TJ ČZ Strakonice - TJ Slavoj Ledenice 3:0 (18, 13, 21)

Z Volejbal Strakonice

Další utkání volejbalistů Strakonic bylo plné očekávání. Do Dražejova na Virt totiž zamířil vedoucí tým dosavadní tabulky – TJ Slavoj Ledenice. Oba týmy v loňském roce bojovaly o čelo tabulky, ovšem postavení týmů po dvou prvních kolech letos bylo odlišné. Domácím se vůbec nepovedlo utkání na Meteoru a tak si chtěli spravit chuť.

Do zápasu šli téměř v nejsilnější sestavě, ale hosté od úvodu předváděli, co je zdobí – výborná hra v poli a obrana. S tím však měli domácí problémy pouze v úvodu, postupně jasně dominovali a první set se stal jejich kořistí 25:18.

V setu druhém to už bylo zcela jednoznačné. Nejvíce trpěly nervy hostů, kteří to těžce kousali. Pomohl jim i jeden míč po smeči domácích, který se otřel o lajnu. Ten vyvolal reakci, do které se zapojili slovně i diváci, kteří svými poznámkami ještě víc vytáčeli některé hráče hostů. Nutno podotknout, že slušně. Koncentrace hostů na hru však dál byla na bodě mrazu a tak domácí v poklidu vyhráli 25:13.

Do třetího dějství udělali trenéři obou týmů změny v sestavě a hra se vyrovnala. A to až tak, že do koncovky šli lépe hosté. Při jejich vedení už 21:17 se vrátil na smeč Svach místo Pícky. V tu chvíli šel hlavně na podání domácí Soukup, který nejprve téměř sám srovnal a následně, pomocí obrany u sítě, dopodával až do konce utkání. Úžasná série tohoto mladíka. Strakoničtí tak otočili a vyhráli i rozhodující set 25:21.

Byl to jejich zatím nejlepší zápas, který přinesl mnoho emocí, včetně závěrečné velké radosti. Diváci si jistě přišli na své.

Základní sestava Strakonic: Mika, Peller, Málek, Kalbáč A., Svach, Pícka, libero Pňáček - Soukup