Výsledky v sezoně 2014/2015: Porovnání verzí

m

(Není zobrazeno 11 mezilehlých verzí od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:1 (25, 17, -23, 20)==
Závěrečné utkání ve skupině krajského přeboru volejbalistů mezi Strakonicemi a Pískem B sice již nemohlo téměř nic změnit na postavení soupeřů v konečné tabulce, přesto mělo zvláštní příchuť, a to hned z nekolika pohledů.
Ještě  před úvodním hvizdem všichni přítomní uctili minutou ticha památku  dlouholetého spoluhráče a kamaráda Pepy Blažka. Jeho nečekaný odchod opravdu všechny zaskočil.
Pak již začal zápas, který domácí chtěli vyhrát a zakončit tak skupinu výhrou, která by znamenala udržení neporazitelnosti na hřišti v Dražejově.
Domácí byli však v prvním setu bez pohybu a dělali školácké chyby hlavně v postavení v poli. Naštěstí se aspoň dařilo v útoku. Písek se dostával do zápasu však ještě pomaleji a set tak vyhráli domácí 27:25.
Do druhého setu střídal Kováře Braun. Písek však byl sám sražen ještě úvodní prohrou a nedokázal se z toho dostat. Strakoničtí byli jasně na koni a i tuto sadu vyhráli 25:17.
Klasická mírná ztráta koncentrace domácích při vedení, na druhé straně větší úspěšné riskování Písku znamenalo, že se v záveru třetího setu prosadili právě hosté a snížili.
Další set však již byl poslední. Domácí zapnuli na vyšší obrátky a hosté byli dole. Strakonice vyhráli set 25:20 a celý zápas 3:1.
Velký aplaus od diváků si hráči užívali dlouhé minuty po skončení utkání.
Dražejov tleskal oprávněně volejbalistům a ti zase děkovali divákům a také místním pořadatelům. Všichni dohromady totiž právě na tomto hřišti vytvořili letošní skutečnou volejbalovou nedobytnou pevnost.
V sobotu 27.6. jedou volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic, kde budou bojovat o celkové vítězství v KP-2. Tento turnaj je zároveň kvalifikací o KP-1.
<u>Základní sestava Strakonic: </u>
Peller, Mika, Kotěšovský, Kovář, Pošta, Pňáček – Braun, Hromek
<discussion>id="1415-18"</discussion>
== SK Vodňany A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16,-19,-12)==
Předposlední kolo krajského přeboru KP-2 mužů mělo na programu poslední letošní okresní derby. Do Vodňan zajížděly Strakonice, které chtěly potvrdit formu a vítězstvím si zajistit v předstihu postup do závěrečného turnaje o celkové vítězství v KP-2, kam postupují dva nejlepší celky z obou skupin. Turnaj je zároveň kvalifikací o postup do KP-1.
Od úvodu byla převaha volejbalistů Strakonic patrná. Celé utkání měli zápas ve své moci. Domácí pouze ve druhém setu trochu zazlobili, ale toto dokázali hosté zvládnout. Nakonec v poklidu dokráčeli k vítězství a splnili svůj cíl.
Nyní se již soustředí na svůj poslední zápas, který sehrají doma v Dražejově ve čtvrtek 18.6.2015 od 17:30  a jejich soupeřem bude Sokol Písek B.
„Chceme tuto část soutěže zakončit doma vítězstvím a ukázat, že v Dražejově hosté nevyhrávají. Věříme, že přijde hodně diváků, se kterými se chceme rozloučit. Tedy pouze pro tuto sezónu, protože se sem rozhodně od září chceme vrátit."
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"Bohužel se zápas ponese i ve smutečním duchu. V týdnu nás totiž nečekaně a navždy opustil náš dlouholetý volejbalový spoluhráč a hlavně věčně usměvavý kamarád - Josef Blažek. ....Budeme na něho vzpomínat jen v nejlepším."
Peller, Kalbáč, Pńáček, Kovář, Málek, Soukup - Pošta
<discussion>id="1415-17"</discussion>
== Jiskra Týn nad Vltavou A - TJ ČZ Strakonice 2:3 (19,21,-20,-12,-15)==
Předposlední venkovní zápas sehráli Strakoničtí na hřišti Týna nad Vltavou. Soupeř patří do horní poloviny tabulky, a tak se nečekal jednoduchý zápas. Předpoklady se potvrdily hned od začátku. Domácí hráli od prvního míče bezchybný volejbal, zato hosté měli velké problémy v poli. Výsledkem bylo,že první set domácí vyhráli poměrně rychle 25:19.
Do druhéhé setu hosté vystřídali (za Kalbáče Pňáček a za Poštu Kovář) a pomalu se začali rozehrávat, ale na rozjeté domácí to stále nestačilo. I druhý set vyhráli Týnští 25:21.
Ve třetím setu se začala karta obracet. Hosté přidali v poli i na síti a rázem byla suverenita domácích pryč. Po boji vyhráli třetí set Strakoníčtí volejbalisté 25:20.
