SLAVIA PF ČESKÉ BUDĚJOVICE A - TJ ČZ STRAKONICE 2:3 (-19,-23,17,23,-10)

Z Volejbal Strakonice

SLAVIA PF ČESKÉ BUDĚJOVICE A - TJ ČZ Strakonice 2:3 (-19,-23,17,23,-10)

Veliké problémy museli řešit volejbalisté TJ ČZ Strakonice ještě před dalším utkáním krajského přeboru KP-1, které měli odehrát na palubovce Slávie PF Č. Budějovice.

Jedna z ústředních postav strakonického týmu a dirigent hry – nahrávač Marek Mika- si na posledním tréninku (2 dny před utkáním) přivodil zranění kolene. V den zápasu se bohužel ukázalo, že zranění je vážnější a tak musel zůstat doma. Druhý nahrávač, se kterým se případně počítá, Václav Klimeš byl bohužel pracovně vytížen, tak padla volba na Honzu Pňáčka. Ten v týmu zatím střídal na pozici libera, ale tady musel pomoci na tomto postu.

I když zbytek týmu byl kompletní, tento zásah do sestavy vrážel vrásky do tváře kapitána a trenéra Václava Svacha.

Po pár úvodních „seznamovacích“ míčích se však Honza Pňáček začal se svými spoluhráči sehrávat, i díky své rychlosti a hbitosti, a začal pomalu zpřesňovat své nahrávky. Ostatní hráči týmu se snažili svým příjmem, ale i ostatními balony zadarmo, ulehčit mu jeho novou roli.

Dařilo celé první 2 sety, které vyhráli Strakonice 25:19 a 25:23 a zvedlo jim to sebevědomí. Ovšem na druhou stranu, trochu tradičně, pak ztráceli koncentraci a přestávali hrát. Toho domácí tým velice zkušeně využíval. Zejména umísťovaným, ale zároveň i razantnějším servisem, ve dvou případech otočili průběh dalších dvou setů. V setu třetím se domácím povedlo otočit z 6:10 na 15:10 a celý set pak vyhrát 25:17, což byla pro Strakonice sprcha. Jenomže ta ještě nekončila. V setu čtvrtém další podobná akce, kdy tým Slávie PF ujel ze stavu 17:17 na 22:17, Hráči ČZ ještě dokázali koncovku trochu zdramatizovat. Na hřiště přišel Adam Kalbáč místo Lukáše Málka a týmu se povedlo snížit až na 23:24. Ovšem hned první setbol domácí využili.

Tyto dva sety se nesly ne znamení značného počtu chyb na příjmu a na podání.

Na řadu přišel se pátý. Naštěstí se hráči Strakonic včas zvedly a povedl se jim vstup, kdy vedli 4:1 a 7:3. Pak domácí snížili na 7:5. Strany se točily za stavu 8:5 pro hosty. Za stavu 9:7 přišla šňůra úspěšných bloků a zásahů v poli a tým Strakonic si díky tomu připravil sedm mečbolů, když vedl 14:7. Domácí stihli už jen snížit na 14:10, ale závěrečný bod uhrál Fero Peller a hosté se po dlouhé době radovali z vítězství nad tímto soupeřem.

Poslali tak svému ústřednímu nahrávači Markovi Mikovi nejlepší náplast a lék na jeho bolavé koleno.

„Zápas to lehký nebyl, i když soupeř byl také oslaben. My jsme museli řešit a nečekanou absenci Marka Miky, bez kterého jsme snad hráli jen jednou za ty roky, co je tu. Honza Pňáček odvedl velice dobrou práci a velmi mile mě překvapil. Škoda, že jsme v polovině třetího setu začali ztrácet koncentraci a do závěru setu čtvrtého byli v útlumu. To by se nám stávat nemělo. Musím pochválit i Adama Kalbáče, který nás všechny ostatní po svém příchodu psychicky zvedl. Zpřesnil náš příjem a měl několik opravdu výborných zákroků v poli.

K dalšímu utkání zajíždí volejbalisté Strakonic v pondělí 12.3.2012 opět do Českých Budějovic, kde je bude čekat zápas s týmem SK Špaček.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek – střídal Kalbáč