Výsledky v sezoně 2009/2010: Porovnání verzí

|+ <b>Konečná tabulka</b>
|-
| 1. || TJ Netolice 1892 A || 18 || 14 || 4 || 46:19 || 32
|-
| '''2.''' || '''TJ ČZ Strakonice A''' || '''18''' || '''12''' || '''6''' || '''44:21''' || '''30'''
== Slavia PF České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice  3:1 (-20,24,19,20) ==
Podruhé za poslední měsíc hráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice proti týmu Slávia PF ČB A. K poslednímu zápasu sezóny zajížděli v úterý na jeho palubovku. Případným vítězstvím v tomto zápase by se Strakoničtí dostali na 1. místo tabulky.
A začali také dobře. Hned od úvodu se vypracovali náskok a ten udrželi celý první set, když vyhráli 25:20. Skvělý začátek.
Pak přišel set druhý, kdy měl pokračovat tlak Strakonic. Soupeř se však nechtěl vzdát a začal bojovat. Hra se vyrovnala a tak se rozhodovalo až v koncovce. Za stavu 23:23 šel míč od soupeře na pásku, ale bohužel kapitán Strakonic Svach, jinak téměř bezchybný, míč vyhodil do autu a domácí měli setbol. Ten se ještě podařilo odvrátit. Ovšem přišel vzápětí druhý. A když pak podání domácích skončilo na zadní čáře hřiště, bylo vyrovnáno na 1:1.
A to byl asi i hlavní zlom celého utkání. Od té chvíle byli domácí lepším týmem. Volejbalisté Strakonic sice bojovali, ale důležité míče neuhrávali. Jako by na nich také dolehla tíha případného vítězství, což je svazovalo. Následující dva sety tedy hráči Slavie PF vyhráli 25:19 a 25:20 a mohli se radovat.
<u>Sestava Strakonice:</u>
Mika, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Holoubek, libero Kalbáč – střídal Kovář
<discussion>id="0910-15"</discussion>
== TJ Netolice – TJ ČZ Strakonice  1:3 (-20,16,-24, -21) ==
K předposlednímu zápasu soutěže zajížděli strakoničtí volejbalisté na palubovku TJ Netolice. Lídr dosavadní soutěže je pro strakonické vždy těžký oříšek. Ještě nikdy se jim tam také nepodařilo vyhrát.
S cílem pokusit se prolomit toto „prokletí“ přijeli volejbalisté sehrát tento zápas. Netoličtí nastoupili do zápasu ve své plné sestavě. Strakonickým chyběl především smečař základní šestky Rostislav Daňha, kterého však nahradil Lukáš Málek.
Od úvodních míčů se potvrdily předpoklady, že půjde o vyrovnanou partii. Velká bojovnost a odhodlání Strakonických však hned v prvním setu přineslo svoje ovoce v podobně vítězství 25:20. Výborný vstup do utkání.
Na začátku setu druhého však domácí přidali zejména na těžkém, skákaném podání a než se hosté stačili otočit prohrávali 1:6. v dalším průběhu pak 5:12 a nakonec set skončil výhrou domácích 25:16. To byla docela sprcha.
A přišel set třetí. Boj o každý míč. Zlom nastal za stavu, kdy naši hráči prohrávali 7:11. Málka vystřídal na hru do pole Adam Kalbáč a podařilo se srovnat a dále navíc poskočit o 2 míče nad domácí. V koncovce však náskok neudrželi, když měli 2 setboly. Domácím se povedlo srovnat na 24:24. Další míč však hosté zablokovali. Míč sice skončil po bloku v autu, ale domácí hráč čestně přiznal teč a tak přišel pro hosty setbol třetí. Ten byl však již poslední, neboť kapitán Svach složil smeč na zem. Hosté tedy vedly na sety 2:1.
V setu čtvrtém bitva pokračovala. Domácí hnáni diváky dřeli o každý balon a hosté hráli velice pozorně také se vyvarovali jakéhokoli útlumu. Až ke konci se opět rozhodovalo. Za stavu 21:22 s pohledu Netolic udělal jednu z mála chyb domácí univerzál, kdy vyhodil do autu poměrně snadnou smeč ze sítě. Stav byl 21:23 a domácí si vzali oddechový čas. Velmi důležitý další míč zakončil smečí Svach. Byl tu mečbol a obrovská šance. Nahrávku na smeč dostává netolický smečař, kterého nepropustný Strakonický dvojblok zastavuje a míč dopadá do hřiště Netolic. Rozhodčí ukazuje bod pro Strakonice (21:25) a konec zápasu – vítězství 3:1.  Nastává obrovská strakonická radost a všichni hráči vytváří poskakují v kruhu kolem sebe.
Po pozdravení s rozhodčím a soupeřem se Strakoničtí obracejí na diváky a tleskají jim. I když asi všichni z nich fandili domácím, dokázali při zápase ocenit i zákroky hostů. Celé utkání bylo sice velmi dramatické, ale jen po té sportovní stránce. Jinak probíhalo naprosto ve stylu fair-play a to ze strany jak domácích a hostů, tak i ze strany rozhodčího a zejména diváků.
„Utkání mělo v sobě úplně všechno – dramatičnost, bojovnost, volejbalové umění, výborné objektivní diváky a pro nás samozřejmě i kousek štěstí. Rozhodčí Holeček, který byl na zápas sám to měl těžké, ale my i domácí hráči jsme se mu to snažili ulehčovat. A tak nebylo žádného výrazného sporu. Byl to pro nás zřejmě nejlepší zápas a dosavadní vyvrcholení sezony."
Mika, Svach, Málek, Peller, Kvapil, Holoubek, libero  Klimeš – střídal Kalbáč
<discussion>id="0910-14"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice – Slavia PF České Budějovice A  3:0 (24,19,21) ==
Patnácté kolo krajského přeboru KP 1 znamenalo pro volejbalisty TJ ČZ Strakonice letošní loučení s domácím publikem. K tomu ve Strakonicích přivítali souseda z tabulky - tým Slavia PF České Budějovice A.
Odhodláni udělat maximum pro úspěch a poděkovat tak svým fanouškům za celou sezonu, šli domácí borci do zápasu. Hned od úvodních míčů a následně i celý zápas to bylo na hřišti zcela zjevné. Domácí se soustředili na svůj příjem podání a obranu. Bojovností se pak překonávali i ve hře v poli a k tomu se přidala i veliká úspěšnost v útoku.
Ve vyrovnaném utkání nakonec v každém setu měli navrch strakoničtí volejbalisté a zcela po zásluze vyhráli 3:0.
„Hrál se velmi dobrý volejbal. O výsledku jistě rozhodla naše větší touha po vítězství. Soustředili jsme se zejména na hru v poli a na příjmu, kde jsme měli v posledních zápasech  docela problémy. Jsme šťastni, že jsme vyhráli. Musím poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás  nejen celý zápas, ale i celou sezónu doma výrazně povzbuzovali. Tento zápas pro ně musel být nejlepším dárkem od nás. Kdo tentokrát nepřišel, může jen litovat. “