To byla pro domácí studená sprcha a čtvrtý set se stal snadnou kořistí hostů ze Strakonic - 25:12.
I pátý set vypadal pro hosty snadno, celou dobu vedli o dva až tři body a v pohodě kráčeli k ukončení zápasu. Za stavu 14:10 domácí ale přidali a podařilo se jim vyrovnat na 14:14. Hosté ale udrželi nervy na uzdě a šestý mečbol nakonec využili.
Málek, Peller, Mika, Kotěšovský, Kalbáč, Pošta - střídali Kovář, Pňáček
<discussion>id="1415-16"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice - Slovan Č. Budějovice A 3:0 (14,22,18)==
Další zápas doma sehráli volejbalisté Strakonice se Slovanem České Budějovice. A i tentokrát chtěli ukázat, že Dražejov se stává pro soupeře nedobytnou tvrzí.
Od počátku se do svého soupeře pustili s vervou, i když stále nejsou v kompletní sestavě. První set byl zcela jednoznačný a než se Slovan rozkoukal, prohrál ho 25:14.
V setu druhém se domácím přestal dařit příjem podání, a tak nemohli využít své největší zbraně v podobě útoků středem sítě. Vedení se zde přelévalo na obě strany, ale domácí byli nakonec úspěšnější a i tentokrát vyhráli 25:22.
Třetí set měl být poslední i z důvodu velkého horka. Domácí se ujali brzy vedení. Pouze malé zaváhání uprostřed setu, znamenalo, že se hosté dostali bodově na dohled. Domácí však brzy utekli a první mečbol měli za stavu už 24:14. Nyní přišla série dobrých servisů hostů. Za stavu 24:18 si domácí trenér vzal oddechový čas. Při návratu na hřiště, hosté hned svůj první servis poslali do sítě a bylo rozhodnuto 25:18 a celkově jednoznačně 3:0.
Diváci byli s výsledkem spokojeni, i když někteří asi čekali větší bitvu. Ta se (naštěstí) nekonala a tým ČZ dál kráčí soutěží těsně na druhém místě.
Teď čekají tým Strakonic dva zápasy venku (10. 6. dohrávka  v Týně n.Vlt. a 12. 6 derby ve Vodňanech).
Poslední utkání ve skupině pak sehrají muži Strakonic doma v Dražejově ve čtvrtek 18. 6., kdy hostí Sokol Písek B. Všichni věří, že se rozloučí vítězstvím.
Mika, Peller, Kalbáč, Málek, Kovář, Pošta - střídal Soukup
<discussion>id="1415-15"</discussion>
== SKP Č. Budějovice B  - TJ ČZ Strakonice 1:3 (19,-12,-21,-8)==
Začátek prvního setu nezastihl hosty v ideálním rozpoložení, po ospalém výkonu a mnoha nevynucených chybách byl po chvíli stav 10:3 pro domácí. V půli setu se sice podařilo skóre dotáhnout (15:14 pro domácí), ale pak zase kvalita hry hostů upadla do podprůměru a domácí dotáhli první set bez problémů do vítězného konce.
V druhém setu se Strakoničtí trochu zlepšili a rázem domácí tahali za kratší konec. Celý druhý set se vyvíjel jednoznačně pro hosty a nakonec skončil 25:12.
Ve třetím setu se Budějovičtí oklepali a hosty trochu potrápili. Ale i přesto set skončil 25:21 pro Strakonice. To už domácí zcela odpadli a čtvrtý set byl pouze otázkou skóre.
Málek, Peller, Kovář, Pošta, Pňáček, Kalbáč - Braun
<discussion>id="1415-14"</discussion>
== TJ Meteor České Budějovice - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20,-21,-16)==
V oslabené sestavě odjeli volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic k dalšímu zápasu krajského přeboru. Jejich soupeř Meteor ČB zvolil kvůli počasí telocvičnu.
Oslabení týmu TJ ČZ bylo zaviněno hlavně zraněním a nemocemi velkého množství hráčů. Nakonec odjel tým se sedmi hráči, z nichž přesto nebyli všichni stoprocentně zdraví. Největší problém se týkal tak zejména postu bloku, kde se muselo improvizovat. Nastoupit zde musel smečař Kovář. Čekalo se, jak se s tím tým popasuje.
Hned při prvních podání Meteoru přišla série špatných příjmů a několik es na polovinu Strakonic. Až za stavu 0:6 dokázali otočit. Pak však už šel jejich výkon velmi rychle nahoru a následně jasně dominovali nejen prvnímu setu, ale i dál celému utkání. Dovolili si až zkoušet různé nestandartní variatny v útoku.
Výsledek utkání byl zcela jednoznačný a zasloužený.
Dalším utkáním Strakonic by mělo být ve čtvrtek 28.5.v Dražejově derby s Blatnou.

