TJ ČZ Strakonice - Sokol Písek C 3:2 (22, 20, -27, -23, 7)

Z Volejbal Strakonice

Stalo se již tak trochu tradicí posledních utkání volejbalistů TJ ČZ, že si své zápasy zbytečně komplikují.

Ne jinak tomu bylo i dalším kole krajského přeboru, kdy do Strakonic přijeli mladíci z Písku. Tedy tým, který je složen mladých nadějí a Písečtí si je patřičně vychovávají, zejména Jan Plavec. Tito mladí hoši se lepší každý zápas.

Opět se pro nepřízeň počasí muselo hrát v hale ZŠ Povážská. Zápas začal jednoznačně domácí, kteří si vytvořili náskok poměrně brzy, avšak po stavu 17:11 o něj málem přišel. Naštěstí dokázal odvrátit hrozbu a vyhrál první set 25:22.

Do druhého setu střídal Soukupa Kovář a převaha Strakonic pokračovala. Neustálé si udržování vedení o několik bodů dovolilo dát kapitánovi Svachovi možnost svého střídání. A právě střídající Soukup svým servisem a hrou v poli dotáhl jednoznačně i tento set do vítězného konce – 25:20.

Třetí set měl být již poslední, celý tým to věděl a chtěl. Na začátku to tak i vypadalo, jenže v polovině začali hosté více kousat a dokonce vedli 22:19, kdy si domácí museli vzít oddechový čas. Pomohlo to - 22:22. Následně přišla přetahovaná, kterou díky svým vlastním chybám domácí prohráli 27:29.

Tento mírný šok ovšem přešel i do setu čtvrtého. Hosté upevnili obranu a zlepšili celou svoji hru. Najednou se jim dařilo téměř vše, naopak domácí nevěděli co hrát a nedokázali ani útočit, natož bránit. Koncovka přesto byla vyrovnaná, ale prohra setu 23:25 znamenala srovnání skóre setů na 2:2.

Ze čtyř jarních zápasů tak hráli strakoničtí 3x zápas na 5 setů.

Naštěstí se ukázala opět větší zkušenost ve vypjatých momentech. Domácí přitlačili od úvodu a hned začali body naskakovat. Zde výborně hrál zejména Pňáček, ovšem na celém týmu domácích byla opět konečně vidět bojovnost. Přes vedení 4:1, 9:5 a 12:6 se dostali ke stavu 14:7 a celý zápas ukončil útokem středem Peller – 15:7.

Nutno dodat, že to nebyl nijak zvlášť oslnivý výkon Strakonic, ale na druhou stranu musíme uznat, že písečtí mladící hráli moc dobře, ničeho se nebáli a hráli s radostí. Další důležité vítězství Strakonic. I přes ztrátu jednoho bodu získali body 2 a získali další náskok na prvním místě.

Čekají je ještě dva zápasy v soutěži. V pátek 6.6. se na ně jistě těší ve Vodňanech, kde se bude hrát další okrasní derby.

Následně 7.6.2014 sehraje tým TJ ČZ Strakonice přátelské utkání s belgickým týmem, se kterým udržuje již několik let družbu. Zápas by se měl odehrát v areálu Na Sádkách po skončení závěrečného turnaje okresního přeboru žen na témže místě.

Fanoušci a příznivci volejbalu si tento den jistě přijdou na své. Uvidí tak zápasy v podání žen i mužů.

Základní sestava Strakonic: Svach, Peller, Mika, Kotěšovský, Pňáček, Soukup – Kovář