Výsledky v sezoně 2013/2014

Z Volejbal Strakonice
Přejít na: navigace, hledání

SK Vodňany A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-15, -21, -17)

V předposledním kole krajského přeboru KP-2 mužů došlo na poslední letošní okresní derby. Do Vodňan zajížděly Strakonice. Zatímco domácí se v poklidu pohybují ve středu tabulky, hosté mají jiné ambice. Přijeli totiž do Vodňan potvrdit letošní neporazitelnost a opět se přiblížit vítězství ve své skupině soutěže. Vodňanský tým nastoupil v kompletní sestavě s odhodláním uspět v tomto svém posledním zápase. (pozn. utkání posledního kola si předehrál). Strakonicím chyběli hlavně Beneš, Kalbáč a Poduška.

Paradoxem utkání bylo, že i když se soutěž hraje převážně venku na antuce, tak teď na jaře to byl pro Strakonice teprve první zápas pod širým nebem z dosavadních 5 utkání, které se díky počasí musely sehrát v halách. Konečně se tým dočkal.

V úvodu utkání bylo patrné, že hrát venku mají víc zažité Vodňany. Ovšem hosté brzy srovnali krok a od poloviny setu začali soupeře převyšovat. Srovnali se v obraně a i v útoku se začalo více dařit. Výhra v prvním setu 25:15 byla ale výsledkově až moc krutá.

Domácí se nevzdávali a přidali hlavně v bojovnosti. Udělali změny i v postavení a to přineslo ovoce. Hra se vyrovnala a bylo jen otázkou času, kdo dříve začne více kazit. V domácím týmu hrál výborně Pavel Čížek, který stále ve svém věku byl jeho nejplatnějším hráčem. Hosté ale měli celkově tým lepší a zvládli lépe i koncovku. Druhý set vyhráli 25:21.

Před třetím setem se týmu hostů objevily vtípky typu: „zahrajeme si zase 5 setů?“, což bylo v posledních zápasech tak trochu pravidlo. Domácí však právě Čížka vystřídali a to trošku i hostům nahrálo. Od úvodu jednoznačný set dával tušit, že to ve Vodňanech bude již set poslední. A skutečně se tak i stalo – 25:17 a vítězství 3:0.

Ve hře Strakonic byla znát větší zkušenost, lepší obrana a v daném zápase i větší bojovnost a obětavost v poli (oproti svým jiným utkáním). Domácí se však nemusí za svůj výkon stydět, neboť bojovnost a touha po vítězství byla u nich patrná. Dnes však na svého soupeře neměli.

Strakonice si vítězstvím pojistily dosavadní vedení v tabulce, které se však o pár minut později ukázalo jako již vedení celkové, protože dostaly zvláštní dárek. Jejich hlavní pronásledovatel, v tabulce druhý tým – TJ Sokol Písek „B“, totiž v souběžně hraném utkání sice vyhrál v Týně nad Vltavou, ale „pouze“ 3:2 a ztratil tak jeden bod. Celkově tedy ztrácí na Strakonice již body 4. To tedy znamená, že již nemůže Strakonice předstihnout.

V posledním kole hrají Strakonice doma ve čtvrtek 12.6.2014 od 17:30 v areálu Na Sádkách a jejich soupeřem bude Husinec (v případě špatného počasí v hale ZŠ Povážská).

„Věříme, že se bude hrát venku a že přijde hodně diváků. Chceme se s nimi při zápase i po zápase rozloučit a poděkovat jim za podporu v celé sezóně. Rozhodně si nechceme tento krásný závěr kazit porážkou.“

A co bude následovat? Dne 21.6.2014 se na hřištích Meteoru v Českých Budějovicích uskuteční závěrečný turnaj vítězů všech 3 dílčích skupin krajského přeboru KP 2. Právě zde se rozhodne o umístění v této soutěži. Hrát se bude o peněžité ceny a vítěz si vybojuje právo postupu do Krajského přeboru KP 1. Jediným zatím jistým účastníkem tohoto závěrečného turnaje jsou právě Strakonice.


Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Soukup, Kovář, Pńáček - Kotěšovský


<discussion>id="1314-11"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek C 3:2 (22, 20, -27, -23, 7)

Stalo se již tak trochu tradicí posledních utkání volejbalistů TJ ČZ, že si své zápasy zbytečně komplikují.