Řádek 42: Řádek 135:

Plavec (12), Kotal(7), Buršík(6), Konfrst(10), Beniska(4), Karos(13) – střídali Bahník (3), Novotný (9)
== VSK Český Krumlov A - TJ ČZ Strakonice  0:3 (-18,-15,-18) ==
Domácí tým Krumlova trápí v současné době velká marodka a tak museli nastoupit velice mladí hráči. V sestavě byli celkem 4, kterým je okolo 16-ti let¨věku.  Ti zahráli dle svých možností výborně. Ovšem daleko vyspělejší a volejbalově zkušenější hosté, měli od prvních míčů zápas plně pod kontrolou a díky tomu si pak mohli i dovolit hodně střídat sestavu. Strakoničtí si v poklidu za necelou hodinu došli pro jasné vítězství 3:0 a zasloužené body do tabulky. Tento výsledek je posunul na průběžné první místo soutěže. Zatím však zejména díky většímu počtu odehraných zápasů.
„Měli jsme ulehčenou situaci, protože takto mladí hráči zatím nedosahují výkonnosti na tuto soutěž. Nicméně je dobře, že takové zápasy hrají a jsou obrovským příslibem pro Krumlov do dalších sezon. Doufám, že i u nás ve Strakonicích se něco podobného také časem podaří. Pracujeme na tom. Zápas byl pro nás dobrou možností nechat zahrát i hráče, kteří zatím nejsou v základní sestavě týmu“