim ani nic jiného nezbývá. Držme jim palce

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek – střídal Kovář

SKP České Budějovice: Louženský, Švejda, Řepík, Pechlát P., Pechlát V., Kučera - libero Fiala – střídali Nejedlo, Schneider

TJ ČZ Strakonice – TJ Sokol v Táboře A - 3:0 (20, 11, 13)

V dalším kole krajského přeboru KP 1 ve volejbale mužů zavítalo do Strakonic mužstvo TJ Sokol Tábor. Domácí nastoupili v kompletním složení a měli jediný cíl – vítězství.

Do prvního setu, nastoupila tedy pochopitelně v současnosti nejsilnější sestava : nahrávka - Mika, smečaři Svach a Daňha, blokaři Peller a Kvapil, univerzál Málek, libero Kalbáč.

Hned v úvodu prvního setu se domácím sice nepodařilo pár míčů na příjmu a v poli a prohrávali 0:3 a pak ještě 3:5. To však byl poslední moment, kdy mužstvo Tábora naposledy v zápase vyhrávalo. Potom se již domácí zkoncentrovali a převzali zápas do svých rukou. Postupně vedli 6:5, 11:7, 20:16 a za stavu 23:17 přišlo první střídání domácích, kdy Svacha vystřídal na podání Kovář. Hosté ještě stačili snížit, ale nakonec Strakonice vyhráli set 25:20.

Do setu druhého nastoupili Strakonice opět v zahajovací sestavě a hned úvodní sérií na podání Marka Miky a přesnou obranou ukázali hostům, jakou mají touhu po vítězství. Mužstvo Tábora si vzalo oddechový čas za stavu 0:5 ve svůj neprospěch. To však domácí nezastavilo a postupně svůj náskok navyšovali na 9:2 a za stavu 14:5 opět kapitána Svacha vystřídal František Kovář. Ten nakonec set dohrál a Strakonice ho vyhráli jednoznačným poměrem 25:11.

Třetí set probíhal obdobně jako set druhý. Domácí tým převyšoval soupeře téměř ve všech herních činnostech a tak i zde mohli dostat prostor hráči z lavičky. Za stavu 8:3 střídal Málka Klimeš a za stavu 20:10 pak Daňhu střídal Kovář. Závěrečný míč pak zahrál z rychlíka Petr Kvapil a ukončil vítězně set stavem 25:13 a celý zápas 3:0.

Domácí tým svoji předvedenou hrou tak jistě nejlépe poděkoval divákům, kteří i v tuto pozdní dobu přišli a hlasitě povzbuzovali. Příští týden jedou Strakonice do Českých Budějovic, kde je sice čeká zatím poslední tým tabulky SKP ČB.

„Jsem moc spokojený s naší předvedenou hrou, s průběhem zápasu i s přístupem všech hráčů, kteří hráli naplno i ve chvílích, kdy jsme jednoznačně vedli. Také jsem rád, že jsme mohli do hry více zapojit i hráče z lavičky. Diváci byli také skvělí, jen doufám, že příště přijdou ještě ve větším počtu. Možnost budou mít teď až 11.12. kdy do 20:30 hostíme doma dalšího favorita soutěže – silný tým SK Špaček ČB“ řekl Svach a dodal „Příští týden sice jedeme na palubovku zatím posledního týmu tabulky, ale rozhodně nechceme nic podcenit a náš cíl je jasný – vítězství.“

Sestavy:

Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč – střídal Kovář, Klimeš

Tábor: Jančík, Suchan, Korous, Krejčí, Petrák, Smrčina, Štěrba, Tomášek, Vesecký, Veselý

VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice - 0:3 (-22, -25 ,-18)

V pátém kole krajského přeboru KP 1 mužů pokračovali volejbalisté TJ ČZ Strakonice ve svých výborných výkonech a zaslouženě vezou z Českého Krumlova vítězství 3:0.

„Tým Krumlova potvrdil, že je doma velice nepříjemný soupeř. V úvodu jsme měli problémy srovnat se zejména s podáním domácích, ale od poloviny prvního setu jsme začali mít mírnou převahu. Pak jen v koncovce druhého setu, jsme ještě připustili určité drama, ale nakonec jsme závěr setu a i celý třetí set zcela ovládli hru a nakonec zaslouženě vyhráli.“

Sestava:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Kalbáč – střídal Kovář

ČZ Strakonice - Slavia PF Č.B. A - 2:3 (27, 25, –23, –24, –6)

Strakoničtí volejbalisté podali ve čtvrtek ve 4. kole KP I doma proti Slavii PF České Budějovice výborný výkon. Na body však nedosáhli, prohráli 2:3 (27, 25, –23, –24, –6).Hrál se špičkový volejbal na této úrovni, Strakoničtí vedli už 2:0 na sety a 23:22 ve třetím setu. Hosté až do tohoto zápasu netratili jediný set.

„Nakonec se však projevila dravost a i větší herní vyspělost mladých hráčů hostů, kteří dokázali svým výborným výkonem otočit pro ně nepříznivý stav ve svůj prospěch a vyhráli celý zápas poměrem 3:2,“ poznamenal kapitán strakonického družstva Václav Svach. „Musím poděkovat vynikajícím divákům, kteří nás celý zápas výrazně povzbuzovali.“

Sestava:

Mika, Peller, Blažek, Kvapil, Svach, Daňha, libero Kalbáč – střídal Málek, Kovář.

Loko Č.B. A - ČZ Strakonice - 0:3 (-24, -23, -27)

Volejbalisté ČZ Strakonice uspěli ve 3. kole KP I venku s Lokomotivou České Budějovice A. Zvítězili 3:0 (–24,–23,–27). Hrál se vyrovnaný volejbal, o výsledku jednotlivých setů rozhodly koncovky.

Sestava:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek. Libero Kalbáč, střídal Kovář.

ČZ Strakonice - VK Č. Budějovice B - 3:1 (16, 22, -22, 22)

Nad jedním z favoritů soutěže se volejbalisté ČZ Strakonice dočkali prvního vítězství v KP I. Ve čtvrtek doma porazili béčko Jihostroje České Budějovice 3:1 (16, 22, –22, 22). Dařilo se hlavně Kalbáčovi na liberu, výborný výkon ale podal celý tým.

Sestava:

Daňha, Mika, Blažek, Peller, Málek, Kvapil, Kalbáč.

TJ Netolice - ČZ Strakonice - 3:0 (23, 17, 23)

První zápas nové sezony krajského přeboru I za sebou mají strakoničtí volejbalisté. Na úvod podlehli venku Netolicím jasně 0:3. „Na palubovce favorita celé soutěže, který navíc ještě posílil, jsme sehráli velice kvalitní a vyrovnané utkání. Výsledek 0:3 je z tohoto pohledu krutý,“ uvedl kapitán a trenér týmu Václav Svach.