Výsledky v sezoně 2013/2014: Porovnání verzí

m
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B    3:2 (13, -24, 18, -14, 13)==
Utkání o první místo v tabulce krajského přeboru volejbalistů bylo na plánu ve Strakonicích, kam zavítalo bojovat a bodovat „Béčko“ Sokola Písek. Čekala se odplata za podzimní vítězství Strakonic v Písku 3:1. Oba týmy s ostatními neprohrály, a tak se čekal boj. Bohužel počasí nepřálo, a tak se vše muselo přesunout do nové tělocvičny ZŠ Povážská.
Strakoničtí se museli obejít bez zraněného Beneše a libera Polánky. Naopak se v sestavě objevil po dlouhé době Kotěšovský, který na bloku hrál spolu s Pellerem. Smeč obstarali Svach a Soukup, na univerzálu Kalbáč a vše dirigoval nahrávač Mika.
Hosté přijeli také silní, se sedmi muži, kteří se vyznačovali zejména zkušeností a bojovností.
První set byl zcela jednoznačný od začátku a domácí jasně dominovali a zaslouženě vyhráli 25:13.
Do druhého setu domácí vystřídali. Za Kalbáče a Soukupa, přišli Kovář a Poduška. Vzápětí jako by to bylo mávnutím proutku, se jim přestalo dařit a hosté toho začali využívat.
Hra se výrazně vyrovnala, až přešla do koncovky. Oba týmy se přetahovaly o každý míč a domácí nakonec set ztratili poměrem 24:26.
Sestava Strakonic se vrátila do základu a třetí set byl opět jednoznačnou záležitostí – výhra 25:18.
Aby si lavička zahrála, došlo opět k výměně. Tentokrát pouze místo Soukupa - Kovář. Přišla sprcha hned na začátku a skóre 0:5, které se dál nedařilo stahovat. Hosté z Písku uplatňovali své zkušenosti a uhrávali postupně další body a zvětšovali průběžně náskok. Když už to vypadalo slibně, přišlo další několik zbytečných chyb na smeči a za stavu 11:18 Přišel opět Soukup. Ovšem to již nepomohlo a domácí se zhroutili. Čtvrtý set prohráli ostudně 14:25 a bylo vyrovnáno na 2:2 na sety. Největší problém byl v příjmu a následně v útoku.
O všem rozhodne tedy pátý set. Strakonice nastoupili v základní sestavě s odhodláním vyhrát. Jenže přišel ten nedobrý příjem podání a uhrát první míč se povedlo až za stavu 0:3. Zde nastal naštěstí zvrat a postupně vyrovnání 4:4 a následné vedení 9:6. Jako by to na chvíli domácí ukolébalo, hosté srovnali na 11:11 a drželi se do stavu 13:13. Zde přišel trochu sporný bod - smeč domácí složili na zem a rozhodčí ukázal bod na jejich stranu. Ovšem pak hosté začali reklamovat údajně cizí malý míč ve hřišti (navíc na polovině domácích) a žádali opakování rozehry. Rozhodčí ale nic nezaznamenal a ani domácí si ničeho nevšimli. Rozhodnutí hosty rozhodilo a nechali díru v obraně, čehož domácí dokonale využili a proměnili mečbol – 15:13.
Utkání tak skončilo nejtěsnějším rozdílem, vítězstvím Strakonic 3:2. Vypukla zasloužená radost. Byla to dlouhá, dramatická, ale šťastná cesta.
Strakonice sice přišli o jeden bod, ovšem dva získali a odskočili tak soupeři o další kousek.
V pátek 23.5 jedou Strakonice do Týna nad Vltavou opět hájit první místo v tabulce.