Sokol Písek C - TJ ČZ Strakonice 1:3 (-17, -22, 17, -14)

Z Volejbal Strakonice

Zatím se zdá cesta volejbalistů Strakonic soutěží krajského přeboru celkem jednoduchá. Ovšem zdání může někdy klamat.

Pravdou je, že úvodní zápasy týmu ČZ vyšly. 3 zápasy = 3 vítězství. Dalším soupeřem, který je čekal, byl tým mladých talentů v Písku, které vede Jan Plavec, stále ještě výborný aktivní volejbalista.

Strakoničtí tentokrát cestovali do Písku s obtížemi a na poslední chvíli. Museli se také obejít bez svých nahrávačů Miky a Pňáčka. Na tomto postu tedy musel zaskočit Kalbáč. Svého úkolu se zhostil velmi dobře. Po celkem jednoduchém průběhu vyhrály Strakonice první set 25:17.

Do druhého dějství vystřídal Poduška Kováře a tým pokračoval ve svém výkonu. Vzhledem k věku hráčů týmu domácích a k jejich nevyzrálosti, nemuseli hosté předvádět nijak moc fantastický výkon, aby si udržovali vedení. Mohli si tak i vyzkoušet různé varianty v útoku i v obraně. I když bodový rozdíl již nebyl tak velký, hostům stačil na vítězství 25:22.

Třetí sadu se na nahrávce objevil Polánka a Kalbáč se posunul na smeč. I díky menší ztrátě koncentrace a zlepšené hře soupeře měli strakoničtí problémy a dokonce tahaly za kratší konec.

Domácí se výrazně zlepšili, již tolik nekazili a také více riskovali. A to jim vycházelo. Výsledkem bylo snížení 1:2 na sety, když domácí vyhráli set 25:17.

Následně se tým ČZ vrátil k sestavě z úvodu utkání, zlomil úsilí domácích a s přehledem si dokráčel k zisku setu poměrem 25:14 a k vítězství 3:1 na sety.

I přes prohru domácí tým mladých nadějí ukázal, že v nich potenciál je a že mohou brzy volejbalově vyrůst. Již tuto sezónu s některými počítá domácí trenér pro A-tým.

Je potěšitelné, že i ve Strakonicích jdou touto cestou a snaží se své nástupce sami vychovat.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Beneš, Kovář, Kalbáč, Soukup – Polánka, Poduška