SKP České Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-20, -14, -22)

Z Volejbal Strakonice

K dalšímu zápasu zajížděli volejbalisté TJ ČZ Strakonice do areálu Sportovního klubu Policie Č. Budějovice. Vzhledem k nepřízni počasí se utkání odehrálo v místní tělocvičně, která rozměrově a výškově nepatří k největším. Spíš právě naopak. Na to si museli hráči Strakonic zvyknout.

Domácí nastoupili kompletní a od prvních míčů bylo vidět, že jsou na tělocvičnu zvyklí. Udržovali si vedení, i když nijak velké. Většinou o 2-3 míče. Až teprve od 15-tého bodu převzali hosté iniciativu, zpřesnili údery a výsledek se dostavil v podobě vítězství 25:20.

Domácí to rozhodně nezlomilo. Hned na úvod setu druhého vyhrávali 5:0 a náskok drželi. Tedy až do stavu 11:6. Pak přišel na servis Svach a k síti Peller. Zejména tato dvojice měla podíl na velkém obratu (11:18 z pohledu domácích). A až do konce setu se domácí nezvedli. Hosté vyhráli 25:14.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Už se zdálo že domácí urvou set,ale hosté v koncovce otočili a vyhráli 25:22 a celkově zaslouženě 3:0.

Zápas to nebyl nijak hezký. V takto malé tělocvičně je chybou každá malá nepřesnost. Jsme rádi za vítězství.

Příští čtvrtek 19.5.2016 od 17:30 hod. čeká Strakonice první jarní zápas doma. Do Dražejova na Virt přijede tým mladých z Jihostroje ČB. Tento tým talentů uštědřil Strakonicím zatím jedinou porážku v dosavadním průběhu soutěže. Určitě se čeká velký boj. Přijďte tým povzbudit.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kovář, Polánka, Braun - Soukup