Výsledky v sezoně 2014/2015

Z Volejbal Strakonice

TJ Slovan České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20, -13, -17)

Třetí zápas za sebou si vedou volejbalisté Strakonic zcela jednoznačně při cestě za ziskem bodů v krajském přeboru. Po týmech Písku C a SKP ČB B, si tentokrát celkem jednoznačně poradili v Českých Budějovicích s místním TJ Slovan.

Utkání se hrálo u Autokempu ve Stromovce, ale počasí na velké kempování nebylo - max. 15 °C a zataženo.

Strakoničtí se však brzy zahřáli. Po úvodním seznamování se se soupeřem, začali svůj tlak postupně navyšovat a jejich body narůstali. Je pravdou, že se chyb nevyvarovali, ale na soupeře to stačilo. V setu druhém byl mezi soupeři ještě větší rozdíl ve výkonnosti. Tedy hlavně v chybách. Zatímco domácí jich udělali mnoho a těžko se prosazovali, hráči ČZ si pomáhali podáním, obranou a každou chybu ihned trestali nekompromisním útokem.

Třetím setem chtěli zápas ukončit. Domácí však nesložili zbraně a dostali se v úvodu do vedení 5:1, 7:3 a 10:7. Následně hosté opět celkem v poklidu přidali a srovnali. Vyrovnaný stav se držel do 16:16. Další míč byl opět pro Strakonice. Ovšem právě při něm se zranil na ruce Adam Kalbáč a vystřídat ho musel Zdeněk Braun. Ten šel rovnou podávat a udělal první šňůru - 21:16. Při dalším pootočením tým zápas ukončil při podání Svacha.

Jednoznačné, celkem pohodové a naprosto zasloužené vítězství Strakonic. Celý tým podal dobrý výkon, který na soupeře stačil. Velmi dobře se v zápase dařilo oběma smečařům (Polánka, Kotěšovský).

Další zápas hrají Strakonice doma derby s SK Vodňany - ve čtvrtek 2.10.2014.

ALE POZOR!!! Hraje se v hale TJ ČZ od 19:30 hodin.

Základní sestava Strakonic: Kalbáč, Svach, Peller, Pňáček, Kotěšovský, Polánka - Braun Z.

<discussion>id="1415-6"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - SKP České Budějovice B 3:0 (14, 5, 17)

Druhý zápas v jednom týdnu a opět celkem jednoduchá záležitost pro volejbalisty Strakonic.

Ti chtěli v tomto zápase uspět hlavně proto, že se jednalo o "rozlučku" s areálem Na Sádkách, kde se plánuje nyní rekonstrukce. Hráči tak i k utkání přistoupili a hned od úvodu na svého soupeře tlačili. Ten vytvářel chyby, které se velmi rychle odrazily ve skóre. První set skončil 25:14.

Jednoznačně a přesvědčivě tak zápas začal a pak i pokračoval. V setu druhém rozhodlo zejména podání domácích, kteří ani jinou činnost pořádně nepotřebovali. Když už hosté něco vybrali, tak jim to domácí ihned vrátili. Na konci setu tak bylo skóre 25:5. Obrovský rozdíl.

Do setu třetího nastoupili domácí ve velmi omlazené sestavě. Z počátku se hosté drželi. Nakonec však pouze do stavu 17:17. Pak opět podávali domácí a šňůrou odskočili na 24:17. Následně Svach přenechal podání Z. Braunovi, který skákaným posledním servisem, ukončil nechytatelně celý set i utkání. Strakonice zvítězily přesvědčivě 3:0 a opět nemusely předvést to nejlepší ze svého umění.

Další utkání hrají Strakonice na Slovanu ČB ve čtvrtek 25.9. Doma se představí až 2. 10., kdy hostí v derby Vodňany.

Rozlučka s antukou na hřišti Na Sádkách dopadla na jedničku a Strakonice si upevnily umístění v nejlepší trojici skupiny.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kovář, Hromek, Braun Z.,Kalbáč, libero Pňáček - Soukup

<discussion>id="1415-5"</discussion>

TJ Sokol Písek C - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-16, -13, -16)

Zápas mezi zkušeným týmem ze Strakonic a dravým, ale nevyzrálým, mládím z Písku. Tak by se dalo charakterizovat odložené utkání prvního kola krajského přeboru mužů KP2.

Oba týmy měli k dispozici pouze šestici hráčů, bez možnosti střídání. Hra však měla rychlý spád nejen díky tomu. Hlavní rozdíl byl v herní kvalitě. Zarímco mladí se sice asi snažili, na Strakonice to tentokrát vůbec nestačilo.

Nutno však konstatovat, že se tým Písku opět omladil a je tak vidět, že budoucnost mají v tomto městě zajištěnu.

Tým TJ ČZ Strakonice tentokrát zápas zcela ovládl a body na jeho straně rychle naskakovaly. Rozdíl byl snad úplně ve všem.

Mladí se jistě vzchopí a možná již na jaře vše může být jinak.

Strakonice hrají další zápas hned ve čtvrtek 18. 9., kdy hostí tým SKP ČB "B". Zápas by se měl odehrát ještě Na Sádkách od 17:00 hodin.

Areál včetně hřiště čeká velká rekonstrukce. Tento zápas zde bude pro muže poslední. Proto se chtějí rozloučit vítězstvím.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Pňáček, Hromek, Braun Z.

<discussion>id="1415-4"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - TJ Meteor České Budějovice 3:1 (12, -16, 13, 21)

V dalším zápase krajského přeboru mužů KP2 přivítali volejbalisté Strakonic doma další českobudějovický tým - tentokrát Meteor. Další soupeř, který zatím ve Strakonicích nehrál. Hosté měli problémy se sestavou. Nakonec přijeli aspoň v minimálním počtu šesti hráčů. Domácí naopak nastoupili v silném složení, a proto trochu očekávali jasné vítězství.