Ne jinak tomu bylo i dalším kole krajského přeboru, kdy do Strakonic přijeli mladíci z Písku. Tedy tým, který je složen mladých nadějí a Písečtí si je patřičně vychovávají, zejména Jan Plavec. Tito mladí hoši se lepší každý zápas.

Opět se pro nepřízeň počasí muselo hrát v hale ZŠ Povážská. Zápas začal jednoznačně domácí, kteří si vytvořili náskok poměrně brzy, avšak po stavu 17:11 o něj málem přišel. Naštěstí dokázal odvrátit hrozbu a vyhrál první set 25:22.

Do druhého setu střídal Soukupa Kovář a převaha Strakonic pokračovala. Neustálé si udržování vedení o několik bodů dovolilo dát kapitánovi Svachovi možnost svého střídání. A právě střídající Soukup svým servisem a hrou v poli dotáhl jednoznačně i tento set do vítězného konce – 25:20.

Třetí set měl být již poslední, celý tým to věděl a chtěl. Na začátku to tak i vypadalo, jenže v polovině začali hosté více kousat a dokonce vedli 22:19, kdy si domácí museli vzít oddechový čas. Pomohlo to - 22:22. Následně přišla přetahovaná, kterou díky svým vlastním chybám domácí prohráli 27:29.

Tento mírný šok ovšem přešel i do setu čtvrtého. Hosté upevnili obranu a zlepšili celou svoji hru. Najednou se jim dařilo téměř vše, naopak domácí nevěděli co hrát a nedokázali ani útočit, natož bránit. Koncovka přesto byla vyrovnaná, ale prohra setu 23:25 znamenala srovnání skóre setů na 2:2.

Ze čtyř jarních zápasů tak hráli strakoničtí 3x zápas na 5 setů.

Naštěstí se ukázala opět větší zkušenost ve vypjatých momentech. Domácí přitlačili od úvodu a hned začali body naskakovat. Zde výborně hrál zejména Pňáček, ovšem na celém týmu domácích byla opět konečně vidět bojovnost. Přes vedení 4:1, 9:5 a 12:6 se dostali ke stavu 14:7 a celý zápas ukončil útokem středem Peller – 15:7.

Nutno dodat, že to nebyl nijak zvlášť oslnivý výkon Strakonic, ale na druhou stranu musíme uznat, že písečtí mladící hráli moc dobře, ničeho se nebáli a hráli s radostí. Další důležité vítězství Strakonic. I přes ztrátu jednoho bodu získali body 2 a získali další náskok na prvním místě.

Čekají je ještě dva zápasy v soutěži. V pátek 6.6. se na ně jistě těší ve Vodňanech, kde se bude hrát další okrasní derby.

Následně 7.6.2014 sehraje tým TJ ČZ Strakonice přátelské utkání s belgickým týmem, se kterým udržuje již několik let družbu. Zápas by se měl odehrát v areálu Na Sádkách po skončení závěrečného turnaje okresního přeboru žen na témže místě.

Fanoušci a příznivci volejbalu si tento den jistě přijdou na své. Uvidí tak zápasy v podání žen i mužů.


Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Kotěšovský, Pňáček, Soukup – Kovář


<discussion>id="1314-10"</discussion>

TJ Jiskra Týn nad Vltavou - TJ ČZ Strakonice 2:3 (-15, 13, 20, -11, -11)

Stejně jako i jiné zápasy volejbalistů Strakonic v podzimní části krajského přeboru mužů se musely odehrát v halách kvůli počasí, tak i další utkání dopadlo podobně. V Týně nad Vltavou se totiž také vše připravovalo na bouřku a tak domácí raději zajistili halu dopředu. Udělali jistě dobře, i když nakonec ani nekáplo.

A právě do tělocvičny místní základní školy zajížděli hráči Strakonic udělat další krok k vítězství v soutěži. Bez nahrávače Miky a blokaře Kotěšovského byl tým sice oslaben, ale přesto se očekávalo vítězství. V prvním zápase ve Strakonicích totiž vyhráli zcela jednoznačně.

