Jiskra Týn nad Vltavou A - TJ ČZ Strakonice 2:3 (19,21,-20,-12,-15)

Z Volejbal Strakonice

Předposlední venkovní zápas sehráli Strakoničtí na hřišti Týna nad Vltavou. Soupeř patří do horní poloviny tabulky, a tak se nečekal jednoduchý zápas. Předpoklady se potvrdily hned od začátku. Domácí hráli od prvního míče bezchybný volejbal, zato hosté měli velké problémy v poli. Výsledkem bylo,že první set domácí vyhráli poměrně rychle 25:19.

Do druhéhé setu hosté vystřídali (za Kalbáče Pňáček a za Poštu Kovář) a pomalu se začali rozehrávat, ale na rozjeté domácí to stále nestačilo. I druhý set vyhráli Týnští 25:21.

Ve třetím setu se začala karta obracet. Hosté přidali v poli i na síti a rázem byla suverenita domácích pryč. Po boji vyhráli třetí set Strakoníčtí volejbalisté 25:20.

To byla pro domácí studená sprcha a čtvrtý set se stal snadnou kořistí hostů ze Strakonic - 25:12.

I pátý set vypadal pro hosty snadno, celou dobu vedli o dva až tři body a v pohodě kráčeli k ukončení zápasu. Za stavu 14:10 domácí ale přidali a podařilo se jim vyrovnat na 14:14. Hosté ale udrželi nervy na uzdě a šestý mečbol nakonec využili.

Základní sestava Strakonic: Málek, Peller, Mika, Kotěšovský, Kalbáč, Pošta - střídali Kovář, Pňáček