TJ ČZ Strakonice - SK Staré Hodějovice A 3:2 (-16, 23,13,-26,11)

Z Volejbal Strakonice

Favorita a dosavadního lídra skupiny krajského přeboru KP2 přivítali volejbalisté TJ ČZ Strakonice na svém domácím kurtu v Dražejově. Byl to souboj druhého s prvním. Celý den pršelo, ale před zápasem přestalo, a tak se hrálo venku.

V úvodu ovšem přišla "smršť" pro domácí, kteří vůbec nezačali dobře a strašně brzy prohrávali o deset míčů, když si vůbec nedokázali přihrát. První set byl jednoznačný 16:25.

Muselo přijít zákonitě střídání, místo Soukupa Pňáček a místo Kováře Kalbáč. Zlepšená hra na přijmu a v poli, následně přinesla zlepšení i v obraně a v útoku. Hosté však hráli velmi dobře a tak to byla přetahovaná. Domácí však set urvali na svoji stranu 25:23.

Hosté byli zaskočení a celý další set se z toho nedostali. Výsledkem byl další vyhraný set domácích 25:13. Strakoničtí hráli moc dobře a svého soupeře přehrávali.

Jakoby pak přišlo uspokojení a mírný útlum domácích. Hned v úvod čtvrtého setu 1:6 a 3:8. Náskok hostů trval do stavu 18:22, kdy se domácí kousli a vývoj začali obracet. Dokonce měli první mečbol, ale o ten přišli zkaženým podáním Pellera. Následoval pak další, ale opět neúspěšně. Nakonec místo vítězného konce zápasu přišlo srovnání na sety 2:2.

V rozhodujícím setu však domácí převážně vedli a vždy, když to vypadalo na srovnání, přišel další úskok v bodech. Strakonice uhájily náskok a vyhrály 15:11 a celý zápas 3:2. Pokořily tak lídra soutěže a nečekaně získaly body ztracené v Písku.

Ve čtvrtek 21. 5. od 17:30 hod. by měly Strakonice sehrát zápas na Meteoru ČB, pokud bude počasí.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kotěšovský, Polánka, Soukup, Kovář – Pňáček, Kalbáč, Hromek