Teď však volejbalisté Jiskry měli v kádru posily – hráče, kteří přes týden studují mimo a vrací se domů v pátek. Ti přinesli týmu velké oživení a kvalitu.

Zápas začal přesto jednoznačně a Strakonice si pohodlně kráčeli setem až k vítěznému cíly. Jednoznačně 25:15.

V setu druhém ovšem Týn velmi přidal a hostům se přestalo dařit. Do stavu 11:10 to ještě bylo vyrovnané, Ale totální kolaps Strakonic přišel v zápětí. Najednou se nic nevedlo, padaly tam esa jedno za druhým, nebo si hráči vzájemně nepomohli. Když už to jeden vybral, druhý to zkazil a tak to bylo až do konce. Prohra 13:25 byla šokem.

To se vezlo až do třetího dějství, opět křeč a žádná souhra. Ani timeouty, ani střídání – nic nepomáhalo. Hráči na sebe koukali a jakoby nevěděli kde stát a co hrát. Týn byl na koni a ujal se vedení 2:1 na sety. Stav na konci 25:20 byl pro hosty ještě milosrdný.

Je jasné, že teď se muselo něco stát, pokud Strakonice nechtěli jet domů s ostudou předvedené hry. Kapitán hodně „zvyšoval hlas“. Naštěstí to zabralo.

Do čtvrtého setu se provedly i změny v postavení hráčů hostů, začalo se přijímat a najednou to bylo o něčem jiném. Na palubovce teď dominoval jiný tým, než v předchozích dvou setech. Strakonice srovnaly vítězstvím 25:11 na sety 2:2.

O všem rozhodoval poslední zkrácený set. Oba týmy chtěly ještě jeden bod navíc. Přetahovaná do otočení stran, kdy hosté vedli 8:6. Následně si udržovali dvoubodový náskok a uskočili až za stavu 13:11, kdy následně získali první mečbol. Ten se jim podařilo hned využít a vyhrát celé utkání 3:2.

Neskutečná radost po dramatickém utkání. Nutno dodat, že si zápas hráči Strakonic trochu zdramatizovali sami svým výkonem. Na stranu druhou se domácí Týn předvedl ve velmi dobrém světle a ukázal, že se loňským vítězem soutěže nestal náhodou.

V tabulce sice Strakonice získali „pouze“ 2 body, přesto stále drží neporazitelnost a náskok na prvním místě.

Další utkání se hraje ve Strakonicích již ve čtvrtek 29. 5. 2014 od 17:30, kdy přijede mladý a stále lepší tým Sokol Písek „C“, který je složen z nadějí píseckého volejbalu a je vedený Janem Plavcem. Zápas se odehraje Na Sádkách, (v případě špatného počasí v tělocvičně - v jednání je opět ZŠ Povážská).


Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Beneš, Soukup, Kalbáč, - Kovář


<discussion>id="1314-9"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:2 (13, -24, 18, -14, 13)

Utkání o první místo v tabulce krajského přeboru volejbalistů bylo na plánu ve Strakonicích, kam zavítalo bojovat a bodovat „Béčko“ Sokola Písek. Čekala se odplata za podzimní vítězství Strakonic v Písku 3:1. Oba týmy s ostatními neprohrály, a tak se čekal boj. Bohužel počasí nepřálo, a tak se vše muselo přesunout do nové tělocvičny ZŠ Povážská.

Strakoničtí se museli obejít bez zraněného Beneše a libera Polánky. Naopak se v sestavě objevil po dlouhé době Kotěšovský, který na bloku hrál spolu s Pellerem. Smeč obstarali Svach a Soukup, na univerzálu Kalbáč a vše dirigoval nahrávač Mika.

Hosté přijeli také silní, se sedmi muži, kteří se vyznačovali zejména zkušeností a bojovností.

První set byl zcela jednoznačný od začátku a domácí jasně dominovali a zaslouženě vyhráli 25:13.

Do druhého setu domácí vystřídali. Za Kalbáče a Soukupa, přišli Kovář a Poduška. Vzápětí jako by to bylo mávnutím proutku, se jim přestalo dařit a hosté toho začali využívat.

Hra se výrazně vyrovnala, až přešla do koncovky. Oba týmy se přetahovaly o každý míč a domácí nakonec set ztratili poměrem 24:26.

