Výsledky v sezoně 2015/2016: Porovnání verzí

Z Volejbal Strakonice
Řádek 1: Řádek 1:
== TJ Slovan České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18, -20, -23)==
Druhá část soutěže krajského přeboru mužů ve volejbalu začala první týden v květnu. Volejbalisté Strakonic, jako zatím vedoucí tým, chtěli navázat na úspěšný podzim. K prvnímu zápasu vyrazili do Českých Budějovic na hřiště TJ Slovan A.
Domácí připravili hřiště po zimě těsně před utkáním, zatímco Strakoničtí již jednou trénovali venku. Od úvodu svého soupeře přehrávali a jejich body narůstaly.
I v setu druhém byl mezi soupeři rozdíl ve výkonnosti a hosté s přehledem kontrolovali průběh. Dovolili si i v poklidu prostřídat hráče z lavičky.
Třetí set byl set poslední, i když koncovku domácí ještě trochu zdramatizovali a srovnali. Hned první mečbol však  hosté využili a po zásluze odjížděli s výhrou 3:0.
Klasický první zápas pod širým nebem na antuce. Tým podal dobrý výkon, i když rozhodně nikoli bezchybný.
Další zápas hrají Strakonice opět v Českých Budějovicích na SKP - ve čtvrtek 12.5.2016.
<u>Základní sestava Strakonic: </u>
Svach, Peller, Málek, Pňáček, Kovář, Pošta - Soukup
== TJ ČZ Strakonice - TJ Hluboká nad Vltavou A 3:0 (15,21,20)==

Verze z 9. 5. 2016, 13:28

TJ Slovan České Budějovice A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-18, -20, -23)

Třetí set byl set poslední, i když koncovku domácí ještě trochu zdramatizovali a srovnali. Hned první mečbol však hosté využili a po zásluze odjížděli s výhrou 3:0.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Málek, Pňáček, Kovář, Pošta - Soukup

TJ ČZ Strakonice - TJ Hluboká nad Vltavou A 3:0 (15,21,20)

Poslední podzimní domácí zápas volejbalisté TJ ČZ Strakonice sehráli proti Hluboké n. Vlt., která byla na první příčce dosavadní tabulky krajského přeboru. Čekal se tedy velký boj. Domácí byli navíc oslabeni o nahrávače Miku. Za to se v sestavě objevil Kotěšovský.

Kvůli počasí se zápas odehrál v hale. Domácí chtěli vyhrát a do svého soupeře se pustili od prvních míčů. Obětavost v obraně a útočná fáze byli vynikající, a tak soupeř nemohl klást větší odpor.

Celý zápas byl jasnou převahou domácích, kteří si ke konci mohli dovolit polevit a vystřídat. Přesto v poklidu vyhráli.

Takový jednoznačný průběh neočekával snad nikdo. A to výsledek ještě neodpovídá předvedené hře. I když se hosté snažili, na kvalitu domácích nestačili.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Málek, Kotěšovský - Kovář, Soukup

TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:1 (14, 13, -23, 21)

Výborný výkon volejbalistů Strakonic, v prestižním duelu s Pískem, byl k vidění opět na Virtě v Dražejově.

Domácí nastoupili téměř v nejlepší sestavě a hráli od úvodu takový volejbal, se kterým by snad uspěli i o soutěž výš. Jejich obrana, pole a obětavost byly vysoko nad rámec jejich posledních výkonů. Jako by se chtěli odvděčit hrstce věrných fanoušků, kteří i přes nepřízeň počasí, přišli tým podpořit.

Dva a půl setu něvěděli hosté, co mají hrát. Pak došlo k částečné ztrátě koncentrace domácích, čehož hosté využili k výhře jednoho setu. Ovšem to bylo vše. Více domácí nedopustili a dokráčeli k celkovému zaslouženému vítězství nad těžkým soupeřem.

V pátek 18. 9. jedou volejbalisté Strakonic do Týna nad Vltavou.

Základní sestava Strakonic: Peller, Mika, Málek, Svach, Kalbáč, Polánka – Braun

VK ČEZ České Budějovice C - TJ ČZ Strakonice 3:2 (23, -22, -16, 26, 12)

Druhý zápas v kraji byl úplně jiný než ten první. Volejbalisté Strakonic zajížděli na hříště mladých nadějí (kadetů) extraligového Jihostroje ČB. A to navíc bez třech hráčů základní sestavy.

Zejména absence nahrávače Miky a blokaře Pellera znamenala změny v sestavě, které se hodně odrazily na herním projevu týmu. Ovšem i tak mužstvo nesložilo zbraně před zápasem a bojovalo.

Mladíci z domácího týmu rostou každým zápasem a jejich výkon byl velmi volejbalový. Nejen po herní stránce, ale i po taktické. Utkání hodně ovlivňovalo i počasí, které si s mužstvy hrálo. Začalo se v mírném dešti, velké oblačnosti a chladu, ovšem později vysvitlo i sluníčko. Bohužel přesně v době, kdy náš tým vedl 2:1 na sety a blížil se k vítězství v utkáni, začalo jim ostře svítit slunce do očí. Přesně z míst podání domácích, kteří toho hned začali využívat, a proti čemuž nebyla obrana. I přes tři mečboly hostů, nakonec domácí srovnali. Následně v setu rozhodujícím, šňůrou bloků a obrany v poli, domácí zápas otočili a vyhráli.

Byl to neskutečný boj s hořkým koncem pro Strakonice. Ti však bojovali a nemají se za co stydět.

Ve čtvrtek 10. září přijede na Virt do Dražejova tým Sokola Písek B. Půjde o zajímavý souboj tradičních rivalů. Zápas začíná v 17:00 hodin.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kalbáč, Málek, Kovář, Polánka - Hromek, Braun Z.

TJ ČZ Strakonice - SKP Č. B. B 3:0 (17, 11, 15)

První zápas v nové sezóně odehráli volejbalisté TJ ČZ Strakonice na svém domácím kutru na Virtu v Dražejově. Soupeřem byl tým SKP Č. Budějovice "B".

Domácí neponechali nic náhodě a nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Navrávač Mika, blokaři Peller a Málek, smečaři Pošta a Svach, univerzál Kalbáč a na liberu Pňáček.

Převaha domácích byla patrná. Celý zápas kontrolovali utkání a s přehledem vyhráli 3:0. Výborný bezproblémový začátek.

Po zápase si oba týmy daly ještě jeden set tréninkově.