St. Hodějovice A - TJ ČZ Strakonice 3:1 (16, 18, -20, 14)

Z Volejbal Strakonice

Druhý den hned zajížděli hráči Strakonic k dalšímu zápasu. Tentokrát do Českých Budějovic, kde na ně čekal tým Staré Hodějovice. O tomto soupeři věděli pouze to, že v loňském roce hrál o prvenství ve své skupině a nakonec o něho přišel v posledním utkání.

V sestavě Strakonic tentokrát chyběli Peller a Mika, naopak byli nově Kotěšovský a Zdeněk Braun. Utkání začalo pro Strakonice velmi špatně a než se stačili vůbec rozhlédnout, prohrávali 0:1 na sety celkem jednoznačně. Zřejmě menší koncentrace, anebo podcenění kvalit soupeře.

Samozřejmě se muselo sáhnout do sestavy. Ovšem žádný obrat se nekonal. V průběhu setu zkoušel trenér Svach všechno možné, ale na velmi dobře hrající domácí tým, prostě nic nevymyslel. Navíc, když nikdo nedokázal uhrát alespoň nějakou smeč, nějaký míč. Hrozná spousta chyb na příjmu, na nahrávce, na smeči, téměř žádná obrana. Prostě domácí si dělali, co chtěli a v pohodě kráčeli k vítězství. Jako by oba soupeř dělila celá jedna výkonnostní soutěž. Ve třetím setu si domácí dovolili vystřídat. Zde naštěstí aspoň na chvíli polevili a nechali vyhrát aspoň jeden set Strakonice. Nic většího se však již nestalo a čtvrtý set byl opět zcela jednoznačný pro domácí.

Strakonice dostali pořádnou sprchu. Věřme, že to byla jen černá chvilka a nějaký zkrat. Nutno však říct, že soupeř hrál opravdu dobře, i když nemusel rozhodně předvést to nejlepší.

V dalším zápase přivítají Strakonice doma Meteor ČB ve čtvrtek 11. 9. 2014 od 17 hodin opět Na Sádkách. Budeme věřit, že navážou na své lepší výkony

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Kotěšovský, Braun Z., Kovář, Kalbáč, libero Hromek - Soukup, Polánka