Sokol Písek A – TJ ČZ Strakonice A 0:3 (-20, -21, -17)

Z Volejbal Strakonice

Poslední kolo soutěže základní části volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů svedlo spolu dva soupeře od řeky Otavy - Strakonice zajížděli do Písku. Oba týmy byl v různých pozicích a pro oba to byl zápas plný očekávání.

Zatím co Strakonice jsou poslední v tabulce, stále hledají optimální sestavu a vyhráli v soutěži pouze jediný zápas, tým Písku je na tom o poznání lépe a bojuje o postup do nadstavbové části - skupiny 1-4. Musel však vyhrát 3:0.

Utkání tedy mělo být pohodovou výhrou Písku, a to i přesto, že nastoupil, bez svých nejlepších hráčů.

Strakonice nastoupili opět na nahrávce s Pňáčkem, na bloku s Pellerem a Svachem a na smeči vedle Málka si odbyl svoji premiéru nový hráč Pavel Kotěšovský, který přišel do týmu v průběhu posledního týdne. Univerzála pak hrál Polánka.

Začátek utkání začali lépe právě Strakonice a hned si vytvořili dvoubodový náskok, který udržovali. V koncovce poskočili na 22:17 a pak už set nepustili.

V setu druhém byl největší boj. Vedení se stále přelévalo ze strany na stranu, ale vždy pouze o jeden bod. Až za stavu 17:17 se hosté ze Strakonic opět dostali do vyššího vedení a nakonec set vyhráli 25:21.

Set třetí byl od začátku v režii Strakonic, kteří odskočili až na rozdíl 9-ti bodů na stav 21:11, Pak domácí sice trochu snížili. Když ale za stavu 23:17 poslal domácí hráč podání do autu, přišel první mečbol Strakonic. Následně se povedlo Strakonicím na dvakrát zablokovat smeč Píseckého týmu. Utkání tedy skončilo zcela nečekaným, ale zaslouženým vítězstvím Strakonic

Tento výsledek znamená, že Písek nebude hrát nadstavbovou část 1-4, ale spolu se Strakonicemi, Táborem a Vltavou ČB nadstavbu 5-8. Strakonice se tímto posledním zápasem odpoutali ode dna tabulky a po základní části skončili na předposledním 7. místě. V toto umístění už ani nedoufali.

Nadstavbová část by měla začít pro Strakonice 21.2 2013 zápasem právě v Písku.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Pńáček, Málek, Kotěšovský, Polánka – střídal Soukup