Sestava Strakonic se vrátila do základu a třetí set byl opět jednoznačnou záležitostí – výhra 25:18.

Aby si lavička zahrála, došlo opět k výměně. Tentokrát pouze místo Soukupa - Kovář. Přišla sprcha hned na začátku a skóre 0:5, které se dál nedařilo stahovat. Hosté z Písku uplatňovali své zkušenosti a uhrávali postupně další body a zvětšovali průběžně náskok. Když už to vypadalo slibně, přišlo další několik zbytečných chyb na smeči a za stavu 11:18 Přišel opět Soukup. Ovšem to již nepomohlo a domácí se zhroutili. Čtvrtý set prohráli ostudně 14:25 a bylo vyrovnáno na 2:2 na sety. Největší problém byl v příjmu a následně v útoku.

O všem rozhodne tedy pátý set. Strakonice nastoupili v základní sestavě s odhodláním vyhrát. Jenže přišel ten nedobrý příjem podání a uhrát první míč se povedlo až za stavu 0:3. Zde nastal naštěstí zvrat a postupně vyrovnání 4:4 a následné vedení 9:6. Jako by to na chvíli domácí ukolébalo, hosté srovnali na 11:11 a drželi se do stavu 13:13. Zde přišel trochu sporný bod - smeč domácí složili na zem a rozhodčí ukázal bod na jejich stranu. Ovšem pak hosté začali reklamovat údajně cizí malý míč ve hřišti (navíc na polovině domácích) a žádali opakování rozehry. Rozhodčí ale nic nezaznamenal a ani domácí si ničeho nevšimli. Rozhodnutí hosty rozhodilo a nechali díru v obraně, čehož domácí dokonale využili a proměnili mečbol – 15:13.

Utkání tak skončilo nejtěsnějším rozdílem, vítězstvím Strakonic 3:2. Vypukla zasloužená radost. Byla to dlouhá, dramatická, ale šťastná cesta.

Strakonice sice přišli o jeden bod, ovšem dva získali a odskočili tak soupeři o další kousek.

V pátek 23.5 jedou Strakonice do Týna nad Vltavou opět hájit první místo v tabulce.


Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Kalbáč, Kotěšovský, Soukup – Poduška, Kovář


<discussion>id="1314-8"</discussion>

TJ Sokol v Blatné A - TJ ČZ Strakonice 1:3 (21, -18, -16, -14)

Volejbalisté v krajské soutěži KP 2 rozehráli druhou část soutěže již koncem dubna, ovšem ve Strakonicích, díky rozlosování, se muselo čekat až na 9. května.

Tým mužů TJ ČZ Strakonice tak čekalo úvodní utkání déle než ostatním. Měl tak možnost déle trénovat venku na antukových kurtech areálu Na Sádkách. Toho však většina hráčů z týmu ani nevyužila kvůli jiným povinnostem. Soupeři zase na druhou stranu měli první zápasy už za sebou a byli rozehraní.

Úvodní utkání tak tým jel hrát do Blatné. Bylo to opět derby (stejně jako první zápas na podzim) ovšem tentokrát s velkým rozdílem. Místní tým hraje ve specifickém prostředí své sokolovny a dokáže toho patřičně využít.

Od úvodního míče byl zápas vyrovnaný a Blatenský tým proti favoritovi ze Strakonic bojoval. Hosté i tak měli mírnou převahu a ujeli až do stavu 21:17. Zde však přišla sprcha a ani střídání nepomohlo. Šňůrou bodů domácí vývoj setu otočili a vyhráli 25:21.

Tým ČZ udělal změny v sestavě a na jednotlivých postech. Hlavně díky zlepšenému příjmu a dvojici Mika-Peller začal od druhého setu domácí výrazněji převyšovat. Trvale si pak v každém setu vytvářel a udržoval dostatečný náskok ve skóre. Domácí bojovali, předháněli se v obětavosti a hráli svůj nejlepší zápas za poslední dlouhou dobu. Herní převaha však byla více na straně hostů, kteří zaslouženě vyhráli. Poskočili opět do čela soutěže i přes to, že mají o jeden zápas méně než ostatní.

