Výsledky v sezoně 2014/2015: Porovnání verzí

m
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ ČZ Strakonice - TJ Sokol v Blatné  A 3:0 (12, 14, 13)==
== SKP Č. Budějovice B  - TJ ČZ Strakonice 1:3 (19,-12,-21,-8)==

Okresní derby v krajské soutěži se odehrálo v Dražejově před zraky místních nadšených diváků. Všichni byli zvědaví, zda Strakonice potvrdí roli favorita a porazí soupeře z Blatné, který zaujímá v soutěži zatím poslední místo.
Začátek prvního setu nezastihl hosty v ideálním rozpoložení, po ospalém výkonu a mnoha nevynucených chybách byl po chvíli stav 10:3 pro domácí. V půli setu se sice podařilo skóre dotáhnout (15:14 pro domácí), ale pak zase kvalita hry hostů upadla do podprůměru a domácí dotáhli první set bez problémů do vítězného konce.

Za krásného azurového počasí se však na hřišti žádné velké drama nekonalo.
V druhém setu se Strakoničtí trochu zlepšili a rázem domácí tahali za kratší konec. Celý druhý set se vyvíjel jednoznačně pro hosty a nakonec skončil 25:12.

Od prvního míče byl patrný rozdíl ve výkonosti a tým ČZ jasně dominoval. Blatná se dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů. I když přijela do Strakonic bojovat, nebylo to nic platné. Kvalita byla na straně domácích.
Ve třetím setu se Budějovičtí oklepali a hosty trochu potrápili. Ale i přesto set skončil 25:21 pro Strakonice. To už domácí zcela odpadli a čtvrtý set byl pouze otázkou skóre.

Zcela jednoznačně tým Strakonic vedl zápas do vítězného konce, což se mu zruba za hodinu nakonec podařilo - 3:0.

Diváci asi chtěli vidět vyrovnanější zápas. Na ten si tedy asi budou muset počkat a zkusit přijít ve čtvrtek 4.6, kdy Strakonice doma hostí Slovan ČB.