Výsledky v sezoně 2013/2014: Porovnání verzí

m

(Nejsou zobrazeny 4 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
== SK Vodňany A - TJ ČZ Strakonice    0:3 (-15, -21, -17)==
V předposledním kole krajského přeboru KP-2 mužů došlo na poslední letošní okresní derby. Do Vodňan zajížděly Strakonice. Zatímco domácí se v poklidu pohybují ve středu tabulky, hosté mají jiné ambice. Přijeli totiž do Vodňan potvrdit letošní neporazitelnost a opět se přiblížit vítězství ve své skupině soutěže. Vodňanský tým nastoupil v kompletní sestavě s odhodláním uspět v tomto svém posledním zápase. (pozn. utkání posledního kola si předehrál). Strakonicím chyběli hlavně Beneš, Kalbáč a Poduška.
Paradoxem utkání bylo, že i když se soutěž hraje převážně venku na antuce, tak teď na jaře to byl pro Strakonice teprve první zápas pod širým nebem z dosavadních 5 utkání, které se díky počasí musely sehrát v halách. Konečně se tým dočkal.
V úvodu utkání bylo patrné, že hrát venku mají víc zažité Vodňany. Ovšem hosté brzy srovnali krok a od poloviny setu začali soupeře převyšovat. Srovnali se v obraně a i v útoku se začalo více dařit. Výhra v prvním setu 25:15 byla ale výsledkově až moc krutá.
Domácí se nevzdávali a přidali hlavně v bojovnosti. Udělali změny i v postavení a to přineslo ovoce. Hra se vyrovnala a bylo jen otázkou času, kdo dříve začne více kazit. V domácím týmu hrál výborně Pavel Čížek, který stále ve svém věku byl jeho nejplatnějším hráčem. Hosté ale měli celkově tým lepší a zvládli lépe i koncovku. Druhý set vyhráli 25:21.

Před třetím setem se týmu hostů objevily vtípky typu: „zahrajeme si zase 5 setů?“, což bylo v posledních zápasech tak trochu pravidlo. Domácí však právě Čížka vystřídali a to trošku i hostům nahrálo. Od úvodu jednoznačný set dával tušit, že to ve Vodňanech bude již set poslední. A skutečně se tak i stalo – 25:17 a vítězství 3:0.
Ve hře Strakonic byla znát větší zkušenost, lepší obrana a v daném zápase i větší bojovnost a obětavost v poli (oproti svým jiným utkáním). Domácí se však nemusí za svůj výkon stydět, neboť bojovnost a touha po vítězství byla u nich patrná. Dnes však na svého soupeře neměli.
Strakonice si vítězstvím pojistily dosavadní vedení v tabulce, které se však o pár minut později ukázalo jako již vedení celkové, protože dostaly zvláštní dárek. Jejich hlavní pronásledovatel, v tabulce druhý tým – TJ Sokol Písek „B“, totiž v souběžně hraném utkání sice vyhrál v Týně nad Vltavou, ale „pouze“ 3:2 a ztratil tak jeden bod. Celkově tedy ztrácí na Strakonice již body 4. To tedy znamená, že již nemůže Strakonice předstihnout.
V posledním kole hrají Strakonice doma ve čtvrtek 12.6.2014 od 17:30 v areálu Na Sádkách a jejich soupeřem bude Husinec (v případě špatného počasí v hale ZŠ Povážská).