Tým se teď bude soustředit na čtvrtek 15. 5. 2014, kdy do Strakonic přijede Sokol Písek“B“, který je v tabulce hned za Strakonicemi. Půjde tedy o přímý souboj o čelo tabulky. Písek jistě bude chtít odčinit porážku z podzimního vzájemného duelu a Strakonice zase chtějí vyhrát tento duel a udělat další výrazný krok k vítězství v soutěži.

Snad vyjde počasí a přijde i velká pomoc v podobě fanoušků.


Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Beneš, Kalbáč, Kovář, Pňáček - Peller


<discussion>id="1314-7"</discussion>

TJ Slavoj Husinec A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-21, -23, -15)

Poslední zápas sehráli volejbalisté Strakonic podzimní části krajského přeboru KP-2. Zatím suverénní vítěznou cestu soutěží chtěli hráči TJ ČZ stejně tak zakončit.

Vypravili se s tímto cílem i za posledním soupeřem – týmem TJ Slavoj Husinec. V místním kulturním domě se tak začalo odehrávat volejbalové představení. Strakonický tým přijel oslaben o nahrávače Miku a blokaře Pellera. Přesto od samého úvodu předváděl domácím, že chtějí obhájit roli favorita. Jejich rychlé a výrazné vedení na sebe nenechalo dlouho čekat. Ke konci setu sice přišlo zmírnění rozdílu výsledku, ale vítězství Strakonic 25:21 bylo zcela zasloužené.

Na začátku druhé sady ovšem přišel velký šok. Domácí začali více tlačit, méně kazit, a uhrávat v pohodě bodové míče. Za stavu 11:2 pro Husinec naskočila nejen hráčům, ale i fanouškům Strakonic husí kůže. Částečně z chladu, ale také z ukazatele skóre. Hlavně však z předváděné špatné hry v této fázi utkání. Bylo nutné překonat tuto krizi a začít hrát. Někdy ovšem, čím více se chce, tím méně to jde. To však nebyl případ tohoto zápasu. Strakoničtí se kousli a začali stahovat. Z jejich pohledu 6:11, 10:15, 18:21 a až do stavu 21:23 to byla stíhací jízda. Pak zaúřadovala obrana celého týmu, která nepřipustila už ani bod domácím a když naopak poslední bod Strakonic zařídil smečí ze středu sítě Svach, propukla jejich obrovská radost – 25:23.

To byl naopak šok pro domácí Husinec. Na úvod vedl tým ČZ 7:0 a vše vypadalo na klidné ukončení utkání. Jenže tentokrát zase domácí předvedli, že umí zapnout na vyšší otáčky a srovnali na 8:8. Na víc to ovšem nestačilo a hosté naopak odskočili na 12:8, 15:10 a 20:12. Konečné vítězství 25:15 znamenalo celkovou výhru 3:0 pro Strakonice.

Ačkoli vypadá konečný výsledek jednoznačně, utkání mělo velmi dobrou úroveň a bylo plné nečekaných zvratů.

Naštěstí vždy pro tým ČZ, který tak potvrdil svoji dosavadní suverenitu v soutěži a podzimní část vyhrál bez ztráty bodu a se skóre 18:2 na sety.

Po utkání týmu také tleskala hrstka věrných fanoušků, kteří do Husince ze Strakonic cestovali. Věřme, že jim forma vydrží i přes zimu a podobné výsledky předvedou i v jarní části.


Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kotěšovský, Poduška, Beneš, Kalbáč, libero Polánka – Soukup


<discussion>id="1314-6"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - SK Vodňany 3:0 (12, 19, 17)

Zatím suverénně si vedou volejbalisté Strakonic v letošním ročníku krajského přeboru KP-2. A tuto vítěznou cestu chtěli potvrdit i v posledním podzimním domácím zápase, kdy přivítali v derby tým SK Vodňany. Mnoho let s tímto soupeřem nehráli žádný zápas, přesto se vzájemně, hlavně starší hráči, znají.

Domácí nastoupili v téměř kompletní sestavě a měli tak i na lavičce několik hráčů s možností na střídání. Poprvé letos nastoupil Kotěšovský, který hned začal v základní sestavě na postu smečaře. Druhou smeč hrál Soukup, na bloku Svach a Peller, univerzál Kovář a vše dirigoval nahrávač Mika. Post libera zastával v tomto zápase opět Polánka.

