TJ ČZ Strakonice - Slovan Č. B. A 3:0 (14, 22, 18)

Z Volejbal Strakonice

Další zápas doma sehráli volejbalisté Strakonice se Slovanem České Budějovice. A i tentokrát chtěli ukázat, že Dražejov se stává pro soupeře nedobytnou tvrzí.

Od počátku se do svého soupeře pustili s vervou, i když stále nejsou v kompletní sestavě. První set byl zcela jednoznačný a než se Slovan rozkoukal, prohrál ho 25:14.

V setu druhém se domácím přestal dařit příjem podání, a tak nemohli využít své největší zbraně v podobě útoků středem sítě. Vedení se zde přelévalo na obě strany, ale domácí byli nakonec úspěšnější a i tentokrát vyhráli 25:22.

Třetí set měl být poslední i z důvodu velkého horka. Domácí se ujali brzy vedení. Pouze malé zaváhání uprostřed setu, znamenalo, že se hosté dostali bodově na dohled. Domácí však brzy utekli a první mečbol měli za stavu už 24:14. Nyní přišla série dobrých servisů hostů. Za stavu 24:18 si domácí trenér vzal oddechový čas. Při návratu na hřiště, hosté hned svůj první servis poslali do sítě a bylo rozhodnuto 25:18 a celkově jednoznačně 3:0.

Diváci byli s výsledkem spokojeni, i když někteří asi čekali větší bitvu. Ta se (naštěstí) nekonala a tým ČZ dál kráčí soutěží těsně na druhém místě.

Teď čekají tým Strakonic dva zápasy venku (10. 6. dohrávka v Týně n.Vlt. a 12. 6 derby ve Vodňanech).

Poslední utkání ve skupině pak sehrají muži Strakonic doma v Dražejově ve čtvrtek 18. 6., kdy hostí Sokol Písek B. Všichni věří, že se rozloučí vítězstvím.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Kalbáč, Málek, Kovář, Pošta - střídal Soukup