Slovan Č. Budějovice B - TJ ČZ Strakonice 1:3 (-25, -19, 23, -20)

Z Volejbal Strakonice

Den před svátkem svatého Václava se volejbalisté Strakonic vypravili k poslednímu utkání podzimní části krajského přeboru. Ve Stromovce v Českých Budějovicích je čekalo utkání se Slovanem B. Soupeř měl zatím také jen jednu porážku. Očekával se tuhý boj.

Strakoničtí měli problémy se sestavou a přijeli pouze se 6-ti hráči. Zkusili tedy – na nahrávce Pňáček a Soukup, na bloku Peller a Pícka, na smeči Svach a Kovář.

Zápas začal seznamováním obou soupeřů a mnoha chybami. Celý první set byl velmi vyrovnaný a rozhodovala koncovka. V té byli šťastnější hosté a vyhráli 27:25. Pěkný začátek.

Set druhý byl od úvodu zcela v režii Strakonic. Brzy přišlo vedení o 8 míčů a drželo se dlouho. Domácí trochu korigovali výsledek až těsně před koncem. Hosté tentokrát vyhráli 25:19.

V třetím dějství hosté trochu jakoby začali pospávat a domácí se chytili. Vedli o 4-5 míčů do koncovky. Vlastní konec setu však přinesl drama. Hosté srovnali a dokonce vedli 23:22. Jenže svými lehkými chybami a nepřesnostmi prohráli 25:23 a ztratili možnost ukončení zápasu. Velká škoda.

Sluníčko již zapadlo a pomalu přestávalo být dobře vidět. Případné srovnání skóre setů by možná znamenalo přerušení pro tmu a opakování utkání. Proto hosté přidali a celý set drželi domácí dole. Čtvrtý set byl opravdu poslední, když ho Strakoničtí vyhráli 25:20.

„Jsem rád, že jsme zvládli poslední zápas a vyhráli. Velmi povzbuzující pro mě byly dnes dvě věci, když nepočítám výsledek. Jednak bojovnost a přístup všech hráčů, a také výkon zejména Honzy Pícky, který měl spolehlivý příjem a na bloku nás několikrát podržel. Jeho výkon půjde jistě nahoru a na jaře může být oporou. Vše záleží na jeho přístupu k tréninku. Zatím – palec nahoru.“

Teď čeká všechny zimní přestávka a začíná se opět až v květnu. Strakonice budou v tabulce nejhůře druzí, což je skvělé.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kovář, Soukup, Pícka