Do svého soupeře se strakoničtí pustili od samého úvodu a již brzy vedli 8:2. Celý set byl naprosto v jejich režii a zcela v pohodě ho vyhráli 25:12.

Do druhého setu pak mohli v klidu prostřídat. Přišli Poduška a Pňáček místo Soukupa a Kováře. I když se hosté zlepšili a hru vyrovnali, přesto tým domácích byl výrazně lepší. Menší problémy měl pouze s příjmem podání a to se odrazilo i na skóre. Naštěstí v útoku a na bloku zde tým podrželi Peller a Kotěšovský pod taktovkou Miky a nepřipustili žádné drama. Výhra setu 25:19 byla zasloužená.

Do závěrečného setu se opět hráči týmu ČZ prostřídali tak, aby si všichni zahráli. Jejich převaha byla viditelná a přítomní diváci byli spokojeni, jak tým svého soupeře přehrává. Hosté věděli, že tahají za kratší konec, přesto bojovali o každý míč. Řadě jejich zákroků také diváci po zásluze sympaticky tleskali. Strakonice dotáhli set k vítězství 25:18.

Výhrou 3:0 oslavil domácí tým v předstihu Den české státnosti a svému kapitánovi dal tak nejlepší dárek k svátku Václava. Hlavně se tím nejlepším způsobem rozloučil s domácími fanoušky, které chce opět pozvat na jarní část soutěže, jež začne v květnu 2014.


Základní sestava Strakonic: Mika(4), Svach(10), Peller(2), Kotěšovský(7), Soukup(6), Kovář(9), libero Polánka(3) – Poduška(13), Pńáček(1), Kalbáč(12)


Sestava Vodňan: Čížek(2), Nečas(16), Hajný(3), Větrovec(5), Pouzar(11), Marek(9) – Holub(6)


<discussion>id="1314-5"</discussion>

Sokol Písek C - TJ ČZ Strakonice 1:3 (-17, -22, 17, -14)

Zatím se zdá cesta volejbalistů Strakonic soutěží krajského přeboru celkem jednoduchá. Ovšem zdání může někdy klamat.

Pravdou je, že úvodní zápasy týmu ČZ vyšly. 3 zápasy = 3 vítězství. Dalším soupeřem, který je čekal, byl tým mladých talentů v Písku, které vede Jan Plavec, stále ještě výborný aktivní volejbalista.

Strakoničtí tentokrát cestovali do Písku s obtížemi a na poslední chvíli. Museli se také obejít bez svých nahrávačů Miky a Pňáčka. Na tomto postu tedy musel zaskočit Kalbáč. Svého úkolu se zhostil velmi dobře. Po celkem jednoduchém průběhu vyhrály Strakonice první set 25:17.

Do druhého dějství vystřídal Poduška Kováře a tým pokračoval ve svém výkonu. Vzhledem k věku hráčů týmu domácích a k jejich nevyzrálosti, nemuseli hosté předvádět nijak moc fantastický výkon, aby si udržovali vedení. Mohli si tak i vyzkoušet různé varianty v útoku i v obraně. I když bodový rozdíl již nebyl tak velký, hostům stačil na vítězství 25:22.

Třetí sadu se na nahrávce objevil Polánka a Kalbáč se posunul na smeč. I díky menší ztrátě koncentrace a zlepšené hře soupeře měli strakoničtí problémy a dokonce tahaly za kratší konec.

Domácí se výrazně zlepšili, již tolik nekazili a také více riskovali. A to jim vycházelo. Výsledkem bylo snížení 1:2 na sety, když domácí vyhráli set 25:17.

Následně se tým ČZ vrátil k sestavě z úvodu utkání, zlomil úsilí domácích a s přehledem si dokráčel k zisku setu poměrem 25:14 a k vítězství 3:1 na sety.

I přes prohru domácí tým mladých nadějí ukázal, že v nich potenciál je a že mohou brzy volejbalově vyrůst. Již tuto sezónu s některými počítá domácí trenér pro A-tým.