A opravdu tomu i nasvědčoval úvod utkání, kdy domácí na soupeře vlétli a první set přesvědčivě vyhráli 25:12.

To jim umožňovalo vystřídat a nechat zahrát lavičku. Trenér domácích chtěl nechat postupně všechny zapojit. Ovšem hosté se tímto chytili a začali být nebezpečnější. V polovině druhého setu se domácím vzdálili a tak se do hry začali vracet hráči ze základu. Bohužel to nepomohlo a set se domácím ztratil. 16:25 a bylo srovnáno.

Nic naplat, Strakoničtí chtěli body a tak opět základní sestava a opět obraz setu prvního. Jednoznačný průběh a jasné vítězství setu 25:13.

A opět přišlo střídání, a do hry se dostal i poslední hráč z lavičky Polánka. A set nezačal dobře. První série podání a hned domácí prohrávali 0:5. Hosté si náskok udržovali a tlačili domácí stále víc. Naštěstí pouze do dvacátého bodu v setu. Zde se jim náskok rozplynul a nakonec urvali vítězství domácí. 25:21.

Strakonický tým udržel domácí neporazitelnost a získal po zásluze 3 body do tabulky.

V pondělí 15. 9. jedou Strakonice do Písku, kde budou hrát proti místním mladým nadějím.

A hned ve čtvrtek 18.9 mají hrát další domácí utkání proti SKP ČB. Zda se tento zápas odehraje "Na Sádkách" není v tuto chvíli jisté, neboť majitel areálu začal nečekaně brzy, a bez jakéhokoli předchozího upozornění týmu, s vyklízením místního zázemí před plánovanou rekonstrukcí, tedy bohužel včetně nezbytných šaten.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kovář, Kalbáč, Hromek - Soukup, Pňáček, Polánka

<discussion>id="1415-3"</discussion>

St. Hodějovice A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (16, 18, -20, 14)

Druhý den hned zajížděli hráči Strakonic k dalšímu zápasu. Tentokrát do Českých Budějovic, kde na ně čekal tým Staré Hodějovice. O tomto soupeři věděli pouze to, že v loňském roce hrál o prvenství ve své skupině a nakonec o něho přišel v posledním utkání.

V sestavě Strakonic tentokrát chyběli Peller a Mika, naopak byli nově Kotěšovský a Zdeněk Braun. Utkání začalo pro Strakonice velmi špatně a než se stačili vůbec rozhlédnout, prohrávali 0:1 na sety celkem jednoznačně. Zřejmě menší koncentrace, anebo podcenění kvalit soupeře.

Samozřejmě se muselo sáhnout do sestavy. Ovšem žádný obrat se nekonal. V průběhu setu zkoušel trenér Svach všechno možné, ale na velmi dobře hrající domácí tým, prostě nic nevymyslel. Navíc, když nikdo nedokázal uhrát alespoň nějakou smeč, nějaký míč. Hrozná spousta chyb na příjmu, na nahrávce, na smeči, téměř žádná obrana. Prostě domácí si dělali, co chtěli a v pohodě kráčeli k vítězství. Jako by oba soupeř dělila celá jedna výkonnostní soutěž. Ve třetím setu si domácí dovolili vystřídat. Zde naštěstí aspoň na chvíli polevili a nechali vyhrát aspoň jeden set Strakonice. Nic většího se však již nestalo a čtvrtý set byl opět zcela jednoznačný pro domácí.

Strakonice dostali pořádnou sprchu. Věřme, že to byla jen černá chvilka a nějaký zkrat. Nutno však říct, že soupeř hrál opravdu dobře, i když nemusel rozhodně předvést to nejlepší.

V dalším zápase přivítají Strakonice doma Meteor ČB ve čtvrtek 11. 9. 2014 od 17 hodin opět Na Sádkách. Budeme věřit, že navážou na své lepší výkony

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kotěšovský, Braun Z., Kovář, Kalbáč, libero Hromek - Soukup, Polánka

<discussion>id="1415-2"</discussion>

TJ ČZ Strakonice - Jiskra Týn n. Vltavou 3:0 (21, 23, 20)

Na úvod soutěže čekaly tým Strakonic náročné dva zápasy za sebou. Nejprve přijel do Strakonic soupeř z Týna nad Vltavou, hrající velmi dobrý volejbal a nepříjemný soupeř, se kterým si ale domácí chtěli poradit.

Počasí celý den vypadalo deštivě, ale nakonec se utkání podařilo odehrát v areálu Na Sádkách. I přes počasí si našla řada fanoušků cestu na kurty a byli hodně slyšet. Domácí nastoupili ve velmi silné sestavě a zejména nasazení Filipa Hromka do základu bylo překvapením. Ovšem velmi milým. Od úvodu měli domácí navrch a poměrně v pohodě si dokráčeli pro úvodní vítězný set. V další části došlo na střídání, kde se měli ukázat i ostatní hráči z lavičky. Bohužel hned v úvodu přišla série hostů a v polovině setu to vypadalo, tentokrát hosté jasně vyhrají. Naštěstí se povedlo střídání zpět a v koncovce i nečekaný, ale zasloužený obrat, kdy pracovala zejména obrana blokem. Domácí ukořistili i druhý set, i když až na téměř poslední okamžik.

V setu třetím, již opět přehrávali domácí svého soupeře téměř ve všech činnostech a po zásluze vyhráli zápas ve třech setech.

Důležité úvodní utkání Strakonice zvládly a vykročily úspěšně.