TJ ČZ Strakonice - TJ Sokol v Táboře A 2:3 (15,-25,-24,15,-12)

Z Volejbal Strakonice

Ani v další utkání nadstavby krajského přeboru ve volejbalu nebylo mužům Strakonic souzeno vyhrát. Na jejich palubovku přijel tým z Tábora.

Soupeř přijel navíc oslaben a mě problém, vůbec dát dohromady 6 hráčů.

Domácí nastoupili v tradičním a nejsilnějším složení z posledních zápasů.

První set začali Strakonice vlažně a rychle prohrávali 2:6. Ovšem vzápětí otočili a v poklidu dokráčeli k vítězství 25:15.

Set druhý byl rozhodně dramatičtější a dospěl do koncovky.Zde měli blíže k vítězství hosté a když na příjmu nedokázal ztlumit podání Kotěšovský, hosté srovnali.

V setu třetím došlo k výměně nahrávače. Polánku střídal Pňáček, ovšem opět přišla koncovka a drobné ale důlěžité chyby domácích znamenali ztrátu i tohoto setu a vedení Tábora 2:1.

Co s Tím, to si kladli za otázku domácí trenéři i hráči. Naštěstí zabrali a výsledkem byl jednoznačně vyhraný set a srovnání na 2:2 na sety.

Přišel tradiční tiebreak. To se domácím poslední zápasy nevede vyhrát. I tentokrát přišlo vedení 8:5, pak otáčka za stavu 8:6. Ovšem při podání hostů domácí 5x nepřijali a tak prohrávali 8:11. Následně srovnali na 12:12. To však bylo vše. Další míč špatně ulil domácí nahrávač Polánka, pak nebyl důrazný Peller a nakonec mečbol si Tábor uhrál sám smečí.

Je to už taková „tradice“ kterou by muži Strakonic rádi prolomili, ovšem budou si muset počkat na další šanci.

Tu budou mít v úterý 19. 3. 2013 kdy hostí v posledním domácím zápase Vltavu ČB. Snad se rozloučí se sezónou a domácím publikem vítězstvím. Držme jim palce a ještě lépe, pojďme se s nimi rozloučit a zfandit.

Základní sestava Strakonic: Peller, Svach, Polánka, Pňáček, Kotěšovský, Málek – střídal Poduška