Je potěšitelné, že i ve Strakonicích jdou touto cestou a snaží se své nástupce sami vychovat.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Beneš, Kovář, Kalbáč, Soukup – Polánka, Poduška


<discussion>id="1314-4"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ Jiskra Týn nad Vltavou 3:0 (22, 18, 21)

I když počasí volejbalistům ten den moc nepřálo, přes to další zápas krajského přeboru muži TJ ČZ Strakonice sehráli. A nešlo o jen tak nějaký normální zápas. Na svém domácím hřišti totiž přivítali loňského vítěze soutěže – Jiskru Týn nad Vltavou. Zápas sliboval dobrý volejbalový zážitek. Po dvou vítězstvích na úvod soutěže se domácí chtěli opět doma vytáhnout.

Do poslední chvíle čekali, zda počasí dovolí hrát venku nebo budou muset do haly. Nakonec se rozhodli pro venkovní hřiště, krásného sportovního areálu Na Sádkách.

Strakoničtí se na svého soupeře pečlivě připravili a nastoupili v silné sestavě. Na nahrávce opět Muka, na bloku Peller a Svach, na smeči Beneš a Soukup, na univerzálu Kalbáč, pozici libera tentokrát hrál Pňáček.

Soupeř přijel na nejprve pouze se 6-ti muži a až těsně po začátku jim dorazil i sedmý hráč. Dlouhodobě jim však chybí 2 hráči do základu.

Úvod utkání byl plný nepřesností a hlavně Strakoničtí dělali spousty zbytečných chyb a nepřesností, což znamenalo, že se hosté dostali do vedení 16:13. Po oddechovém čase však domácí zpřesnili a nakonec si došli pro vítězství v setu 25:22.

Do druhého setu přišla změna v sestavě, kdy na smeči vystřídali Beneš a Soukup a přišli Poduška a Kovář. Výkon mužstva ČZ každý míč zlepšoval a hlavně za stavu 10:6 přišla šňůra bodů a navýšení náskoku na 16:7. To bylo důležité pro celý další průběh, kdy nakonec Strakonice vyhrály 25:18. Velkou zásluhu na zlepšený výkon mají i domácí fanoušci, kteří opět přišli v hojném počtu a to i přes nepřízeň počasí.

A právě počasí rázně zakročilo do dalšího průběhu utkání. Ve Strakonicích se strhla velká dešťová přeháňka a na hřišti nešlo hrát. Oba týmy se ale dohodly a přejely dohrát utkání do haly.

Po nucené pauze tedy oba týmy nastoupili do třetího setu již v hale. A spolu s nimi se sem přemístila i řada diváků. Hra pokračovala.

Domácí nastoupili stejně jako ve druhém setu, tedy s Poduškou a Kovářem na smeči. Výkon celého týmu pokračoval a soupeře tlačil k rychlému ukončení setu. Při vedení 12:6, tedy zhruba v polovině setu, došlo ke střídání smečařů zpět. Přišli opět Beneš a Soukup, aby si i oni užili prostředí a zápasu v hale. Náskok se stále udržoval. Za stavu 20:13 se chvíli hosté ještě zvedli a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Podařilo se jim snížit na 21:16 a 22:19. Domácí ale nepřipustili nějaký obrat a poslední smečí Pellera set ukončili-25:21. Celé utkání tedy vyhráli 3:0.

„Věděli jsme, že soupeř vloni tuto soutěž vyhrál, ale nevěděli jsme, jak hraje. Přesto jsme se snažili připravit tak, abychom utkání zvládli. Přes úvodní chyby, které zřejmě byly i díky opět přechodu z haly ven, jsem rád, že se nám podařilo celkem přesvědčivě nad tímto soupeřem vyhrát. Ještě víc mě ale těší, že jsme mohli ukázat, že máme široký kádr mladých hráčů, kteří na tuto soutěž rozhodně mají. Přesně toto byl jeden z hlavních cílů naší letošní sezóny. Děkujeme moc i fanouškům, že přišli a že s námi navíc i přešli do haly.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Beneš, Soukup, Kalbáč, libero Pňáček - Poduška, Kovář


<discussion>id="1314-3"</discussion>

Sokol Písek B - TJ ČZ Strakonice A 1:3 (-22, 18, -18, -19)

V úterý 10. 9. zajížděli volejbalisté Strakonic k prvnímu zápasu k soupeři. Místem jejich utkání byl Sokol Písek. Soupeř sice byl, ale antukové hřiště u sportovní haly nebylo způsobilé ke hře z důvodu vydatného deště. Naštěstí zajistili domácí halu a tak se zápas mohl odehrát. Strakoničtí byli rádi, že sem nemuseli cestovat znovu a s halou souhlasili.

