Výsledky v sezoně 2016/2017: Porovnání verzí

m

(Nejsou zobrazeny 3 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
==TJ ČZ Strakonice - Slovan Č. Budějovice B  3:0 (22, 18, 12)==
Krásné datum 6.6. bylo termínem posledního domácího utkání volejbalistů Strakonic. Chtěli se sice rozloučit na svém domácím hřišti na Virtu v Dražejově, ale kvůli dešti se hrálo v hale v Máchově ulici. To ale nic neměnilo na touze vítězství. Jejich soupeřem byl Slovan České Budějovice B. Je to tým složený z opravdu hodně zkušených hráčů, ale favoritem byli domácí.
V úvodním setu však byl zápas nečekaně vyrovnaný a hosté dost bojovali a domácí trápili. Ti se dostávali do tempa pomaleji. Toto dějství musela rozplést koncovka. V ní se ovšem výrazně blýskl na liberu hrající Štěpán Kalbáč, který svými zákroky vybral těžké míče, které pak domácí smečaři proměnili v body. Velmi důležité vedení v utkání.
V dalším průběhu se již převaha jasně obracela na stranu domácích, kteří si pak v poklidu dokráčeli pro výhru a 3 body do tabulky, které znamenají již jistotu možné účasti na závěrečném turnaji soutěže.
<u>Základní sestava Strakonic: </u>
Kalbáč A., Mika, Peller, Svach, Kovář, Soukup - libero Kalbáč Š.
==Spartak Kaplice A - TJ ČZ Strakonice  3:1 (25, -9, 20, 21)==
Velké problémy museli řešit volejbalisté Strakonic před dalším utkáním v Kaplici. Tento termín se zdál být téměř zakletý. Až den před utkáním se teprve podařilo dát dohromady aspoň šestici statečných, kteří k utkání byli schopni.
Po minulém utkání si trenér Strakonic liboval, že si zahraje celá lavička. Nyní se právě ta stala základem týmu. Ovšem postavení hráčů bylo nové a řada z nich musela hrát na pozicích, kde normálně nehrají.
Strakoničtí přesto jeli do Kaplice jako favorit a od úvodu vše také nasvědčovalo, že by to mohlo být dobré. První set však velmi nečekaně a lacino ztratili až v úplné koncovce.
V setu druhém na soupeře vlétli a jednoznačně domácí přejeli.
Tím se však asi uspokojili a jejich hra se začala stávat stále nepřesnější a unavenější. Chyby se hromadily a to hrálo domácím do karet, kteří povzbuzováni fanynkami herně výrazně rostli. Hra se nejen vyrovnávala, ale postupně právě domácí měli navrch. Nakonec vyhráli oba další sety a tím i celý zápas.
Jejich velká radost byla patrná. A není divu. Za svůj výkon si vítězství zasloužili. Strakonickým hráčům tentokrát chyběla přesnost v obraně, na nahrávce a tím i na smeči. Tím, se ale bohužel se postupně vytrácela i bojovnost.
Nutno na druhou stranu dodat, že zápas měl i pozitiva. Hráči, kteří v sezóně moc nehráli, si aspoň vyzkoušeli, jaké to je, když na nich tým stojí.
Dalším utkáním bude v úterý 6.6.2017 od 17:30 hod, kdy se Strakonice představí naposledy doma - proti Slovanu ČB, a budou se chtít rozloučit vítězstvím.
Přijďte i vy.
Pňáček, Svach, Kovář, Pícka, Pošta, Soukup
==TJ ČZ Strakonice - Loko Č. Budějovice B  3:0 (12, 20, 16)==
V dalším kole volejbalového krajského přeboru mužů přijela do Dražejova na Virt Lokomotiva.
Zápas se očekával kvalitní a napínavý, protože tento soupeř v prvním utkání dokázal porazit Strakonice celkem jednoznačně.
Ovšem soupeř přijel v dosti obměněné sestavě a tak předpoklady vzaly za své ihned od počátku utkání.
Domácí jasně kralovali a hosté nic moc nepředváděli. Po jasné výhře v prvním setu, přišla malá ztráta koncentrace a hosté se dostali na rozdíl jednoho bodu. Ovšem koncovka setu byla opět z režii domácích.
Do setu třetího přišla na hřiště lavička domácích a i tak byla převaha jednoznačně vidět.
Celé utkání asi nedosahovalo úrovně dané soutěže, ale přesto se výhra domácích počítá. Za celkem příjemného volejbalového počasí se přišlo podívat poměrně dost diváků.
Utkání bylo zvláštní ještě z jednoho důvodu. Svoji kariéru velmi pravděpodobně jako rozhodčí ukončí Václav Buzín, který odpískal zřejmě své poslední utkání.
Přejeme mu v rozhodcovské penzi hlavně hodně zdraví a klidu.