TJ ČZ Strakonice - SK Vodňany A 3:1 (11, -24, 17, 17)

Z Volejbal Strakonice

První letošní okresní derby v krajském přeboru volejbalistů se ve Strakonicích odehrálo, když přijely Vodňany. Soupeř, se kterým si domácí zatím vždy s přehledem poradili.

Zatímco hosty trápí marodka, domácí nastoupili v silné sestavě. Trenér Strakonic si tak mohl dovolit postavit celkem neobvyklou sestavu a měl v plánu nechat zahrát všechny hráče z lavičky.

První set byl, po vyrovnaném úvodu, celkem jednoznačný pro domácí tým, který vyhrál 25:11.

Do setu druhého střídal Hromka na smeči Soukup. Hra se z počátku opět vyrovnala. Ovšem pouze na chvilku. Pak se hosté hodně zlepšili, naopak domácí polevili v koncentraci a přestalo se dařit přesně připravit první míče. Další problém následně nastal v zakončování. Téměř nikdo nebyl schopen v tuto chvíli složit smeč a hosté vedli již hrozivých 17:7. Nečekané, ale zasloužené. Naštěstí se domácí oklepali a zlepšili. Drama bylo až do konce,. Za stavu 23:23 to bylo otevřené. Lepší koncovku měli hosté a vyrovnali na sety 1:1.

Do setu třetího nastoupil na směči Svach místo Soukupa. Zlepšení však do poloviny setu nepřinášelo bodový zisk. Oba týmy bojovaly a stav byl vyrovnaný až do 16:16. Pak přišla šnůra domácích a právě Svach svým útokem táhl tým. I ostatní se však zvedli a makali. Nakonec set dopedl lépe pro domácí 25:17.

Ve čtvrtém dějství již domácí kráčeli pro vítězství a před koncovkou si dovolili pustit na palubovku opět i Hromka a Soukupa a dotáhli zápas do vítězného konce - opět 25:17.

Bojovné a zatím asi nejvíc vyrovnané utkání mezi těmito soupeři. Pozici "Vládce okresu" uhájily Strakonice. Dalším utkáním týmu TJ ČZ je opět derby, tentokrát na horké palubovce Sokolovny v Blatné. Tím by Strakonice měly uzavřít svoji podzimní část této soutěže.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kotěšovský, Pňáček, Braun Z., Hromek, – Soukup, Svach