Domácí tým je pro tuto sezónu složen ze dvou týmů – Sokola B a Budoklubu. Je tak poměrně dobře doplněn a posílen.

Do zápasu Strakonice ovšem sami nevlétli zrovna moc přesvědčivě a poměrně dost kazili. Na druhou stranu nutno říct, že domácí kousali až moc. Byl to prostě boj.

V prvním setu měli nakonec navrch hosté, ve druhém zase domácí. Až do poloviny setu třetího se strakoničtí špatně přijímali a ještě hůře blokovali. Do stavu 18:18 ve třetím setu nedokázali zablokovat snad jediný míč. Pak šel na podání Kovář a na bloku se v tom samém okamžiku třikrát blýskl Beneš. Strakonice tímto udělali důležitý krok k vítězství v setu, kdy už soupeři nedovolili ani bod.

V setu čtvrtém si na začátku hosté udělali náskok 11:6, o který ale v zápětí málem přišli, kdy je domácí zatlačili na rozdíl jediného bodu. 13:12. Pak však opět zaúřadovala obrana a přidal se i větší důraz v útoku a tak se nakonec mohli Strakonice radovat z dalších důležitých bodů.


Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Beneš, Kovář, Kalbáč, libero Polánka, - Poduška


<discussion>id="1314-2"</discussion>

TJ ČZ Strakonice A - TJ Sokol v Blatné A 3:0 (5, 12, 11)

První zápas v nové soutěži, je vždy těžký. Soupeři se navzájem neznají a neví tedy co čekat. A přesně takový zápas čekal volejbalisty Strakonic. Jejich soupeřem byl okresní rival z Blatné. Ve sportovním areálu Na Sádkách ve Strakonicích tak volejbalisté zahájili letošní ročník krajského přeboru KP-2.

Strakoničtí se chtěli na úvod doma vytáhnout a tak neponechali nic náhodě. Při rozcvičování jich bylo plné hřiště. Za to soupeř z Blatné přijel téměř na poslední chvíli a pouze se sedmi hráči. To už diváci zaplnili téměř celou jednu stranu hlediště a čekali na úvodní hvizd rozhodčího. Od prvního podání domácího nahrávače Miky, byla vidět chuť týmu po úspěchu. Kvalitní servis, kompaktní blok a dobrá obrana byly důvodem rychlého a výrazného vedení. První set byl naprosto jednoznačný a za 10 minut ho vyhráli Strakonice 25:5.

Příležitost tak mohli dostat i další hráči, i když se základní sestava z prvého setu výrazněji nezpotila. Vývoj však byl podobný. Hosté se výrazněji dostali do hry a uhráli více bodů pouze z důvodu možné postupná menší ztráty koncentrace domácích. Přesto to znamenalo jasné vítězství v sadě 25:12.

Do setu třetího se zapojili i další hráči z lavičky a i zde byla znatelná výrazná převaha domácích téměř ve všech činnostech. Soupeři z Blatné bohužel téměř vůbec nevycházel kvalitní příjem a od toho se odvíjela i malá úspěšnost v útoku, kdy většina míčů směřovala na stranu soupeře „zadarmo“. Strakoničtí vše ihned pohotově trestali a body na jejich kontě přibývaly. Třetí set vyhráli 25:11 a celkově soupeře porazili jednoznačně 3:0.

V sestavě Strakonic je nutné vyzdvihnout výkon nahrávače Miky a dále mladých hráčů Soukupa a Beneše. Ani ostatní však nezůstávali nijak pozadu.

Nutno je však podotknout, že těžší soupeři teprve přijdou. Zápasu přihlíželo 50 diváků.


Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Beneš, Soukup, Kalbáč, libero Polánka, - Poduška, Kovář


Sestava Blatné: Etlík, Hlavín, Mikeš, Pavlík, Ráž, Šeri, libero Kočovský


Fotky ze zápasu ČZ Strakonice - Dřeváci Blatná


<discussion>id="1314-1"</discussion>