TJ ČZ STRAKONICE - TJ SOKOL TÁBOR A 3:0 (24,22,21)

Z Volejbal Strakonice

TJ ČZ Strakonice - TJ SOKOL TÁBOR 3:0 (24,22,21)

Ve dvanáctém kole volejbalového krajského přeboru KP-1 mužů přivítali volejbalisté Strakonic na své palubovce tým z Tábora. Postavení v tabulce i poslední vzájemný zápas předvídal jasné vítězství domácích.

Hosté navíc přijeli oslabeni a pouze se šesti hráči. Ovšem domácí tým měl před utkáním mírné problémy, když do poslední chvíle čekal na své libero. Nakonec museli zápas odehrát také bez možnosti střídání.

Úvodní set začali lépe hosté z Tábora, kteří se od počátku beze strachu vrhli do podání a překovávali se ve hře v poli. Role favorita domácímu týmu navíc v tomto utkání ovšem jakoby svazovala ruce nohy. To co jindy normálně uhrávají, tentokrát se v průběhu nedařilo.Hosté si v prvním setu vypracovali postupně náskok. který si udržovali až do koncovky. Pak se ale projevila lepší souhra domácích, kteří průběh setu otočili a vyhráli 26:24.

Úvod setu druhého byl snad nejhorší, jaký kdy strakonický tým předvedl. Ani oddechový čas nepomohl a tak se skóre vyšplhalo až na děsivých 1:9. Problém byl, že tento stav nebyl způsoben zlepšenou hrou hostů, kteří převážně jen podávali, ale hlavně špatnou hrou na příjmu a vyhozenými smeči domácích. Naštěstí zde pomohli diváci, kteří celý tento zápas byli hodně slyšet. Tým TJ ČZ postupně snižoval (15:19), až se mu povedlo skóre otočit v úplném závěru a set vyhrát 25:22.

Set třetí byl od počátku „nejvyrovnanější“, ale domácí přesto prohrávali. Každý tým měl několik sérií bodů po sobě. Bylo to jak na houpačce – 5:8, 8:8, 11:15, 16:16. Pak však domácí už nepolevili a za potlesku bouřlivého publika, dotáhli set (25:21), a tak i celý zápas do vítězného konce – 3:0. „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale průběh muset hrát na nervy divákům. Přesto nás výrazně povzbuzovali. Toto vítězství je hlavně jejich zásluha. Moc jim děkujeme. Jsem rád, že jsme sety dokázali vždy otočit. Hru bez libera musíme asi znova procvičovat.“

Teď mají volejbalisté Strakonic 14 dní volno a až 1.3.2012 jedou do Českých Budějovic, kde na ně čeká Slávia PF.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Daňha, Peller, Kvapil, Kalbáč