SK Vodňany A - TJ ČZ Strakonice 0:3 (-15, -21, -17)

Z Volejbal Strakonice

V předposledním kole krajského přeboru KP-2 mužů došlo na poslední letošní okresní derby. Do Vodňan zajížděly Strakonice. Zatímco domácí se v poklidu pohybují ve středu tabulky, hosté mají jiné ambice. Přijeli totiž do Vodňan potvrdit letošní neporazitelnost a opět se přiblížit vítězství ve své skupině soutěže. Vodňanský tým nastoupil v kompletní sestavě s odhodláním uspět v tomto svém posledním zápase. (pozn. utkání posledního kola si předehrál). Strakonicím chyběli hlavně Beneš, Kalbáč a Poduška.

Paradoxem utkání bylo, že i když se soutěž hraje převážně venku na antuce, tak teď na jaře to byl pro Strakonice teprve první zápas pod širým nebem z dosavadních 5 utkání, které se díky počasí musely sehrát v halách. Konečně se tým dočkal.

V úvodu utkání bylo patrné, že hrát venku mají víc zažité Vodňany. Ovšem hosté brzy srovnali krok a od poloviny setu začali soupeře převyšovat. Srovnali se v obraně a i v útoku se začalo více dařit. Výhra v prvním setu 25:15 byla ale výsledkově až moc krutá.

Domácí se nevzdávali a přidali hlavně v bojovnosti. Udělali změny i v postavení a to přineslo ovoce. Hra se vyrovnala a bylo jen otázkou času, kdo dříve začne více kazit. V domácím týmu hrál výborně Pavel Čížek, který stále ve svém věku byl jeho nejplatnějším hráčem. Hosté ale měli celkově tým lepší a zvládli lépe i koncovku. Druhý set vyhráli 25:21.

Před třetím setem se týmu hostů objevily vtípky typu: „zahrajeme si zase 5 setů?“, což bylo v posledních zápasech tak trochu pravidlo. Domácí však právě Čížka vystřídali a to trošku i hostům nahrálo. Od úvodu jednoznačný set dával tušit, že to ve Vodňanech bude již set poslední. A skutečně se tak i stalo – 25:17 a vítězství 3:0.

Ve hře Strakonic byla znát větší zkušenost, lepší obrana a v daném zápase i větší bojovnost a obětavost v poli (oproti svým jiným utkáním). Domácí se však nemusí za svůj výkon stydět, neboť bojovnost a touha po vítězství byla u nich patrná. Dnes však na svého soupeře neměli.

Strakonice si vítězstvím pojistily dosavadní vedení v tabulce, které se však o pár minut později ukázalo jako již vedení celkové, protože dostaly zvláštní dárek. Jejich hlavní pronásledovatel, v tabulce druhý tým – TJ Sokol Písek „B“, totiž v souběžně hraném utkání sice vyhrál v Týně nad Vltavou, ale „pouze“ 3:2 a ztratil tak jeden bod. Celkově tedy ztrácí na Strakonice již body 4. To tedy znamená, že již nemůže Strakonice předstihnout.

V posledním kole hrají Strakonice doma ve čtvrtek 12.6.2014 od 17:30 v areálu Na Sádkách a jejich soupeřem bude Husinec (v případě špatného počasí v hale ZŠ Povážská).

„Věříme, že se bude hrát venku a že přijde hodně diváků. Chceme se s nimi při zápase i po zápase rozloučit a poděkovat jim za podporu v celé sezóně. Rozhodně si nechceme tento krásný závěr kazit porážkou.“

A co bude následovat? Dne 21.6.2014 se na hřištích Meteoru v Českých Budějovicích uskuteční závěrečný turnaj vítězů všech 3 dílčích skupin krajského přeboru KP 2. Právě zde se rozhodne o umístění v této soutěži. Hrát se bude o peněžité ceny a vítěz si vybojuje právo postupu do Krajského přeboru KP 1. Jediným zatím jistým účastníkem tohoto závěrečného turnaje jsou právě Strakonice.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Soukup, Kovář, Pńáček - Kotěšovský