Spartak Kaplice A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (25, -9, 20, 21)

Z Volejbal Strakonice

Velké problémy museli řešit volejbalisté Strakonic před dalším utkáním v Kaplici. Tento termín se zdál být téměř zakletý. Až den před utkáním se teprve podařilo dát dohromady aspoň šestici statečných, kteří k utkání byli schopni. Po minulém utkání si trenér Strakonic liboval, že si zahraje celá lavička. Nyní se právě ta stala základem týmu. Ovšem postavení hráčů bylo nové a řada z nich musela hrát na pozicích, kde normálně nehrají. Strakoničtí přesto jeli do Kaplice jako favorit a od úvodu vše také nasvědčovalo, že by to mohlo být dobré. První set však velmi nečekaně a lacino ztratili až v úplné koncovce. V setu druhém na soupeře vlétli a jednoznačně domácí přejeli. Tím se však asi uspokojili a jejich hra se začala stávat stále nepřesnější a unavenější. Chyby se hromadily a to hrálo domácím do karet, kteří povzbuzováni fanynkami herně výrazně rostli. Hra se nejen vyrovnávala, ale postupně právě domácí měli navrch. Nakonec vyhráli oba další sety a tím i celý zápas. Jejich velká radost byla patrná. A není divu. Za svůj výkon si vítězství zasloužili. Strakonickým hráčům tentokrát chyběla přesnost v obraně, na nahrávce a tím i na smeči. Tím, se ale bohužel se postupně vytrácela i bojovnost. Nutno na druhou stranu dodat, že zápas měl i pozitiva. Hráči, kteří v sezóně moc nehráli, si aspoň vyzkoušeli, jaké to je, když na nich tým stojí.

Dalším utkáním bude v úterý 6.6.2017 od 17:30 hod, kdy se Strakonice představí naposledy doma - proti Slovanu ČB, a budou se chtít rozloučit vítězstvím. Přijďte i vy.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kovář, Pícka, Pošta, Soukup