Mika, Peller, Kovář, Soukup, Pňáček, Polánka - Kalbáč
<discussion>id="1415-12"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice - SK Staré Hodějovice A 3:2 (-16, 23,13,-26,11)==
Favorita a dosavadního lídra skupiny krajského přeboru KP2 přivítali volejbalisté TJ ČZ Strakonice na svém domácím kurtu v Dražejově. Byl to souboj druhého s prvním. Celý den pršelo, ale před zápasem přestalo, a tak se hrálo venku.
V úvodu ovšem přišla "smršť" pro domácí, kteří vůbec nezačali dobře a strašně brzy prohrávali o deset míčů, když si vůbec nedokázali přihrát. První set byl jednoznačný 16:25.
Muselo přijít zákonitě střídání, místo Soukupa Pňáček a místo Kováře Kalbáč. Zlepšená hra na přijmu a v poli, následně přinesla zlepšení i v obraně a v útoku. Hosté však hráli velmi dobře a tak to byla přetahovaná. Domácí však set urvali na svoji stranu 25:23.
Hosté byli zaskočení a celý další set se z toho nedostali. Výsledkem byl další vyhraný set domácích 25:13. Strakoničtí hráli moc dobře a svého soupeře přehrávali.
Jakoby pak přišlo uspokojení a mírný útlum domácích. Hned v úvod čtvrtého setu 1:6 a 3:8. Náskok hostů trval do stavu 18:22, kdy se domácí kousli a vývoj začali obracet. Dokonce měli první mečbol, ale o ten přišli zkaženým podáním Pellera. Následoval pak další, ale opět neúspěšně. Nakonec místo vítězného konce zápasu přišlo srovnání na sety 2:2.
V rozhodujícím setu však domácí převážně vedli a vždy, když to vypadalo na srovnání, přišel další úskok v bodech. Strakonice uhájily náskok a vyhrály 15:11 a celý zápas 3:2. Pokořily tak lídra soutěže a nečekaně získaly body ztracené v Písku.
Ve čtvrtek 21. 5. od 17:30 hod. by měly Strakonice sehrát zápas na Meteoru ČB, pokud bude počasí.
Mika, Peller, Kotěšovský, Polánka, Soukup, Kovář – Pňáček, Kalbáč, Hromek
<discussion>id="1415-11"</discussion>
== TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek C 3:1 (-22, 8, 28, 14)==
První mistrovské utkání volejbalistů TJ ČZ Strakonice v jarní části soutěže krajského přeboru KP2 znamenalo zároveň první volejbalové utkání v areálu na Virtu v Dražejově. Premiérovým soupeřem zde byl Sokol Písek C.
Za slunečného, ale trochu větrného, počasí byl souboj plný očekávání nejen ze strany hráčů, ale i ze strany domácích příznivců z Dražejova, kteří zde dlouho volejbal neviděli.
Utkání začalo opatrně, ale Strakonice si dlouho držely mírný náskok, který vydržel do stavu 22:20. Následně hosté zejména podáním a následně obranou otočili vývoj a set vyhráli 25:20. Trochu šok! Do setu druhého střídal u domácích Polánku Pňáček a to výrazně v danou chvíli pomohlo. Najednou se začalo dařit vše a hosté byli zaskočeni. Převaha byla naprosto zřejmá a na konci setu to bylo neskutečných 25:8. - srovnáno na 1:1.
Třetí dějství přineslo správný boj, doslova o každý míč. Hosté se zvedli, ale i domácí hráli velmi dobře. V koncovce měli nakonec blíž k vítězství právě hosté, když po sérii opět utekli na 22:20. Zde přišel Polánka do pole místo Svacha a srovnání na 22:22. Hosté si vzápětí připravili 2 setboly za stavu 24:22. Domácím se podařilo opět srovnat. 24:24. Svach se vrátil a dále se šlo vždy pouze po bodu. Nakonec Strakonice proměnili svůj jediný setbol, který měli a vyhráli 30:28.
Hodně důležitý set pro další vývoj utkání, který hosty zlomil a set čtvrtý byl konečný. Strakoničtí ho ovládli 25:14 a celkově zvítězili na sety 3:1
Premiéra tedy vyšla. Teď čekají Strakonice důležitá 3 utkání se soupeři z čela tabulky.
V pondělí v Písku proti Béčku i ve čtvrtek v Týně nad Vltavou chtějí rozhodně vyhrát, i když to nebude vůbec lehké.
V úterý 19.5. od 17:30 hod. se pak utkají v Dražejově s dosud vedoucím týmem ze Starých Hodějovic.
Svach, Peller, Mika, Málek, Pošta, Polánka – Pňáček
<discussion>id="1415-10"</discussion>
== Strakonický volejbal se přesouvá na Virt do Dražejova ==

Řádek 9: Řádek 167:
Mistrovská utkání na sebe nenechají dlouho čekat. Začátek je vždy od 17:30 hodin.