TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek C 3:1 (-22, 8, 28, 14)

Z Volejbal Strakonice

První mistrovské utkání volejbalistů TJ ČZ Strakonice v jarní části soutěže krajského přeboru KP2 znamenalo zároveň první volejbalové utkání v areálu na Virtu v Dražejově. Premiérovým soupeřem zde byl Sokol Písek C.

Za slunečného, ale trochu větrného, počasí byl souboj plný očekávání nejen ze strany hráčů, ale i ze strany domácích příznivců z Dražejova, kteří zde dlouho volejbal neviděli.

Utkání začalo opatrně, ale Strakonice si dlouho držely mírný náskok, který vydržel do stavu 22:20. Následně hosté zejména podáním a následně obranou otočili vývoj a set vyhráli 25:20. Trochu šok! Do setu druhého střídal u domácích Polánku Pňáček a to výrazně v danou chvíli pomohlo. Najednou se začalo dařit vše a hosté byli zaskočeni. Převaha byla naprosto zřejmá a na konci setu to bylo neskutečných 25:8. - srovnáno na 1:1.

Třetí dějství přineslo správný boj, doslova o každý míč. Hosté se zvedli, ale i domácí hráli velmi dobře. V koncovce měli nakonec blíž k vítězství právě hosté, když po sérii opět utekli na 22:20. Zde přišel Polánka do pole místo Svacha a srovnání na 22:22. Hosté si vzápětí připravili 2 setboly za stavu 24:22. Domácím se podařilo opět srovnat. 24:24. Svach se vrátil a dále se šlo vždy pouze po bodu. Nakonec Strakonice proměnili svůj jediný setbol, který měli a vyhráli 30:28.

Hodně důležitý set pro další vývoj utkání, který hosty zlomil a set čtvrtý byl konečný. Strakoničtí ho ovládli 25:14 a celkově zvítězili na sety 3:1

Premiéra tedy vyšla. Teď čekají Strakonice důležitá 3 utkání se soupeři z čela tabulky.

V pondělí v Písku proti Béčku i ve čtvrtek v Týně nad Vltavou chtějí rozhodně vyhrát, i když to nebude vůbec lehké.

V úterý 19.5. od 17:30 hod. se pak utkají v Dražejově s dosud vedoucím týmem ze Starých Hodějovic.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Málek, Pošta, Polánka – Pňáček