TJ ČZ Strakonice - Spartak Kaplice 3:1 (30, -20, 23, 16)

Z Volejbal Strakonice

Poslední domácí utkání podzimní části volejbalového krajského přeboru odehráli hráči TJ ČZ Strakonice s týmem z Kaplice.

Tento netradiční soupeř přijel po dlouhým 5-ti letech. V jeho dresu nastupuje také Tomáš Sládek - hráč B-týmu Strakonic v okresním přeboru. Tentokrát bohužel nemohl.

Hosté přijeli přesto ve velmi početní převaze. Domácí museli řešit utkání pouze se 7 hráči. Minulé utkání si odbyl premiéru mladý Jan Pícka. Tentokrát přišla další premiéra- na postu smečaře a později blokaře nastoupil poprvé Ladislav Sazima.

Oba hráči si nevedli vůbec špatně, i když na nich byla nervozita a nesehranost s týmem znát. První set byl poměrně nečekaně dramatický a rozhodl se až v dlouhé koncovce 32:30 - naštěstí pro Strakonice.

V setu druhém se však hosté velmi osmělili a dokázali domácí tým přetlačovat v útoku. Výsledkem bylo 20:25 a srovnání na 1:1. Domácí dělali chybu za chybou. a vůbec to nebylo ke koukání ani k hraní.

Tato (ne)hra domácích trvala i do poloviny setu třetího, kdy již prohrávali 8:12 a 10:15. Náhle přišel zlom. Vlastně jedna dlouhá výměna, kterou vyhráli domácí. Následně je to nakoplo tak, že začínali dotahovat a srovnali. V infarktové koncovce vydřeli výhru setu 25:23.

Zatím se hrálo na sluníčku. Ovšem pak začalo rychle zapadat. Set čtvrtý byl naštěstí již plně v režii Strakonic, které vyhrály 25:16. a nechali tak všechny 3 body doma. Byla to nakonec pěkná tečka na domácím kurtu.

Tým ještě čeká podzimní tečka na hřišti Slovanu Č. Budějovice v úterý 27.9.

Základní sestava Strakonic: Pňáček, Svach, Peller, Kalbáč, Soukup, Pícka - Sazima