TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek B 3:1 (25, 17, -23, 20)

Z Volejbal Strakonice

Závěrečné utkání ve skupině krajského přeboru volejbalistů mezi Strakonicemi a Pískem B sice již nemohlo téměř nic změnit na postavení soupeřů v konečné tabulce, přesto mělo zvláštní příchuť, a to hned z nekolika pohledů.

Ještě před úvodním hvizdem všichni přítomní uctili minutou ticha památku dlouholetého spoluhráče a kamaráda Pepy Blažka. Jeho nečekaný odchod opravdu všechny zaskočil.

Pak již začal zápas, který domácí chtěli vyhrát a zakončit tak skupinu výhrou, která by znamenala udržení neporazitelnosti na hřišti v Dražejově.

Domácí byli však v prvním setu bez pohybu a dělali školácké chyby hlavně v postavení v poli. Naštěstí se aspoň dařilo v útoku. Písek se dostával do zápasu však ještě pomaleji a set tak vyhráli domácí 27:25.

Do druhého setu střídal Kováře Braun. Písek však byl sám sražen ještě úvodní prohrou a nedokázal se z toho dostat. Strakoničtí byli jasně na koni a i tuto sadu vyhráli 25:17.

Klasická mírná ztráta koncentrace domácích při vedení, na druhé straně větší úspěšné riskování Písku znamenalo, že se v záveru třetího setu prosadili právě hosté a snížili.

Další set však již byl poslední. Domácí zapnuli na vyšší obrátky a hosté byli dole. Strakonice vyhráli set 25:20 a celý zápas 3:1.

Velký aplaus od diváků si hráči užívali dlouhé minuty po skončení utkání.

Dražejov tleskal oprávněně volejbalistům a ti zase děkovali divákům a také místním pořadatelům. Všichni dohromady totiž právě na tomto hřišti vytvořili letošní skutečnou volejbalovou nedobytnou pevnost.

V sobotu 27.6. jedou volejbalisté Strakonic do Českých Budějovic, kde budou bojovat o celkové vítězství v KP-2. Tento turnaj je zároveň kvalifikací o KP-1.

Základní sestava Strakonic: Peller, Mika, Kotěšovský, Kovář, Pošta, Pňáček – Braun, Hromek