Výsledky v sezoně 2009/2010: Porovnání verzí

Z Volejbal Strakonice
mBez shrnutí editace
Řádek 5: Řádek 5:
Hned od úvodu zápasu bylo patrné, že bude k vidění velký boj. Celý první set byl velice vyrovnaný nejvýše o dva míče. V koncovce měli mírně na vrch domácí a vyhráli 27:25.

Druhý set se podobal prvnímu s rozdílem, že za slabší konec tahali Strakoničtí. Tým Netolic se od té doby postupně zlepšenou hrou začal dostávat nahoru, přitvrdil na servisu, zlepšil hru v poli i na saku a domácí začali mít problémy.
Druhý set se podobal prvnímu s rozdílem, že za slabší konec tahali Strakoničtí. Tým Netolic se od té doby postupně zlepšenou hrou začal dostávat nahoru, přitvrdil na servisu, zlepšil hru v poli i na síti a domácí začali mít problémy.

Když se ke konci třetího setu zranil strakonický univerzál Málek, byla to další rána do hry a sestavy domácích. Do hry nastoupil na čtvrtý set Kovář. Hned začátek (0:5) však napověděl, že je po nadějích, což se pak do konce zápasu potvrzovalo.

Verze z 2. 12. 2009, 08:48

TJ ČZ Strakonice – TJ Netolice 1892 1:3 (25,-20,-19,-17)

Dramatické volejbalové klání bylo v úterý k vidění ve Strakonicích. V posledním domácím utkání před zimní přestávkou přivítali ve své hale strakoničtí volejbalisté velice silného soupeře - tým TJ Netolice 1892 A.

I když Strakonická pevnost padla, domácí volejbalisté bojovali a nezklamali. Netolice byli převážnou část utkání lepším týmem a po zásluze vezou od soutoku Otavy a Volyňky body za vítězství.

O atraktivitě utkání svědčí i fakt, že se tentokrát přišlo podívat rekordní počet diváků, kteří se snažili domácí tým vydatně povzbuzovat.

Sestava Strakonice:

Mika(4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Málek(5) libero Kalbáč(22) – střídal Kovář(1)

Sestava Netolice:

Mach(7), Suchý(3), Filip L.(2), Šanda(8), Baron(13), Riendl(10), Jileček(11), Holeček (12), Struhátek(16), Filip J.(5)

<discussion>id="0910-5"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – SKP České Budějovice A 3:0 (10,22,15)

V pátém kole krajského přeboru nastoupili volejbalisté TJ ČZ doma proti týmu SKP České Budějovice „A“.

Poslední tým dosavadního průběhu soutěže letos ještě nevyhrál ani set a tak měl být zápas jednoznačnou záležitostí Strakonických. A opravdu byl.

Domácí tým hned od počátku nenechal nic náhodě. Do zápasu nastoupil ve své nejsilnější sestavě, včetně již uzdraveného kapitána Svacha, a soupeře téměř celý zápas převyšoval ve všech herních činnostech, což bylo na skóre rychle poznat.

Jedinou slabší chvilku a malé drama předvedl divákům domácí tým v první polovině druhého setu. Smečaře Daňhu vystřídal Kovář, který sice pak zahrál dobře, ale ostatní bohužel trochu ztratili koncentraci a soupeř hru vyrovnal. Když už hosté vedli o tři míče 11:14, přišlo střídání zpět. Ostatní také přidali a stroj domácích se opět rozjel a v pohodě si došel pro „povinné“ vítězství 3:0.

„Již před zahájením letošní soutěže bylo pro nás velkým překvapením, že tým SKP, který loni nevyhrál ani jeden z osmnácti zápasů, bude hrát opět tuto soutěž. Zřejmě nikdo z nižší soutěže nechtěl postoupit. Čekali jsme větší odpor. V průběhu jsme si sami trochu zkomplikovali jinak poklidný a pohodový zápas. Divákům moc děkujeme, i když tentokrát mnoho pěkného volejbalu zřejmě neviděli.“

Sestava Strakonic:

Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek - libero Klimeš, střídal Kovář

<discussion>id="0910-4"</discussion>

Sokol Tábor - TJ ČZ Strakonice 3:2 (16,21,-17,-22,17)

VK České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 3:2 (18,-16,15,-23,10)

Během krátké doby hráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice hned dvě kola krajského přeboru KP1. A v obou případech museli zajíždět na palubovky soupeřů. Prvním byl velice houževnatý tým Tábora a druhým nevyzpytatelný tým juniorů VK ČB „B“.

