TJ ČZ Strakonice - TJ Meteor Č.B. A 3:1 (12, -16, 13, 21)

Z Volejbal Strakonice

V dalším zápase krajského přeboru mužů KP2 přivítali volejbalisté Strakonic doma další českobudějovický tým - tentokrát Meteor. Další soupeř, který zatím ve Strakonicích nehrál. Hosté měli problémy se sestavou. Nakonec přijeli aspoň v minimálním počtu šesti hráčů. Domácí naopak nastoupili v silném složení, a proto trochu očekávali jasné vítězství.

A opravdu tomu i nasvědčoval úvod utkání, kdy domácí na soupeře vlétli a první set přesvědčivě vyhráli 25:12.

To jim umožňovalo vystřídat a nechat zahrát lavičku. Trenér domácích chtěl nechat postupně všechny zapojit. Ovšem hosté se tímto chytili a začali být nebezpečnější. V polovině druhého setu se domácím vzdálili a tak se do hry začali vracet hráči ze základu. Bohužel to nepomohlo a set se domácím ztratil. 16:25 a bylo srovnáno.

Nic naplat, Strakoničtí chtěli body a tak opět základní sestava a opět obraz setu prvního. Jednoznačný průběh a jasné vítězství setu 25:13.

A opět přišlo střídání, a do hry se dostal i poslední hráč z lavičky Polánka. A set nezačal dobře. První série podání a hned domácí prohrávali 0:5. Hosté si náskok udržovali a tlačili domácí stále víc. Naštěstí pouze do dvacátého bodu v setu. Zde se jim náskok rozplynul a nakonec urvali vítězství domácí. 25:21.

Strakonický tým udržel domácí neporazitelnost a získal po zásluze 3 body do tabulky.

V pondělí 15. 9. jedou Strakonice do Písku, kde budou hrát proti místním mladým nadějím.

A hned ve čtvrtek 18.9 mají hrát další domácí utkání proti SKP ČB. Zda se tento zápas odehraje "Na Sádkách" není v tuto chvíli jisté, neboť majitel areálu začal nečekaně brzy, a bez jakéhokoli předchozího upozornění týmu, s vyklízením místního zázemí před plánovanou rekonstrukcí, tedy bohužel včetně nezbytných šaten.

Základní sestava Strakonic: Mika, Svach, Peller, Kovář, Kalbáč, Hromek - Soukup, Pňáček, Polánka