TJ ČZ Strakonice - SKP České Budějovice B 3:0 (14, 5, 17)

Z Volejbal Strakonice

Druhý zápas v jednom týdnu a opět celkem jednoduchá záležitost pro volejbalisty Strakonic.

Ti chtěli v tomto zápase uspět hlavně proto, že se jednalo o "rozlučku" s areálem Na Sádkách, kde se plánuje nyní rekonstrukce. Hráči tak i k utkání přistoupili a hned od úvodu na svého soupeře tlačili. Ten vytvářel chyby, které se velmi rychle odrazily ve skóre. První set skončil 25:14.

Jednoznačně a přesvědčivě tak zápas začal a pak i pokračoval. V setu druhém rozhodlo zejména podání domácích, kteří ani jinou činnost pořádně nepotřebovali. Když už hosté něco vybrali, tak jim to domácí ihned vrátili. Na konci setu tak bylo skóre 25:5. Obrovský rozdíl.

Do setu třetího nastoupili domácí ve velmi omlazené sestavě. Z počátku se hosté drželi. Nakonec však pouze do stavu 17:17. Pak opět podávali domácí a šňůrou odskočili na 24:17. Následně Svach přenechal podání Z. Braunovi, který skákaným posledním servisem, ukončil nechytatelně celý set i utkání. Strakonice zvítězily přesvědčivě 3:0 a opět nemusely předvést to nejlepší ze svého umění.

Další utkání hrají Strakonice na Slovanu ČB ve čtvrtek 25.9. Doma se představí až 2. 10., kdy hostí v derby Vodňany.

Rozlučka s antukou na hřišti Na Sádkách dopadla na jedničku a Strakonice si upevnily umístění v nejlepší trojici skupiny.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kovář, Hromek, Braun Z., libero Pňáček - Soukup