TJ ČZ Strakonice - SK Vodňany 3:0 (12, 19, 17)

Z Volejbal Strakonice

Zatím suverénně si vedou volejbalisté Strakonic v letošním ročníku krajského přeboru KP-2. A tuto vítěznou cestu chtěli potvrdit i v posledním podzimním domácím zápase, kdy přivítali v derby tým SK Vodňany. Mnoho let s tímto soupeřem nehráli žádný zápas, přesto se vzájemně, hlavně starší hráči, znají.

Domácí nastoupili v téměř kompletní sestavě a měli tak i na lavičce několik hráčů s možností na střídání. Poprvé letos nastoupil Kotěšovský, který hned začal v základní sestavě na postu smečaře. Druhou smeč hrál Soukup, na bloku Svach a Peller, univerzál Kovář a vše dirigoval nahrávač Mika. Post libera zastával v tomto zápase opět Polánka.

Do svého soupeře se strakoničtí pustili od samého úvodu a již brzy vedli 8:2. Celý set byl naprosto v jejich režii a zcela v pohodě ho vyhráli 25:12.

Do druhého setu pak mohli v klidu prostřídat. Přišli Poduška a Pňáček místo Soukupa a Kováře. I když se hosté zlepšili a hru vyrovnali, přesto tým domácích byl výrazně lepší. Menší problémy měl pouze s příjmem podání a to se odrazilo i na skóre. Naštěstí v útoku a na bloku zde tým podrželi Peller a Kotěšovský pod taktovkou Miky a nepřipustili žádné drama. Výhra setu 25:19 byla zasloužená.

Do závěrečného setu se opět hráči týmu ČZ prostřídali tak, aby si všichni zahráli. Jejich převaha byla viditelná a přítomní diváci byli spokojeni, jak tým svého soupeře přehrává. Hosté věděli, že tahají za kratší konec, přesto bojovali o každý míč. Řadě jejich zákroků také diváci po zásluze sympaticky tleskali. Strakonice dotáhli set k vítězství 25:18.

Výhrou 3:0 oslavil domácí tým v předstihu Den české státnosti a svému kapitánovi dal tak nejlepší dárek k svátku Václava. Hlavně se tím nejlepším způsobem rozloučil s domácími fanoušky, které chce opět pozvat na jarní část soutěže, jež začne v květnu 2014.

Základní sestava Strakonic: Mika(4), Svach(10), Peller(2), Kotěšovský(7), Soukup(6), Kovář(9), libero Polánka(3) – Poduška(13), Pńáček(1), Kalbáč(12)

Sestava Vodňan: Čížek(2), Nečas(16), Hajný(3), Větrovec(5), Pouzar(11), Marek(9) – Holub(6)