Výsledky v sezoně 2013/2014: Porovnání verzí

m
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice - TJ Jiskra Týn nad Vltavou    3:0 (22, 18, 21)==
I když počasí volejbalistům ten den moc nepřálo, přes to další zápas krajského přeboru muži TJ ČZ Strakonice sehráli. A nešlo o jen tak nějaký normální zápas. Na svém domácím hřišti totiž přivítali loňského vítěze soutěže – Jiskru Týn nad Vltavou. Zápas sliboval dobrý volejbalový zážitek. Po dvou vítězstvích na úvod soutěže se domácí chtěli opět doma vytáhnout.
Do poslední chvíle čekali, zda počasí dovolí hrát venku nebo budou muset do haly. Nakonec se rozhodli pro venkovní hřiště, krásného sportovního areálu Na Sádkách.
Strakoničtí se na svého soupeře pečlivě připravili a nastoupili v silné sestavě. Na nahrávce opět Muka, na bloku Peller a Svach, na smeči Beneš a Soukup, na univerzálu Kalbáč, pozici libera tentokrát hrál Pňáček.
Soupeř přijel na nejprve pouze se 6-ti muži a až těsně po začátku jim dorazil i sedmý hráč. Dlouhodobě jim však chybí 2 hráči do základu.
Úvod utkání byl plný nepřesností a hlavně Strakoničtí dělali spousty zbytečných chyb a nepřesností, což znamenalo, že se hosté dostali do vedení 16:13. Po oddechovém čase však domácí zpřesnili a nakonec si došli pro vítězství v setu 25:22.
Do druhého setu přišla změna v sestavě, kdy na smeči vystřídali Beneš a Soukup a přišli Poduška a Kovář. Výkon mužstva ČZ každý míč zlepšoval a hlavně za stavu 10:6 přišla šňůra bodů a navýšení náskoku na 16:7. To bylo důležité pro celý další průběh, kdy nakonec Strakonice vyhrály 25:18.
Velkou zásluhu na zlepšený výkon mají i domácí fanoušci, kteří opět přišli v hojném počtu a to i přes nepřízeň počasí.
A právě počasí rázně zakročilo do dalšího průběhu utkání. Ve Strakonicích se strhla velká dešťová přeháňka a na hřišti nešlo hrát. Oba týmy se ale dohodly a přejely dohrát utkání do haly.
Po nucené pauze tedy oba týmy nastoupili do třetího setu již v hale. A spolu s nimi se sem přemístila i řada diváků. Hra pokračovala.
Domácí nastoupili stejně jako ve druhém setu, tedy s Poduškou a Kovářem na smeči. Výkon celého týmu pokračoval a soupeře tlačil k rychlému ukončení setu. Při vedení 12:6, tedy zhruba v polovině setu, došlo ke střídání smečařů zpět. Přišli opět Beneš a Soukup, aby si i oni užili prostředí a zápasu v hale. Náskok se stále udržoval. Za stavu 20:13 se chvíli hosté ještě zvedli a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Podařilo se jim snížit na 21:16 a 22:19. Domácí ale nepřipustili nějaký obrat a poslední smečí Pellera set ukončili-25:21. Celé utkání tedy vyhráli 3:0.
„Věděli jsme, že soupeř vloni tuto soutěž vyhrál, ale nevěděli jsme, jak hraje. Přesto jsme se snažili připravit tak, abychom utkání zvládli. Přes úvodní chyby, které zřejmě byly i díky opět přechodu z haly ven, jsem rád, že se nám podařilo celkem přesvědčivě nad tímto soupeřem vyhrát. Ještě víc mě ale těší, že jsme mohli ukázat, že máme široký kádr mladých hráčů, kteří na tuto soutěž rozhodně mají. Přesně toto byl jeden z hlavních cílů naší letošní sezóny. Děkujeme moc i fanouškům, že přišli a že s námi navíc i přešli do haly.