Oba zápasy se až neskutečně podobaly. Velice vyrovnaná utkání, ale s poměrně velkými výkyvy vždy na obou stranách. Rozhodnutí musel vždy přinést až pátý set a z něho, bohužel, vždy odešel tým Strakonic poražen.

Základní sestava Strakonic byla v utkáních také stejná (Mika, Peller, Kvapil, Daňha, Málek, Kalbáč). V Táboře byl navíc libero Klimeš. Ze zdravotních důvodů v obou utkáních chyběli kapitán týmu Svach a blokař Blažek. Kvůli pracovnímu zaneprázdnění dále chyběli smečaři Kovář a V. Braun.

<discussion>id="0910-3"</discussion>

TJ ČZ Strakonice – VSK Český Krumlov A - 3:0 (23, 16, 20)

Nevyzpytatelného soupeře přivítali volejbalisté TJ ČZ Strakonice ve svém prvním domácím utkání. K soutoku Volyňky a Otavy přijel tým VSK Český Krumlov A.

Zápas začal pro domácí výborně a hned od úvodních míčů soupeři odskočili. Vypadalo to na velice slibný náskok. Bohužel sérií zkažených míčů o vedení přišli a nakonec se rozhodovalo až v úplné koncovce, kde se přiklonilo k našim borcům i štěstí a vyhráli 25:23.

V úvodu druhého setu se domácí na chvíli dostali pod tlak. Postupem času ale dokázali zabojovat a od poloviny byli jasně lepším týmem. Zejména servisem a obranou na síti uhrávali své míče. Výsledek setu 25:16 hovoří jasně.

S cílem pokračovat ve zlepšeném výkonu vstupovali strakoničtí do setu třetího. Jejich předsevzetí však hosty nezajímalo a díky zlepšené hře neustále mírně vedli. Naštěstí jen do stavu 16:15 v jejich prospěch. Pak se opět projevila lepší obrana na síti a útok domácích a ti soupeři utekli na 22:18. To bylo pro vývoj setu rozhodující. Celkový stav setu 25:20 završili Krumlovští podáním do autu

Strakoničtí vyhráli zápas 3:0 a výsledkem tak nejlépe poděkovali svému publiku, které bylo opět velmi početné a výborné, za jejich podporu.

„Jsem rád, že jsme první domácí zápas, navíc s tímto těžkým soupeřem, vyhráli. Na začátku byla znát určitá nervozita a částečně nerozehranost, z čehož pramenily naše chyby. Dokázali jsem se s tím vypořádat, zabojovat a zlepšit se. Dnes se mimořádně dařilo blokaři Františku Pellerovi a k velice dobrému výkonu se po pauze rozehrál Vašek Klimeš na liberu. Jsem také moc rád, že mohu za celý tým poděkovat opět našemu skvělému publiku. Věříme, že i v dalších zápasem nám zachová přízeň. My se budeme snažit jim vždy jejich návštěvu zpříjemnit vítězstvím“

Mika(4), Peller(2), Kvapil(11), Svach(10), Daňha(12), Kalbáč(6) libero Klimeš (9) – připraven střídat byl Kovář(1)

Sestava Český Krumlov:

Kratochvíl(10), Juřica(4), David(7), Meiseschläger(8), Mikeš(15), Škorpík(6), Štětina(3) libero Svoboda(1)

<discussion>id="0910-2"</discussion>

Loko Č.B. A - ČZ Strakonice - 3:2 (26, -22, 21, -23, 9)

Ve středu 14. října zahájili svoji krajskou soutěž Strakoničtí volejbalisté. K prvnímu utkání zajížděli na palubovku TJ Lokomotiva České Budějovice A. Celý průběh utkání byl velice vyrovnaný a dramatický. Na obou týmech ale také bylo vidět, že je teprve začátek sezony. Chyb bylo víc než dost. Po více než dvou hodinách byli nakonec šťastnější domácí.

„Sehráli jsme velice vyrovnané utkání. Celý zápas se nám nepodařilo srovnat se pořádně s prostředím velké haly, což mělo za následek zejména špatný příjem. Od toho se odvíjí všechno ostatní. Bojovali jsme, soupeř měl lepší pole. Nakonec jsme „herně odešli“ v nejméně vhodnou dobu. Když vedete v pátém setu 7:3, neměli byste ho už ztratit. Nám se to bohužel stalo a prohráli ho 9:15 a tím i celý zápas.“