„Věříme, že se bude hrát venku a že přijde hodně diváků. Chceme se s nimi při zápase i po zápase rozloučit a poděkovat jim za podporu v celé sezóně. Rozhodně si nechceme tento krásný závěr kazit porážkou.“
A co bude následovat? Dne 21.6.2014 se na hřištích Meteoru v Českých Budějovicích uskuteční závěrečný turnaj vítězů všech 3 dílčích skupin krajského přeboru KP 2. Právě zde se rozhodne o umístění v této soutěži. Hrát se bude o peněžité ceny a vítěz si vybojuje právo postupu do Krajského přeboru KP 1. Jediným zatím jistým účastníkem tohoto závěrečného turnaje jsou právě Strakonice.
<u>Základní sestava Strakonic: </u>
Mika, Svach, Peller, Soukup, Kovář, Pńáček - Kotěšovský
<discussion>id="1314-11"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek C    3:2 (22, 20, -27, -23, 7)==
Stalo se již tak trochu tradicí posledních utkání volejbalistů TJ ČZ, že si své zápasy zbytečně komplikují.
Ne jinak tomu bylo i dalším kole krajského přeboru, kdy do Strakonic přijeli mladíci z Písku. Tedy tým, který je složen mladých nadějí a Písečtí si je patřičně vychovávají, zejména Jan Plavec. Tito mladí hoši se lepší každý zápas.
Opět se pro nepřízeň počasí muselo hrát v hale ZŠ Povážská. Zápas začal jednoznačně domácí, kteří si vytvořili náskok poměrně brzy, avšak po stavu 17:11 o něj málem přišel. Naštěstí dokázal odvrátit hrozbu a vyhrál první set 25:22.
Do druhého setu střídal Soukupa Kovář a převaha Strakonic pokračovala. Neustálé si udržování vedení o několik bodů dovolilo dát kapitánovi Svachovi možnost svého střídání.  A právě střídající Soukup svým servisem a hrou v poli dotáhl jednoznačně i tento set do vítězného konce – 25:20.
Třetí set měl být již poslední, celý tým to věděl a chtěl. Na začátku to tak i vypadalo, jenže v polovině začali hosté více kousat a dokonce vedli 22:19, kdy si domácí museli vzít oddechový čas. Pomohlo to - 22:22. Následně přišla přetahovaná, kterou díky svým vlastním chybám domácí prohráli 27:29.
Tento mírný šok ovšem přešel i do setu čtvrtého. Hosté upevnili obranu a zlepšili celou svoji hru. Najednou se jim dařilo téměř vše, naopak domácí nevěděli co hrát a nedokázali ani útočit, natož bránit. Koncovka přesto byla vyrovnaná, ale prohra setu 23:25 znamenala srovnání skóre setů na 2:2.
Ze čtyř jarních zápasů tak hráli strakoničtí 3x zápas na 5 setů.
Naštěstí se ukázala opět větší zkušenost ve vypjatých momentech. Domácí přitlačili od úvodu a hned začali body naskakovat. Zde výborně hrál zejména Pňáček, ovšem na celém týmu domácích byla opět konečně vidět bojovnost. Přes vedení 4:1, 9:5 a 12:6 se dostali ke stavu 14:7 a celý zápas ukončil útokem středem Peller – 15:7.
Nutno dodat, že to nebyl nijak zvlášť oslnivý výkon Strakonic, ale na druhou stranu musíme uznat, že písečtí mladící hráli moc dobře, ničeho se nebáli a hráli s radostí.
Další důležité vítězství Strakonic. I přes ztrátu jednoho bodu získali body 2 a získali další náskok na prvním místě.
Čekají je ještě dva zápasy v soutěži. V pátek 6.6. se na ně jistě těší ve Vodňanech, kde se bude hrát další okrasní derby.
Následně 7.6.2014 sehraje tým TJ ČZ Strakonice přátelské utkání s belgickým týmem, se kterým udržuje již několik let družbu. Zápas by se měl odehrát v areálu Na Sádkách po skončení závěrečného turnaje okresního přeboru žen na témže místě.
Fanoušci a příznivci volejbalu si tento den jistě přijdou na své. Uvidí tak zápasy v podání žen i mužů.
Svach, Peller, Mika, Kotěšovský, Pňáček, Soukup – Kovář
<discussion>id="1314-10"</discussion>
== TJ Jiskra Týn nad Vltavou - TJ ČZ Strakonice    2:3 (-15, 13, 20, -11, -11)==
Stejně jako i jiné zápasy volejbalistů Strakonic v podzimní části krajského přeboru mužů se musely odehrát v halách kvůli počasí, tak i další utkání dopadlo podobně. V Týně nad Vltavou se totiž také vše připravovalo na bouřku a tak domácí raději zajistili halu dopředu. Udělali jistě dobře, i když nakonec ani nekáplo.
A právě do tělocvičny místní základní školy zajížděli hráči Strakonic udělat další krok k vítězství v soutěži. Bez nahrávače Miky a blokaře Kotěšovského byl tým sice oslaben, ale přesto se očekávalo vítězství. V prvním zápase ve Strakonicích totiž vyhráli zcela jednoznačně.
Teď však volejbalisté Jiskry měli v kádru posily – hráče, kteří přes týden studují  mimo a vrací se domů v pátek. Ti přinesli týmu velké oživení a kvalitu.
Zápas začal přesto jednoznačně a Strakonice si pohodlně kráčeli setem až k vítěznému cíly. Jednoznačně 25:15.
V setu druhém ovšem Týn velmi přidal a hostům se přestalo dařit. Do stavu 11:10 to ještě bylo vyrovnané, Ale totální kolaps Strakonic přišel v zápětí. Najednou se nic nevedlo, padaly tam esa jedno za druhým, nebo si hráči vzájemně nepomohli. Když už to jeden vybral, druhý to zkazil a tak to bylo až do konce. Prohra 13:25 byla šokem.
To se vezlo až do třetího dějství, opět křeč a žádná souhra. Ani timeouty, ani střídání – nic nepomáhalo. Hráči na sebe koukali a jakoby nevěděli kde stát a co hrát. Týn byl na koni a ujal se vedení 2:1 na sety. Stav na konci 25:20 byl pro hosty ještě milosrdný.
Je jasné, že teď se muselo něco stát, pokud Strakonice nechtěli jet domů s ostudou předvedené hry. Kapitán hodně „zvyšoval hlas“. Naštěstí to zabralo.
Do čtvrtého setu se provedly i změny v postavení hráčů hostů, začalo se přijímat a najednou to bylo o něčem jiném. Na palubovce teď dominoval jiný tým, než v předchozích dvou setech. Strakonice srovnaly vítězstvím 25:11 na sety 2:2.
O všem rozhodoval poslední zkrácený set. Oba týmy chtěly ještě jeden bod navíc. Přetahovaná do otočení stran, kdy hosté vedli 8:6. Následně si udržovali dvoubodový náskok a uskočili až za stavu 13:11, kdy následně získali první mečbol. Ten se jim podařilo hned využít a vyhrát celé utkání 3:2.
Neskutečná radost po dramatickém utkání. Nutno dodat, že si zápas hráči Strakonic trochu zdramatizovali sami svým výkonem. Na stranu druhou se domácí Týn předvedl ve velmi dobrém světle a ukázal, že se loňským vítězem soutěže nestal náhodou.
V tabulce sice Strakonice získali „pouze“ 2 body, přesto stále drží neporazitelnost a náskok na prvním místě.
Další utkání se hraje ve Strakonicích již ve čtvrtek 29. 5. 2014 od 17:30, kdy přijede mladý a stále lepší tým Sokol Písek „C“, který je složen z nadějí píseckého volejbalu a je vedený Janem Plavcem. Zápas se odehraje Na Sádkách, (v případě špatného počasí v tělocvičně - v jednání je opět ZŠ Povážská).